www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Region milovníků pohybu, jídla a kultury

Dolní Rakousko: Region milovníků pohybu, jídla a kultury

Publikováno: 21.6.2020
Příroda, klid a nekonečný prostor – ideální místo k získání nových zážitků. Dolní Rakousko nabízí hluboké lesy a vinohrady lemovaný Dunaj, mohutné hory, ale také pestrou kulturu a zajímavou historii. S uvolněním omezení se dolnorakouský kraj stává turistickým tipem letošního léta.

Po uvolnění omezení z rakouské strany se otevřely hranice pro Českou republiku i Slovensko. Ubytovací zařízení se u našich sousedů vrátily do běžného režimu. V kontextu epidemiologické situace v některých jiných zemích Evropy a vzdálenějších destinacích se pro slovenské a české turisty stává Rakousko mimořádně atraktivní výletní krajinou.

cyklistika v Dolním Rakousku v časti Weinvierte; (c) Niederösterreich Werbung / Astrid Bartl

Aktivní relax během turistiky v nedotčené přírodě

Rax, Semmering; (c) NÖW / Robert Herbst

Rakousko nabízí mnohem více než alpské svahy, na které jsme zvyklí především v zimních měsících. Dolní Rakousko protínají desetitisíce kilometrů turistických tras – od elegantních promenád podél břehů Dunaje přes zážitkové trasy mezi vinohrady po kulinářská dobrodružství ve Vídeňském lese, regionu vyhlášeném lázeňstvím a krásnou přírodou.

jezero Lunzer See; (c) Mostviertel Tourismus / weinfranz.at

Pěší turisté se mohou vydat po stopách velkých myslitelů a umělců od chaty k chatě ve Vídeňských Alpách a ti zdatnější se častokrát vydají pokořit 1 893 metrů vysoký vrchol Ötscheru. Ti, co se rádi jen tak toulají panenskou krajinou, si přijdou na své v národním parku Thayatal, mezi právem nejvyhlášenější dolnorakouské turistické trasy patří Trasa světového dědictví Wachau nebo Via Sacra k poutnímu místu Mariazell.

Cyklotrasy pro každého

turistická trasa Kamp Thaya March; (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Dolní Rakousko je velmi populární i pro cyklisty, protože na více než 4 200 kilometrech cyklostezek najdete nevšední zážitky. Užijí si jak rekreační cyklisté, tak pořádní sportovci.

Hohe Wand; (c) Wiener Alpen / Christian Kremsl

Dunajská cyklotrasa nabízí romantické výhledy a kulinářské zážitky, to ale čekejte i v oblasti Vídeňského lesa. Nedotčenou přírodou vedou trasy v údolích Gölsental, Traisental nebo Ybbstal. Cyklistickou delikatesou jsou trasy podél vodních toků. Cestou vás doprovází zurčení vody, původní říční luhy i malebná místečka na koupání bez velkého počtu lidí.

horská cykloturistika v Kamp bei Zwettl; (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Na fanoušky elektrokol čekají speciálně navržené sítě cyklostezek s půjčovnami a nabíjecími stanicemi, cykloservisy a zastávkami s občerstvením.

Jídlo i historie – léto plné požitků

jezero Lunzer See; (c) Niederösterreich Werbung / Michael Liebert

Velká část Dolního Rakouska je vinařským krajem s dávnými, ale dodnes živými tradicemi spojenými s lahodným mokem z vinné révy. Wachau, údolí Dunaje mezi Melkem a Kremsem, je právě pro krásné vinice zapsané do světového kulturního dědictví UNESCO. Tato oblast je nejnavštěvovanější částí dolnorakouského kraje, a to kvůli plavbám lodí, návštěvám vinoték, fotografiím vinic, splavování, historii i světově unikátnímu klášteru.

cyklotrasa Thayarunde; (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Vydat se můžete i do dávných dob. Např. do muzejní vesničky Niedersulz, skanzenu se starobylými dvory, příbytky řemeslníků, kaplí a neodmyslitelnou sklepní uličkou, ve které jen těžko odoláte možnosti ochutnat vína z místní vinotéky.

výhled na Puchberg; (c) Wiener Alpen / Franz Zwickl

Ještě hlouběji do minulosti vede návštěva římského města Carnuntum, v jehož areálu naleznete několik rekonstruovaných budov včetně římské kuchyně i lázní. Konají se zde také gladiátorská představení.

Vídeňské Alpy; (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Dolní Rakousko je během léta pro mnohé návštěvníky více než dovolenkovým programem, je to únik před rozpáleným městem do přírody, uvolněný životní styl, ve kterém se snoubí pohyb s požitkem i tradicí.

Rax; (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Zároveň vždy dokáže něčím překvapit. Na cestách během letního pobytu narazíte uprostřed přírody na extravagantní umělecká díla, která vytvořili jednotliví umělci a občanské iniciativy. Nadšence potěší například „Wachau nos“ u Dunaje, obří žluté kolo v Hetzmannsdorfu a kovová skulptura ötscherského medvěda.

Hochkar; (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Dolní Rakousko přináší kombinaci mnoha skvělých výletních cílů. Ať už jde o relax pro dospělé, nebo zábavu a dobrodružství pro děti.

GPS: Melk 48°13'41.9"N 15°20'01.4"E 

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: Niederösterreich Werbung / Michael Liebert (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Vinařský podzim – snoubení tradice s inovací
Publikováno: 30.9.2020
Na vinařských akcích si během podzimu v Dolním Rakousku můžete vychutnat víno téměř všude – přímo ve vinicích, vinných uličkách, sklípcích, restauracích, ale i na ulici. Domácí nazývají dolnorakouský vinařský podzim i pátým ročním obdobím. Od srpna do listopadu je totiž víno středem pozornosti místního života.

Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety II
Publikováno: 29.7.2020
Dolní Rakousko nabízí množství výletních míst, která zajistí pohodu, zábavu i osvěžení pro každého člena rodiny – děti i dospělé. Praktická dostupnost vám navíc zjednoduší cestování, proto dnes dokončíme inspirace na krátké letní výlety.

Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety I
Publikováno: 22.7.2020
Letní prázdniny a dovolenkové období jsou v plném proudu. Díky následujícím tipům hravě zvládnete plánování programu víkendové rodinné dovolené a výlety proměníte na nezapomenutelná dobrodružství.

Dolní Rakousko – návštěva rozmanitých vinařských slavností
Publikováno: 27.3.2019
Dolní Rakousko je rájem nejen pro cyklisty a turisty, ale je to především země prvotřídního vína. Sport, tradiční gastronomii a také degustaci vín vám nabízejí regiony nedaleko slovenských i českých hranic i během jara.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu
Publikováno: 1.5.2019
Cyklistická sezona nám již začala, a proto vás dnes pozveme na zkušební jízdu po evropských cyklostezkách EuroVelo. Na kole budeme poznávat krásy přírody, památek i míst. Jako výchozí zemi pro nezapomenutelné cyklistické zážitky si vybereme Dolní Rakousko.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Čtyři tipy na letní výlety do přírody
Publikováno: 1.8.2018
Léto je na dovolenou jako stvořené. Strávit ji v příjemném horském prostředí je ideální pro dvojice i rodiny s dětmi. V Dolním Rakousku se nachází přibližně 15 000 turistických tras – horských cestiček i tematických tras, které čekají jen na vás!

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 17. 6. 2021
svátek:Adolf
dnes:
čtvrtek 17.6.
31 °C
zítra:
pátek 18.6.
32 °C