www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Po stopách vinných cest

Dolní Rakousko: Po stopách vinných cest

Publikováno: 23.9.2018
Podzim se již tradičně spojuje s lahodným vínem a chutným jídlem. Dolní Rakousko v tomto období slaví vinařský podzim a otevírá své brány návštěvníkům z celého světa. Pokud máte chuť na výlet za vínem, doporučujeme přečíst si následující řádky.

V Dolnorakouských regionech má kultura vína dlouhodobou historii a velký význam. Každý rok se zde můžete těšit na ochutnávky královského moku, kromě toho si doplníte zásoby kvalitních vín, pobavíte se na festivalech, nakoupíte na domácích trzích a v neposlední řadě se projdete po krásných vinicích.

(c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer – ilustrační foto

Vinná cesta Weinviertel West – Retz a Röschnitz

V západním Weinviertelu se nachází vinná cesta Weinviertel West – Retz a Röschnitz. V Retzu si můžete prohlédnout zážitkový vinný sklep (dlouhý 20 kilometrů), v němž se dozvíte všechny důležité informace o historii vína i o každoročním vinobraní. Vinná cesta je dlouhá 130 kilometrů a nachází se na ní i nejdelší sklepní ulička v Hadres. Navštívit můžete také nádherné údolí řeky Pulkau s divoce rostoucími vinicemi.

(c) Weinviertel Tourismus / Kroenigsberger – ilustrační foto

Pro milovníky cyklistiky je připravena vinařská cyklostezka, která prochází kolem historických sídel, napříč romantickými vinohrady a kolem vinných šenků, které se na tomto území nazývají Heurige. Na trase je Retz, Pulkau, Zellendorf nebo Röschitz, v případě celodenní túry máte možnost se v tamním útulném prostředí i ubytovat. Pěší turisté mají k dispozici například tematickou procházku Sitzendorfskou sklepní uličkou v Hollabrunnu.

(c) Niederösterreich Werbung / Andreas Hofer – ilustrační foto

Vinná cesta Thermenregion Wienerwald

Vinná cesta sahající od jižního okraje Vídně až po region jižně od Badenu zahrnuje 2 332 hektarů vinic. V této oblasti můžete ochutnat Spätrot-Rotgipfler, Modrý Portugal i moderní vína od Rulandského po Merlot. Vinařským srdcem regionu je Gumpoldskirchen, kde se nachází mnoho místních vinných šenků a prodejů ze dvora.

(c) Weinviertel Tourismus / Bartl – ilustrační foto.

Cyklostezka vinohrady Weingartenradweg provede zájemce krajinou zelených vinic, kolem vinných šenků a nádherných vyhlídek. Trasa vína a kultury vede podél kanálu Wiener Neustädter Kanal. Pěší turisté se mohou projít po stezce Beethoven Spazierweg přírodním parkem Föhrenberge, přičemž stezka vede z Mödlingu do Badenu. Na vinné cestě Thermenregion Wienerwald se můžete vydat do starobylého vinařství Freigut Thallern v Gumpoldskirchene nebo do vinařství Weingut Böck v Pfaffstättenu.

(c) Niederösterreich-Werbung / Rita Newman – ilustrační foto

Vinná cesta Wachau

Oblast Wachau je díky svým vínům známá po celém světě. Vinná cesta Wachau zahrnuje terasovité vinice, z nichž pochází Veltlínské zelené. Díky unikátní půdě se oblast Wachau zařadila mezi nejlepší vinařské regiony na světě a je zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO.

(c) Niederösterreich Werbung / Martin Matula – ilustrační foto

Ze sedla kola si na trase Dunajské cyklostezky etapa 5 severní břeh: Emmersdorf – Krems můžete prohlédnout nejkrásnější místa Wachau, zavítat do vinných šenků a prohlédnout si památky v okolí vinic. Pěšky je přístupná například stezka světového dědictví Welterbesteig Wachau či 1,5hodinová vinná cesta Weinwanderweg Spitz.

(c) Donau Niederösterreich/Andreas Hofer – ilustrační foto

Vinná cesta Kamptal – Waldviertel, kolem Langeloisu

Oblast Kamptal, především část Langenlois, se pyšní dlouhou a uznávanou vinařskou tradicí. Podél řeky Kamp vede cyklostezka napříč vinohrady, zelenými lesy a v Altenwörthe přecházejí kopce do rovinaté krajiny dunajských lužních lesů. Na trase se nachází například zámek Grafenegg a Rosenburg s prohlídkami sokolů a četnými šenky.

(c) Niederösterreich Werbung / Martin Matula – ilustrační foto

Pokud patříte k pěším turistům, vinná cesta Weinweg Langenlois vám nabízí náhled do života vinaře a potěší vás několika degustačními zastávkami. Pěší túru můžete zkombinovat například s návštěvou zážitkového světa vína WeinErlebnis Welt Loisium nebo návštěvou kláštera Altenburg s freskami Paula Trogera.

(c) Raimo Rudi Rumpler – ilustrační foto

Vinařská naučná stezka v Schönberg am Kamp je osvěžující a uvolňující zároveň, nabízí směs vína, vody a lesů. Procházka klidnými vinicemi, sklepními uličkami a podél řeky Kamp je cestou, která potěší všechny smysly.

GPS: (St Pölten) 48°12'25.5"N 15°37'38.8"E

 

Zdroj: Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: Michael Liebert - úvodní, (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Kam na lyžovačku?
Publikováno: 27.12.2017
Lyžařská střediska Dolního Rakouska se nacházejí jen kousek od Bratislavy. Milovníky lyžování a zimních sportů zde čeká několik lyžařských středisek, 200 kilometrů sjezdovek a přibližně 100 vleků.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II
Publikováno: 26.6.2016
Poté co jsme minulý týden okusili trochu z krásy dolnorakouských hor a měst, budeme dnes v tipech na výlety pokračovat. První zastávkou bude snad jedna z nejoblíbenějších chat v Dolním Rakousku, přesněji v Göstlingu – ÖTK Schutzhaus Hochkar, ve které na vás po výstupu čeká útulné ubytování a ta nejlepší kuchyně.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: Nejoblíbenější cyklotrasy a nové atrakce
Publikováno: 10.6.2018
Dolní Rakousko patří k nejoblíbenějším cyklistickým destinacím. Jen Dunajskou cyklotrasu, která se nachází nedaleko Bratislavy, každý rok využívá až 400 000 cyklistů. Mnoho z dolnorakouských cyklotras je součástí velkých evropských cyklistických sítí. Populární jsou pro skvělou infrastrukturu, nenáročnost, pravidelné udržování, množství památek podél cyklostezek a zastávek zřízených speciálně pro jejich potřeby.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 4. 6. 2020
svátek:Dalibor
dnes:
čtvrtek 4.6.
22 °C
zítra:
pátek 5.6.
18 °C