www.infoglobe.cz » Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město II

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město II

Publikováno: 17.8.2021
Další dny v Buenos Aires se vydáme po okolí centra. Kromě spousty ulic, historických domů a kostelů míjíme Teatro Colón. Toto divadlo je díky své fenomenální akustice považováno za jeden z nejlepších operních domů na světě. Bylo otevřeno v roce 1908 a následně hostilo některé z nejdůležitějších dirigentů, zpěváků a tanečníků dvacátého století, např. Igora Stravinského či Luciana Pavarottiho. V roce 2010 bylo po renovaci města znovu otevřeno veřejnosti.

Během procházení města míjíme samozřejmě spoustu kostelů, jako je Basílica del Santísimo Sacramento, koloniální bazilika z roku 1732 Basílica de Nuestra Señora del Pilar a kostel ve staroruském stylu Iglesia Ortodoxa Rusa de la Santísima Trinidad.

Iglesia Ortodoxa Rusa de la Santísima Trinidad

Basílica de Nuestra Señora del Pilar   Basílica del Santísimo Sacramento

Asi nejkrásnějším hřbitovem, který jsme na cestě po Jižní Americe navštívili, je Recoleta Cemetery. Veřejný hřbitov zde vznikl v roce 1822 a navrhnul jej francouzský inženýr Próspero Catelin. V současnosti má hřbitov více než 6 400 soch, sarkofágů, rakví a krypt a z toho více než 90 hrobek jsou národní historické památky. Turistů se tady vystřídá během dne hodně, nejvíce jich najdete u hrobek nejznámějších osobností jako Eva Perón (první dáma Argentiny).

hrob Evy Perón

Pokud se však vydáte po hřbitově trochu dál, najednou zjistíte, že jste v uličce sami,hrob Liliany Crociati procházíte tímto labyrintem hrobek, kde některé jsou i rozbité. Najednou vše začne působit tajemně. Každý hřbitov má své příběhy, ty nechybí ani zde. Mezi výrazné hroby patří secesní hrobka Rufiny Cambaceres, která byla postavena z mramoru její matkou poté, co bylo zjištěno, že Rufina byla omylem pohřbena zaživa. Místní dělníci slyšeli výkřiky několik dní po jejím pohřbu, když byla rakev otevřena, byly na obličeji a na vnitřku rakve objeveny škrábance. David Alleno pracoval 30 let jako hrobník a pečlivě šetřil své peníze na vlastní sochu a hrob. Když mu architekt oznámil, že sochu dokončil, Alleno šel domů a zabil se. Povídá se, že na hřbitově můžete stále slyšet cinkat jeho klíče, když se jeho duch prochází uličkami hřbitova. Nejstrašidelněji však na nás působí socha Liliany Crociati, která zemřela na svatební cestě v Rakousku v 70. letech. Její rodiče nechali vystavět její hrobku jako rekonstrukci ložnice a u vchodu nechali postavit její sochu ve svatebních šatech se svým milovaným mazlíčkem po boku.

hřbitov Recoleta

Pro rozveselení stojí za návštěvu turistická čtvrť La Boca se svojí uličkou Caminito. Je v podstatě pouličním muzeem s barevně malovanými domy, které jsou typickými obydlími přistěhovalců, kteří sem přišli na konci 19. století. Do roku 1950 byla čtvrť zpustlá, poté se skupina sousedů rozhodla ulici obnovit a místní umělec Benito Quinquela Martín začal stavby užívat jako plátno. Dnes je v tomto pouličním muzeu zakomponováno několik prací argentinských umělců a Caminito se stalo oblíbeným místem turistů. Několik restaurací nabízí taneční show – tango a jiné folkové tance. V podstatě je to taková ulička vtvořená pro turisty. Pokud se vydáte někam mimo toto turistické centrum, octnete se v nejchudší čtvrti Buenos Aires, takže tu nemusí být úplně bezpečno. V srdci La Boca se nachází i Museo de Bellas Artes de la Boca Quinquela Martín. Toto umělecké muzeum daroval městu právě muž zodpovědný za barevné domy ve čtvrti La Boca. Jeho záměrem bylo vytvořit v okolí vzdělávací a kulturní centrum.

La Boca   La Boca – Caminito

La Boca

Za odpočinkem vyrážíme do ekologické rezervace Costanera Sur, která je s 350 hektary největším a nejrozšířenějším zeleným prostorem v Buenos Aires. Navzdory blízkosti rušného centra města je to pozoruhodně klidná oáza klidu a útočiště pro divokou zvěř. Cestou z parku do centra míjíme ještě otáčivý most, který umožňuje lodím proplouvat kanálem. Je to trochu zvláštní, když spadnou závory a najednou se most odsune a místo vlaku před vámi proplouvá loď.

Teatro Colón

Když už je člověk unavený tím chozením po památkách, stačí si najít nějakou turistickou uličku plnou trhů s řemeslnými výrobky, kde se zpívá a tančí, popíjí maté a zábava je v plném proudu.

GPS: 34°38'16.1"S 58°21'45.0"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina, Patagonie – San Carlos de Bariloche
Publikováno: 23.12.2021
Bariloche je město ležící mezi tisíciletými lesy, zasněženými horami a křišťálově čistými jezery v provincii Río Negro v Argentině. Město se nachází v národním parku Nahuel Huapi (vedle pohoří And) a zdejší příroda nabízí aktivity a dobrodružství po celý rok. V roce 2012 bylo Bariloche prohlášeno za hlavní město dobrodružné turistiky a v roce 2015 národním městem čokolády.

Argentina, Patagonie – Puerto Madryn
Publikováno: 17.2.2022
Přístav Puerto Madryn leží na útesu tvořeném náhorní plošinou, odkud je nekonečný výhled na Atlantský oceán. Jednou z hlavních atrakcí je pozorování velryb – pozor, každý rok jen od června do prosince. Právě díky okolním útesům je pozorování velryb mnohem snazší.

Argentina, Patagonie – Trelew a Gaiman
Publikováno: 10.2.2022
Trelew se nachází v dolním údolí řeky Chubut a historie tohoto města je úzce spjata s kolonizací. Vznik města se datuje k roku 1884, kdy velšští kolonisté hledali cestu k přístavu, aby mohli převézt svou zemědělskou produkci. Výstavba železnice mezi údolím a Puerto Madrynem byla povolena a město Trelew tak vzniklo v podstatě jako železniční terminál.

Argentina, Patagonie – Isla Pavón a výlet za tučňáky
Publikováno: 3.2.2022
Z Ohňové země se vydáváme zase zpátky na sever. Autobusem přejedeme do Rio Gallegos a potom máme v plánu opět stopovat. Tentokrát podél pobřeží po silnici č. 3 až do Buenos Aires.

Argentina, Patagonie – Ushuaia a Ohňová země
Publikováno: 27.1.2022
Název Ohňová země (Tierra del Fuego) zřejmě vznikl, když skupina průzkumníků viděla břehy neznámého území s rozptýlenými požáry a sloupy kouře z ohňů domorodých obyvatel. Oheň z dálky vypadal, jako když plave v mlze nad mořem.

Argentina, Patagonie – El Calafate, ledovec Perito Moreno
Publikováno: 20.1.2022
Město získalo svůj název podle ovoce Calafate (česky dřišťál). Jsou to sladké bobule, ze kterých se vyrábí marmelády. Legenda dokonce říká, že kdo toto ovoce ochutná, nikdy už nedokáže uspokojit svoji chuť. Dnes je El Calafate světovou destinací převážně díky tajícímu ledovci Perito Moreno. Národní park Los Glaciares zaujímá plochu 500 tisíc hektarů a celkem 47 ledovců začíná na tomto ledovcovém území.

Argentina, Patagonie: El Chaltén – krásné výlety do přírody
Publikováno: 13.1.2022
Když přijíždíme do El Chalténu, stepi se najednou přemění na lesy a hory se táhnou vysoko k nebi. Jediné, co se nezměnilo, byl vítr. Do El Chalténu přijíždějí turisté za čistou panenskou přírodou. Ledovce, hory, laguny, vodopády a lesy, to vše láká k procházce. A k tomu se můžete napít přímo z řeky nebo jezera.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část druhá
Publikováno: 6.1.2022
Čím víc se dostáváme k jihu, tím víc nás trápí počasí. Neustálý vítr, mraky honící se po obloze, zima. Aut ubývá, není koho stopovat. Ale i tak zkoušíme štěstí dál.

Argentina, Patagonie – Ruta 40, část první
Publikováno: 30.12.2021
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, pouze na jihu Jižní Ameriky. Je to obrovská zeď na západě v podobě And, modré moře na východě v podobě Atlantského oceánu, krajina borovic a jezer a také obrovská plošina v centrální části. To vše je zakončené Ohňovou zemí a městem Ushuaia, doslova koncem světa.

Uruguay, Colonia del Sacramento – místo plné historie
Publikováno: 17.9.2018
Město Colonia del Sacramento je jedním z nejvýznamnějších historických míst Uruguaye, které ročně navštíví tisíce turistů. Lodí se sem dá dostat z Buenos Aires za pouhou hodinu, z Montevidea je to autem dvě hodiny.

Argentina, Buenos Aires – úchvatné hlavní město I
Publikováno: 10.8.2021
Hlavní město Argentiny, Buenos Aires, je kosmopolitní město, kde žije asi 13 milionů porteños – obyvatel Buenos Aires. Je také jedním z nejúchvatnějších hlavních měst Jižní Ameriky, kde se prolíná historická i moderní architektura s neopakovatelnou atmosférou městských čtvrtí a divokým nočním životem.

Uruguay, Carmelo – poznáváme další zemi Jižní Ameriky
Publikováno: 10.9.2018
Musíme se zase „seznámit“ s novým státem. Měníme si peníze, přepočítáváme kurz a zjišťujeme místní ceny za jídlo. Návštěva supermarketu nás šokuje, protože ceny jsou zde oproti Argentině dvojnásobné! Jsme proto rádi, že alespoň spaní máme zdarma a lidé jsou zde příjemní.

Argentina, Buenos Aires – Luján a Tigre
Publikováno: 9.4.2018
Kromě samotného Buenos Aires je spousta zajímavostí i v okolí, v provincii Buenos Aires. My jsme navštívili Luján a na závěr Tigre, to když jsme odsud odplouvali do Uruguaye.


Souvisejicí fotogalerie

Argentina, Patagonie – nespoutaná krajina
Patagonie je jedinečné místo, které nezažijete nikde jinde, jen na jihu Jižní Ameriky. Je to obro...

Argentina – jihoamerická perla ve znamení tanga
Druhý největší jihoamerický stát nazvaný po stříbře – Argentina – nabízí pestrou kulturu reprezen...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

27.5.2023
Také toto léto se můžete těšit na množství akcí nebo novinek, které spolu s obrovským přírodním potenciálem, kulturním bohatstvím a kvalitou poskytovaných služeb zaručí, že region Horehroní se stane pro turisty oblíbenou dovolenkovou destinací.
24.5.2023
Nenechte si ujít tradiční noční výstup na hrad Bezděz v sobotu 27. května od 19-té hodiny. Čeká na vás bohatý doprovodný program, ukončený fantastickou ohňovou šou.
23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 29. 5. 2023
svátek:Maxmilián
dnes:
pondělí 29.5.
11 °C
zítra:
úterý 30.5.
14 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X