www.infoglobe.cz » Indie: Karnataka, Gokarna – ospalé chrámové město

Indie: Karnataka, Gokarna – ospalé chrámové město

Publikováno: 22.6.2020
Potřebujete si odpočinout a zotavit se z indického intenzivního chaosu? Vydejte se do tichého ráje. Gokarna je hinduistickým poutním městem v Karnatace s nově objeveným centrem pro milovníky pláží a hippies.

Gokarna se často označuje jako alternativa k Goe a v současnosti se objevuje jako jedna z nejžhavějších destinací mezi cestovateli. Přitažlivou se Gokarna stala hlavně pro mladší generaci. Proslavila se převážně svými plážemi a chrámy. Toto malé chrámové městečko naleznete na západním pobřeží Indie v údolí Kumta. Gokarna není příliš známá a její pláže jsou určeny pro klidnou dovolenou s uvolněnou atmosférou. Skalnaté pobřeží nabízí příjemné turistické možnosti a jednou z nich je hned několik důležitých chrámů. Gokarna nabízí odpočinek, ale i dobrodružné zážitky.

druhá největší socha Šivy na světě

Hlavní pláž je nejdůležitějším místem. Ne kvůli své kráse, ale protože všichni poutníci sem míří navštívit Mahabeleshwarský chrám, který byl zasvěcen bohu Ganeshovi. Dalším známým chrámem je Murudeshwara. Pláž Kudlee je nejlepší místo k návštěvě Gokarny z hlediska ubytování. Sledování západu slunce na pláži je velmi relaxační a uspokojující zážitek. Nejoblíbenějším místem pro návštěvu v Gokarně je pláž ve tvaru posvátné slabiky Óm, Vylezete-li na kopec, nebo jeden ze skalnatých útesů, jasně se vám ukáže symbol Óm, díky němuž se tato pláž tak proslavila. Nejvhodnější je zejména pro ty, kteří milují krásnou pláž lemovanou palmami s dostatkem zázemí v blízkém okolí.

Murdeshwar Beach   západ slunce

výhled na pláž Gokarna    stádečka krav na pláži Kudle

Město Gokarna má malý trh s čerstvým ovocem a zeleninou. Patří i mezi skvělá místa k nákupu suvenýrů. Stejně jako v Goa, i zde se konají bleší trhy, kde najdete i ručně vyráběné výrobky a suvenýry od místních obyvatel. Dále zde existuje mnoho stánků, kde vyrábějí šperky a dekorativní předměty z mušlí. Mezi nejoblíbenější suvenýry patří mosazné lampy, modlitební korálky, rámečky na obrázky, vonné tyčinky, šperky nebo mušle. Pokud máte rádi pěší turistiku, zvažte plážový trek Gokarna, známý jako Zlatá stezka. Je to 8kilometrová stezka spojující pláže Gokarny. Z pláže Kudlee dojdete až na pláž Paradise. Velká část treku vede podél břehu Arabského moře s krásným výhledem na oceán. Chvílemi se pláž promění na skalnaté a kopcovité úseky, které vyžadují trochu lezení, ale není to nic obtížného, co byste nezvládli. Vhodnou obuví jsou sandály, které se mohou namočit. Pro milovníky jógy je zde několik různých jógových středisek, kde se můžete zapsat ať už k jednodenní lekci, nebo na několikadenní kurz.

ručně vyráběné suvenýry

GPS: 14°31'13.6"N 74°19'25.1"E

Text a foto: Andrea MeluzínováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indie, Ágra – symbol země
Publikováno: 6.7.2020
Indické město Ágra vám možná nic moc neříká, ale každý z vás už určitě alespoň jednou slyšel o mramorovém mauzoleu Tádž Mahal, památníku věčné lásky.

Indie: Mé představy o "Incredible India" III.
Publikováno: 15.7.2013
Silvestra a Nový rok jsme pojali zcela netradičně na velbloudu v poušti Thár v Rádžastánu, v blízkosti hranice s Pákistánem. Za zvuků bubínků jsme tancovali kolem ohně s ostatními turisty z celého světa, jedli indické pokrmy s chutí kari, chili a písku.

Indie, Váránasí – posvátné město, které nikdy nespí
Publikováno: 23.6.2021
Návštěva města na březích posvátné řeky Gangy není jen tak pro každého. Chcete-li poznat opravdovou Indii, rituální obřady a koloběh života v indické společnosti, pak je Váránásí pro vás. Toto mystické město je nejoblíbenějším poutním místem hinduistů a zároveň je jedním z nejdéle obývaných měst na světě. Známé také jako město lorda Šivy, boha stvoření a ničitele Vesmíru. Víra říká, že každý, kdo zemře ve Váránasí, bude osvobozen z cyklu reinkarnace.

Indie, Jaipur – růžové město
Publikováno: 16.6.2021
Každý z nás už určitě alespoň jednou v životě slyšel o růžovém městě Jaipur v Indii. Město Jaipur je hlavním a největším městem státu Rádžasthán. Návštěvníky láká především svými dochovanými paláci, chrámy, pevnostmi a památkami. Ne nadarmo se mu říká růžové město.

Indie: Mé představy o "Incredible India" II.
Publikováno: 8.7.2013
Co nejvíce sužuje duši člověka jsou všudypřítomní žebrající lidé a hlavně děti, které jsou špinavé a mnohé z nich jsou nemocné a záměrně znetvořené. Běhají za vámi, prosí, ukazují, že mají hlad...

Indie: Mé představy o "Incredible India" I.
Publikováno: 1.7.2013
Než jsem letěla do Indie, měla jsem jen mlhavé představy o tom, co mě čeká. Svou Indii jsem si malovala jako z Bollywoodského filmu. Líbila se mi krásná barevná sárí, cinkající náramky, velké náušnice, a hlavně písničky z Bollywoodských filmů.

Indie, Vidžajanagar - padlá sláva
Publikováno: 8.5.2015
Nedá nám to, abychom se v Indii ještě chvíli nezdrželi. Vydáme se do státu Karnátaka, jenž naleznete v jihozápadní Indii.

Indie, Kóčin – hlavní město koření
Publikováno: 17.4.2015
Kóčin je patrně nejdůležitějším přístavem v jihozápadní Indii. Po mnohá staletí byl centrem indického obchodu s kořením, které bylo od starověku známé Řekům, Římanům, Židům, Syřanům, Arabům a Číňanům.

Indie, Hajdarábád – perly a diamanty
Publikováno: 24.4.2015
Indický subkontinent nabízí mnoho míst k prozkoumávání. To je i důvodem, proč i dnes na něm zůstaneme a podíváme se do dalšího významného města.

Indie, Ahmadábád – Manchester východu
Publikováno: 1.5.2015
V severozápadním cípu Indie se rozkládá stát o velikosti dvou a půl Českých republik a šestinásobkem její populace – Gudžarát. V tomto státě se před nějakými šesti tisíci lety zrodila civilizace podél řeky Indu.

Indie – expedice Tygr: ze zóny do zóny
Publikováno: 13.4.2019
Dnes se vrátíme do nejhezčí zóny, k jezerům Talao. Je okolo šesté hodiny ranní, celkem pomalu projíždíme parkem, když najednou rychle brzdíme. Neskutečné, přímo před námi po silnici kráčí královna vyprahlých jezer, tygřice Arrowhead.


Souvisejicí fotogalerie

Indie III.
Třetí fotogalerie z Indie obsahuje fotky z oblasti Darjeelingu a himálajská panoramata z indicko-...

Indie II.
V další fotogalerii z Indie si můžete prohlédnout monumentální stavbu Tádž Mahal a dále fotografi...

Indie I.
Fotografie některých historických památek v Dilí, místního muzea železnice, života lidí v rušných...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.6.2021
Nejstarší festival komorní hudby ve střední Evropě začíná ve čtvrtek 1. července koncertem Slovenského komorního orchestru v Kursalonu. Následně během letních prázdnin přinese akce osm výjimečných představení.
22.6.2021
Přibližně 30 minut jízdy autem od Bratislavy na vás čeká top lokalita, která zaujme bohatou historií, majestátní architekturou, přírodními prvky i atraktivní nabídkou aktivit.
19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 23. 6. 2021
svátek:Zdeňka
dnes:
středa 23.6.
24 °C
zítra:
čtvrtek 24.6.
23 °C