www.infoglobe.cz » Indie – expedice Tygr: cesta za mláďaty

Indie – expedice Tygr: cesta za mláďaty

Publikováno: 20.4.2019
Už se těším, co pěkného dnes nafotím. Tak tedy rychlá sprcha, zubní hygiena, popadnout veškerou techniku a hurá na recepci. Náš džíp už je tu a s ním i celá posádka.

Dnes jedeme do zóny č. 4. Pokud nám bude štěstí přát, mohli bychom vidět tygřici Krishnu a její tři koťata. V současné době nejmladší ratolesti v parku. Mezi sourozenci je jedna holka a dva kluci.

na safari

Na bráně jsme opět první, ale dnes to bude ještě trochu jiné než jindy. Jakmile se otevřou vrata, Nafees zavelí: „Pořádně se držte, musíme si pospíšit.“ Během jediné minuty už auto nabírá rychlost. Kluci už vědí, takže fotoaparát svěřuji Bobovi a hlavně se dobře držím. Terén je hrozný... kameny, kořeny, chvíli rovně, chvíli z kopce, pak zas dovrchu. Na zadním sedadle doslova vlaju. 

Přijíždíme k malé, ale moc pěkné vodní ploše, která se rozprostírá před skalisky. Tygři tu však nejsou.

na safari

Naši průvodci to ale nevzdávají, kousek popojedou a hledají stopy. A už mají jasno, jsou tady stopy, tak zpátečka, doleva, doprava, objet malý vrcholek a už pomaličku sjíždíme k travnaté ploše před námi. Tady jsou! Nejdřív zahlédnu jedno kotě mezi kameny hned před námi. Když se trošku rozhlédnu, další leží v trávě kousek vlevo a je tady i třetí, maskuje se mezi stvoly. No to je skvělé, tak tu máme všechna mláďata.

Máma je na čas opustila, tak si je můžeme užít samotná. Jsme tu vážně první, teď tedy doceňuji, tu zběsilou jízdu. Můžeme se přiblížit téměř na dosah a pořídit detaily.

na safari

Když vidím ta mláďata, vzpomněla jsem si na pohádky. Jezdím po světě a vždy se snažím sehnat si pro klienty místní pohádky. Mou nejoblíbenější destinací je Vietnam a také vietnamské pohádky. Spousta příběhů vysvětluje historii země, přírodní jevy a další zajímavosti, jednou z pohádek je „Jak přišel tygr k pruhům“. Odpověď najdete v knížce Dračí král nebo v mých cestách po Vietnamu.

na safari

Naše šance vyfotit mláďata trvala zhruba 15 minut. Tolik nám dopřáli, než se pomaličku zvedli a přesunuli se do houští. Tam už je můžeme leda tušit, mají skvělé mimikry. Těch 15 minut jsme tu vážně sami, jakmile se z dálky začnou ozývat motory dalších džípů a  autobusů, koťata odcházejí. Ještě si jedeme prohlédnout další části této zóny, ale žádné tygry už nevidíme.

na safari

Tato parta tygříků je vlastně v současné době tou nejmladší, kterou můžeme v parku vidět. Je tedy celkem jednoduše rozhodnuto, že i odpoledne zkusíme štěstí. Nicméně to si necháme na příště.

GPS: 26°01'04.4"N 76°30'11.4"E

 

Text a foto: Magdaléna RadostováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indie – expedice Tygr: zóna 4
Publikováno: 27.4.2019
Vzhledem k úspěšnému dopolednímu sledování mláďat i odpoledne volíme zónu 4. Když dojedeme na místo, koťata můžeme tušit v houští. Sem tam se některé zvedne a kousek popojde. Vůbec nechápu, jak náš průvodce dokáže předvídat, co ty divoké kočky udělají v následujícím okamžiku.

Indie – expedice Tygr: u loveckého paláce
Publikováno: 4.5.2019
Dnes dopoledne ještě jednou zkoušíme zónu 4 s mláďaty, ale tentokrát tak úspěšní nejsme. Koťata zde nejsou, vidíme jen jednoho tygra v dálce na stráni. Samozřejmě návštěva tohoto parku není jen o tygrech, vidíme i spoustu jiných exotických tvorů, dnes například ledňáčky a místní veverky.

Indie – expedice Tygr: poslední safari
Publikováno: 11.5.2019
Odpolední safari je zhruba ve své polovině. Možná už jsem zmínila, co všechno nyní vím, že bych mohla nafotit líp, z jiných úhlů, z jiných pohledů. Až vlastně na místě mi dochází, že vlastně nikdy nemůžete vědět, jestli tygra opravdu uvidíte. Vždy záleží na profesionální práci řidiče a průvodce a velké dávce štěstí!

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.10.2019
Ve čtvrtek 7. listopadu otevře v Trenčíně své brány čtrnáctý ročník festivalu dobrodružných filmů HoryZonty. Akce bude probíhat v kině Hvězda a v klubu Paprsek.
20.10.2019
Martinský cestovatelský festival Bez hranic se již po deváté uskuteční 6.–9. listopadu. Festival opět přinese zajímavé přednášky o cestování, lidech, kultuře i přírodě.
19.10.2019
Jednou z hlavních kulturních událostí letošního roku na Pražském hradě je výstava věnovaná českému a římskému králi Václavu IV. a umění jeho doby, kterou můžete navštívit až do 3. listopadu, denně od 10 do 18 hodin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 21. 10. 2019
svátek:Brigita
dnes:
pondělí 21.10.
15 °C
zítra:
úterý 22.10.
13 °C