www.infoglobe.cz » Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová země II.

Argentina: Tierra del Fuego - Ohňová země II.

Publikováno: 15.6.2011
Dnešní článek pojednává o nejjižnějším městě světa Ushuaie.

Los LobosUshuaia, město, které se může chlubit tím, že je nejjižnějším městem světa, se rozkládá v průlivu Beagle a tvoří skutečnou bránu do bezmezné a tajemné Antarktidy. Během exkurzí podél břehů lze spatřit mořské tuleně, tučňáky nebo kormorány. V Ushuaie také začíná trasa pro běžkaře, která vede přes pohoří Paso Garibaldi, pro něž jsou charakteristické neproniknutelné lesy, jezera Fagnano a Escondido a rozsáhlé roviny, na kterých se pasou tisíce ovcí. V Rio Grande lze navštívit Obchodní misii a ranč Maria Beeti s přístřeškem na stříhání ovcí.

UshuaiaVe třicetikilometrové vzdálenosti od Ushuaiy, hlavního města souostroví, se nachází vysoký skalnatý mys Horn, nejjižnější bod Jižní Ameriky. Zde se potkávají vody dvou oceánů – Atlantického a Tichého.

Z Ushuaiy lze uskutečnit výpravy na ledovec Martial, do Národního parku Ohňové země Tierra del Fuego ve vzdálenosti 12 km na západ od města, exkurzi na katamaránu podél Bengálského průlivu k ostrovům, do zálivů La Laguna Verde a La Laguna Negra, na divoké pláže Bahia Ensenada aBeagleBahia Lapatia, na řeku Rio Lapataia, k jezerům Fagnano a Escondido, k majáku Faro Les Éclaireurs, k ostrovům Los Lobos a Los Pájaros a dokonce k pobřeží Antarktidy.

Vlak z Ushuaiy vás dopraví po malebné úzkorozchodné železnici přímo do brány Národního parku Ohňová země Tierra del Fuego, kde se vyskytují různé druhy živočichů a rostlin. Na pobřeží žije množství divokých ptáků: kondorů, albatrosů, racků, rybáků, kachen a hus. Na ostrově lze spatřit také množství zajíců, lišek či severoamerické bobry, kteří však patří k mizícím živočišným druhům a jsou pod ochranou parku.

Přístav, UshuaiaJe zde nemálo koutů panenské přírody, kde máte pocit, že se nacházíte na konci světa. Ohňová země je pro tento region poměrně velké turistické centrum s letištěm a hotely, sportovními středisky a dobrou gastronomií. V létě pro milovníky aktivního odpočinku jsou vytvořeny dobré podmínky - lze provozovat sportovní rybolov, jízdu na horských kolech, na koních, cestovat na lodi kanálem Beagle. Do místního přístavu připlouvají lodě, které pokračují dál do Antarktidy.

Samotný ostrov Ohňová země má velkou rozlohu (kolem 65 tis. km²). První obyvatelé Ohňové země se zde objevili před asi 10 tis. lety, když  Magalhãesův průliv ještě neodděloval tento ostrov od kontinentu. Počet obyvatelstva činí kolem 70 tisíc.

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Albasmalko, Ale4115, Remi Jouan, Acaro, IllyaHaykinsonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Argentina: Vodopády Iguacú
Publikováno: 13.11.2008
Nádherné vodopády Iguacú, nacházející se na hranici Brazílie a Argentiny, svou šířkou předčí Viktoriiny vodopády a svou výškou vodopády Niagarské. Nedaleko tohoto úchvatného přírodního úkazu stojí i megalomanské technické dílo – hydroelektrárna Itaipú.

Víte, že? Argentina - vodopády Iguazú
Publikováno: 11.12.2011
Vodopády Iguaçu jsou naší další zastávkou našeho putování po 7 přírodních divech světa. Naprosto strhující podívanou největšího systému vodopádů vůbec nešlo opomenout a byla tedy právem zařazena na seznam toho NEJ, co příroda vytvořila.

Chile: Z Coyhaique do Argentiny a zase zpět do Chile po Route 40
Publikováno: 12.8.2017
Naši cestu po Carretera Austral zakončujeme návštěvou města Coyhaique. Vydáváme se z Puerto Aysén, všude okolo nás je krásná příroda se spoustou výhledů. A skoro celou cestu nás lemuje řeka Río Simpson, která taktéž protéká přírodní rezervací Reserva Nacional Río Simpson.

Argentina: Z Posadas do Santa Fe
Publikováno: 23.10.2017
Posadas je hlavním městem provincie Misiones. Před příchodem jezuitských misií zde žili indiáni kmene Guaraní a i dnes je tady vidíme prodávat své rukodělné výrobky. Kromě přírodního skvostu – vodopádů Iguazú nabízí provincie Misiones i historické památky – jezuitské ruiny Ruinas de San Ignacio.

Argentina, památky UNESCO I.
Publikováno: 17.3.2009
Pojďte se s námi seznámit s WH UNESCO v Argentině. Nachází se zde 8 různorodých lokalit, které dokáží při pohledu „z oka do oka“ naplnit duši poutníka úžasem i rozjímáním. Mají však moc oslovit i človíčka, který se s nimi seznamuje v přítmí svého pokoje.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 19. 6. 2021
svátek:Leoš
dnes:
sobota 19.6.
32 °C
zítra:
neděle 20.6.
32 °C