www.infoglobe.cz » Francie: departement Hérault – Montpellier

Francie: departement Hérault – Montpellier

Publikováno: 17.2.2017
Když se budete procházet historickým centrem, všimněte si pouličního umění. Na rozdíl od jiných měst, kde v sobě umění nese často politický podtext, zde působí spíše vesele a uvolněně. Nedivte se, když narazíte na obrázek pandy tasící revolvery nebo na půlku kola, jak trčí ze zdi některého z domů.

Montpellier

Asi čtyři kilometry severně od centra města se nachází druhá největší zoologická zahrada ve Francii – Montpellier Parc Zoologique, která se rozkládá na 60 hektarech (pražská zoo má plochu o dva hektary menší). Je koncipovaná jako safari a většina zvířat se zde pohybuje volně. Velmi příjemné je i to, že se neplatí žádné vstupné. Jediná zpoplatněná část je Serre Amazonienne – obrovský skleník, který vytváří prostředí, jaké existuje v tropickém deštném lese v Amazonii. Uvnitř skleníků najdete i pirani, aligátory a různé plazy.

vstup do montpellierské zoo

Jardin des Plantes je místní botanická zahrada a arboretum. Byla založena už na konci 16. století a je vůbec nejstarší botanickou zahradou ve Francii. Ani tady se neplatí vstupné. Čeká na vás více než 2,5 tisíce druhů rostlin, včetně stovek léčivých rostlin typických pro region Středozemního moře.

Jardin des Plantes

Ještě jednou se vzdálíme historickému centru, protože v rychlosti zavítáme do Château de Flaugergues. Patří k mnoha luxusním rezidencím (tzv. follies), které šlechta v okolí Château de FlaugerguesMontpellieru používala jako sekundární sídlo za dob starého režimu. Zámek tedy není oproti ostatním v okolí ničím výjimečný, ale je považován za nejpůvodnější. Návštěvníci oceňují jeho zahrady a také zajímavý interiér, jehož dominantou je mohutné schodiště, které zabírá značnou část celé budovy.

Zajímavou atrakcí je i Aquarium Mare Nostrum, kde můžete vidět přes 400 druhů mořských živočichů žijících jak ve Středozemním moři, tak i v oceánech. Jsou zde dokonce interaktivní exponáty – hlubokomořská ponorka nebo bouře. Dohromady trvá prohlídka přibližně 2 a půl hodiny. Vstupné je 15 euro pro dospělé a 10 euro pro děti od 5 do 12 let. K akváriu se lze dostat hromadnou dopravou nebo autem.

Aquarium Mare Nostrum

Když budete mít tu možnost, zkuste se podívat na montpellierský bleší trh, který se koná každou neděli ráno. Dostanete se na něj jednoduše – pojedete na konečnou stanici tramvajových linek jedna a tři. Jako na každém „blešáku“, i zde se prodává všechno možné – kola (v Montpellieru jsou kola oblíbeným dopravním prostředkem), oblečení, kuchyňské potřeby nebo třeba i jednotlivé boty, které nejsou v páru, dvířka od mikrovlnky, zkrátka vše, co si dokážete představit. I když si nic nekoupíte, je procházka po trhu zábavou sama o sobě.

Kromě památek nebo blešího trhu doporučujeme, abyste si nenechali ujít příležitost zavítat na pláže poblíž města.

GPS: (letiště) 43°34'46.6"N 3°57'49.9"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org, Wikivoyage.org: Mikani, Jeanaux, Mc2416, Esby, VpeDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Francie: departement Hérault – návštěva města Montpellier
Publikováno: 10.2.2017
Centrem jihofrancouzského departmentu Hérault je Montpellier. Toto čtvrtmilionové město se rozkládá v kopcovitém terénu u břehů Středozemního moře.

Francie, departement Haute-Garonne – Toulouse
Publikováno: 24.2.2017
Hluboko ve francouzském vnitrozemí se rozkládá město Toulouse, které je čtvrtým největším v zemi. Mnozí však kolem něj pouze projedou na cestě do Pyrenejí nebo Languedocu.

Francie, departement Haute-Garonne – Toulouse II
Publikováno: 3.3.2017
V Toulouse zůstáváme a navštěvujeme náměstí Place du Capitole, které se nachází v samém srdci města. Náměstí pulzuje životem, je zde nespočet lidí. Konají se tu farmářské trhy nebo umělecké výstavy pod širým nebem. Jednou tu třeba byly vystavené umělé krávy – pomalované místními umělci a následně prodané v aukci, jejíž výnos šel na charitu.

Francie, departement Gard – Nîmes
Publikováno: 21.4.2017
Závěr pracovního týdne dnes strávíme v dalším malebném francouzském městě, v Nîmes. Nacházejí se v něm skvěle zachované antické památky. Tou nejdůležitější je bezesporu amfiteátr z 1. století n. l. Jeho rozměry jsou impozantní 133 na 101 metrů a najednou se do něj mohlo vejít 21 tisíc diváků. Divadlo bylo navrženo pro velké davy skutečně důmyslně. Je zde 124 vchodů, takže diváci se mohli do divadla dostat během několika minut.

Francie, departement Isere – Grenoble
Publikováno: 28.4.2017
Dnes se podíváme do Grenoble. Toto méně známé francouzské město se nachází na jihovýchodě země. Je obklopeno horami, což je jistě jeden z hlavních důvodů, proč se jedná o velmi atraktivní místo, kterému se přezdívá hlavní město Alp.

Francie – Perpignan a středověké Carcassonne
Publikováno: 5.5.2017
Od Alp, kde jsme minule zavítali do města Grenoble, poputujeme daleko na jihovýchod Francie – až téměř k hranicím se Španělskem.

Francie, Bouches-du-Rhône – Arles
Publikováno: 16.6.2017
Četli jste Žízeň po životě od Irvinga Stonea? Nebo znáte trochu lépe život Vincenta van Gogha? Arles je totiž město, které je s životem slavného malíře úzce spjaté. Van Gogh zde strávil poslední léta svého života a vy můžete jít po jeho stopách.


Souvisejicí fotogalerie

Francie, Azurové pobřeží – v srdci Provence
Azurové pobřeží neboli francouzská Riviéra je jednou z nejatraktivnějších rekreačních oblastí na ...

Francie – jen střípky z této krásné země
Francie (oficiálně Francouzská republika) je stát, jehož většina území se nachází v západní Evrop...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
11.1.2021
Světoznámé vydavatelství turistických průvodců – Lonely Planet – představilo druhé vydání těch nejzajímavějších míst na naší planetě, která bychom měli určitě navštívit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 16. 1. 2021
svátek:Ctirad
dnes:
sobota 16.1.
-6 °C
zítra:
neděle 17.1.
-6 °C