www.infoglobe.cz » Francie, Champagne – ráj vína II

Francie, Champagne – ráj vína II

Publikováno: 13.1.2017
V minulém díle jsme zmínili, že bezpodmínečná kapitulace Německa, která se uskutečnila v Remeši, byla na oslavu spojeneckého vítězství zapita vínem z Champagne. Tomuto historickému aktu je věnováno Musée de la Reddition, které se nachází v domě, kde měl americký generál Dwight Eisenhower dočasně svůj hlavní stan. V muzeu visí na zdech bojové plány, fotografie, různé vojenské artefakty a můžete zhlédnout i krátký dokumentární film. Za 4 eura muzeum rozhodně stojí.

Podívejme se ale dále. Když budete mít chuť na něco dobrého, zamiřte na tržiště Halles du Boulingrin, které je od muzea vzdáleno asi deset minut pěšky. Jedná se o nejvýznamnější tržiště ve městě a je jeho neodmyslitelnou součástí.

Halles du Boulingrin   Halles du Boulingrin

Tržnice byla postavena v roce 1929 ve stylu art deco, což završilo oživení města po devastující první světové válce. V roce 2012 navíc prošla tržnice rozsáhlou rekonstrukcí, takže nyní je ten pravý čas ji vidět v její někdejší slávě. Kromě prodeje potravin se zde občas konají i kulturní akce a často zde probíhají různé výstavy.

Jestliže se vám art deco líbí, pak vám doporučujeme navštívit ještě jedno místo, které se nese v jeho duchu. Je jím Café du Palais. Rodinná restaurace byla založena ve 30. letech 20. století a její atmosféra je umocněna vitrážovým stropem od Jacquese Simona. S nádherným prostředím koresponduje i chutné jídlo, které můžete zapít například (jak jinak) šampaňským nebo jinými místními víny.

 Café du Palais

Centrem Remeše je náměstí Place Drouet d’Erlon, které je rovněž příhodným místem, kde si dát něco na zub a zároveň vidět něco z historické části města. Náměstí je totiž lemováno obchody, kavárnami a restauracemi a také si zde můžete prohlédnout středověký kostel sv. Jakuba.

V Remeši se každoročně koná několik festivalů a slavností a určitě neprohloupíte, pokud si svoji návštěvu naplánujete tak, abyste některý z nich zažili. Taková slavnost Fêtes Johanniques, která se koná vždy 17. července, je vzpomínkou na Johanku z Arku. Ve Francii pravidelně probíhají ještě dvě podobné akce, a to v Orléansu a v Rouenu.

Fêtes Johanniques

Součástí remešské slavnosti je dobové procesí, živá hudba, středověký trh a další pouliční podívaná včetně rytířů nebo řemeslníků. Vrcholem slavností je velké korunovační procesí, během něhož tisíce lidí v dobových kostýmech následují Johanku z Arku a krále Karla VII. do katedrály Notre-Dame.

Fêtes Johanniques

Další podařenou kulturní akcí je Les Sacres du Folklore, kdy se zde setkávají hudebníci, zpěváci a tanečníci nejen z Francie, ale z celého světa. Několikadenní festival se zpravidla koná v polovině června. Vidět můžete taneční vystoupení, koncerty, tradiční vystoupení atd.

GPS: 49°15'15.6"N 4°02'03.2"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Gerald Garitan, G. Garitan, G. Garitan (2), G. Garitan (3), Fab5669, Fab5669 (2), ParisetteDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Francie, Champagne  – ráj vína I
Publikováno: 6.1.2017
Champagne je domovem vína – šampaňského. Tento historický region leží na severozápadě Francie. Oproti Gaskoňsku, které jsme navštívili minulý týden, je spíše chladnější. Blízkost Champagne k Paříži byla základním předpokladem pro ekonomický úspěch regionu, nicméně tudy často pochodovaly armády, které táhly na francouzskou metropoli a nezdráhaly se pustošit vše, co jim stálo v cestě.

Francie, Paříž – na skok ve velkoměstě I.
Publikováno: 12.7.2015
Chtěla jsem vyrazit někam na výlet, a tak jsem sedla k internetu a zkoumala své možnosti. Po chvilce hledání je rozhodnuto. Vítězí Paříž! Výlet to bude sice krátký, ale nabitý zajímavým programem.

Francie, Paříž – na skok ve velkoměstě II.
Publikováno: 19.7.2015
Po Lucemburských zahradách pokračujeme ke světoznámé univerzitě Sorbonna, o jejíž rozvoj se postaral sám kardinál Richelieu. Financoval její rekonstrukci a změnil dříve obyčejné koleje pro chudé studenty teologie na významné centrum vzdělanosti.

Francie, Paříž – na skok ve velkoměstě III.
Publikováno: 26.7.2015
Nedělní program je velice lákavý. Po snídani opouštíme hotel, odvážíme část turistů do Paříže k individuálnímu programu a směřujeme do Giverny. Městečko, kde žil a pracoval Claude Monet, vás okouzlí. Obzvlášť, když dorazíte ve slunečný den.

Francie, Paříž I. – město večné krásy
Publikováno: 28.5.2014
Dnes začíná náš nový seriál o městě, které se řadí mezi nejznámější, nejnavštěvovanější a nejkrásnější metropole světa. Ano, je to francouzské hlavní město Paříž. Společně se vydáme na procházku po těch nejvychytanějších místech a povíme si jeho tajuplné příběhy.

Francie, Paříž II. – město slavných a moudrých
Publikováno: 4.6.2014
Po minulém letmém představení Paříže se dnes vydáme na jeho konkrétnější místa. Náš výlet začneme v Latinské čtvrti, projdeme si dva nádherné bulváry a navštívíme i snad nejznámější hrobku ve městě.

Francie, Paříž III. – historie omotaná zelení
Publikováno: 11.6.2014
V našich toulkách po Paříži budeme pokračovat i dnes. Zvolníme tempo poznávání historie a více dáme prostor krásám přírody. Ta je v Paříži zastoupena v mnoha podobách. Snad ty nejkrásnější ukázky jsme se rozhodli hledat v nádherných parcích či zahradách.


Souvisejicí fotogalerie

Francie – jen střípky z této krásné země
Francie (oficiálně Francouzská republika) je stát, jehož většina území se nachází v západní Evrop...

Francie: Paříž – město inspirace
Kamkoliv se v metropoli Francie vydáte, narazíte na historii v podobě úchvatných památek. Šarmem ...

Francie: Paříž – perla na Seině
Paříž, hlavní město Francie, se rozprostírá po obou březích řeky Seiny a patří k nejkrásnějším a&...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.11.2019
Blíží se konec listopadu. Podzimní trhy střídají trhy vánoční a jedno z nejoblíbenějších období v roce je za dveřmi. Mají ho rádi dospělí, děti i obchodníci. V centrech měst a obcí po celé republice se připravují prodejní místa s vánoční tematikou, vůní svařeného vína a staročeských pochutin. Vánoční trhy začínají již příští víkend.
20.11.2019
Vydejte se s Jakubem Frankem trekovat po Nepálu a neutraťe ani korunu. Poutavá přednáška vás čeká už 24. listopadu v cestovatelské kavárně na Vajnorské 3 v Bratislavě.
19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 21. 11. 2019
svátek:Albert
dnes:
čtvrtek 21.11.
9 °C
zítra:
pátek 22.11.
8 °C