www.infoglobe.cz » Chile, Santiago de Chile – Vítejte v hlavním městě

Chile, Santiago de Chile – Vítejte v hlavním městě

Publikováno: 14.9.2021
Santiago je hlavní město státu Chile a také první zastávka na naší třítýdenní dovolené. Město je obklopeno vysokými horami a žije zde okolo 6 milionů lidí. Cesta sem je poměrně zdlouhavá (nám trvala 14 hodin), ale rozhodně nebudete litovat.

Po příletu jsme se potřebovali dostat do centra. Každý vám zde doporučí taxi, ale to je celkem drahé. Rozhodli jsme se tedy pro autobusovou dopravu, kterou mají mimochodem velmi dobře propracovanou. Při východu z letitě jsme ihned potkali stánek od společnosti Sernatur, což je jedna ze dvou zdrojů turistických informací. Oproti druhé možnosti – Oficina de Turismo – je tato společnost perfektně vybavena brožurami a plánky města. Zaměstnanci jsou zde ochotní, velmi dobře informovaní a hlavně většina z nich mluví anglicky. Dostali jsme zde navíc mapu s plánkem metra a s instrukcemi, jak a kde najdeme správný autobus. Ty zastavují vždy u stanice metra, takže se člověk dostane snadno a rychle do centra. U každého vstupu do metra si jednoduše pořídí lístek, který platí do té doby, než metro opustíte.

výhled z kopce Cerro San Cristóbal

Po ubytování jsme konečně vyrazili do centra. Od místních jsme dostali tip, abychom se zajeli podívat na Cerro San Cristóbal. Z tohoto vrcholu je krásný výhled na celé město a je možné se sem dostat třemi způsoby – pěší túra, vyjet nahoru pomocí kabinkové lanovky nebo lze využít lanovou dráhu, což je takový vláček, který vás vytáhne až na vrchol.   

kostel na vrcholu kopce Cerro San Cristóbal   vláček na Cerro San Cristobal

Výhled je tu naprosto impozantní. Za jasného počasí člověk dohlédne na nedaleké svahy And a zároveň si vychutná i výhled přes celé Santiago. Po sestupu jsme se vydali zpět do centra. Cestou jsme navštívili část Barrio Bellavista, ta je známá tím, že se zde nachází hodně restaurací, barů, hospod a tanečních podniků – tady to prostě žije. My jsme však pokračovali do prezidentského paláce Palacio de La Moneda, který se nachází kousek od Plaza de Arma. Nezapomeňte na cestovní pas, protože je nutné se prokázat při vstupu do paláce. Policie tu stojí opravdu na každém rohu a hlídá budovu. Poté jsme se vydali směrem na Plaza de Arma, kde potkáte hodně pouličních umělců. Hudba, tanec, žongléři – to vše lze nalézt právě na tomto náměstí. Odtud jsme pokračovali ochutnat místní vyhlášený drink Terremoto La Piojera. Terremoto v překladu znamená zemětřesení. Podává se do půllitru a obsahuje kvašené víno, zmrzlinu a grenadinu. Říká se, že když si dáte jeden drink, musíte si pak dát ještě jeden, abyste se příliš nemotali. Ale tento nápoj je tak silný, že má člověk dost už po prvním půllitru.

nádvoří v prezidentském paláci   policie u prezidentského paláce

Další naše zastávka byla v historické budově Mercado Central, kde se nachází rybí trh a restaurace. Řekli jsme si, že okusíme něco ze zdejších rybích specialit. Všichni tu mluví jen španělsky a menu mají také ve španělštině, takže to byl tak trochu pokus omyl, ale jídlo bylo nakonec vynikající. Je to tu sice trošku dražší, ale stojí to za to.

Naší poslední zastávkou tohoto dne byl místní trh s ovocem na tržnici Feria Municipal La Vega. Určitě neváhejte se sem jít podívat. Hemží se to tu převážně místními obyvateli, kteří zde nakupují opravdu ve velkém. Na chvilku se tu zastavte v baru a pozorujte ruch a kouzlo tohoto místa.

tržnice Feria Municipal La Vega   tržnici Feria Municipal La Vega

Santiago samo o sobě je prostě neuvěřitelné místo – potulující se psi, hudba na každém rohu a malé stánky s chilským párkem v rohlíku s obří vrstvou avokáda a majonézy. Nedílnou součástí jsou trhy místních umělců a řemeslníků. To vše je Santiago.

trhy místních umělců

 GPS: (letiště) 33°23'31.3"S 70°47'50.1"W

Text a foto: Kateřina JanovskáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Chile, Valparaíso – zážitek pro turisty
Publikováno: 22.7.2017
Valparaíso nebo také Valpo je město ležící v centrální části Chile a je známé především tím, že jsou zde barevné až kýčovité domy. Mimo jiné tu také najdete jeden z největších a nejdůležitějších přístavů v Chile.

Chile – Pucón, Villarrica a výlety do okolí
Publikováno: 29.7.2017
Naší další zastávkou bylo město Villarrica. Nejdříve jsme váhali, zda nezakotvit ve městě Pucón, které leží o 25 km dál a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Chile. Místní obyvatelé naprosto skvěle využili polohu tohoto města. Pucón totiž leží u břehu jezera Lago Villarrica, je obklopen národními parky, termálními prameny a také divokou řekou s peřejemi. V neposlední řadě se zde nachází vulkán Villarrica, který je asi největší atrakcí.

Chile: Puerto Varas, La Arena a cesta lodí až k národnímu parku Pumalín
Publikováno: 5.8.2017
Naší další zastávkou při cestování po Chile bylo městečko Puerto Varas, má stejně velkou popularitu jako Pucón. Městečko je velmi pěkně udržované, najdeme zde spousty obchodů se sportovním oblečením a s různou sportovní výbavou. Projeli jsme hlavní třídou a dorazili k jezeru Lago Llanquihue. Výhledy odsud jsou impozantní. Dokonce zde vidíme i dvě sopky Osorno a Calbuco. Vulkán Osorno se tyčí nad vodou a je dokonale tvarovaný.

Chile: Z Coyhaique do Argentiny a zase zpět do Chile po Route 40
Publikováno: 12.8.2017
Naši cestu po Carretera Austral zakončujeme návštěvou města Coyhaique. Vydáváme se z Puerto Aysén, všude okolo nás je krásná příroda se spoustou výhledů. A skoro celou cestu nás lemuje řeka Río Simpson, která taktéž protéká přírodní rezervací Reserva Nacional Río Simpson.


Souvisejicí fotogalerie

Chile – z města do přírody
Jižní Amerika je neuvěřitelně zajímavá, specifická a mezi cestovateli stále oblíbenější. My se dn...

Chile: NP Torres del Paine
Národní park Torres del Paine (založený roku 1959, od 1978 na seznamu UNSECO) se rozkládá v jižní...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Podzimní atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakce:
Vstupenka na ONLINE cestovatelskou besedu od Cestovatelská kina (jen pro SR)

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.9.2021
V sobotu 9. října 2021 se ve vícero městech, městských částech a obcích bratislavské župy uskuteční tradiční Jablkové hodování. Tento svátek všech milovníků zdravého ovoce přinese ochutnávky i dobrou zábavu.
21.9.2021
Oblíbený festival vědy – Evropská noc výzkumníků se letos uskuteční 24. září 2021, ale kvůli neutichající pandemii bude jeho hlavní program v interaktivním online studiu. Festival bude doplněný o aktivity na školách a další doprovodné akce nebo soutěže.
18.9.2021
Víte, co je teď za týden? Je Evropský týden mobility. A co to znamená?
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Rakousku:

Rakousko

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Vídeň

Salzburg: Jeviště světa

Národní park Vysoké Taury a město Kaprun

Parndorf – nákupní městečko

Baden u Vídně – lázeňské město

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 22. 9. 2021
svátek:Darina
dnes:
středa 22.9.
15 °C
zítra:
čtvrtek 23.9.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X