www.infoglobe.cz » Filipíny, Bohol – to nejlepší z ostrova

Filipíny, Bohol – to nejlepší z ostrova

Publikováno: 12.9.2020
Když se řeknou Filipíny, většině se vybaví rajské pláže lemované kokosovými háji. Ostrov Bohol je ale dokonalým příkladem, že země nabízí víc než jen pláže. Najdete zde svěží zelené lesy, symetrické kopce, nejmenší primáty světa a neuvěřitelný podmořský život.

Čokoládové hory, největší atrakce ostrova

Dokážete si představit 1 700 symetrických kopců vedle sebe? Se stejným tvarem, barvou i velikostí? Neuvěřitelné, že? Ale je to pravda! V srdci ostrova Bohol najdete čokoládové hory. Proč čokoládové? Během období sucha zelená tráva v kopcích hnědne až do čokoládové barvy, a proto se jim říká čokoládové hory. Jak prosté. Je to místo, na které se doporučuji rozhodně podívat a top alternativou je výlet na motorce. Pokud si netroufáte na jízdu na motorce, můžete se vydat jen na jednodenní organizovaný zájezd, který lze zakoupit téměř v každém hotelu. Až se dostanete na vyhlídku a tyto čokoládové kopce uvidíte z výšky, pochopíte, v čem je tento kopcovitě čokoládový zázrak tak unikátní. Budete mít dostatek času a prostoru prozkoumat oblast kopců a kopečků. Projet se kopcovitým terénem po malých blátivých cestičkách nebo navštívit jeden z několika kohoutích zápasů, které se vám naskytnou po cestě.

Čokoládové hory

kohoutí aréna

Najděte nejmenšího primáta na světě

Uprostřed této jedinečné ostrovní přírody tráví jedno roztomilé zvířátko celý den spaním na stromech. Až ho spatříte, nejraději byste si ho pohladili a přiblížili se k němu, ale nedělejte to! Tarsier, česky nártoun filipínský, je jedním z nejmenších primátů na světě, je menší než lidská ruka. Jsou to opravdu plachá zvířátka s nočními návyky a většinu dne tráví spaním na skrytých místech. Tarsier je plachá opička, kterou stresuje jakýkoliv dotyk, hluk i jakýkoli záblesk fotoaparátu. Právě kvůli vysokému stresu následně mohou umírat. Opičky Tarsier žijí v přírodě a můžete je zahlédnout při návštěvě jejich dočasného domova v Philippine Tarsier Foundation, kde zároveň najdete informace o tomto podivném a roztomilém zvířeti. Do přírody se vydáte v doprovodu původce, který zná teritoria těchto malých opiček s vykulenýma očima.

Tarsier

Prozkoumejte mahagonový les a mnohem víc z ostrova

Máte-li v plánu navštívit čokoládové hory, pak se nezapomeňte zastavit v mahagonovém lese. Je to les, který byl vysazený lidmi v blízkosti vesničky Loboc. Ale to není vše! Zažijte nevšední koupání v průzračné vodě filipínských Cenotes. Máte-li čas, vydejte se vykoupat do zatopeného závrtu krasového původu v jeskyni Cabagnow, nacházející se ve východní části ostrova. Přijeli jste na ostrov za odpočinkem? Pak vaše cesty s největší pravděpodobností zamíří na ostrůvek Panglao, na kterém najdete nejkrásnější pláž ostrova, pláž Alona.

západ slunce   jeskyně Cabagnow

mahagonový les

GPS: 9°57'29.0"N 124°10'47.4"E

Text a foto: Andrea MeluzínováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Filipíny, Boracay – ostrov snů a odvrácená tvář turismu
Publikováno: 6.1.2020
Boracay bývá často zmiňován jako nejkrásnější ostrov Filipín. Je dlouhý pouhých 7 kilometrů a široký kilometr, takže ho bez problémů projdete i pěšky. Žít na tomto ostrově je sen každého Filipínce, protože na rozdíl od ostatních ostrovů tu je díky masivnímu turismu bohatství, luxus a velmi dobrý život.

Filipíny, Coron – nezapomenutelný island hopping
Publikováno: 19.9.2020
Tyrkysově modré laguny, sladkovodní jezera, křišťálově průzračné moře a bohatý podmořský život plný barevných rybiček, ale také vraků lodí z 2. světové války. To vše a ještě mnohem víc na vás čeká na Coronu, ostrově ležícím severně od Palawanu.

Filipíny, Manila – město se špatnou pověstí
Publikováno: 30.12.2019
Filipíny jsou ostrovní stát a patří k velmi vyhledávaným exotickým destinacím jihovýchodní Asie. Málokteré souostroví je však natolik pestré jako právě Filipíny. Na více než 7000 ostrovech najdete krásné pláže, rýžová pole, vodopády a zažijete tu nezapomenutelné potápění a šnorchlování. Pověst katolických Filipín však silně kazí organizované muslimské skupiny, které unášejí turisty a požadují za ně výkupné.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.9.2020
U příležitosti Světového dne cestovního ruchu (27. září), nabízí Gemersko-malohontské muzeum bezplatný vstup do výstavních a expozičních prostor od 13 do 18 hodin.
24.9.2020
Nová kniha cestovatele Jana Hocka!
• 2 500 kilometrů českou a slovenskou přírodou.
• Pěšky, na kole, lodí, na lyžích i na koni.
• Jednodenní výlety různé náročnosti.
• Příroda národních parků a chráněných oblastí.
• Profesionální a panoramatické fotografie.
23.9.2020
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 27. 9. 2020
svátek:Jonáš
dnes:
neděle 27.9.
12 °C
zítra:
pondělí 28.9.
11 °C