www.infoglobe.cz » Brazílie, Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže II

Brazílie, Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže II

Publikováno: 10.12.2018
Město je rozděleno do několika čtvrtí, my si v centru procházíme ty nejznámější a snadno dostupné metrem či autobusem. Čtvrtě Botofago a Flamengo byly prvními oblastmi v jižní zóně, které byly obývány rezidenty. Botofago bylo pojmenováno podle jednoho z prvních obyvatel João Pereira de Souza Botafogo. Je zde mnoho muzeí, divadel a kin, ale také pestrý noční život. Čtvrť Flamengo naproti tomu je klidnější s velkými koloniálními a bytovými domy.

Santa Teresa, to je čtvrť, která si zachovala své koloniální kouzlo a odolává modernímu rozvoji. Je proslulá svými uličkami a uměleckým zázemím. Historie je spjata se založením kláštera v roce 1750, jehož založení přilákalo do čtvrti více obyvatel a stal se jejím srdcem. Kaple kláštera byla postavena již v roce 1629 Antoniem Gomezem do Desterro. Navštívit kostel je možné však pouze v době mše. Směrem ke klášteru vede nejznámější schodiště v Riu s názvem Escadaria Selarón. Je dílem chilského umělce jménem Rua Joaquim Silva, který v roce 1990 pokryl 251 schodů na způsob mozaiky s více než 2000 dlaždicemi z celého světa.

Escadaria Selarón

Památka Parque Das Ruínas nabízí ideální místo pro relaxaci s výhledem na krásnou scenerii centra a zálivu Guanabara. Původně byla památka panským sídlem Laurindy Santos Lobo a stalo se moderním místem pro setkávání umělců a intelektuálů, které Laurinda podporovala. Kulturní centrum je zdarma, slouží jako expozice a v sobotu a neděli zde probíhají různé programy.

Parque Das Ruínas

Samotné centrum Ria sloužilo jako základ pro rozvoj města. Nabízí také historické památky či muzea a je finančním centrem města. Rozhodně nenavštěvujte centrum o víkendu, firmy a budovy jsou zavřené, centrum je vylidněné a pohybují se zde povětšinou zloději či bezdomovci.

Santa Teresa   ulice Ria

Brazílie je největší katolickou zemí na světě a nejznámější katedrálou v centru města je Metropolitní katedrála. Byla postavena v letech 1964 až 1979 a je vysoká 80 metrů s kapacitou až 20 000 lidí. Z dalších katedrál stojí za zmínku Nossa Senhora do Carmo da Antiga Sé, kde se konaly korunovace monarchů. Velká katedrála Igreja de Nossa Senhora da Candelária tvoří dnes dominantu centra. Na katedrálu São Francisco da Penitência musela být použita až tuna zlata, aby se vytvořily její barokní řezbářské struktury.

Igreja de Nossa Senhora da Candelária 

Metropolitní katedrála   Metropolitní katedrála

Čtvrť Lapa patří k nejbohatším v Riu a je slavná svojí kulturou. Nejznámější památkou je Arcos da Lapa nebo také Carioca Aqueduct. Tento monument v románském stylu je 270 m dlouhý, 17,6 metrů vysoký a má 42 oblouků, které spojují čtvrť Santa Teresa s Morro de Santo Antonio. Akvadukt byl vybudován v roce 1723 a měl vést vodu z řeky Carioca do Morro de Santo Antonio a vyřešit tak nedostatek vody. Z historických budov v centru ještě zhlédneme divadlo Teatro Municipal otevřené od roku 1909 a vracíme se na hotel. Už se těšíme, až toto město opustíme, protože jsme se v něm necítili příliš bezpečně. Několikrát se nám stalo, že jsme se při procházení městem z rušné ulice ocitli v ulici úplně opuštěné, odkud jsme radši uháněli pryč. V ulicích se celkově pohybovalo hodně bezdomovců a pochybných existencí, takže je třeba být opatrný.

Arcos da Lapa

My už se těšíme do posledního místa, které navštívíme, a tím je město Paraty.

GPS: 22°54'44.9"S 43°10'37.9"W

 

Text a foto: Tomáš NovákDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Brazílie, Amazonie – cesta do pralesa
Publikováno: 26.11.2018
Na amazonský prales jsme byli obzvláště zvědaví. Stihli jsme si jej prohlédnout už ze shora, a to když jsme přes půl hodiny kroužili nad letištěm kvůli silnému dešti a nemohli jsme přistát.

Brazílie, Paraty – bez aut
Publikováno: 17.12.2018
Paraty je krásné historické město, které se nachází na břehu Atlantiku. Od svého počátku je jedinečné, protože stále zůstává téměř jako v sedmnáctém století. Pro zachování této autentické atmosféry jsou zde zakázány automobily, což z něj dělá zvláštní místo pro procházky a poznávání.

Brazílie, Manaus: Paříž Jižní Ameriky
Publikováno: 19.11.2018
Manaus je hlavním městem státu Amazonas a je přirozeným výchozím místem pro návštěvníky toužící vidět amazonský prales. Má asi 1,5 milionu obyvatel a je mezinárodním přístavním místem. Počasí je zde horké a vlhké, průměrná roční teplota je 27 °C. Období dešťů je od prosince do května, zatímco období sucha od června do listopadu.

Brazílie, Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže
Publikováno: 3.12.2018
Pohled na město Rio de Janeiro nabízí jedinečnou kombinaci města a divoké přírody. Jednoduché domky i mrakodrapy orámované skalními útvary na kopcích, bílé pláže a modré moře s tropickými lesy v pozadí, to vše je Rio de Janeiro. A k tomu cestovní ruch povzbudí každoroční karnevalové průvody samby, na které se přijede podívat až 700 tisíc turistů.

Brazílie: Z Uruguaye do Porto Alegre
Publikováno: 12.11.2018
Do Brazílie se dostáváme u hraničního města Chui. Přechod hranic do Brazílie je úplně bez problémů, skoro nikdo tu není, dostaneme jen razítko a jdeme stopovat. Na stopování je nejtěžší domluvit se brazilskou portugalštinou, tak si pomáháme angličtinou. Hlavní cesta z města Chui ke městu Rio Grande vede kolem velkých lagun a mokřadů, takže kolem cesty vidíme spoustu ptáků a kapybar, dokonce i krokodýly.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.6.2019
Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
23.6.2019
Od 4. do 7. července se uskuteční největší a nejstarší folklorní festival na Slovensku – Východná 2019, kde se po 65. představí více než tisíc účinkujících. Těšit se můžete na domácí folklorní soubory, dětské folklorní soubory, pěvecké skupiny, lidové hudby a sólisty, špičkové zahraniční soubory, jakož i na vítěze celostátních soutěžních přehlídek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 25. 6. 2019
svátek:Ivan