www.infoglobe.cz » Kostarika – San José a návštěva Café Britt

Kostarika – San José a návštěva Café Britt

Publikováno: 28.8.2021
Z divokého Tortuguera se přesouváme do centrální části Kostariky, kde plánujeme strávit posledních pár dní naší cesty. Cílem je hlavní město San José, odkud chceme také uskutečnit několik výletů do okolí. Ubytováváme se ve skvělém Backpackers Costa Rica, což je hostel s úžasným zázemím včetně bazénu, baru, kuchyňky či restaurace. Nabízejí zde také výměnu peněz za velmi příjemný kurz i plno fakultativních výletů.

San José je hlavním a největším městem Kostariky, název v překladu znamená Svatý Josef. Město leží ve stejnojmenné provincii. Je dopravním, ekonomickým i politickým centrem celé země. Mezi turisticky zajímavé budovy patří především Národní muzeum (Museo Nacional de Costa Rica) a Národní divadlo (Teatro Nacional de Costa Rica).

Národní muzeum

Muzeum se nachází v pevnosti Bellavista a díky své okrové barvě je opravdu nepřehlédnutelné. Pevnost pochází z roku 1917 a původně sloužila jako kasárna. Muzeum je zde pak od roku 1950. Návštěvníci mohou nahlédnout do koloniální, archeologické, náboženské, geologické i moderní historie Kostariky. Vlastní také pozoruhodnou sbírku artefaktů z předkolumbovské Ameriky. Před muzeem se pak často scházejí místní a pořádají se tu různé menší koncerty a podobné akce.

Plocha před Národním muzeem

Národní divadlo bylo otevřeno veřejnosti v říjnu 1897. Budova divadla patří k historicky nejzajímavějším a díky svému interiéru i k nejkrásnějším v San José.

Národní divadlo   foyer

Kam se ale ještě v San José vydat? Pěkná je určitě procházka po hlavní třídě, kde se nachází plno obchodů, restaurací i stánkařů. Je zde také obrovské tržiště, kde se prodávají suvenýry, skvělá káva, čerstvé ryby a mnoho dalšího. Ceny za jídlo ve zdejších malých restauracích jsou velice dobré.

na hlavní třídě   na hlavní třídě

na tržišti

Protože jsme v zemi proslulé produkcí kávy, nesmíme si rozhodně nechat ujít prohlídku nejznámější společnosti Café Britt. Cesta do místa prohlídky je poměrně komplikovaná, lze však zakoupit balíček i s odvozem ze San José. Autobusem, který vyjíždí ze zastávky kousek od nemocnice (místní rádi poradí), se vydáváme do města Heredia. Zde je potřeba přestoupit na autobus mířící do města Barva. Po levé straně se pak objeví malý hrad (tato budova opravdu nelze přehlédnout) a my vystupujeme přímo před ním. Odsud se Café Britt nachází sotva tři minuty pěšky.

Café Britt   prohlídka je i díky průvodcům zábavná

Základní prohlídka stojí 25 dolarů, lze zde platit kartou a i se připojit zdarma na WiFi. Průvodci jsou milí a vtipní, mluví anglicky a španělsky. V průběhu prohlídky několikrát ochutnáváme i zdejší kávu, která paradoxně není moc dobrá, proto doporučujeme zakoupit na tržišti (nejlepší volba) či v supermarketu jiné druhy (například levné a dobré Café 1820 či Café Monteverde). Prohlídka je zakončena v obchodě se suvenýry, kde je zároveň i občerstvení.

GPS: (Národní muzeum) 9°55'58.4"N 84°04'18.0"W

 

Text: Veronika Schubertová

Foto: Veronika Schubertová, Wikimedia Commons: Andreas C. Vogt, ravedaveDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kostarika, Golfito – přístavní městečko
Publikováno: 10.7.2021
Z hlavního města Panamy míříme severně do sousední Kostariky. Nejdříve volíme přelet do města David, které se nachází relativně blízko hranic s Kostarikou. Odtud již autobusem vyrážíme na hranice, cesta s místními je zajímavá, ale zdárně se dostáváme do cíle – malého přístavního městečka Golfito. Jen je nutné dát si pozor, aby celníci nezapomněli orazítkovat váš pas, což tu tak trochu flákají. V opačném případě si přivodíte mnoho problémů. Na hranicích se nachází bezcelní zóna, plno místních sem jezdí na nákupy a je tu tedy opravdu velký shon, zároveň je zde plno restaurací a nejrůznějších kiosků, kde je možné se občerstvit.

Kostarika – národní park Tortuguero
Publikováno: 21.8.2021
Dnes nás čeká velký přejezd, opouštíme město Liberia a vydáváme se na východní pobřeží Kostariky, jež je omýváno Karibským mořem. Jedeme do národního parku Tortuguero (Parque nacional Tortuguero), který se nachází v provincii Limón. Jméno Tortuguero pochází ze španělského slova tortuga – želva. Park má rozlohu 312 km² a na jeho území se také nachází malá vesnička. Dostanete se sem pouze lodí či letadlem.

Kostarika – Kartágo a vulkán Irazú
Publikováno: 4.9.2021
Naše dovolená v Kostarice pomalu končí a před námi je poslední výlet. Z hlavního města San José se vydáváme na vrchol nejvyšší aktivní kostarické sopky Irazú, která se nachází v pohoří Cordillera Central nad městem Kartágo v národním parku vulkán Irazú (Parque Nacional Volcán Irazú) založeném v roce 1955. Její název má původ v indiánských slovech Ara, což znamená místo, a Tzu, což značí hrom.

Kostarika – národní park Rincón de la Vieja
Publikováno: 14.8.2021
Stále přebýváme na severu ve městě Liberia, ze kterého jsme měli možnost včera vyrazit na celodenní výlet a zažít, jak krásná je sousední Nikaragua. Máme za sebou opravdu hodně přejezdů, a proto dnes konečně chceme vyrazit na pořádný turistický výlet.

Kostarika – Quepos a NP Manuel Antonio
Publikováno: 24.7.2021
Po návštěvě exotického Puerta Jiménez a surfařského ráje Matapala se vydáváme autobusem podél pacifického pobřeží směrem na sever. Naší další zastávkou je město Quepos a stále se nacházíme v provincii Puntaneras. Quepos leží asi 60 kilometrů od hlavního města Kostariky – San José – a je jakousi vstupní branou do turisticky velmi vyhledávaného národního parku Manuel Antonio.

Kostarika, Montezuma – zapadlý ráj
Publikováno: 31.7.2021
Po návštěvě města Quepos a nádherného národního parku Manuel Antonio se vydáváme na další cestu krásnou Kostarikou. Podél pacifického pobřeží jedeme místním autobusem až do města Puntaneras, které se nachází na malém výběžku v zálivu Nicoya a je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Kostarika – Puerto Jiménez a Matapalo
Publikováno: 17.7.2021
Přibližně třicetiminutovou plavbou se z města Golfito dostáváme do malého přístavu v Puerto Jiménez, městečka ležícího v provincii Puntaneras na poloostrově Osa. Jedná se o asi nejlevnější a nejrychlejší cestu (přibližně půl až tři čtvrtě hodiny), jak se dostat až na tento jižní cíp Kostariky. Pravidelně sem také létá letadlo, protože přímo v Puerto Jiménez se nachází malé letiště. Pojme však jen přibližně 4 cestující a cena letu je nespočetně vyšší než u plavby. Zároveň pokud budete mít štěstí jako my, připojí se k vám na kousek cesty i delfíni.

Nikaragua, León – město v koloniálním stylu
Publikováno: 2.3.2020
Konečně se ocitáme v Nikaragui a jsme na ni zvědaví. Je největší zemí Střední Ameriky s velmi rozmanitou krajinou. Nikaragua je známá jako „země jezer a sopek“ a primárně je rozdělena do tří oblastí: na severovýchodní hory, tichomořské pobřeží a karibské pobřeží.


Souvisejicí fotogalerie

Kostarika – tropický raj
Tentokrát vám prostřednictvím fotografií představíme středoamerickou Kostariku, která nemá vlastn...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Podzimní atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakce:
Vstupenka na ONLINE cestovatelskou besedu od Cestovatelská kina (jen pro SR)

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.9.2021
V sobotu 9. října 2021 se ve vícero městech, městských částech a obcích bratislavské župy uskuteční tradiční Jablkové hodování. Tento svátek všech milovníků zdravého ovoce přinese ochutnávky i dobrou zábavu.
21.9.2021
Oblíbený festival vědy – Evropská noc výzkumníků se letos uskuteční 24. září 2021, ale kvůli neutichající pandemii bude jeho hlavní program v interaktivním online studiu. Festival bude doplněný o aktivity na školách a další doprovodné akce nebo soutěže.
18.9.2021
Víte, co je teď za týden? Je Evropský týden mobility. A co to znamená?
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Rakousku:

Rakousko

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Vídeň

Salzburg: Jeviště světa

Národní park Vysoké Taury a město Kaprun

Parndorf – nákupní městečko

Baden u Vídně – lázeňské město

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 22. 9. 2021
svátek:Darina
dnes:
středa 22.9.
15 °C
zítra:
čtvrtek 23.9.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X