www.infoglobe.cz » Filipíny, ostrov Malapascua – ráj všech potápěčů a milovníků šnorchlování

Filipíny, ostrov Malapascua – ráj všech potápěčů a milovníků šnorchlování

Publikováno: 1.10.2021
Sedm tisíc ostrovů. Plánujete dovolenou na Filipínách a nevíte, jaký z ostrovů navštívit? Láká vás potápění a šnorchlování? Vyrazte na dovolenou na ostrov Malapascua. Ptáte se, co dělá tento malý ostrov unikátním? Je jedním z mála míst na Zemi, kde můžete spatřit velmi vzácného žraloka Thresher, žraloka liščího.

Malý nenápadný ostrůvek v severní části Cebu je v porovnání s populárnějšími ostrovy méně komerční. Pokud hledáte únik od civilizace a chcete si odpočinout na tichém místě, kde vás nebude nikdo rušit, pak jste tu správně. Dostane vás uvolněná a přátelská atmosféra ostrova.

vylodění v ráji

Kde ostrov hledat?

Ostrov Malapascua se nachází pouhou hodinu jízdy od přístavu Maya na ostrově Cebu. Dostat se sem můžete od sedmé hodiny ranní až do odpoledne. Zmeškáte-li poslední loď, můžete využít soukromou dopravu. Malapascua je opravdu malý, pouhé dva kilometry dlouhý a kilometr široký ostrov. Prozkoumat ho tedy zvládnete během pár hodin. Můžete ho prozkoumat po svých, chcete-li se vydat dál, pak můžete naskočit na motorku nebo na tzv. habal-habal (motorka sloužící jako taxi), což je populární způsob dopravy na mnoha malých ostrovech na Filipínách, zejména v jižních provinciích země. V nabídce jsou také soukromé výlety, které si lze domluvit buď v hotelu, nebo v některé z místních agentur.

místní děti   děti na ostrově jsou velmi přátelské

Vstupním bodem na ostrově je vesnice Barangay na pláži Logon. Najdete zde vše, co k vašemu pobytu potřebujete, bary, hotely, půjčovny skútrů, restaurace, potápěčská centra a cestovní agentury. Nezapomeňte si s sebou přivézt dostatek hotovosti! Na ostrově se nenachází žádné bankomaty a většina míst nepřijímá ani kreditní kartu, a pokud ano, účtují si dost velké poplatky.

Treshers sharks jsou celebritami ostrova

Ostrov je doslova rájem všech potápěčů a milovníků šnorchlování. Kromě bohatého podmořského světa plného korálů je to jediné místo na světě, které zaručuje každodenní pozorování žraloka tohoto druhu. Na zdejší břeh Monad Shoal každé časné ráno připlouvají žraloci liščí a nechávají se zde čistit od rybiček. Šance, že je zde uvidíte, je opravdu vysoká. Neláká vás to? Nic se neděje. Můžete tu jen tak relaxovat v křišťálově čistých vodách na plážích Bounty a Logon nebo vyzkoušet místní masáž na pláži. A až se budete nudit, tak se vydejte na některý z lodních výletů po okolních ostrovech. Oblíbeným cílem turistů je hodinu vzdálený ostrov Calanggama. Po vylodění na ostrově se budete cítit jako v ráji.

žralok liščí   ostrov Calanggama

GPS: 11°19'46.9"N 124°06'52.1"E

Text a foto: Andrea MeluzínováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Filipíny, Bohol – to nejlepší z ostrova
Publikováno: 12.9.2020
Když se řeknou Filipíny, většině se vybaví rajské pláže lemované kokosovými háji. Ostrov Bohol je ale dokonalým příkladem, že země nabízí víc než jen pláže. Najdete zde svěží zelené lesy, symetrické kopce, nejmenší primáty světa a neuvěřitelný podmořský život.

Filipíny, Boracay – ostrov snů a odvrácená tvář turismu
Publikováno: 6.1.2020
Boracay bývá často zmiňován jako nejkrásnější ostrov Filipín. Je dlouhý pouhých 7 kilometrů a široký kilometr, takže ho bez problémů projdete i pěšky. Žít na tomto ostrově je sen každého Filipínce, protože na rozdíl od ostatních ostrovů tu je díky masivnímu turismu bohatství, luxus a velmi dobrý život.

Filipíny, Coron – nezapomenutelný island hopping
Publikováno: 19.9.2020
Tyrkysově modré laguny, sladkovodní jezera, křišťálově průzračné moře a bohatý podmořský život plný barevných rybiček, ale také vraků lodí z 2. světové války. To vše a ještě mnohem víc na vás čeká na Coronu, ostrově ležícím severně od Palawanu.

Filipíny, Manila – město se špatnou pověstí
Publikováno: 30.12.2019
Filipíny jsou ostrovní stát a patří k velmi vyhledávaným exotickým destinacím jihovýchodní Asie. Málokteré souostroví je však natolik pestré jako právě Filipíny. Na více než 7000 ostrovech najdete krásné pláže, rýžová pole, vodopády a zažijete tu nezapomenutelné potápění a šnorchlování. Pověst katolických Filipín však silně kazí organizované muslimské skupiny, které unášejí turisty a požadují za ně výkupné.

Filipíny, Manila: hlavní město ostrovního státu
Publikováno: 3.5.2013
Hlavní město Filipín naleznete ve 190 kilometrů dlouhé Manilské zátoce a možná ho budete znát také pod jeho přezdívkou Perla Orientu.


Souvisejicí fotogalerie

Filipíny – souostroví pestrosti
Jednou z nejvyhledávanějších exotických destinací jihovýchodní Asie jsou Filipíny. Tento ostrovní...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Podzimní atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakce:
Vstupenka na ONLINE cestovatelskou besedu od Cestovatelská kina (jen pro SR)

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2021
Rok 2021 byl Evropskou unií vyjmenovaný za Evropský rok železnic. Při této příležitosti se konaly (jú) víceré přeshraniční akce, workshopy i výstavy. Součástí roku železnic je i možnost získat bezplatnou železniční permanentku.
20.10.2021
V pořadí 16. ročník festivalu Horyzonty se tento rok uskuteční v termínu od 11. do 13. listopadu 2021. Trenčanský festival divákům představí filmy v tradičním hávu, v podobě promítání v kinosálu, ale po pozitivní zkušenosti a příznivých diváckých ohlasech z minulého roku, si můžou festivalový program prohlédnout diváci i online.
19.10.2021
Transparency International Slovensko spustilo zajímavý projekt, který se zaměřuje na podporu férového podnikání a etického nakupování. V úvodní fázi se zaměřuje na hotelový sektor, ale v budoucnosti má ambice se rozšířit i na jiné segmenty trhu, například na sektor lázeňství, stravovacích služeb a podobně.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Ukrajině :

Ukrajina

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Pripjať – město ruin a duchů

Lvov – chutě, vůně a tóny západní Ukrajiny

Kyjev – Starobylá metropole

Zakarpatská oblast – místní turistika

Užhorod – ráj prvorepublikové architektury

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 24. 10. 2021
svátek:Nina
dnes:
neděle 24.10.
8 °C
zítra:
pondělí 25.10.
10 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X