www.infoglobe.cz » Austrálie, Tasmánie – na druhý konec planety VI

Austrálie, Tasmánie – na druhý konec planety VI

Publikováno: 18.12.2015
Po opojném Wine Valley, kam jsme se vydali v minulém díle, se dnes podíváme na nějaké další aktivity, které lze v Tasmánii dělat.

V prvé řadě se vydáme na ostrov velmi podivného tvaru. Někomu tento poměrně malý ostrov (něco lehce přes 100 km2) může připomínat číslovku osm. Řeč je o Maria Island, který leží u západního pobřeží Tasmánie. Během roku tu žije jen pár obyvatel, takže je víceméně opuštěný. Nicméně v létě sem přijíždějí milovníci přírody a dobrodružství. Dostat se sem můžete z městečka Triabunny, které je asi dvě hodiny cesty severně od Hobartu.

Maria Island

Z Triabunny vás pak na Maria Island doveze trajekt. Sympatické je, že jakmile se na ostrov dostanete, vašimi jedinými dopravními prostředky budou buďto vaše nohy, nebo kolo. Auta jsou na ostrově, který je vyhlášen za národní park, zakázána. Odměnou za cestu budou procházky v krásných eukalyptových hájích nebo pozorování místní fauny – klokanů wallaby i „klasických“ klokanů, roztomilých vombatů nebo mnoha ptačích druhů typických pouze pro Tasmánii. Organizace BirdLife International, která byla založena za účelem chránit ptactvo, přirozené prostředí ptačích druhů a globální biodiverzitu, považuje ostrov za velmi důležitý, protože se zde nachází velmi ohrožené druhy jako latam vlaštovčí nebo pardalot.

 Maria Island

Jestliže byste se rozhodli na ostrově přespat, můžete se těšit na strávení noci v bývalém vězení. Musíte s sebou ale mít spacák, karimatku, jídlo a koneckonců i nějaké osvětlení. Pokud byste se přece jen rozhodli, že pohodlí je vám milejší, tak se nebojte, protože na ostrově jsou kempy s dřevěnými chatkami nebo případně renovovaný statek, který kdysi patřil italskému obchodníkovi Diegu Bernacchimu. Na statku budete mít také možnost ochutnat to nejlepší z tasmánské kuchyně včetně skvělého vína.

South West Wilderness

Maria Island už ale opustíme a vydáme se do oblasti známé jako South West Wilderness, která se nachází přímo v Tasmánii. Údajně se totiž jedná o jedno z posledních nedotčených míst na světě. Jihozápadní divočina (South West Wilderness) v sobě ukrývá jak hory, tak hustý deštný prales nebo divoké řeky, jež se klikatí v roklinách, které během milionů let vykotlaly.

Vstupní branou do této překrásné divočiny je Strahan, město, přes které se kdysi odesílalo vytěžené dřevo. Působí zde také divadlo, kde se hraje The Ship that Never Was (Loď, která nikdy neexistovala), což je nejdéle hrané divadelní představení v Austrálii. No uznejte sami, 5 000 repríz je celkem slušné číslo.

South West Wilderness

Nicméně zpět k nedotčené divočině. Prozkoumat ji můžete na lodích, které plují po řece Gordon, jejíž strmé břehy jsou pokryty deštným pralesem. Pokud chcete trochu více adrenalinu, pak určitě využijte možnosti divokého sjezdu na raftech na řece Franklin.

GPS: 42°39'02.1"S 148°04'04.3"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: JJ Harrison, JJ Harrison (2), JJ Harrison (3), Jjron, Jjron (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Austrálie: Vánoční ostrov
Publikováno: 2.4.2012
Tropická kolonie s pozoruhodnými jeskyněmi je jedním z šesti zámořských teritorií Austrálie.

Austrálie, Tasmánie – země, kde překvapení čeká za každou zatáčkou – VIDEO
Publikováno: 8.11.2016
Myslel jsem si, že divnější a rozmanitější země než Skotsko a Island už jen tak nenajdu. Mýlil jsem se. Tasmánie – ostrov na jihu Austrálie o téměř stejné velikosti jako Česká republika – překvapuje snad na každém kroku. Chvíli se tváří jako již zmíněné Skotsko, chvíli jako Portugalsko, chvíli jako Nový Zéland a do toho tu pobíhají všemožná zvířátka, která znáte z dokumentů o přírodě.

Austrálie, Perth: Nejizolovanější město světa
Publikováno: 1.3.2013
Dnes se vypravíme na druhý konec Země – do Austrálie. Poznáme tak jedno z jejích nejvýznamnějších měst.

Austrálie, Tasmánie – na druhý konec planety I.
Publikováno: 13.11.2015
Vítejte u nového seriálu. Tentokrát se vydáme do dalekých končin. Jak se u nás s oblibou říká – k protinožcům. Ostrov Tasmánie se totiž nachází jižně od jihovýchodního pobřeží kontinentální Austrálie.

Austrálie, Tasmánie – na druhý konec planety V
Publikováno: 11.12.2015
Opustili jsme ostrov Bruny a naším dalším cílem na ostrově inspirace, jak se Tasmánii také přezdívá, bude město Launceston.

Šalamounovy ostrovy – nejen známé bojiště
Publikováno: 1.1.2016
Dnes navštívíme vskutku exotickou destinaci. Vydáme se do vod jihozápadního Pacifiku, konkrétně do Šalamounova moře, kde leží Šalamounovy ostrovy. Souostroví o rozloze 28 tisíc kilometrů čtverečních obývá pouhý půlmilion obyvatel.

Austrálie, Tasmánie – na druhý konec planety II.
Publikováno: 20.11.2015
Minule jsme se poprvé podívali do Tasmánie a nahlédli do jejího hlavního města. Dnes budeme v našem výletu na druhém konci planety pokračovat.

Austrálie, Tasmánie – na druhý konec planety III.
Publikováno: 27.11.2015
V dnešním díle se rozloučíme s Hobartem a poté se vydáme do okolí tasmánského hlavního města.


Souvisejicí fotogalerie

Austrálie - Great Ocean Road
Australská Great Ocean Road patří k nejkrásnější cestě vedoucí podél moře na světě. Cílem pro sur...

Austrálie, Melbourne
Po Sydney je Melbourne druhé největší město Austrálie, žijí v něm bezmála čtyři miliony lidí. Mez...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
11.11.2019
Vánoce jsou časem milých překvapení a malých zázraků. Krásné chvíle s rodinou a tu pravou sváteční atmosféru si můžete vychutnat i v malebném zámeckém komplexu Schloss Hof, který má právě v tento čas neopakovatelné kouzlo.
10.11.2019
Slovenské národní muzeum – Historické muzeum připravuje od 15. listopadu vzpomínkovou výstavu k 30. výročí sametové revoluce, která přiblíží návštěvníkům pohled na svobodu v kontextu dějin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 12. 11. 2019
svátek:Benedikt
dnes:
úterý 12.11.
4 °C
zítra:
středa 13.11.
2 °C