www.infoglobe.cz » Estonsko VI.

Estonsko VI.

Publikováno: 3.11.2010
Z Narvy se vracíme zpět na skok do Tallinnu.

Tallinn pokračováníDům Bratrstva černohlavých

Na významném tallinnském centru - Radničním náměstí - leží kovový kruh symbolizující centrum Tallinnu a také nejstarší lékárna v Evropě. Určitě navštivte komplex budov Velké Gildy (gilda - kupecký cech) z 15. století, Dům Bratrství černohlavých, ulici-schody Luhike Jalg („Krátká noha“), nejdelší ulici ve Starém Městě Pikk Jalg („Dlouhá noha“), památník námořníkům křižníku „Rusalka“ (1902) na břehu Finského zálivu, nejroDlouhá nohamantičtější uličku Katariina, Viruská brana na ulici Viru s desítky zajimavých obchůdků a také propletenec úzkých ulic a oblouků Starého Města s obydlenými kupeckými domy postavenými v 15. až 16. století.

V Tallinnu narazíte rovněž na množství kostelů, mezi kterými zvláštní pozornost zasluhují gotický kostel Oleviste (Svatého Olafa, první zmínky jíž v r. 1267, nejvyšší ve městě a jeden z nejvyšších v Evropě - 124 m), Niguliste (13. - 15. století),

Puchavaimu (Svatého Ducha. ze 14. století) s velkolepými hodinami a „závěsnou kazatelnou“, krásný kostel Alexandra Něvského a Olevistekostel kazaňské Matky Boží.

Nemenší zájem vyvolává letní rezidence carské rodiny postavená Petrem I. Velikým, což je palácovo-parkový komplex zvaný Kadriorg (1718 - 1736) s muzeem Petra Velikého nedaleko znamého Pěveckého pole. V současné době se zde nachází rezidence prezidenta Estonska a v sálech paláce pravidelně se konají komorní koncerty a vystavy výtvarného úmění.

V Tallinnu je více než 20 muzeí, večer se oteKatariinavírají desítky divadel. Kolem pobřežní magistraly je rozmístěno místo konání početných výstav - „Květinový“ a „Modrý“ pavilon, a nedaleko můžete vidět i Olympijskou vesnice, prvotřidní jachtařský klub a překrásnou pláž v Piritě. V zelené zoně na okraji města jsou tallinnské zoo, lunaparky v Kadriorgu a Rokka-al-Mare Tivoli, malebné jezero Ulimiste, nejmenší z malých zámků v Pobaltí - vež Kiu (1517) a také rekreační oblast Muga. Nedaleko Tallinnu se nachází také středisko jizdy na koni a golfové pole s 18 jamkami.

 

Kostel Svatého Ducha    Alexandr Něvský    Kratka noha - Tallinn

Kadriorg palac - Tallinn    Tallinn

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Turizm.ru/estonia/, KeltRanger, androo, J. Parkkinen, DiscoverySB / Sergey…, ValeryiDudush, DJ JanikáékDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Estonsko I.
Publikováno: 7.7.2010
Estonsko je jednou ze tří pobaltských zemí, které láká návštěvníky nejen krásnou přírodou, ale také zajímavou kulturou.

Estonsko II.
Publikováno: 10.7.2010
Tématem dnešního článku je život v Estonsku.

Estonsko III.
Publikováno: 23.7.2010
Ve třetím pokračování seriálu o nejsevernější pobaltské zemi se dozvíte další zajímavosti ze života a tradic Estonců.

Estonsko IV.
Publikováno: 31.7.2010
Další díl, ve kterém se dozvíte zajímavosti o hlavním městě.

Estonsko V.
Publikováno: 27.10.2010
Dnes odskočíme od Talinnu a podíváme se do Narvy.

Estonsko VII.
Publikováno: 6.11.2010
Díl pojednávající o největších ostrovech Estonska.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 4. 6. 2020
svátek:Dalibor
dnes:
čtvrtek 4.6.
21 °C
zítra:
pátek 5.6.
15 °C