www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Po stopách vinných cest

Dolní Rakousko: Po stopách vinných cest

Publikováno: 23.9.2018
Podzim se již tradičně spojuje s lahodným vínem a chutným jídlem. Dolní Rakousko v tomto období slaví vinařský podzim a otevírá své brány návštěvníkům z celého světa. Pokud máte chuť na výlet za vínem, doporučujeme přečíst si následující řádky.

V Dolnorakouských regionech má kultura vína dlouhodobou historii a velký význam. Každý rok se zde můžete těšit na ochutnávky královského moku, kromě toho si doplníte zásoby kvalitních vín, pobavíte se na festivalech, nakoupíte na domácích trzích a v neposlední řadě se projdete po krásných vinicích.

(c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer – ilustrační foto

Vinná cesta Weinviertel West – Retz a Röschnitz

V západním Weinviertelu se nachází vinná cesta Weinviertel West – Retz a Röschnitz. V Retzu si můžete prohlédnout zážitkový vinný sklep (dlouhý 20 kilometrů), v němž se dozvíte všechny důležité informace o historii vína i o každoročním vinobraní. Vinná cesta je dlouhá 130 kilometrů a nachází se na ní i nejdelší sklepní ulička v Hadres. Navštívit můžete také nádherné údolí řeky Pulkau s divoce rostoucími vinicemi.

(c) Weinviertel Tourismus / Kroenigsberger – ilustrační foto

Pro milovníky cyklistiky je připravena vinařská cyklostezka, která prochází kolem historických sídel, napříč romantickými vinohrady a kolem vinných šenků, které se na tomto území nazývají Heurige. Na trase je Retz, Pulkau, Zellendorf nebo Röschitz, v případě celodenní túry máte možnost se v tamním útulném prostředí i ubytovat. Pěší turisté mají k dispozici například tematickou procházku Sitzendorfskou sklepní uličkou v Hollabrunnu.

(c) Niederösterreich Werbung / Andreas Hofer – ilustrační foto

Vinná cesta Thermenregion Wienerwald

Vinná cesta sahající od jižního okraje Vídně až po region jižně od Badenu zahrnuje 2 332 hektarů vinic. V této oblasti můžete ochutnat Spätrot-Rotgipfler, Modrý Portugal i moderní vína od Rulandského po Merlot. Vinařským srdcem regionu je Gumpoldskirchen, kde se nachází mnoho místních vinných šenků a prodejů ze dvora.

(c) Weinviertel Tourismus / Bartl – ilustrační foto.

Cyklostezka vinohrady Weingartenradweg provede zájemce krajinou zelených vinic, kolem vinných šenků a nádherných vyhlídek. Trasa vína a kultury vede podél kanálu Wiener Neustädter Kanal. Pěší turisté se mohou projít po stezce Beethoven Spazierweg přírodním parkem Föhrenberge, přičemž stezka vede z Mödlingu do Badenu. Na vinné cestě Thermenregion Wienerwald se můžete vydat do starobylého vinařství Freigut Thallern v Gumpoldskirchene nebo do vinařství Weingut Böck v Pfaffstättenu.

(c) Niederösterreich-Werbung / Rita Newman – ilustrační foto

Vinná cesta Wachau

Oblast Wachau je díky svým vínům známá po celém světě. Vinná cesta Wachau zahrnuje terasovité vinice, z nichž pochází Veltlínské zelené. Díky unikátní půdě se oblast Wachau zařadila mezi nejlepší vinařské regiony na světě a je zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO.

(c) Niederösterreich Werbung / Martin Matula – ilustrační foto

Ze sedla kola si na trase Dunajské cyklostezky etapa 5 severní břeh: Emmersdorf – Krems můžete prohlédnout nejkrásnější místa Wachau, zavítat do vinných šenků a prohlédnout si památky v okolí vinic. Pěšky je přístupná například stezka světového dědictví Welterbesteig Wachau či 1,5hodinová vinná cesta Weinwanderweg Spitz.

(c) Donau Niederösterreich/Andreas Hofer – ilustrační foto

Vinná cesta Kamptal – Waldviertel, kolem Langeloisu

Oblast Kamptal, především část Langenlois, se pyšní dlouhou a uznávanou vinařskou tradicí. Podél řeky Kamp vede cyklostezka napříč vinohrady, zelenými lesy a v Altenwörthe přecházejí kopce do rovinaté krajiny dunajských lužních lesů. Na trase se nachází například zámek Grafenegg a Rosenburg s prohlídkami sokolů a četnými šenky.

(c) Niederösterreich Werbung / Martin Matula – ilustrační foto

Pokud patříte k pěším turistům, vinná cesta Weinweg Langenlois vám nabízí náhled do života vinaře a potěší vás několika degustačními zastávkami. Pěší túru můžete zkombinovat například s návštěvou zážitkového světa vína WeinErlebnis Welt Loisium nebo návštěvou kláštera Altenburg s freskami Paula Trogera.

(c) Raimo Rudi Rumpler – ilustrační foto

Vinařská naučná stezka v Schönberg am Kamp je osvěžující a uvolňující zároveň, nabízí směs vína, vody a lesů. Procházka klidnými vinicemi, sklepními uličkami a podél řeky Kamp je cestou, která potěší všechny smysly.

GPS: (St Pölten) 48°12'25.5"N 15°37'38.8"E

 

Zdroj: Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: Michael Liebert - úvodní, (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Kam na lyžovačku?
Publikováno: 27.12.2017
Lyžařská střediska Dolního Rakouska se nacházejí jen kousek od Bratislavy. Milovníky lyžování a zimních sportů zde čeká několik lyžařských středisek, 200 kilometrů sjezdovek a přibližně 100 vleků.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách II
Publikováno: 26.6.2016
Poté co jsme minulý týden okusili trochu z krásy dolnorakouských hor a měst, budeme dnes v tipech na výlety pokračovat. První zastávkou bude snad jedna z nejoblíbenějších chat v Dolním Rakousku, přesněji v Göstlingu – ÖTK Schutzhaus Hochkar, ve které na vás po výstupu čeká útulné ubytování a ta nejlepší kuchyně.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: Nejoblíbenější cyklotrasy a nové atrakce
Publikováno: 10.6.2018
Dolní Rakousko patří k nejoblíbenějším cyklistickým destinacím. Jen Dunajskou cyklotrasu, která se nachází nedaleko Bratislavy, každý rok využívá až 400 000 cyklistů. Mnoho z dolnorakouských cyklotras je součástí velkých evropských cyklistických sítí. Populární jsou pro skvělou infrastrukturu, nenáročnost, pravidelné udržování, množství památek podél cyklostezek a zastávek zřízených speciálně pro jejich potřeby.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
9.6.2021
Jednodušší cestování po Evropské unii umožní nová aplikace GreenPass, do které si naskenujete QR kódy potvrzující očkování, test či překonání onemocnění covid-19.
8.6.2021
Milovníci adrenalinu se dočkali. Ve Vysokých Tatrách vznikne nová zajištěná cesta v Příčném sedle, která tak nahradí původně plánovanou ferratu od vodopádu Skok na Přední Solisko v Mlynickém údolí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 14. 6. 2021
svátek:Roland
dnes:
pondělí 14.6.
24 °C
zítra:
úterý 15.6.
29 °C