www.infoglobe.cz » Brazílie, Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže II

Brazílie, Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže II

Publikováno: 31.8.2021
Město je rozděleno do několika čtvrtí, my si v centru procházíme ty nejznámější a snadno dostupné metrem či autobusem. Čtvrtě Botofago a Flamengo byly prvními oblastmi v jižní zóně, které byly obývány rezidenty. Botofago bylo pojmenováno podle jednoho z prvních obyvatel João Pereira de Souza Botafogo. Je zde mnoho muzeí, divadel a kin, ale také pestrý noční život. Čtvrť Flamengo naproti tomu je klidnější s velkými koloniálními a bytovými domy.

Santa Teresa, to je čtvrť, která si zachovala své koloniální kouzlo a odolává modernímu rozvoji. Je proslulá svými uličkami a uměleckým zázemím. Historie je spjata se založením kláštera v roce 1750, jehož založení přilákalo do čtvrti více obyvatel a stal se jejím srdcem. Kaple kláštera byla postavena již v roce 1629 Antoniem Gomezem do Desterro. Navštívit kostel je možné však pouze v době mše. Směrem ke klášteru vede nejznámější schodiště v Riu s názvem Escadaria Selarón. Je dílem chilského umělce jménem Rua Joaquim Silva, který v roce 1990 pokryl 251 schodů na způsob mozaiky s více než 2000 dlaždicemi z celého světa.

Escadaria Selarón

Památka Parque Das Ruínas nabízí ideální místo pro relaxaci s výhledem na krásnou scenerii centra a zálivu Guanabara. Původně byla památka panským sídlem Laurindy Santos Lobo a stalo se moderním místem pro setkávání umělců a intelektuálů, které Laurinda podporovala. Kulturní centrum je zdarma, slouží jako expozice a v sobotu a neděli zde probíhají různé programy.

Parque Das Ruínas

Samotné centrum Ria sloužilo jako základ pro rozvoj města. Nabízí také historické památky či muzea a je finančním centrem města. Rozhodně nenavštěvujte centrum o víkendu, firmy a budovy jsou zavřené, centrum je vylidněné a pohybují se zde povětšinou zloději či bezdomovci.

Santa Teresa   ulice Ria

Brazílie je největší katolickou zemí na světě a nejznámější katedrálou v centru města je Metropolitní katedrála. Byla postavena v letech 1964 až 1979 a je vysoká 80 metrů s kapacitou až 20 000 lidí. Z dalších katedrál stojí za zmínku Nossa Senhora do Carmo da Antiga Sé, kde se konaly korunovace monarchů. Velká katedrála Igreja de Nossa Senhora da Candelária tvoří dnes dominantu centra. Na katedrálu São Francisco da Penitência musela být použita až tuna zlata, aby se vytvořily její barokní řezbářské struktury.

Igreja de Nossa Senhora da Candelária 

Metropolitní katedrála   Metropolitní katedrála

Čtvrť Lapa patří k nejbohatším v Riu a je slavná svojí kulturou. Nejznámější památkou je Arcos da Lapa nebo také Carioca Aqueduct. Tento monument v románském stylu je 270 m dlouhý, 17,6 metrů vysoký a má 42 oblouků, které spojují čtvrť Santa Teresa s Morro de Santo Antonio. Akvadukt byl vybudován v roce 1723 a měl vést vodu z řeky Carioca do Morro de Santo Antonio a vyřešit tak nedostatek vody. Z historických budov v centru ještě zhlédneme divadlo Teatro Municipal otevřené od roku 1909 a vracíme se na hotel. Už se těšíme, až toto město opustíme, protože jsme se v něm necítili příliš bezpečně. Několikrát se nám stalo, že jsme se při procházení městem z rušné ulice ocitli v ulici úplně opuštěné, odkud jsme radši uháněli pryč. V ulicích se celkově pohybovalo hodně bezdomovců a pochybných existencí, takže je třeba být opatrný.

Arcos da Lapa

.

GPS: 22°54'44.9"S 43°10'37.9"W

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Brazílie, Amazonie – cesta do pralesa
Publikováno: 26.11.2018
Na amazonský prales jsme byli obzvláště zvědaví. Stihli jsme si jej prohlédnout už ze shora, a to když jsme přes půl hodiny kroužili nad letištěm kvůli silnému dešti a nemohli jsme přistát.

Brazílie, Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže
Publikováno: 24.8.2021
Pohled na město Rio de Janeiro nabízí jedinečnou kombinaci města a divoké přírody. Jednoduché domky i mrakodrapy orámované skalními útvary na kopcích, bílé pláže a modré moře s tropickými lesy v pozadí, to vše je Rio de Janeiro. A k tomu cestovní ruch povzbudí každoroční karnevalové průvody samby, na které se přijede podívat až 700 tisíc turistů.

Brazílie, Paraty – bez aut
Publikováno: 17.12.2018
Paraty je krásné historické město, které se nachází na břehu Atlantiku. Od svého počátku je jedinečné, protože stále zůstává téměř jako v sedmnáctém století. Pro zachování této autentické atmosféry jsou zde zakázány automobily, což z něj dělá zvláštní místo pro procházky a poznávání.

Brazílie, Manaus: Paříž Jižní Ameriky
Publikováno: 19.11.2018
Manaus je hlavním městem státu Amazonas a je přirozeným výchozím místem pro návštěvníky toužící vidět amazonský prales. Má asi 1,5 milionu obyvatel a je mezinárodním přístavním místem. Počasí je zde horké a vlhké, průměrná roční teplota je 27 °C. Období dešťů je od prosince do května, zatímco období sucha od června do listopadu.

Brazílie: Z Uruguaye do Porto Alegre
Publikováno: 12.11.2018
Do Brazílie se dostáváme u hraničního města Chui. Přechod hranic do Brazílie je úplně bez problémů, skoro nikdo tu není, dostaneme jen razítko a jdeme stopovat. Na stopování je nejtěžší domluvit se brazilskou portugalštinou, tak si pomáháme angličtinou. Hlavní cesta z města Chui ke městu Rio Grande vede kolem velkých lagun a mokřadů, takže kolem cesty vidíme spoustu ptáků a kapybar, dokonce i krokodýly.


Souvisejicí fotogalerie

Brazílie – temperamentní kráska Jižní Ameriky
Nejlidnatější stát Jižní Ameriky nabízí množství turistických atraktivit. Přírodní skvosty jako A...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mrazivý den

1. 1. – 28. 2. 2022
1. cena:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
1. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
2. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
3. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.12.2021
Už nás dělí jen pár hodin od nového roku 2022, ale díky datumové hranici se vítání na ostrovech Kiribati a Samoa odehraje již o 11té hodině našeho středoevropského času, zatím co neosídlený Bakerův a Howlandův ostrov ho uvítají jako poslední, a to o 13-té hodině následujícího dne (1.1. 2022).
23.12.2021
Vyhlídku s útulnou uvedli do provozu nad bývalým vlekem ve městě Svidník. Stavba v těžko přístupném terénu zpřístupnila jedinečný výhled z věže, nabízející panorama města Svidník od Pamětníka sovětské armády až po lesní komplex Osy.
22.12.2021
Najväčšia databáza leteckých fotografií celého Slovenska bola vytvorená za pomoci fondov EU a je dostupná aj verejnosti. Ako vianočný pozdrav môžete zaslať fotografiu svojej obce z neba, a to komukoľvek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Itálii :

Itálie

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Pisa – Campo Santo a skvosty města

Benátky – město mezi vodními kanály

Sardinie – Cagliari a jeho široké okolí

Neapol – hlavní město Kampánie a pizzy

Bari – přístavní městečko na pobřeží Jaderského moře

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 19. 1. 2022
svátek:Doubravka

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X