www.infoglobe.cz » Bulharsko: Tipy na letní dovolenou

Bulharsko: Tipy na letní dovolenou

Publikováno: 26.4.2021
Letní sezona začíná v Bulharsku po polovině května a končí zhruba s koncem září. Takže už je ideální čas na plánování dovolené.

Valná většina lidí, kteří jedou do Bulharska, míří za odpočinkem do přímořských letovisek. Zbytek turistů vyráží za poznávacími zájezdy i horskou turistikou. Pojďme se ale podívat, kam se dá v Bulharsku vyjet na letní dovolenou k moři.

výhled na čisté moře ve Varně

Dříve sem Češi jezdili velmi často, poté jejich zájem upadl, ale dnes patří Bulharsko opět do velmi oblíbených destinací. A není se čemu divit, Bulharsko je nádherná země. Ve většině případů čisté moře, upravené pláže, personál hotelů a restaurací umí anglicky, někdy dokonce i česky, nabídka výletů po okolí se pro turisty stále zvětšuje a na kulturní vyžití si turisté také nemohou stěžovat. Navíc cestovní kanceláře prodávají zájezdy na léto prakticky celoročně a někdy velmi výhodně. V Bulharsku se platí bulharskými levy, ale v přímořských letoviscích můžete platit i eury.

katedrála Nanebevzetí Panny Marie ve Varně

Nejčastějšími destinacemi pro letní dovolenou jsou Varna, Balčik, Nesebar, Albena, Burgas, Sozopol či Primorsko. Obecně platí, že do Varny jezdí na dovolenou spíše postarší páry a senioři, jelikož je tu mnoho hotelů s lázněmi, masážemi a relaxačními programy určené spíše pro postarší ročníky. Kulturní program je tu také uzpůsoben a často se zde konají koncerty vážné hudby, dechovky nebo divadelní představení. Pracovníci mnoha hotelů tu umí češtinu na základní úrovni, takže není problém se domluvit.

cesta do Starého Nesebaru vede kolem pobřeží   Starý Nesebar je součástí památek UNESCO

Starý Nesebar je typický hlavně zástavbou dvoupodlažních dřevěných domů v křivolakých uličkách

Pro rodiny s dětmi se spíše doporučuje Nesebar, Sozopol či Burgas. Pláže tu jsou písečné, ráno vždy uklizené a upravené. Na některých plážích jsou pro děti dostupné různé skluzavky a skákací hrady ve vodě. Ve větších hotelech nabízejí animační program, kdy se vám brigádníci přes den a večer postarají o děti a vy budete mít čas na relax a odpočinek. Velmi často se tu koná mnoho akcí pro děti nebo party pro mladé.

prázdná pláž

Pro mladé je ideální Slunečné pobřeží, kde je skoro každý večer nějaká party a zábava. Je zde dokonce hotel, který je určen převážně pro českou a slovenskou klientelu – hotel Jeravi, kde pracují buď Češi, nebo Bulhaři, kteří se česky učí.

Během vaší letní dovolené ale nemusíte zůstat pouze na pláži nebo v hotelovém komplexu. Vaše delegátka vám jistě nabídne širokou škálu jednodenních výletů, případně můžete sami někam vyrazit. Pikniky a výlety lodí jsou již takovou klasikou, mnohem zajímavější jsou ale výlety např. do městečka Veliko Tarnovo, což je bývalé sídlo bulharského panovníka, Starého Nesebaru, Balčiku nebo historického centra Varny. Komu nevadí delší výlety, doporučuji Kazanlak, který je známý hlavně pěstováním růží, či Stará Zagora nebo Plovdiv.

GPS: Slunečné pobřeží 42°41'20.7"N 27°42'50.5"E

 

Text: Martina Koşar

Foto: Martina Koşar, Pixabay.comDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Bulharsko: Kam na výšlap?
Publikováno: 3.5.2021
Mnozí z nás jezdí do Bulharska na letní dovolenou. Hlavním důvodem je tedy moře, odpočinek a opalování. Bulharsko má ale vysoké hory, které jsou moc fajn na výšlapy a túry. Kam v Bulharsku za těmito výšlapy vyjet?

Bulharsko – kuchyně, zvyky a tradice
Publikováno: 3.1.2019
Někdo teprve plánuje lyžovačku, někdo už vymýšlí, kam vyrazí v létě na dovolenou. My vám teď trochu představíme Bulharsko. Třeba bude i vaší cílovou destinací.

Bulharsko – letovisko Svatí Konstantin a Helena
Publikováno: 18.8.2018
Letovisko Svatí Konstantin a Helena (bulharsky Sveti Konstantin i Elena) je nejstarším bulharským letoviskem, které vzniklo v roce 1946. Město se nachází asi 10 km od Varny. O kousek dále je pak další známé přímořské letovisko – Zlaté Písky.

Bulharsko – mys Kaliakra a městečko Balčik
Publikováno: 1.9.2018
Okolí letoviska Svatí Konstantin a Helena si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Podél pobřeží Černého moře vyrážíme severně a před městem Kavarna odbočujeme vlevo na slavný mys Kaliakra (Nos Kaliakra), který je nejdelším mysem v celém Bulharsku.

Bulharsko, Atanasovské jezero – podmanivé lázně
Publikováno: 16.10.2019
Cestování po Bulharsku završíme návštěvou přírodního skvostu v podobě Atanasovského jezera, které se nachází na severním okraji města Burgas a patří mezi nejrozsáhlejší zásobárny slané vody v zemi.

Bulharsko, Nesebar – starobylá perla Černého moře
Publikováno: 9.10.2019
Ze Slunečního pobřeží se vydáváme na návštěvu starobylého městečka Nesebar, které se rozprostírá na ostrově i pevnině a omývá ho Černé moře.

Bulharsko, Plovdiv – památky, kam se podíváš
Publikováno: 2.12.2020
Plovdiv, jakožto 2. největší město v Bulharsku, má historické centrum s krásnými uličkami, ale i moderní část, kde sídlí mnoho významných firem a kanceláří.

Bulharsko, Sluneční pobřeží – dovolenkový ráj
Publikováno: 2.10.2019
V nejbližších týdnech se vydáme na Balkánský poloostrov, přesněji do Bulharska. Tato evropská země dala světu mnoho vynálezů, pozoruhodných osobností, zpřístupnila mnoho krásných přírodních míst, architektonických skvostů i kulturních zvyklostí.

Bulharsko, Sofie – město plné kultury
Publikováno: 21.9.2020
Hlavní město Bulharska leží na úpatí pohoří Vitoša a poblíž srbských hranic. Sofie je největší město země a najdete tu mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jedná se o kosmopolitní město, kde se koná spousty kulturních akcí po celý rok.

Bulharsko, Varna – na břehu Černého moře
Publikováno: 25.8.2018
Varna je třetím největším bulharským městem, leží na břehu Černého moře a nachází se zde největší bulharský přístav. Ve Varně je také menší letiště, kam se lze dostat z Prahy i Brna přímými lety za necelé dvě hodiny.


Souvisejicí fotogalerie

Bulharsko – balkánská dovolená
Stále ještě váháte, jestli letos vyrazit k moři? V Bulharsku pro nás nejsou žádná omezení, tak se...

Bulharsko, Burgas – krásné pláže, památky i lázně
Vydejte se s námi do východní části Bulharska k pobřeží Černého moře. Prostřednictvím následující...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 17. 6. 2021
svátek:Adolf
dnes:
čtvrtek 17.6.
31 °C
zítra:
pátek 18.6.
32 °C