www.infoglobe.cz » Argentina, Buenos Aires – Luján a Tigre

Argentina, Buenos Aires – Luján a Tigre

Publikováno: 9.4.2018
Kromě samotného Buenos Aires je spousta zajímavostí i v okolí, v provincii Buenos Aires. My jsme navštívili Luján a na závěr Tigre, to když jsme odsud odplouvali do Uruguaye.

Lokalita Luján se nachází na severovýchodě provincie Buenos Aires a je územím víry a duchovnosti. Turistika zde převládá náboženská a venkovská. Městu se přezdívá „Ciudad de la Fe“ neboli „Město víry“. Je uznáváno pro svou impozantní gotickou baziliku a zázračný obraz Virgen de Luján. Obraz Panny Marie, vysoký 38 cm, se do města dostal v roce 1630 a už zde zůstal.

   bazilika   bazilika    Virgen de Luján

Ze začátku byl obraz Panny Marie umístěn ve svatyni a právě kolem ní začalo od roku 1671 vznikat město Luján. Výstavba baziliky započala v roce 1887 a byla postavena výhradně z darů od lidí. Každý rok putuje až milion poutníků 60 km pěšky, aby poděkovali Panně Marii. Protože do města neustále proudí davy turistů a zájezdů, ubytujeme se dál od centra, v kempu, kde je klid. Autobusy sem jezdí celý den právě kvůli návštěvě baziliky. Náměstí Plaza Belgrano u baziliky se dříve jmenovalo Plaza Real, protože tudy vedla cesta Camino Real do Alto Perú. Nakonec bylo přejmenováno po generálu Belgranovi a byl zde umístěn i jeho památník. Obrovské náměstí umožňuje pojmout tisíce poutníků. Náměstí je obklopeno komplexem Museográfico Enrique Udaondo, který zahrnuje dvě nejstarší budovy v provincii – Cabildo a Casa del Virrey, obě byly prohlášeny v roce 1942 za národní kulturní památky. Dalšími budovami okolo náměstí jsou Museo de Bellas Artes Félix Amador a Museo de Transportes.

náměstí Belgrano   náměstí Belgrano

El Cabildo

Hlavním náměstím je Plaza Colón, jedna z nejlépe upravených zelených ploch tohoto města. Nachází se zde spousta stromů a soch. Parque Ameghino je ideálním místem k odpočinku. Do roku 1924 byl nazýván Parque Santamaría, současné jméno mu bylo dáno na počest přírodovědce Florentina Ameghina. Kromě baziliky a historických budov je Luján obyčejným městem, stačí se projít mimo turistické centrum a ocitáme se v klasickém rušném městě s uličkami plnými obchodů a projíždějících aut.

Parque Ameghino

Dalším místem, které navštívíme, je Tigre. Dá se sem dojet vlakem přímo z Buenos Aires a cesta netrvá ani hodinu. Tigre bylo dříve známo jako Las Conchas. Kolonizace této oblasti se datuje k druhému založení Buenos Aires, kdy byl v roce 1580 podepsán dokument o rozdělení pozemků. O několik let později uznala městská rada Buenos Aires existenci různých oblastí na okraji města, a tak vznikla vesnice Las Conchas. V roce 1865 přijel do Las Conchas první vlak, což znamenalo snadnější dostupnost a tím pádem rozvoj oblasti. Když v roce 1871 postihla Buenos Aires žlutá zimnice, Las Conchas sloužilo jako útočiště bohatým obyvatelům Buenos Aires. V tomto období bylo v Las Conchas postaveno mnoho domů. Jakmile nemoc zmizela, domy zde zůstaly jako letní rezidence. Vesnice i delta se tak staly útočištěm spisovatelů, politiků a dalších významných osobností, kteří do oblasti přijížděli trávit prázdniny nebo víkendy. A to zůstalo pro tuto oblast typické dodnes. Tigre se stalo důležitým letním střediskem, a dokonce zde bylo postaveno první kasino v Argentině.

Tigre   Tigre

Místo těží především ze své polohy – delty řeky Paraná, která je doslova labyrintem kanálů a ostrovů. Spousta turistů sem přijíždí právě za výletními plavbami po řece. Anebo jako přejezd do Uruguaye. Ze zajímavých míst stojí za prohlídku Puerto de Frutos, trh na volném prostranství s nábytkem, dekoracemi, cukrovím, proutěnými doplňky a spoustou místního ovoce. Jednou z nejhezčích částí Tigre je Paseo Victorica, listnatá promenáda u řeky v centru města, kde můžete obdivovat historické fasády starých budov.

Tigre

Město Tigre je příjemným místem pro odpočinek a procházku. My se přesouváme na loď a opouštíme toto klidné místo a loučíme se s Argentinou. Strávili jsme v této zemi přes dva měsíce a užili jsme si v ní spoustu strastí, ale především radostí z přírodních krás.

GPS: 34°34'37.0"S 59°05'30.3"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina, Patagonie – San Carlos de Bariloche
Publikováno: 23.12.2021
Bariloche je město ležící mezi tisíciletými lesy, zasněženými horami a křišťálově čistými jezery v provincii Río Negro v Argentině. Město se nachází v národním parku Nahuel Huapi (vedle pohoří And) a zdejší příroda nabízí aktivity a dobrodružství po celý rok. V roce 2012 bylo Bariloche prohlášeno za hlavní město dobrodružné turistiky a v roce 2015 národním městem čokolády.

Uruguay, Colonia del Sacramento – místo plné historie
Publikováno: 17.9.2018
Město Colonia del Sacramento je jedním z nejvýznamnějších historických míst Uruguaye, které ročně navštíví tisíce turistů. Lodí se sem dá dostat z Buenos Aires za pouhou hodinu, z Montevidea je to autem dvě hodiny.

Uruguay, Carmelo – poznáváme další zemi Jižní Ameriky
Publikováno: 10.9.2018
Musíme se zase „seznámit“ s novým státem. Měníme si peníze, přepočítáváme kurz a zjišťujeme místní ceny za jídlo. Návštěva supermarketu nás šokuje, protože ceny jsou zde oproti Argentině dvojnásobné! Jsme proto rádi, že alespoň spaní máme zdarma a lidé jsou zde příjemní.

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město II
Publikováno: 17.8.2021
Další dny v Buenos Aires se vydáme po okolí centra. Kromě spousty ulic, historických domů a kostelů míjíme Teatro Colón. Toto divadlo je díky své fenomenální akustice považováno za jeden z nejlepších operních domů na světě. Bylo otevřeno v roce 1908 a následně hostilo některé z nejdůležitějších dirigentů, zpěváků a tanečníků dvacátého století, např. Igora Stravinského či Luciana Pavarottiho. V roce 2010 bylo po renovaci města znovu otevřeno veřejnosti.

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město I
Publikováno: 10.8.2021
Hlavní město Argentiny, Buenos Aires, je kosmopolitní město, kde žije asi 13 milionů porteños – obyvatel Buenos Aires. Je také jedním z nejúchvatnějších hlavních měst Jižní Ameriky, kde se prolíná historická i moderní architektura s neopakovatelnou atmosférou městských čtvrtí a divokým nočním životem.

Argentina, Patagonie – Puerto Madryn
Publikováno: 17.2.2022
Přístav Puerto Madryn leží na útesu tvořeném náhorní plošinou, odkud je nekonečný výhled na Atlantský oceán. Jednou z hlavních atrakcí je pozorování velryb – pozor, každý rok jen od června do prosince. Právě díky okolním útesům je pozorování velryb mnohem snazší.

Argentina, Patagonie – Trelew a Gaiman
Publikováno: 10.2.2022
Trelew se nachází v dolním údolí řeky Chubut a historie tohoto města je úzce spjata s kolonizací. Vznik města se datuje k roku 1884, kdy velšští kolonisté hledali cestu k přístavu, aby mohli převézt svou zemědělskou produkci. Výstavba železnice mezi údolím a Puerto Madrynem byla povolena a město Trelew tak vzniklo v podstatě jako železniční terminál.

Argentina, Patagonie – Isla Pavón a výlet za tučňáky
Publikováno: 3.2.2022
Z Ohňové země se vydáváme zase zpátky na sever. Autobusem přejedeme do Rio Gallegos a potom máme v plánu opět stopovat. Tentokrát podél pobřeží po silnici č. 3 až do Buenos Aires.

Argentina, Patagonie – Ushuaia a Ohňová země
Publikováno: 27.1.2022
Název Ohňová země (Tierra del Fuego) zřejmě vznikl, když skupina průzkumníků viděla břehy neznámého území s rozptýlenými požáry a sloupy kouře z ohňů domorodých obyvatel. Oheň z dálky vypadal, jako když plave v mlze nad mořem.

Argentina, Patagonie – El Calafate, ledovec Perito Moreno
Publikováno: 20.1.2022
Město získalo svůj název podle ovoce Calafate (česky dřišťál). Jsou to sladké bobule, ze kterých se vyrábí marmelády. Legenda dokonce říká, že kdo toto ovoce ochutná, nikdy už nedokáže uspokojit svoji chuť. Dnes je El Calafate světovou destinací převážně díky tajícímu ledovci Perito Moreno. Národní park Los Glaciares zaujímá plochu 500 tisíc hektarů a celkem 47 ledovců začíná na tomto ledovcovém území.

Argentina, Patagonie: El Chaltén – krásné výlety do přírody
Publikováno: 13.1.2022
Když přijíždíme do El Chalténu, stepi se najednou přemění na lesy a hory se táhnou vysoko k nebi. Jediné, co se nezměnilo, byl vítr. Do El Chalténu přijíždějí turisté za čistou panenskou přírodou. Ledovce, hory, laguny, vodopády a lesy, to vše láká k procházce. A k tomu se můžete napít přímo z řeky nebo jezera.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část druhá
Publikováno: 6.1.2022
Čím víc se dostáváme k jihu, tím víc nás trápí počasí. Neustálý vítr, mraky honící se po obloze, zima. Aut ubývá, není koho stopovat. Ale i tak zkoušíme štěstí dál.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část první
Publikováno: 30.12.2021
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, pouze na jihu Jižní Ameriky. Je to obrovská zeď na západě v podobě And, modré moře na východě v podobě Atlantského oceánu, krajina borovic a jezer a také obrovská plošina v centrální části. To vše je zakončené Ohňovou zemí a městem Ushuaia, doslova koncem světa.


Souvisejicí fotogalerie

Argentina, Patagonie – nespoutaná krajina
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, jen na jihu Jižní Ameriky. Je to obro...

Argentina – jihoamerická perla ve znamení tanga
Druhý největší jihoamerický stát nazvaný po stříbře – Argentina – nabízí pestrou kulturu reprezen...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

27.5.2023
Také toto léto se můžete těšit na množství akcí nebo novinek, které spolu s obrovským přírodním potenciálem, kulturním bohatstvím a kvalitou poskytovaných služeb zaručí, že region Horehroní se stane pro turisty oblíbenou dovolenkovou destinací.
24.5.2023
Nenechte si ujít tradiční noční výstup na hrad Bezděz v sobotu 27. května od 19-té hodiny. Čeká na vás bohatý doprovodný program, ukončený fantastickou ohňovou šou.
23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 29. 5. 2023
svátek:Maxmilián
dnes:
pondělí 29.5.
11 °C
zítra:
úterý 30.5.
14 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X