www.infoglobe.cz » Filipíny, Boracay – ostrov snů a odvrácená tvář turismu

Filipíny, Boracay – ostrov snů a odvrácená tvář turismu

Publikováno: 6.1.2020
Boracay bývá často zmiňován jako nejkrásnější ostrov Filipín. Je dlouhý pouhých 7 kilometrů a široký kilometr, takže ho bez problémů projdete i pěšky. Žít na tomto ostrově je sen každého Filipínce, protože na rozdíl od ostatních ostrovů tu je díky masivnímu turismu bohatství, luxus a velmi dobrý život.

Sám ostrov nemá letiště. Letadla přistávají na vedlejším ostrově Caticlan a na Boracay se turisté přepravují loděmi ze zdejšího přístavu. Centrem malého ostrova je pláž White Beach – a jak název napovídá, je zde opravdu krásný bílý písek. Pláž je dlouhá 4 kilometry a pro lepší orientaci se dělí na 3 části (station 1, 2 a 3). Podél pláže je plno hotelů, restaurací a barů, které žijí bujarým životem. Přes den tu místní staví nádherné hrady z písku a vydělávají si tím, že vás nechají si jejich dílo vyfotit.

Boracay z výšky

Příval turistů má ale i svou stinnou stránku, takže vláda v roce 2018 přistoupila k razantnímu kroku a na půl roku ostrov pro turisty uzavřela. Zdejší životní prostředí bylo totiž skoro zničeno. Kanalizace tu nefungovala a všechen odpad putoval do moře. Když jsme na Boracay přijeli my, bylo moře plné zelených řas. Nyní už je prý opět čisté. Nově se na ostrově také nesmí pít ani kouřit na plážích, uzavřela se kasina. Snížilo se i množství letů a ubytovací kapacita.

tyto lodě přepravují turisty z letiště na Boracay   odvrácená tvář ostrova

Na ostrově můžete navštívit i další pláže. Bulabog Beach na východě je velmi větrná, a proto je tu moře plné surfařů. Na severní Puka Shell Beach zase najdete více klidu, protože zde není tolik lidí. Velmi hezký je tu západ slunce. Na severozápadě ostrova leží několik dalších pláží, ty jsou ale většinou soukromé a patří hotelům, které tu stojí.

Bulabog Beach

Boracay ale není jen ostrov na party a polehávání na pláži. Můžete si tu pronajmout výletní loď a navštívit s ní nedaleké ostrůvky nebo si vyšlápnout na vyhlídku na Mt. Luho, odkud vidíte téměř celý ostrov. Nedejte se ale zmást – hora je ve výšce zhruba 100 m n. m. Známá je také socha Panny Marie, která se nachází na Willy‘s Rock, na White Beach (station 1). Dobré je na toto místo zamířit při odlivu, kdy se na skálu v pohodě dostanete. Při přílivu je odříznutá od pevniny.

socha Panny Marie je na malém ostrůvku

Na ostrovy okolo, kam si můžete koupit výlet, se jezdí za šnorchlováním nebo na jeskyně. Pro milovníky adrenalinu je dobrou volbou výlet lodí na Ariel‘s point. Plavba trvá zhruba 45 minut a na místě si můžete zaskákat z různě vysokých skokánků, šnorchlovat nebo si vyjet na kajaku.

výstup na Mt. Luho   výhled z Mt. Luho

Boracay je známý tím, že ho budete buď milovat, nebo nenávidět. Po uzavření ostrova a velkých změnách, které omezí masivní turismus, získal Boracay úplně jinou atmosféru. Věřme však, že lepší a že Filipínci dokážou tento nádherný kus přírody uchovat i pro další generace.

GPS: 11°58'12.4"N 121°55'37.5"E

 

Text a foto: Jana HejlováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Filipíny, Manila – město se špatnou pověstí
Publikováno: 30.12.2019
Filipíny jsou ostrovní stát a patří k velmi vyhledávaným exotickým destinacím jihovýchodní Asie. Málokteré souostroví je však natolik pestré jako právě Filipíny. Na více než 7000 ostrovech najdete krásné pláže, rýžová pole, vodopády a zažijete tu nezapomenutelné potápění a šnorchlování. Pověst katolických Filipín však silně kazí organizované muslimské skupiny, které unášejí turisty a požadují za ně výkupné.

Filipíny, Bohol – to nejlepší z ostrova
Publikováno: 12.9.2020
Když se řeknou Filipíny, většině se vybaví rajské pláže lemované kokosovými háji. Ostrov Bohol je ale dokonalým příkladem, že země nabízí víc než jen pláže. Najdete zde svěží zelené lesy, symetrické kopce, nejmenší primáty světa a neuvěřitelný podmořský život.

Filipíny, Coron – nezapomenutelný island hopping
Publikováno: 19.9.2020
Tyrkysově modré laguny, sladkovodní jezera, křišťálově průzračné moře a bohatý podmořský život plný barevných rybiček, ale také vraků lodí z 2. světové války. To vše a ještě mnohem víc na vás čeká na Coronu, ostrově ležícím severně od Palawanu.

Žebříček nejlepších míst a ostrovů 2020
Publikováno: 2.10.2020
Nedávno vydal turistický průvodce Travel + Leisure žebříček světově nejlepších míst a ostrovů.


Souvisejicí fotogalerie

Filipíny – souostroví pestrosti
Jednou z nejvyhledávanějších exotických destinací jihovýchodní Asie jsou Filipíny. Tento ostrovní...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.10.2020
Pandemie koronaviru, která zasáhla celou Evropu, se nevyhnula ani organizaci Evropské noci vědců. V důsledku toho se poprvé od svého vzniku místo posledního zářijového pátku festival vědy v celé Evropě uskuteční 27. listopadu a ve změněném formátu.
23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 26. 10. 2020
svátek:Erik
dnes:
pondělí 26.10.
12 °C
zítra:
úterý 27.10.
7 °C