www.infoglobe.cz » Francie, Biarritz – skvělé koupání v Biskajském zálivu

Francie, Biarritz – skvělé koupání v Biskajském zálivu

Publikováno: 7.7.2017
Dnes se podíváme téměř až ke španělským hranicím – do přímořského letoviska Biarritz, které se rozkládá v Biskajském zálivu. Toto elegantní a překrásné letovisko, které kdysi bývalo zapadlou rybářskou vesničkou, začalo být v 19. století oblíbeným místem letního oddychu pro francouzské vyšší vrstvy. Ráda zde pobývala například Evženie, manželka Napoleona III. Císařovna si zde nechala postavit grandiózní palác, ze kterého je dnes hotel. Najdete v něm restauraci oceněnou michelinskou hvězdou.

Hlavní pláží ve městě je Grande Plage. V létě je po celé své délce pokrytá lehátky a barevnými slunečníky. Obzvláště oblíbená je mezi surfaři, kteří mají každý den aktualizované upozornění ohledně bezpečnosti vody. Podél pláže se táhne Quai de la Plage, což je promenáda, která je výborná pro loudavé procházky, během nichž si lze vychutnávat výhled na moře či na nedaleký maják – Phare de Biarritz, který byl postaven v roce 1834 na mysu Hainsart. Pokud jste ochotni vyšlapat 248 schodů, můžete se z jeho vyhlídkové plošiny kochat výhledem. 

Grande Plage   Grande Plage

Okolí pláže samozřejmě kralují opulentní hotely, a to obzvláště Hôtel du Palais, který nechala postavit již zmíněná císařovna Evženie. Hotel je zároveň národní památkou, jelikož je příkladem architektury druhého císařství. O návštěvníky je tu samozřejmě prvotřídně postaráno a je jim servírováno to nejlepší z baskické kuchyně.

Hôtel du Palais

Na Grande Plage severně navazuje Plage du Miramar s podobně úchvatným výhledem, ale pláž působí trochu stísněněji. Vody jsou zde trochu divočejší a plavání je nebezpečné, surfování je zakázáno. Na pláž tak většinou chodí lidé, kteří se chtějí pouze opálit a trochu smočit nohy v mořské vodě.

Když budete chtít navštívit Biarritz i s dětmi, letovisko nepostrádá ani pláže, které jsou vhodné pro celou rodinu. Například poblíž Port Vieux (starého přístavu) je malá pláž s klidným mořem, takže je ideální i pro méně zdatné plavce. Plage de Milady je další skvělou pláží, pokud se chcete jít koupat s dětmi. Je zde dokonce i dětské hřiště.

Plage Miramar

Dalším místem, které nás zajímá, je elegantní budova postavená v 17. století, najdete ji na Rue Mazagran. Na první pohled ničím nevyniká a zapadá do okolní historické zástavby. Jmenuje se Miremont Salon de Thé, tedy více méně něco mezi restaurací a čajovnou, ale ne takovou, na kterou můžete narazit u nás. Najíte se zde opravdu prvotřídně a za pozornost stojí zejména místní éclairy, tradiční francouzské cukrovinky. Salon de Té měla v oblibě také evropská šlechta 19. století. Obzvláště první patro, které je laděné do růžova, muselo být mezi evropskými šlechtičnami oblíbeným místem. I šlechticové sem rádi zavítali, například anglický král Eduard VII. zbožňoval místní dezerty. Z podniku se naskýtá také skvělý výhled na Grand Plage a rovněž Hôtel du Palais.

Miremont Salon de Thé   maják

GPS: (Grande Plage) 43°29'03.6"N 1°33'33.6"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Robert Chamoso G, ulayiti, M-le-mot-dit, Daniel Villafruela, Daniel Villafruela (2), PinpinDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí fotogalerie

Francie, Nancy – perla Lotrinska
Prostřednictvím následujících fotografií vás zavedeme do francouzského města Nancy, které nabízí ...

Francie – jen střípky z této krásné země
Francie (oficiálně Francouzská republika) je stát, jehož většina území se nachází v západní Evrop...

Francie: Paříž – město inspirace
Kamkoliv se v metropoli Francie vydáte, narazíte na historii v podobě úchvatných památek. Šarmem ...

Francie: Paříž – perla na Seině
Paříž, hlavní město Francie, se rozprostírá po obou březích řeky Seiny a patří k nejkrásnějším a&...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.9.2019
Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou rozmanitost a neopakovatelnou atmosféru. Poslední zářijový víkend je na zámku Schloss Hof věnován krásné tradici pouštění draků, která se těší popularitě již celá tisíciletí a svůj původ má v daleké Číně.

22.9.2019
Přemýšleli jste někdy, jaké to je být uprostřed sportovního zápolení na olympijských hrách a mít přitom možnost zachytit emoce, které jsou všude kolem? To nadšení, očekávání, euforie i zklamání, slzy štěstí i zármutku nad skvělým či nepovedeným výkonem, možnost zachytit okamžiky, na které se čeká dlouhé čtyři roky a pro někoho jsou jen jednou za život…
21.9.2019
V rámci Dne architektury máte jedinečnou možnost navštívit multifunkční sportovní halu v Dolních Břežanech nedaleko Prahy, která připomíná mimozemskou vesmírnou loď. Prohlídka bude komentována architektem Jakubem Našincem, který stavbu sám navrhl. Sraz je v pátek 4. 10. v 11 hodin před halou, na adrese Na Vršku 290, Dolní Břežany.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 23. 9. 2019
svátek:Berta
dnes:
pondělí 23.9.
20 °C
zítra:
úterý 24.9.
20 °C