www.infoglobe.cz » Gruzie: ze Zagaro Pass do Kutaisi – poslední část výpravy

Gruzie: ze Zagaro Pass do Kutaisi – poslední část výpravy

Publikováno: 3.11.2018
Když jsme se ráno probudili, nad Zagaro Pass krásně svítilo sluníčko. Cesta pryč však nebyla kvůli sněhu průjezdná, a tak jsme čekali a čekali…

výhledy na okolní hory v Zagaro Pass

A abychom si zkrátili čekání, popojeli jsme na druhou stranu údolí, takže jsme se zase měli čím kochat. Všude okolo byla krajina naprosto neuvěřitelná a lidmi nedotčená. Ta divokost a krása vám vyrazí dech. To už u nás neuvidíte. Dorazíme do vesničky, kde žije jen 8 rodin. Přes zimu musejí žít ze zásob, které si v létě vypěstovali, protože do města je to sakra daleko.

rozpadlé domy někde cestou necestou

cesta přes Zagaro Pass    směr Lentheki

Cestou jsme ještě projížděli vesnicemi, kde lišky dávají dobrou noc. Na to, jak jsou tu lidé chudí, jsou některé domy obrovské a většinou stavěné do patra s velkou terasou. Dokonce jsme na jedné zahradě viděli obří sochu Stalina. Když jsme dorazili do Lentheki, ubytovali jsme se u velmi milé rodiny. Lidé by se tu pro vás rozdali. K večeři byly hody a ráno nás zase čekala slavnostní snídaně. Domácí milují Česko a české turisty, ukázali nám mnoho rodinných fotek a dostali jsme ještě jeden tip na výlet, a to jezero Green Lake, které je kousek od Lentheki. A tak jsme vyrazili.

místní honosné stavby   místní stavby

Green Lake je úžasné místo na samotě. Jde se k němu přes dřevěný most, který visí nad řekou. U jezera je postavený srub, kde si můžete dát občerstvení, dokonce si můžete nechat ulovit pstruha. V Green Lake jsou totiž sádky se pstruhy. Člověk si zde přijde jako v ráji. Odsud jsme pokračovali až do Tkibulu k vodopádu Mukhuri.

Green Lake   vodopád Mukhuri

rychlé občerstvení v horách

Celá tato cesta vedla krásným údolím, které bylo obklopeno zalesněnými horami. Jeli jsme okolo divoké řeky a neustále nás vítala nějaká domácí zvířata, jako jsou krávy a prasata. Mají tady takovou svobodu, že když se člověk nad tím zamyslí, tak vlastně ani neví, jak místní poznají, čí je jaké zvíře. Nádherná je tu ale i květena – petrklíče, kopretiny, divoké bylinky atd. Gruzie mě naprosto uchvátila. Každému tuto zemi vřele doporučuji. Nedotčená příroda a pohostinnost místních je až k neuvěření.

GPS: 42°15'57.3"N 42°42'59.9"E

 

Text a foto: Kateřina JanovskáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Gruzie – město Mestia a výpravy do okolí
Publikováno: 20.10.2018
Mestia je krásné horské městečko ležící 128 km severovýchodně od krajského města Zugdidi. Patří k nejmalebnějším částem země a ne nadarmo bývá nazývané gruzínským Švýcarskem. S alpskou zemí má hodně společného. Nejen krásnou krajinu zelených pastvin pod zaledněnými horami, ale také množství turistů.

Gruzie – z Mestie do Ushguli
Publikováno: 27.10.2018
Z Mestie do Ushguli vede pouze jedna jediná cesta. Dá se tam dostat vlastním vozem, taxíkem, mašrutkou (což je místní hromadná doprava), ale dá se i stopem. Cesta tedy vede směr Ughviri pass. Počítejte však s nezpevněným terénem. Jakmile jsme projeli Ughviri pass, serpentinami jsme sjížděli do první vesnice. Člověka až z těch podmínek, ve kterých lidé žijí, přechází zrak.

Gruzie – z města do hor aneb cesta plná zastávek
Publikováno: 13.10.2018
Dnešní zastávkou a takovým malým zpestřením na cestě bude Balda Canyon. Nachází se necelých 12 km od města Martvili. Najít ho je však celkem náročné. Když jsme chtěli přebrodit řeku, přišel za námi místní pán. Dorozumívali jsme se těžko, ale povedlo se. Řeku prý nepřebrodíme, protože tam jsou ostré a velké kameny, ale že za 200 metrů je vodopád.

Gruzie, Kutaisi – krásná příroda a spousta památek
Publikováno: 6.10.2018
Gruzie je stát ležící na rozhraní jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie. Při východním okraji Gruziie se nachází Černé moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
23.6.2019
Od 4. do 7. července se uskuteční největší a nejstarší folklorní festival na Slovensku – Východná 2019, kde se po 65. představí více než tisíc účinkujících. Těšit se můžete na domácí folklorní soubory, dětské folklorní soubory, pěvecké skupiny, lidové hudby a sólisty, špičkové zahraniční soubory, jakož i na vítěze celostátních soutěžních přehlídek.
22.6.2019
Srovnávací výzkum „Místo pro život“ hodnotí data v jednotlivých krajích České republiky získaná z nezávislých zdrojů, údajů z průzkumu mezi obyvateli a starosty všech regionů. Letošním výhercem se stal Královéhradecký kraj, druhé místo obsadil Jihočeský kraj a třetí Zlínský kraj.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 24. 6. 2019
svátek:Jan