www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy

Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

advent – (c) Raimo Rumpler

Během následujících víkendů můžete navštívit trhy na zámcích, v klášterech či na hradech. Objevte malé kouzelné náměstí a vánoční domky v přírodě. Všechny kraje Dolního Rakouska připravují tradiční trhy s množstvím místních pochoutek a originálních vánočních dárků.

Adventní trhy v regionu Donau

Nezaměnitelná vůně svařeného vína, čerstvých perníků a výhled na zamrzlé vinice z horké vířivky? Tak může vypadat váš předvánoční romantický výlet do dolnorakouského Wachau. Den můžete strávit procházkou po vinicích, pěkně v teple u krbu v hotelu či v lázních. Večer se rozzáří vánoční světla na adventním trhu kolem zámku Dürnstein. Za návštěvu určitě stojí i adventní vesnička v blízkém Melku.

Dürnstein – (c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer

Region Donau nabízí i další trhy s kulisou romantických hradů a zámků nebo tajemných klášterů. Tisíce světýlek ozáří nádvoří zámku Eckartsau a Schloss Hof, kde se konají také speciální vánoční prohlídky a trhy. V případě, že si jako kulisu dopřejete nádherný klášter v Göttweig, adventní nálada bude dokonalá.

Vánoční trhy v regionu Mostviertel

Waidhofen – (c) Niederösterreich Werbung / schwarz-koenig.at

Předvánoční trhy v Mostviertelu budou ve znamení zářícího světla a žhavého ohně. Kovářské řemeslo má totiž v tomto regionu dlouhou tradici. Svařený mošt a oplatky na šesti vánočních trzích jsou pro návštěvníky zárukou jedinečného adventního zážitku. Trhy připravují například na zámcích Töpperschloss, St. Peter v Au a ve Waidhofen an der Ybbs. Pravé křesťanské Vánoce připravuje klášter Seitenstetten a na náměstí v St. Pöltenu (hlavní město Dolního Rakouska) naleznete největší trhy v regionu.

Adventní trhy v regionu Waldviertel

Zwettl – (c) Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at

Pravděpodobně nejromantičtější vánoční trhy v celém Dolním Rakousku zažijete v jedinečném prostředí zámku Rosenburg. Regionální prodejci, umělci a řemeslníci předvedou waldviertelské speciality, umění a budou vás svádět k ochutnávání tradičních specialit. Vánoční trhy v Garsere už léta patří k nejkrásnějším v regionu. Atmosféru dotváří živá hudba a ohňové show. Krásné trhy připravují i ​​na zámku Weitra či Jaidhof, ve Zwettlu i Graffeneggu.

Vánoční trhy v regionu Weinviertel

Kellergasse, Hadres – (c) Weinviertel Tourismus / Wurnig

V Dolním Rakousku to v prosinci žije i v oblasti Weinviertel, která je přímo na českých hranicích. Sklepní uličky se obléknou do předvánoční výzdoby a nabídnou skvělá vína i atmosféru trochu netradičního adventu. Mezi nejoblíbenější patří uličky ve Wolkersdorf, Velm-Götzendorfe, Kellergasse v Retzu, nejdelší sklepní ulička Evropy v Hadresu nebo uličky v Loamgrui, v Unterstinkenbrunnu a Wunderbergu.

Vánoční trhy ve Vídeňských Alpách

Johannesbachklamm – (c) Wiener Alpen / Franz Zwickl

Hned dva adventní trhy okouzlí návštěvníky romantické části Vídeňského Nového Města. Na náměstí se otevírají trhy pod silnou gotickou věží chrámu a od začátku prosince přivítají hosty i menší a komornější trhy. Předvánoční náladu podpoří výstava jesliček ve sklepě Netterlkeller. Před Vánocemi ožije zámek Reichenau kouzelnou show či koncerty dechové hudby a gospelových sborů. Pokud chcete uniknout vánočnímu shonu, na adventních trzích v Seebenteine ​​si přijdete na své. Na jesličkové cestě si nechají nahlédnout přes rameno řezbáři, kováři a umělečtí soustružníci. Trhy připravují i ​​ve skanzenu v Krumbachu, na zřícenině Kirchschlag, v soutěsce Johannesbachklamm a v Rohre najdete živé jesličky a ledový strom.

Vánoční trhy ve Vídeňském lese

Weinviertel – (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl

Pokud si chcete užít přímo císařský advent, zavítejte na jih od Vídně do města Baden. Okouzlí vás zářící předvánoční oslava a úžasný místní trh – adventní míle. Středověký adventní trh s kupci a řemeslníky na vás čeká v Mödlingu. Kolotoče, obří kolo, Ježíškova pošta a jízdy v kočáru se o víkendech konají v Leobersdorfu. Za návštěvu stojí i trhy v Berndorfu, v Klosterneuburgu, malé a milé trhy na hradě Neuhaus, na zámku Hernstein a Bad Vöslau i v klášteře Heiligenkreuz.

Ještě více tipů na vánoční a adventní trhy v Dolním Rakousku i s přesnými termíny jejich konání najdete zde.

GPS: (Sankt Pölten) 48°12'09.2"N 15°38'07.8"E

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.

Dolní Rakousko: Podzim plný zážitků
Publikováno: 29.9.2019
Rekreačních tipů nikdy není dost, proto vám přinášíme inspiraci na místa, která se vyplatí vidět i během podzimního období, navíc jsou vhodná i pro rodiny s dětmi. V Dolním Rakousku si vybere téměř každý. Nevěříte?

Dolní Rakousko: Adventní tradice, historie a kouzelná místa
Publikováno: 24.11.2019
V době blížících se Vánoc se v Dolním Rakousku otevírají brány zámků, klášterů a kovářských dílen. Také umění řemeslníků a trubačů můžete poznávat na rozmanitých adventních trzích. Předvánoční atmosféru umocňují nejen působivé koše s hořícím ohněm a hrnky horkého moštu, ale i nádherné prostředí. Staré zvyky, na které se ve vánočním spěchu často zapomíná, zde je zažijete téměř na každém kroku.

Dolní Rakousko: Nezapomenutelné zimní zážitky
Publikováno: 18.12.2019
Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více než 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké, oslovují tedy především rodiny a začátečníky.

Dolní Rakousko: Zimní kouzlo zámku Schloss Hof
Publikováno: 10.1.2020
Věděli jste, že zámek Schloss Hof je otevřen celý rok (kromě 24. 12.) a nabízí množství zážitků? I během studených zimních měsíců si v zámeckém areálu Schloss Hof můžete vychutnat nejen úžasnou atmosféru imperiálního prostředí, ale i poutavý program pro děti a rodiny.

Dolní Rakousko: Rekonstrukce barokní zahrady zámku Schloss Hof je úspěšně dokončena
Publikováno: 31.5.2019
Máme pro vás úžasnou novinku. Po 15 letech detailní rekonstrukce podle historického vzoru je barokní zahrada dokončena. Návštěvníci mají možnost obdivovat jedinečný půvab všech zahradních teras.

Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu
Publikováno: 1.5.2019
Cyklistická sezona nám již začala, a proto vás dnes pozveme na zkušební jízdu po evropských cyklostezkách EuroVelo. Na kole budeme poznávat krásy přírody, památek i míst. Jako výchozí zemi pro nezapomenutelné cyklistické zážitky si vybereme Dolní Rakousko.

Dolní Rakousko: Masopustní víkend ve znamení zábavy
Publikováno: 17.2.2020
Během 22. a 23. února se na zámku Schloss Hof můžete těšit na veselý masopustní program plný zábavy, her i napětí. Nejmenší návštěvníky nepochybně okouzlí malování na obličej, kreativní dílničky či pečení.

Dolní Rakousko – region skvělých výstav a festivalů
Publikováno: 2.5.2018
Dolnorakouský region je i letos místem konání skvělých výstav či festivalů, které se opravdu vyplatí navštívit. Vydáte se spolu s námi po stopách nevšedních zážitků. Prostřednictvím zajímavých výstav se podíváme na historii našeho jídelníčku, poznáme krásu zelených uměleckých děl nebo navštívíme světovou výstavu obrovských fotografií.

Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech
Publikováno: 27.12.2018
Lyžařská střediska v Dolním Rakousku jsou známá tím, že nabízejí možnosti téměř pro každého, kdo má rád zábavu na svahu. Ať už jde o rodinný svah v Annabergu, nebo sjezdovku světového poháru v Semmeringu, dolnorakouská lyžařská střediska nabízejí opravdu vše – od zcela lehkých až po skutečně náročné sjezdovky.

Dolní Rakousko – návštěva rozmanitých vinařských slavností
Publikováno: 27.3.2019
Dolní Rakousko je rájem nejen pro cyklisty a turisty, ale je to především země prvotřídního vína. Sport, tradiční gastronomii a také degustaci vín vám nabízejí regiony nedaleko slovenských i českých hranic i během jara.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.2.2020
Každý, kdo tyto nejvyšší české hory miluje, jistě uvítá obrazového knižního průvodce po známých, ale také zcela opomíjených koutech Krkonoš.
24.2.2020
21. ročník mezinárodního festivalu horského filmu a dobrodružství se uskuteční od 25. do 29. března v prostorách CINEMAX Bory a nákupního centra Bory Mall v Bratislavě.
23.2.2020
Nechte se unést horskou atmosférou a inspirujícími přednáškami a filmy. Festival Vysoké hory bude probíhat v zasedačce Městského úřadu v Žilině, a to už v sobotu 7. března.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – UKRAJINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 25. 2. 2020
svátek:Liliana
dnes:
úterý 25.2.
8 °C
zítra:
středa 26.2.
3 °C