www.infoglobe.cz » Indonésie, Nusa Penida – nedotčený ráj nedaleko Bali

Indonésie, Nusa Penida – nedotčený ráj nedaleko Bali

Publikováno: 11.11.2017
Ostrov Nusa Penida se nachází jihovýchodně od velmi známého indonéského Bali, odkud pravidelně jezdí lodní doprava. Turistická infrastruktura je zde zatím velmi omezená, ale rychle se rozvíjí. Máte-li rádi méně frekventované turistické oblasti, jste fanouškem úžasných výhledů a báječných pláží, určitě doporučuji strávit zde minimálně tři dny.

Hned po příjezdu je nezbytností zapůjčení skútru. Pokud si ovšem nepovezete svoji motorku na lodi (za příplatek). Po ostrově se jinak budete horko těžko dostávat. Ubytování je nejlepší rezervovat dopředu alespoň na jednu noc, abyste měli jistotu noclehu. Pokud jste zkušenými cestovateli a nemáte hluboko do kapsy, určitě seženete i na místě. Průvodce moc studovat nemusíte. Nejlepší je dát se do řeči s místními, kteří vám milerádi poradí, kam se vydat na výlet. Zřejmě vám nabídnou i svůj skútr a služby průvodce.

Atuh Beach – vyhlídka Tisíc ostrovů

Nezapomenutelným zážitkem je bezpodmínečně vyhlídka „Tisíc ostrovů“ (Atuh Raja Lima), nedaleko pláže Atuh Beach. Dejte si bacha, ať tuto překrásnou vyhlídku neminete. Cesta sem vede víceméně po asfaltce a dolů směřují bezpečné schody s provazovým zábradlím. Ubytovat se můžete ve slaměných chatkách v korunách stromů. Je však zapotřebí včasná rezervace.

Atuh Beach – pohled z vrchu, odkud se dá dojít k pláži

Rádi byste spatřili manty obrovské a nechce se vám potápět? V zátoce u Broken Beach se často prohánějí elegantní manty, vyčkejte na skále a pozorujte hladinu moře. Když budete mít štěstí, manta vám ukáže svoji bílou ploutvičku. Stejně tak se můžou objevit i želví kamarádi. Jen opatrně, na toto exkluzivní místo bohužel nevede moc adekvátní cesta. Desítky metrů opravdu nezpevněné rozbité cesty, která je plná větších kamenů. Rozhodně to ale nevzdávejte, i kdybyste měli kus dojít pěšky. Na místě si dejte třeba šálek kávy, skutečně i v méně dostupných oblastech funguje občerstvení.

výhled na útesy u Broken Beach   Broken aneb Pasih Uug Beach

Pět minut od Broken Beach na vás čeká tak trochu schovaný přírodní bazének Angel’s Billabong. Smaragdové jezírko ve skalních útvarech, které je při přílivu naplněno mořskou vodou, vám nabídne ohromující koupání. Kontrast klidné vody a pod vámi burácející moře. Vyšší koncentrace slané vody nadnáší mnohem více než moře samotné. Za přílivu a silných vln se sem logicky nesmí vstupovat.

přírodní bazének Angel’s Billabong

Další okouzlující výhled nabízí Kelingking Beach. Půvabná písečná pláž, skalisko ve tvaru ruky a azurové moře. Na první pohled ráj! Ale víte, proč se nikdo nevyhřívá na pláži? Dolů vede dost obtížná cesta, proto si většina turistů užívá jen vyhlídku. Těsně za vstupem se můžete stavit na oběd, vaří tu moc dobře.

Kelingking Beach – skála ve tvaru hlemýždě   Kelingking Beach – skalní útvar ve tvaru ruky

Východní pobřeží Nusa Penidy je vyhlášené pro svoji pláž Atuh Beach. Vedou k ní dvě cesty. Jedna po schodech a druhá – strastiplná – není ani značena v mapách. Krásná pláž obestoupena vysokými útesy, jemný písek a v moři zajímavý skalní útvar. Několik slunečníků s lehátky a drobné občerstvení rovněž nechybí.

zátoka Crystal Bay

Zátoka Crystal Bay, moc příjemné místo pro šnorchlování. Tady strávíte více času pod vodou než na pláži samotné. Pod mořskou hladinou si připadáte jako v obrovském akváriu. Spousta rybiček všech barev, včetně Nema a mořské želvy. Natáhněte se na písek a relaxujte. Je tu božsky…

GPS: (Kelingking Beach) 8°45'06.7"S 115°28'23.5"E

 

Text a foto: Monika FuchsováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Indonésie: Ne, celá neshořela VII – Bali: Selamat datang di Bali (vítejte na Bali)
Publikováno: 1.2.2016
Jávu jsme již opustili a stojíme na ostrově Bali. Je to jeden z indonéských ostrovů, který se od ostatních více než 17 000 výrazně liší. Proto láká mnoho návštěvníků. Je to ostrov plný rozmanité přírody a kontrastů. Atmosféra je neopakovatelná a hlavně nezaměnitelná. Abychom k tomuto závěru mohli dospět, museli jsme ho celý projet. Naším cílem bylo poznat centrální hornaté části ostrova, abychom zmapovali terén a rozhodli se, na kterou sopku vyjdeme. Zvolili jsme si cestu od jihu k severu a zpět, která je dlouhá 200 km (jeli jsme ji 13 hodin na skútru).

Indonésie, Sumatra – výlet za orangutany u Bukit Lawang
Publikováno: 29.2.2020
Tentokrát zamíříme do sumaterské džungle. Cestou se ještě stavíme na oběd, jídlo je v Indonésii skvělé.

Indonésie, Sumatra – město Berastagi a výlet na sopku Mount Sibayak
Publikováno: 22.2.2020
Dnes spolu s námi navštívíte městečko Berastagi a vystoupáte k sopce Sibayak. Z Medanu sem vyjíždějí autobusy zvané Murni Expres, nemůžete je minout, protože jsou velmi barevné, větší kýč v okolí nenajdete.

Indonésie, Severní Sumatra – město Medan
Publikováno: 15.2.2020
Cestu po západní Malajsii začínáme trochu netradičně, a to výletem na tři noci do indonéského města Medan v Severní Sumatře. Z letiště nacházejícího se u malajsijského hlavního města Kuala Lumpur létá několikrát denně nízkonákladová letecká společnost Air Asia a za necelou hodinu se dostanete do Medanu (konkrétně na letiště Kualanamu). Jedná se o největší sumaterské město, které je pátým nejlidnatějším v celé Indonésii.

Indonésie, Bali – nejnavštěvovanější města
Publikováno: 10.2.2020
Ostrov Bali nemá moc známých měst, která by lákala k turismu, více návštěvníky přitahuje jeho malebná příroda a krásné chrámy. Když už však na Bali přiletíte, byla by škoda je ze svého itineráře úplně vynechat.

Indonésie, Bali – Kouzelná místa
Publikováno: 3.2.2020
Tento známý indonéský ostrov bývá často označován jako perla Indonésie, ráj na zemi či místo s magickou atmosférou. A to po právu. Zdejší příroda je naprosto okouzlující. Bali je vyhledávané zejména pro své rýžové terasy, ale nabídnout toho může daleko víc. Pojďme se tam podívat.

Indonésie, Bali – jak ho neznáte
Publikováno: 27.1.2020
Bali je turisticky nejzajímavější indonéský ostrov s hlavním městem Denpasar. Vzduch je protkán zdejším hinduismem, který se od klasického hinduismu odlišuje přidanými prvky místní tradiční víry. Co určitě Bali nelze upřít, je kouzelná příroda. Oboje na ostrov láká nejen spoustu turistů, ale také sem přijíždějí lidé pro duchovní obnovu, životní restarty nebo jen pořádný odpočinek.

Indonésie, Sumatra – cesta k volně žijícím orangutanům
Publikováno: 11.3.2019
Po několika hodinách trekování ve vlhké džungli uslyšíte šustění, zvednete hlavu a tam je oranžové chlupaté stvoření houpající se z liány na liánu. Ten pocit čistého vzrušení, když uvidíte na vlastní oči orangutana ve svém přirozeném prostředí. Orangutana? Ano, orangutana. Už nemusíte chodit do zoologické zahrady, stačí spojit vaši návštěvu turisticky známého Bali s malou vesničkou Ketambe uprostřed hustého pralese na indonéském ostrově Sumatra.

Indonésie, Nusa Penida – tajemná jeskyně a skrytá pláž
Publikováno: 18.11.2017
Jeskynní chrám Goa Giri Putri je někdy označován také podle nedaleké vesničky Goa Karangsari. Velké vápencové jeskyně najdete na východním pobřeží Nusa Penidy, na půli cesty mezi Sampalan a Suana. Jelikož se jedná o chrám, je nutné mít na sobě sarong. Kus látky (šátek) uvázaný kolem pasu, aby vám zakrýval spodní část těla. Pokud jej nemáte, zapůjčí vám ho místní za 5 000 IDR (cca 10 Kč).

SR: On-line přednáška – Papuánské srdce
Publikováno: 17.5.2020
Vydejte se v pondělí 18. května v 19.00 ze svého obýváku přes indonéské Sulawesi a překrásné Raja Ampat na ostrov Nová Guinea, kde byste ještě před pár desítkami let mohli skončit jako večeře místního kmene.

Indonésie: Ne, celá neshořela VIII – Bali: dokonalé scenerie sopky Batur
Publikováno: 8.2.2016
Pokračujeme v našem celodenním výletu za prozkoumáním indonéského ostrova Bali. Opouštíme město Singaraja na severu ostrova a naším dalším cílem je oblast okolo sopky Batur.

Indonésie: Ne, celá neshořela X – Lombok: výstup ke Crater Rim kempu
Publikováno: 22.2.2016
Výlet na Rinjani již máme zařízený a může začít naše další indonéské dobrodružství. Výstup a sestup má jednu hlavní trasu (pokud ne jedinou). Vede ze Senaru do Sembalunu a je obousměrná. Můžete si vybrat různou délku výletu – 2, 3 i 4 dny.

Indonésie: Ne, celá neshořela XI – Lombok: neskutečný výstup na vrchol Rinjani
Publikováno: 29.2.2016
Vítejte zpět v našem seriálu o Indonésii. Nacházíme se pod vrcholem Rinjani (v nadmořské výšce cca 2 350 m), což je druhá nejvyšší hora Indonésie. Čeká nás noc a samotný výstup na vrchol (3 726 m n. m.).

Indonésie: Ne, celá neshořela XII – Lombok: noc u jezera Anak a sestup z kráteru
Publikováno: 7.3.2016
Brzký výstup na samotný vrchol máme úspěšně za sebou a druhý den v oblasti Rinjani pokračuje. I když jsme měli chození nad hlavu, museli jsme Sembalun Crater Rim kemp opustit a pokračovat dál. Čekala nás noc u jezera Anak.

Indonésie: Ne, celá neshořela XIII – Lombok: loučení s Rinjani
Publikováno: 14.3.2016
Stojíme na okraji kaldery na severu ostrova Lombok – v Crater Rim Senaru kempu. Před námi je náročný sestup do vesnice Senaru, který je pozvolnější, ale velmi dlouhý (21 kilometrů). Vede skrz deštný prales plný života.


Souvisejicí fotogalerie

Indonésie – země ostrovů
Indonésie je pro evropské turisty velmi oblíbeným místem k „asijským“ dovoleným. Tento stát se sk...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
25.5.2020
Do 9. ročníku udílení cen o nejoblíbenější hotel roku Czech Hotel Awards 2020 se zapojilo více než 1200 hotelů. Posláním organizátorů je vytvoření zodpovědné platformy, která propojuje, oceňuje a podporuje všechny hoteliéry přistupující ke svému podnikání s otevřenou myslí a láskyplným srdcem. Tato vize nabývá zejména v současném dění na významu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 28. 5. 2020
svátek:Vilém
dnes:
čtvrtek 28.5.
15 °C
zítra:
pátek 29.5.
16 °C