www.infoglobe.cz » Čína, Šanghaj – bohaté centrum Východu – VIDEO

Čína, Šanghaj – bohaté centrum Východu – VIDEO

Publikováno: 26.12.2017
Největší město Číny přitahuje čím dál větší pozornost zahraničních návštěvníků. Díky tomu, že v Šanghaji můžete získat bezvízové povolení ke vstupu na 144 hodin, pokud pak letíte dál, máte spoustu možností město navštívit při přestupu. Já jsem se tu zastavil na 17 hodin při cestě na Nový Zéland a rozhodně nelituji.

Na cestě z letiště jsem se svezl momentálně nejrychlejším vlakem světa. Asi 40 km dlouhou trasu ujede za 7 a půl minuty a zrychlí až na 431 km za hodinu. Nejezdí po kolejích, ale využívá pohon pomocí elektromagnetů a v podstatě se vznáší ve vzduchu – také se mu proto říká Maglev. Nejenže ušetří spoustu času, ale už samotné svezení je zajímavým zážitkem.

nejrychlejší vlak   Šanghaj

Co v Šanghaji navštívit? Už samo obrovské město se svými asi 23 miliony obyvateli, mrakodrapy a neuvěřitelně rychlými proměnami stojí za vidění. V některých částech máte pocit, jako byste byli v Evropě, jinde se cítíte skoro jak v budoucnosti a hlavně ve starém městě se přitom můžete ztratit v typických asijských uličkách.

mrakodrapy zasahují do starých částí

Zastavte se v zahradách Yuyuan a projděte si chrámové komplexy, které zahrady obklopují. Sice se budete muset prodrat davem turistů a odhánět vlezlé prodejce čehokoliv, i tak ale mohu návštěvu doporučit. V historických centrech všech velkých měst se bohužel záplavě turistů a všem negativním jevům s tím spojených obecně nevyhnete. Pokud to jde, přijeďte brzy ráno či k večeru.

Šanghaj   Šanghaj

Doporučuji vyjet i na věž Oriental Pearl a případně na mrakodrap Shanghai World Financial Center, kde můžete na město shlížet z jedné z nejvýše položených vyhlídek světa. Ve 100. patře stojíte ve výšce 474 metrů.

Pokud vás baví muzea, určitě se zastavte v Shanghai Museum na jednom z nejvýznamnějších náměstí People‘s Square. Vstup je zdarma a zdejší expozice je opravdu velmi povedená.

v ulicích   v ulicích

Kdybyste měli víc času, dojeďte i do zhruba 700 let starého buddhistického chrámu Jinshan Donglin (金山东林寺) v jižní části města. Chrám drží hned tři světové rekordy – mimo jiné nejvyšší sochu uvnitř budovy. Případně navštivte historické vodní město Zhujiajiao asi 40 minut cesty od Šanghaje.

Šanghaj

Samozřejmě také nezapomeňte ochutnat zdejší skvělé jídlo a vynikající čínský čaj. Místní jídlo je velmi pestré už samo o sobě, samozřejmě tu ale seženete téměř jakoukoliv čínskou kuchyni. Doporučuji zkusit minimálně tradiční knedlíčky Xiao Long Bao a plněné „lívance” Cong You Bing.

Šanghaj

Šanghaj nabízí spoustu příležitostí a doporučuji její návštěvu nevynechat, ať už při cestě do Číny, nebo při přestupu na další let – většina aerolinek vám při nákupu letenek umožní si pobyt o den prodloužit.

GPS: (letiště) 31°08'52.7"N 121°48'30.3"E

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Hudba: James Joshua OttoDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Čína: Hong Kong asijský – VIDEO
Publikováno: 16.5.2017
Už jsem vám ukázal, že Hong Kong se pyšní stovkami mrakodrapů a obrovským bohatstvím. U moderny to ale naštěstí nekončí. Pokud budete pozorní, všimnete si i spousty detailů. Detailů, které mnohem častěji povedou k Asii než k naší západní kultuře.

Čína: Hong Kong jako moderní metropole – VIDEO
Publikováno: 9.5.2017
Když jsem se několika lidí ptal, jak se jim líbilo v Hong Kongu, nikdo mi nebyl schopný konkrétně odpovědět. Říkali, že to bylo úžasné, hodně silné, intenzivní nebo divné. Po týdnu, který jsem v jednom z nejdůležitějších přístavů světa strávil, jsem na tom podobně. Dokážu ale říct, že Hong Kong je plný kontrastů, paradoxů a rozhodně stojí za návštěvu.

Čína, Na studiích: Chu-tchiao sia – kde tygři dávají dobrou noc
Publikováno: 24.10.2015
Ačkoliv se zdálo, že nějaký balvan na nás cestou do hostelu zkrátka spadnout musí, řidič nás dovezl v naprostém pořádku a ještě jsme zvládli viset z okýnek a fotit okolní krajinu, jako by to byla jediná příležitost. Během několika následujících dnů jsme však zjistili, že toho místa se snad skutečně nelze nabažit...

Čína, Na studiích: Peking – Letní palác: konečně v létě
Publikováno: 16.1.2016
Hodiny zbývající holkám (a vlastně i nám) do odjezdu už se daly celkem pohodlně spočítat, ale přece jsme se rozhodli využít je, co to půjde, a i přes neuvěřitelné horko z Pekingu prozkoumat maximum.

Čína: Na studiích - Niou-ťie: i v Pekingu jsou mešity
Publikováno: 1.11.2014
V jednom ze svých dřívějších článků jsem se už, alespoň malinko, zmínila o jedné z čínských menšinových národností – o Chuejích (chuej-cu 回族). Nemohla jsem si vynachválit jejich kuchyni a jejich přátelské a vzdělané reakce, když se dozvěděli, odkud pocházím.


Souvisejicí fotogalerie

Čína: Yangshuo a okolí
Foto: Amy Challen a Jan Lidmaňský


Souvisejicí videa

Čína, Šanghaj – bohaté centrum Východu
Největší město Číny přitahuje čím dál více pozornosti, dokonce můžete do Šanghaje získat i bezvíz...

Čína: Hong Kong asijský
Západní kultura je v Hong Kongu velmi silná, ale když budete pozorní, všimnete si asijských detai...

Čína: Hong Kong
Návštěva Hong Kongu je pro mnoho lidí úžasný, silný, intenzivní a někdy i divný zážitek… Zní to t...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.6.2019
Zahájení nové turistické sezony v Kutné Hoře bude opět ve znamení velkolepé slávy. Víkendový program gotického festivalu začíná v sobotu 22. 6. dopoledne před chrámem sv. Barbory a v nedělní podvečer bude ukončen.
19.6.2019
Již tento víkend se veřejnosti představí více než 20 ústavů a vědeckých center Slovenské akademie věd se zajímavými výsledky své práce. Přijďte tedy na Primaciální náměstí.

18.6.2019
Muzeum východních Čech prošlo od loňského května důkladnou opravou. K obnově se přidaly také dvě sedmimetrové sochy z průčelí Eliščina nábřeží a kašna. Pro veřejnost bude muzeum otevřeno na podzim.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 20. 6. 2019
svátek:Květa