www.infoglobe.cz » Anglie, Lake District – výlet do divokých hor a k průzračným jezerům – VIDEO

Anglie, Lake District – výlet do divokých hor a k průzračným jezerům – VIDEO

Publikováno: 16.7.2019
Největší národní park Anglie láká hlavně na nádherné výhledy, hluboká údolí a asi 60 průzračně čistých jezer. Díky mnoha biofarmám a minipivovarům je ale zároveň rájem pro gurmány. Zastavil jsem se v něm po cestě do Skotska a už v první moment mě mrzelo, že jsem si nevyhradil víc času.

Jako většina návštěvníků jsem výlet zahájil v příjemně poklidném městečku Kendal a vyrazil směrem k průsmykům Wrynose a Hardknott. Na obou stranách se otevírala nádherná scenerie, a to hlavně díky okolním vrcholům.

Mimo jiné tu najdete nejvyšší horu Anglie Scaffel Pike, která se zvedá do výšky 978 metrů. Například oproti Alpám tak může působit spíše jako nezajímavý kopec, ale nenechte se mýlit. V Lake District velmi brzy pochopíte, že jste v opravdových horách. Ať už díky prudce se zvedajícím skalním stěnám, nebo drsnému a rychle se měnícímu počasí.Scafell Pike

I zdejší krajina působí drsným a divokým dojmem. Potkáte tu sice nespočet ovcí, v národním parku ale zároveň žije nemálo vzácných rostlin i živočichů. Jde například o chráněné masožravky tučnice a rosnatky, hnízdí zde orel skalní a v jezerech žije velký počet síhů malých, ryb velmi citlivých na čistotu vody.

Crinkle Crags   masiv High Raise

Přenocoval jsem v kempu nedaleko jezera Wast Water, u kterého jsem zažil nezapomenutelný západ slunce. V jeho poklidné temné hladině se totiž odrážely nasvícené vrcholky okolních holých hor a celá scenerie působila trochu jako z jiné planety.

jezero Wast Water

Druhý den jsem se zastavil u kamenného kruhu Castlerigg. Sice nepůsobil tak magickým dojmem jako některé z obřích kruhů na skotských ostrovech, i tak mu dejte šanci, atmosféra místa má něco do sebe.

kamenný kruh Castlerigg   kamenný kruh Castlerigg

Dechberoucí byla i cesta mezi městečkem Keswick a vesnicí Buttermere, kdy se při průjezdu průsmykem během chvilky úplně otočilo počasí a z krásného slunečného rána bylo najednou typicky britské větrno a deštivo. Přímo nad průsmykem navíc uvidíte majestátní vodopád Moss Force.

u vodopádu Moss Force   u vodopádu Moss Force

Národní pak Lake District nabízí desítky nádherných treků. Ať už relativně jednoduchých cest kolem jezer, tak pořádné výšlapy na vrcholky hor. Věřím, že se brzy vrátím a budu mít možnost si alespoň část parku prochodit pěšky.

GPS: 54°27'40.6"N 3°05'18.1"W

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Hudba: KetsaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Skotsko – Glasgow a Clyde Muirshiel Regional Park
Publikováno: 23.12.2017
Na cestování po Skotsku jsme si vybrali poněkud netradiční podzimní termín. Dlouho jsme zvažovali, zda vyrazit i přes sníženou dobu denního světla, zimu a časté dešťové přeháňky, ale nakonec nás krásy Skotska a akční ceny letenek přece jen zlákaly. Pravidelnou linkou se létá mezi Prahou a Edinburghem, město Glasgow se pak nachází přibližně hodinu jízdy autem od Edinburghu. Nicméně jsme se však dopoledne rozhodli nejdříve zajet o kousek dál (stále však směrem na západ) a udělat si procházku v regionálním parku Clyde Muirshiel Regional Park.

Anglie: Yorkshire Dales – ráj pro procházky přírodou – VIDEO
Publikováno: 23.7.2019
Nedaleko krásného historického města York ve střední Anglii navštivte i národní park Yorkshire Dales. Čeká vás poklidný a nádherně zelený anglický venkov a desítky příležitostí pro pohodové procházky.

Velká Británie, Manchester – čínská čtvrť i fotbal
Publikováno: 18.8.2017
Dnes pokračujeme ve výletě po Manchesteru. Jako první místo navštívíme Heaton Park, který je se svými téměř 250 hektary největším parkem v Manchesteru. V srdci parku se nachází Heaton Hall, klasicistní zámeček postavený z pískovce, který bohužel v současnosti není přístupný veřejnosti. V parku mimo jiné spatříte i mnoho původních staveb, které byly restaurovány, nechybí zde ani golfové hřiště, observatoř nebo muzeum.

Velká Británie, Manchester – kolébka průmyslové revoluce
Publikováno: 11.8.2017
Manchester byl kdysi výkladní skříní průmyslové Evropy. Průmysl dnes ustoupil do pozadí a z města se stalo obchodní, kulturní a vzdělanostní centrum.


Souvisejicí videa

Anglie: Yorkshire Dales – ráj pro procházky přírodou
Nedaleko historického města York leží národní park Yorkshire Dales. Celý je protkaný sítí turisti...

Anglie, Lake District – výlet do divokých hor a k průzračným jezerům
Lake District je největším národním parkem v Anglii a láká návštěvníky na nádherné výhledy, hlubo...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.8.2019
Druhý ročník multižánrového festivalu Skaly se bude konat v magickém prostředí pod Slunečními skálami nedaleko Rajeckých Teplic u Žiliny, a to od 30. srpna do 1. září.

25.8.2019
V horní části podtatranské obce Ždiar můžete navštívit novou letní expozici zachycující svět unikátních živočichů.

24.8.2019
Pro potřeby nejen Pražanů vzniklo další místo pro oddych a vycházky přírodou. Na území Prahy v Horních Počernicích bylo revitalizováno nehostinné území V Ladech (včetně vodních ploch) a vznikl nový lesopark.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 26. 8. 2019
svátek:Luděk
dnes:
pondělí 26.8.
24 °C
zítra:
úterý 27.8.
27 °C