Francie: departement Hérault – Montpellier

Asi čtyři kilometry severně od centra města se nachází druhá největší zoologická zahrada ve Francii – Montpellier Parc Zoologique, která se rozkládá na 60 hektarech (pražská zoo má plochu o dva hektary menší). Je koncipovaná jako safari a většina zvířat se zde pohybuje volně. Velmi příjemné je i to, že se neplatí žádné vstupné. Jediná zpoplatněná část je Serre Amazonienne – obrovský skleník, který vytváří prostředí, jaké existuje v tropickém deštném lese v Amazonii. Uvnitř skleníků najdete i pirani, aligátory a různé plazy.
Jardin des Plantes je místní botanická zahrada a arboretum. Byla založena už na konci 16. století a je vůbec nejstarší botanickou zahradou ve Francii. Ani tady se neplatí vstupné. Čeká na vás více než 2,5 tisíce druhů rostlin, včetně stovek léčivých rostlin typických pro region Středozemního moře.
Ještě jednou se vzdálíme historickému centru, protože v rychlosti zavítáme do Château de Flaugergues. Patří k mnoha luxusním rezidencím (tzv. follies), které šlechta v okolí Montpellieru používala jako sekundární sídlo za dob starého režimu. Zámek tedy není oproti ostatním v okolí ničím výjimečný, ale je považován za nejpůvodnější. Návštěvníci oceňují jeho zahrady a také zajímavý interiér, jehož dominantou je mohutné schodiště, které zabírá značnou část celé budovy.
Zajímavou atrakcí je i Aquarium Mare Nostrum, kde můžete vidět přes 400 druhů mořských živočichů žijících jak ve Středozemním moři, tak i v oceánech. Jsou zde dokonce interaktivní exponáty – hlubokomořská ponorka nebo bouře. Dohromady trvá prohlídka přibližně 2 a půl hodiny. Vstupné je 15 euro pro dospělé a 10 euro pro děti od 5 do 12 let. K akváriu se lze dostat hromadnou dopravou nebo autem.
Když budete mít tu možnost, zkuste se podívat na montpellierský bleší trh, který se koná každou neděli ráno. Dostanete se na něj jednoduše – pojedete na konečnou stanici tramvajových linek jedna a tři. Jako na každém „blešáku“, i zde se prodává všechno možné – kola (v Montpellieru jsou kola oblíbeným dopravním prostředkem), oblečení, kuchyňské potřeby nebo třeba i jednotlivé boty, které nejsou v páru, dvířka od mikrovlnky, zkrátka vše, co si dokážete představit. I když si nic nekoupíte, je procházka po trhu zábavou sama o sobě.
Kromě památek nebo blešího trhu doporučujeme, abyste si nenechali ujít příležitost zavítat na pláže poblíž města.
GPS: (letiště) 43°34'46.6"N 3°57'49.9"E
Text: Maxim Kucer
Foto: Wikipedia.org, Wikivoyage.org: Mikani, Jeanaux, Mc2416, Esby, Vpe
Diskuze u článku (0) |
Vložit nový příspěvek
Souvisejicí články

Francie: departement Hérault – návštěva města Montpellier

Francie, departement Haute-Garonne – Toulouse

Francie, departement Haute-Garonne – Toulouse II

Francie, departement Gard – Nîmes

Francie, departement Isere – Grenoble

Francie – Perpignan a středověké Carcassonne

Francie, Bouches-du-Rhône – Arles
Souvisejicí fotogalerie

Francie, Azurové pobřeží – v srdci Provence

Francie – jen střípky z této krásné země
Lokace:

Česká republika
Partneři:
Průvodce:
Fotosoutěž:
Česká a slovenská zima
Aktuální stavy řek:
Aktuality:
Důležité informace:
Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).
Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:
TIPY NA VÝLETY V BHUTÁNU A BANGLADÉŠI:
Bhútán – pozvolna rozkrývaná tajemství
Bhútán – země hromových draků I..
Bhútán – země hromových draků II.
Bhútán – země hromových draků III.
Bhútán – země hromových draků IV.
Bangladéš, Dháka – pamětihodnosti
Bangladéš, Dháka – Růžový palác a jiná zajímavá místa
Bangladéš, Dháka – hlavní město rikši
Vše důležité, co byste o Bhutánu měli vědět, najdete zde a Bangladéši zde.