www.infoglobe.cz » Francie, Horní Savojsko – Annecy a Lac d’Annecy

Francie, Horní Savojsko – Annecy a Lac d’Annecy

Publikováno: 16.9.2016
Alpské Benátky je opravdu trefná přezdívka pro toto menší město, které leží v departementu Horní Savojsko. Jean-Jacques Rousseau po jeho návštěvě dokonce napsal: „Nyní jsem šťastný. Nyní mohu říci, že žiji.“

Pokud vám Horní Savojsko nic moc neříká, je to departement, který leží na východě Francie a sousedí s Itálií a Švýcarskem. V roce 1924 se ve zdejším městečku Chamonix konaly první zimní olympijské hry. Soutěžilo se v 9 disciplínách a zúčastnilo se 16 zemí (včetně Československa), za které bojovalo 258 sportovců. Pro porovnání si uveďme poslední zimní olympiádu v Soči – soutěžilo se v 15 disciplínách, zúčastnilo se 88 národů a 2 873 sportovců.

Annecy

Horní Savojsko je ale i domovem nejvyšší hory Evropy (nepočítáme-li kavkazské titány), a to Mont Blancu (4 808 m n. m.). Departement je také značně zalesněný. Lesy tvoří téměř 40 procent jeho území a nachází se zde značné množství přírodních rezervací. Horní Savojsko je ideálním regionem pro lyžování a jsou zde jedny z nejlepších zimních resortů v celé Francii. V departementu objevíte i množství jezer včetně třetího největšího francouzského jezera Lac d'Annecy, jehož vodní plocha pokrývá oblast o rozloze více než 27 km2 a je považováno za jedno z vůbec nejčistších jezer v Evropě. Pokud se více vyznáte v klasickém umění, možná si vybavíte dílo Paula Cézanna Le lac bleu, což je jeho ztvárnění tohoto jezera.

Annecy

Pokud se budete kolem jezera procházet, určitě si všimnete mnoha běžců, cyklistů a lidí, kteří sem přišli jen tak na piknik. Jezero si oblíbili i ti, kteří si chtějí užít volné chvíle na lodi. Ani pro vás nebude problém si loďku půjčit. Někde je totiž potřeba mít licenci pro řízení lodě, místní půjčovny ji však nevyžadují.

S jezerem sousedí mnoho měst a městeček včetně našeho dnešního cíle, jímž je město Annecy. Dá se říci, že turismus má v tomto padesátitisícovém městě dlouhou tradici. Jako centrum pro návštěvníky z blízka i daleka se začalo profilovat v 19. století. Hlavním tahákem bylo právě místní jezero, ale samozřejmě také zimní střediska a v neposlední řadě i masivní hrad Château d'Annecy z 12. století. Uvnitř najdete muzeum.

Château d'Annecy

Úchvatné jsou samotné středověké uličky a také slavný Pont des Amours neboli Most lásky. O tomto mostě totiž koluje legenda, že pokud se jakýkoliv zamilovaný pár políbí v jeho středu, zůstane spolu šťastně až do konce života.

Pont des Amours

GPS: 45°54'02.1"N 6°07'48.8"E

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Manu25, Yves LC, Nono vlf, Semnoz, Mick7402Diskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Francie, Azurové pobřeží III.: Monako – bezpečný přístav světových boháčů – VIDEO
Publikováno: 6.10.2015
Možná se teď divíte, že ministát Monako řadíme do tohoto seriálu o Francii, ale při cestách Azurovým pobřežím ho prostě nelze vynechat. Kasino, honosné jachty, luxusní hotely, formule 1 a daňový ráj. Takové představy probouzí druhý nejmenší stát světa. A asi ho ani nejde popsat lépe. Kromě toho jde také o druhou nejzalidněnější zemi světa, knížectví a místo s nejvyšším HDP i největším procentem dolarových milionářů. Nejvíce lidí do Monaka samozřejmě proudí v době slavného závodu Grand Prix, návštěvu vám ale můžeme doporučit téměř kdykoliv.

Francie, departement Doubs – výlet do Besanconu a okolí I
Publikováno: 23.9.2016
Dnes opět zavítáme do krásné Francie a z malebného městečka Annecy se přesuneme přibližně 200 kilometrů severně – do departementu Doubs, konkrétně do jeho hlavního města Besanconu.

Francie, Departement Doubs – Besancon a okolí II
Publikováno: 30.9.2016
V minulém díle jsme skončili v besanconské citadele. Ve městě samotném žije něco přes sto tisíc obyvatel. K tomu však připočtěte průměrně 23 tisíc studentů univerzity – Université de Franche-Comté. Ta má své hlavní sídlo v Besanconu od roku 1621, ale založena byla mnohem dříve – v roce 1423.

Francie, Chamonix – na úpatí Mont Blancu
Publikováno: 14.7.2017
Tento pátek se vydáme více do přírody – k hoře Mont Blanc, jíž se přezdívá střecha Evropy. Vyrazíme do alpského městečka Chamonix a jeho okolí.

Švýcarsko, Ženeva – hlavní město míru I
Publikováno: 26.8.2016
Při našem cestování po celém světě dnes zůstaneme v Evropě. Naším konkrétním cílem bude Ženeva, jíž se přezdívá hlavní město míru. Ženeva je druhým největším městem Švýcarska (po Curychu). Je známá jako domov mnoha mezinárodních organizací (WHO, CERN, OSN atd.) a mezi její ikonické dominanty patří Palác národů (Palais des Nations), o kterém si povíme ve druhém díle.

Švýcarsko, Ženeva – hlavní město míru II
Publikováno: 2.9.2016
V minulém díle jsme krátce zmínili, že Ženeva je sídlem mnoha mezinárodních organizací a že tu mimo jiné stojí také Palác národů, který je sídlem Spojených národů.


Souvisejicí fotogalerie

Francie, Azurové pobřeží – v srdci Provence
Azurové pobřeží neboli francouzská Riviéra je jednou z nejatraktivnějších rekreačních oblastí na ...

Francie: La Norma - pohodové lyžování
Pojďte se s námi podívat do jednoho malého lyžařského střediska ve Francii. Skutečnost, že j...

Švýcarsko: Cestou na horu Jungfrau
Krásná krajina a dech tající vrcholky hor nás provází cestou na nejvýše položenou železniční stan...


Souvisejicí videa

Francie, Azurové pobřeží III.: Monako – bezpečný přístav světových boháčů
I když je Monako samostatný stát ležící na Azurovém pobřeží, tak ho v našem seriálu o Francii nev...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C