www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy

Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

advent – (c) Raimo Rumpler

Během následujících víkendů můžete navštívit trhy na zámcích, v klášterech či na hradech. Objevte malé kouzelné náměstí a vánoční domky v přírodě. Všechny kraje Dolního Rakouska připravují tradiční trhy s množstvím místních pochoutek a originálních vánočních dárků.

Adventní trhy v regionu Donau

Nezaměnitelná vůně svařeného vína, čerstvých perníků a výhled na zamrzlé vinice z horké vířivky? Tak může vypadat váš předvánoční romantický výlet do dolnorakouského Wachau. Den můžete strávit procházkou po vinicích, pěkně v teple u krbu v hotelu či v lázních. Večer se rozzáří vánoční světla na adventním trhu kolem zámku Dürnstein. Za návštěvu určitě stojí i adventní vesnička v blízkém Melku.

Dürnstein – (c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer

Region Donau nabízí i další trhy s kulisou romantických hradů a zámků nebo tajemných klášterů. Tisíce světýlek ozáří nádvoří zámku Eckartsau a Schloss Hof, kde se konají také speciální vánoční prohlídky a trhy. V případě, že si jako kulisu dopřejete nádherný klášter v Göttweig, adventní nálada bude dokonalá.

Vánoční trhy v regionu Mostviertel

Waidhofen – (c) Niederösterreich Werbung / schwarz-koenig.at

Předvánoční trhy v Mostviertelu budou ve znamení zářícího světla a žhavého ohně. Kovářské řemeslo má totiž v tomto regionu dlouhou tradici. Svařený mošt a oplatky na šesti vánočních trzích jsou pro návštěvníky zárukou jedinečného adventního zážitku. Trhy připravují například na zámcích Töpperschloss, St. Peter v Au a ve Waidhofen an der Ybbs. Pravé křesťanské Vánoce připravuje klášter Seitenstetten a na náměstí v St. Pöltenu (hlavní město Dolního Rakouska) naleznete největší trhy v regionu.

Adventní trhy v regionu Waldviertel

Zwettl – (c) Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at

Pravděpodobně nejromantičtější vánoční trhy v celém Dolním Rakousku zažijete v jedinečném prostředí zámku Rosenburg. Regionální prodejci, umělci a řemeslníci předvedou waldviertelské speciality, umění a budou vás svádět k ochutnávání tradičních specialit. Vánoční trhy v Garsere už léta patří k nejkrásnějším v regionu. Atmosféru dotváří živá hudba a ohňové show. Krásné trhy připravují i ​​na zámku Weitra či Jaidhof, ve Zwettlu i Graffeneggu.

Vánoční trhy v regionu Weinviertel

Kellergasse, Hadres – (c) Weinviertel Tourismus / Wurnig

V Dolním Rakousku to v prosinci žije i v oblasti Weinviertel, která je přímo na českých hranicích. Sklepní uličky se obléknou do předvánoční výzdoby a nabídnou skvělá vína i atmosféru trochu netradičního adventu. Mezi nejoblíbenější patří uličky ve Wolkersdorf, Velm-Götzendorfe, Kellergasse v Retzu, nejdelší sklepní ulička Evropy v Hadresu nebo uličky v Loamgrui, v Unterstinkenbrunnu a Wunderbergu.

Vánoční trhy ve Vídeňských Alpách

Johannesbachklamm – (c) Wiener Alpen / Franz Zwickl

Hned dva adventní trhy okouzlí návštěvníky romantické části Vídeňského Nového Města. Na náměstí se otevírají trhy pod silnou gotickou věží chrámu a od začátku prosince přivítají hosty i menší a komornější trhy. Předvánoční náladu podpoří výstava jesliček ve sklepě Netterlkeller. Před Vánocemi ožije zámek Reichenau kouzelnou show či koncerty dechové hudby a gospelových sborů. Pokud chcete uniknout vánočnímu shonu, na adventních trzích v Seebenteine ​​si přijdete na své. Na jesličkové cestě si nechají nahlédnout přes rameno řezbáři, kováři a umělečtí soustružníci. Trhy připravují i ​​ve skanzenu v Krumbachu, na zřícenině Kirchschlag, v soutěsce Johannesbachklamm a v Rohre najdete živé jesličky a ledový strom.

Vánoční trhy ve Vídeňském lese

Weinviertel – (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl

Pokud si chcete užít přímo císařský advent, zavítejte na jih od Vídně do města Baden. Okouzlí vás zářící předvánoční oslava a úžasný místní trh – adventní míle. Středověký adventní trh s kupci a řemeslníky na vás čeká v Mödlingu. Kolotoče, obří kolo, Ježíškova pošta a jízdy v kočáru se o víkendech konají v Leobersdorfu. Za návštěvu stojí i trhy v Berndorfu, v Klosterneuburgu, malé a milé trhy na hradě Neuhaus, na zámku Hernstein a Bad Vöslau i v klášteře Heiligenkreuz.

Ještě více tipů na vánoční a adventní trhy v Dolním Rakousku i s přesnými termíny jejich konání najdete zde.

GPS: (Sankt Pölten) 48°12'09.2"N 15°38'07.8"E

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.

Dolní Rakousko: Rekonstrukce barokní zahrady zámku Schloss Hof je úspěšně dokončena
Publikováno: 31.5.2019
Máme pro vás úžasnou novinku. Po 15 letech detailní rekonstrukce podle historického vzoru je barokní zahrada dokončena. Návštěvníci mají možnost obdivovat jedinečný půvab všech zahradních teras.

Rakousko: Slovenské dny v národním parku Donau-Auen
Publikováno: 12.5.2019
Národní park Donau-Auen (Dunajské luhy) zve všechny slovenské milovníky přírody na prohlídku výstavy „Donauraum“ se slovenským průvodcem na zámku Orth v obci Orth an der Donau (jen 35 km od Bratislavy).

Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu
Publikováno: 1.5.2019
Cyklistická sezona nám již začala, a proto vás dnes pozveme na zkušební jízdu po evropských cyklostezkách EuroVelo. Na kole budeme poznávat krásy přírody, památek i míst. Jako výchozí zemi pro nezapomenutelné cyklistické zážitky si vybereme Dolní Rakousko.

Dolní Rakousko – návštěva rozmanitých vinařských slavností
Publikováno: 27.3.2019
Dolní Rakousko je rájem nejen pro cyklisty a turisty, ale je to především země prvotřídního vína. Sport, tradiční gastronomii a také degustaci vín vám nabízejí regiony nedaleko slovenských i českých hranic i během jara.

Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech
Publikováno: 27.12.2018
Lyžařská střediska v Dolním Rakousku jsou známá tím, že nabízejí možnosti téměř pro každého, kdo má rád zábavu na svahu. Ať už jde o rodinný svah v Annabergu, nebo sjezdovku světového poháru v Semmeringu, dolnorakouská lyžařská střediska nabízejí opravdu vše – od zcela lehkých až po skutečně náročné sjezdovky.

Dolní Rakousko – region skvělých výstav a festivalů
Publikováno: 2.5.2018
Dolnorakouský region je i letos místem konání skvělých výstav či festivalů, které se opravdu vyplatí navštívit. Vydáte se spolu s námi po stopách nevšedních zážitků. Prostřednictvím zajímavých výstav se podíváme na historii našeho jídelníčku, poznáme krásu zelených uměleckých děl nebo navštívíme světovou výstavu obrovských fotografií.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.8.2019
Další ročník letos už 46. nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do úterý 27. srpna. Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. Národní dožínky doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy.
19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

18.8.2019
Košice vás zvou 24. srpna na workshop Svět modře, jehož prostřednictvím odhalíte tajemství modrotisku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 20. 8. 2019
svátek:Bernard
dnes:
úterý 20.8.
19 °C
zítra:
středa 21.8.
22 °C