Buggykiting

Další varianta z pozemního powerkitingu. Jedná se o jízdu za pomocí draku/kitu na buggyně (speciální vozítko - jednomístná tříkolka s řiditelným předním kolem a dvěma koly vzadu). Rychlost, kterou můžeme na buggykitu dosáhnout je až 90km/hod. Rekordy padají však i kolem 110km/hod. Rychlost je samozřejmě ovlivněná, jak povrchem po kterém jezdíme, tak i silou větru.

Pro buggykiting jsou používány především komorové kite a kity o menších rozměrech, většinou do 5m². Buggyna není přímo vázána s drakem, většinou jsou draci poutáni k jezdcům. Pro ovladatelnost se používají madla, která jsou na sobě nezávislá a pro jezdce znamenají větší pohodlí než hrazda.

Velmi důležité jsou ochranné pomůcky. Primární ochrannou pomůckou je přilba, poté chránič páteře, kolen a loktů a v neposlední řadě i brýle. Bezpečnost je velmi důležitá, protože buggykiting se řadí do powerkitingových sportů a jedná se tedy o extrémní sport a je tady možnost potencionálního nebezpečí. Je důležité si uvědomit, že při provozování buggykitingu i ostatních powerkitingových sportů využíváte jako zdroj energie vítr, který se může kdykoliv změnit jak v rychlosti, tak i směru. Pro základní bezpečnost je dobré si vybrat vhodnou lokalitu. Nejlépe otevřené prostranství s minimálním počtem překážek a nebezpečných objektů.

Jako v ostatních powerkitingových sportech i zde se můžeme věnovat freestylu. Pro provozování freestylu je důležité být připevněn pásem a zvolit si draka o větší velikosti. Tím pádem se, ale i zvyšuje riziko pádu a zranění o tvrdou zem.

Text: Nikol Wolfová

Foto: Martin ZelingrLokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
7.4.2021
Všichni doufáme, že brzy budeme moci objevovat svět. Do té doby chceme všechny, co touží po cestování, vzít alespoň na virtuální cesty Německem z pohodlí domova.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 13. 4. 2021
svátek:Aleš
dnes:
úterý 13.4.
7 °C
zítra:
středa 14.4.
7 °C