www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Region milovníků pohybu, jídla a kultury

Dolní Rakousko: Region milovníků pohybu, jídla a kultury

Publikováno: 21.6.2020
Příroda, klid a nekonečný prostor – ideální místo k získání nových zážitků. Dolní Rakousko nabízí hluboké lesy a vinohrady lemovaný Dunaj, mohutné hory, ale také pestrou kulturu a zajímavou historii. S uvolněním omezení se dolnorakouský kraj stává turistickým tipem letošního léta.

Po uvolnění omezení z rakouské strany se otevřely hranice pro Českou republiku i Slovensko. Ubytovací zařízení se u našich sousedů vrátily do běžného režimu. V kontextu epidemiologické situace v některých jiných zemích Evropy a vzdálenějších destinacích se pro slovenské a české turisty stává Rakousko mimořádně atraktivní výletní krajinou.

cyklistika v Dolním Rakousku v časti Weinvierte; (c) Niederösterreich Werbung / Astrid Bartl

Aktivní relax během turistiky v nedotčené přírodě

Rax, Semmering; (c) NÖW / Robert Herbst

Rakousko nabízí mnohem více než alpské svahy, na které jsme zvyklí především v zimních měsících. Dolní Rakousko protínají desetitisíce kilometrů turistických tras – od elegantních promenád podél břehů Dunaje přes zážitkové trasy mezi vinohrady po kulinářská dobrodružství ve Vídeňském lese, regionu vyhlášeném lázeňstvím a krásnou přírodou.

jezero Lunzer See; (c) Mostviertel Tourismus / weinfranz.at

Pěší turisté se mohou vydat po stopách velkých myslitelů a umělců od chaty k chatě ve Vídeňských Alpách a ti zdatnější se častokrát vydají pokořit 1 893 metrů vysoký vrchol Ötscheru. Ti, co se rádi jen tak toulají panenskou krajinou, si přijdou na své v národním parku Thayatal, mezi právem nejvyhlášenější dolnorakouské turistické trasy patří Trasa světového dědictví Wachau nebo Via Sacra k poutnímu místu Mariazell.

Cyklotrasy pro každého

turistická trasa Kamp Thaya March; (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Dolní Rakousko je velmi populární i pro cyklisty, protože na více než 4 200 kilometrech cyklostezek najdete nevšední zážitky. Užijí si jak rekreační cyklisté, tak pořádní sportovci.

Hohe Wand; (c) Wiener Alpen / Christian Kremsl

Dunajská cyklotrasa nabízí romantické výhledy a kulinářské zážitky, to ale čekejte i v oblasti Vídeňského lesa. Nedotčenou přírodou vedou trasy v údolích Gölsental, Traisental nebo Ybbstal. Cyklistickou delikatesou jsou trasy podél vodních toků. Cestou vás doprovází zurčení vody, původní říční luhy i malebná místečka na koupání bez velkého počtu lidí.

horská cykloturistika v Kamp bei Zwettl; (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Na fanoušky elektrokol čekají speciálně navržené sítě cyklostezek s půjčovnami a nabíjecími stanicemi, cykloservisy a zastávkami s občerstvením.

Jídlo i historie – léto plné požitků

jezero Lunzer See; (c) Niederösterreich Werbung / Michael Liebert

Velká část Dolního Rakouska je vinařským krajem s dávnými, ale dodnes živými tradicemi spojenými s lahodným mokem z vinné révy. Wachau, údolí Dunaje mezi Melkem a Kremsem, je právě pro krásné vinice zapsané do světového kulturního dědictví UNESCO. Tato oblast je nejnavštěvovanější částí dolnorakouského kraje, a to kvůli plavbám lodí, návštěvám vinoték, fotografiím vinic, splavování, historii i světově unikátnímu klášteru.

cyklotrasa Thayarunde; (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Vydat se můžete i do dávných dob. Např. do muzejní vesničky Niedersulz, skanzenu se starobylými dvory, příbytky řemeslníků, kaplí a neodmyslitelnou sklepní uličkou, ve které jen těžko odoláte možnosti ochutnat vína z místní vinotéky.

výhled na Puchberg; (c) Wiener Alpen / Franz Zwickl

Ještě hlouběji do minulosti vede návštěva římského města Carnuntum, v jehož areálu naleznete několik rekonstruovaných budov včetně římské kuchyně i lázní. Konají se zde také gladiátorská představení.

Vídeňské Alpy; (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Dolní Rakousko je během léta pro mnohé návštěvníky více než dovolenkovým programem, je to únik před rozpáleným městem do přírody, uvolněný životní styl, ve kterém se snoubí pohyb s požitkem i tradicí.

Rax; (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Zároveň vždy dokáže něčím překvapit. Na cestách během letního pobytu narazíte uprostřed přírody na extravagantní umělecká díla, která vytvořili jednotliví umělci a občanské iniciativy. Nadšence potěší například „Wachau nos“ u Dunaje, obří žluté kolo v Hetzmannsdorfu a kovová skulptura ötscherského medvěda.

Hochkar; (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Dolní Rakousko přináší kombinaci mnoha skvělých výletních cílů. Ať už jde o relax pro dospělé, nebo zábavu a dobrodružství pro děti.

GPS: Melk 48°13'41.9"N 15°20'01.4"E 

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: Niederösterreich Werbung / Michael Liebert (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko – návštěva rozmanitých vinařských slavností
Publikováno: 27.3.2019
Dolní Rakousko je rájem nejen pro cyklisty a turisty, ale je to především země prvotřídního vína. Sport, tradiční gastronomii a také degustaci vín vám nabízejí regiony nedaleko slovenských i českých hranic i během jara.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu
Publikováno: 1.5.2019
Cyklistická sezona nám již začala, a proto vás dnes pozveme na zkušební jízdu po evropských cyklostezkách EuroVelo. Na kole budeme poznávat krásy přírody, památek i míst. Jako výchozí zemi pro nezapomenutelné cyklistické zážitky si vybereme Dolní Rakousko.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Čtyři tipy na letní výlety do přírody
Publikováno: 1.8.2018
Léto je na dovolenou jako stvořené. Strávit ji v příjemném horském prostředí je ideální pro dvojice i rodiny s dětmi. V Dolním Rakousku se nachází přibližně 15 000 turistických tras – horských cestiček i tematických tras, které čekají jen na vás!

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 10. 7. 2020
svátek:Libuše, Amálie
dnes:
pátek 10.7.
29 °C
zítra:
sobota 11.7.
18 °C