www.infoglobe.cz » Irsko – Cork s výletem do Kinsale

Irsko – Cork s výletem do Kinsale

Publikováno: 5.1.2017
Druhé největší a jedno z nejstarších irských měst Cork se rozkládá na obou březích řeky Lee – téměř na jihu státu. Je snadno dostupné z centra Dublinu autobusovou dopravou, má však i vlastní letiště. My jsme se rozhodli strávit zde dvě noci a jeden den využít pro prohlídku Kinsale – barevného malého městečka, které je oblíbenou turistickou destinací.

První den jsme se rozhodli pro město Cork. Nemohli jsme však vynechat návštěvu slavného English Marketu (fungujícího již od roku 1788), který se nachází přímo v centru na ulici Princes Street. Seženete zde potraviny z celého světa, ale místní si sem stejně nejvíce chodí pro čerstvé ryby a k řezníkům. Suroviny z tohoto tržiště pak využívají i nejlepší restaurace ve městě. Dále za návštěvu určitě stojí katedrály St. Mary's Cathedral a překrásná St. Fin Barre's Cathedral (pojmenovaná po zakladateli města).

v ulicích Corku  uvnitř English Marketu  uvnitř English Marketu

Jako další bod procházky jsme zvolili hrad Blackrock Castle, ke kterému jsme se přiblížili městskou hromadnou dopravou, protože se nachází na předměstí Corku ve stejnojmenné vesničce (Blackrock). Maličký hrad nyní slouží jako observatoř a planetárium. Ve srovnání, co Irsko jinak může nabídnout a jak jsme byli nadšeni z fotek hradu všude na internetu, nakonec přišlo poměrně zklamání. Vesnička Blackrock je bohužel špinavější (ač nutno říct, že celý Cork rozhodně nepatří mezi nejčistší irská města) a hrad celkově vzbuzuje dojem, jako by tam ani snad nepatřil. Po návratu do centra Corku jsme si proto museli zlepšit náladu v tradiční místní hospůdce s irskou živou hudbou a skvělým pivem (Beamish beer – přímo z Corku). Pro ty, co mají rádi noční zábavu, je Cork skvělým místem, protože toto město v noci rozhodně žije a nabídne vše od tradičních irských hospůdek po moderní diskotéky a kluby.

Blackrock Castle   Blackrock Castle

Druhý den již patřil návštěvě Kinsale. Kinsale je rybářské městečko s historickým přístavem, které se nachází v hrabství Cork. Je známé svou vojenskou historií a od Corku je vzdálené přibližně 25 km. Toto místo je snad jeho úplným opakem. Svěží přístavní městečko vás okamžitě uvede do skvělé nálady. Barevné stylové domečky a romantické kavárny s růžovou limonádou v nabídce jen přidávají na atmosféře.

prohlídka Kinsale   přístav v Kinsale

Po prohlídce městečka jsme se vydali podél pobřeží na známou pevnost Charles Fort. Toto opevnění bylo postaveno v letech 1618–1620 generálem sirem Williamem Robinsonem na místě zvaném Ringcurran Castle. Charles Fort je tvarována do hvězdy, aby zvládla odolávat útokům kanonů. Pevnost si můžete prohlédnout sami nebo i s průvodcem, obsahuje i interaktivní prvky a promítání scén z války za falešného, ale chytlavého zpěvu tamních vojáků. Zážitek si určitě odnesete, navíc je z pevnosti krásný výhled na ústí řeky Bandon do Atlantiku. Do centra Corku se zpět dostanete opět pravidelnou autobusovou linkou, která vyjíždí z přístavu Kinsale.

pevnost Charles Fort   Pevnost Charles Fort

GPS: (Cork) 51°53'35.8"N 8°29'21.3"W

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Irsko: Svatý Patrik a davové šílenství
Publikováno: 21.3.2014
Když jsem si před více než rokem kupoval letenky do Irska, vůbec mi nedošlo, že jsem se trefil zrovna do termínu nejbláznivější akce, která se v této malé ostrovní zemi koná. Jen mi přišlo divné, že jsou letenky na tři konkrétní dny tak výrazně dražší než kdykoliv jindy.

Irsko: Hora Brandon - její světci, učenci a schizofrenici
Publikováno: 28.4.2014
Západní pobřeží Irska je proslulé svou drsnou krásou. Území vystavené síle Atlantického oceánu, tvarované vlnami a větry, bylo ve středověku považováno za konec nejen křesťanského světa, ale světa jako takového. Mys Slea Head na poloostrově Dingle je skutečně nejzápadnějším výběžkem Evropy.

Irsko: Poloostrov Dingle aneb cesta k nejzápadnějšímu cípu Evropy I.
Publikováno: 23.6.2014
V březnu roku 2013 jsem se rozhodl využít čas jarních prázdnin k tomu, abych navštívil svou kamarádku v Irsku, a tak jsem po jedné noci u úžasného couchsurfera (bezplatné ubytování) nasedl v Dublinu na vlak a vystoupil v Tralee – vstupní bráně do hrabství Kerry, kde kamarádka Katarina bydlí.

Irsko - Poloostrov Dingle aneb cesta k nejzápadnějšímu cípu Evropy II.
Publikováno: 30.6.2014
Druhý den jsme dojeli zpět do městečka Dingle – Káťa šla něco zařizovat a já na menší procházku. V tuto roční dobu tam o turistu nezavadíte, mohl jsem si tak plně užívat autentickou atmosféru rybářského centra. Malé domky mají krásně barevné fasády a hlavně okolí přístavu působí úplně jako z pohádky.

Irsko: Poloostrov Dingle aneb cesta k nejzápadnějšímu cípu Evropy III.
Publikováno: 7.7.2014
Můj třetí a zároveň poslední den na poloostrově musela Káťa odjet něco zařídit do Tralee a slíbila mi, že mě vezme na Conor Pass – nejvýše položený horský průsmyk v Irsku. Po cestě z nádraží tudy totiž nebylo možné projet, protože cesta byla zavátá sněhem, a my jsme tak museli jet druhou cestou přes Annascaul. Z městečka Dingle se cesta začíná prudce zvedat do hor a krajina se prudce mění.

Irsko – Moherské útesy a výlet na Aranské ostrovy
Publikováno: 20.4.2017
Moherské útesy neboli Cliffs of Moher patří k hlavním turistickým místům, které snad každý cestovatel při návštěvě Irska prostě musí vidět. Leží v západní části země, ale pomocí autobusové dopravy je poměrně jednoduché dostat se na útesy prakticky z jakéhokoliv místa v Irsku.

Irsko – NP Connemara a malý tip, kam vyrazit za Whiskey
Publikováno: 27.4.2017
Národní park Connemara v západní části Irska (hrabství Galway) je jedním z velice oblíbených návštěvních míst, a to hlavně díky své krásné přírodě plné jezer, ostrůvků, bažin, hor či plání. Ač je tento park turistům dobře známý, pro veřejnost byl otevřen teprve roku 1980. Na své si zde přijdou i milovníci památek, v parku se nachází např. překrásné opatství Kylemore nebo středověký klášter Ross Errilly Friary. Ale ani fanoušci filmů nebudou ochuzeni – ve vesničce Cong se natáčel slavný „The Quiet Man“ (Tichý muž) s Johnem Waynem a Maureen O'Harovou.

Irsko – tipy na výlet mimo centrum Dublinu a v okolí
Publikováno: 4.5.2017
Poté co jsme v Irsku strávili téměř tři týdny, nás čekalo finálních pár dní opět v místě, kde naše putování začalo – v hlavním městě Dublinu. Protože jsme již všechny zásadní památky navštívili a v pivovaru Guinness absolvovali skvělou prohlídku, nastala otázka, co může Dublin a blízké okolí nabídnout dál.

Irsko, Mohérské útesy – chlouba země
Publikováno: 6.4.2021
Když se řekne Irsko, každému se vybaví trochu něco jiného. Většina lidí si Irsko spojuje se zelenou krajinou, nespoutanou přírodou s pasoucími se ovečkami, irskou whiskey, ale určitě také s Mohérskými útesy. Ty jsou symbolem Irska, stejně jako pivo Guiness nebo živá irská hudba.


Souvisejicí fotogalerie

Irsko – země zeleného čtyřlístku
Na následujících fotografiích vás zavedeme do Irské republiky, která nabízí krásnou pobřežní kraj...

Irsko – země nedotčená moderní civilizací
Irsko je jednou z mála evropských zemí, která není příliš dotčena moderní civilizací. Příčinou to...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Slunečná dovolená

1. 7. – 31. 8. 2021
1. cena:
Letní čtení s vydavatelstvím CBS v podobě obrazové publikace
2. cena:
Letní čtení s Dajamou v podobě turistického průvodce
1. cena redakce:
Letní balíček překvapení od portálu Infoglobe
2. cena redakce:
Unikátní čokoláda s Vincentkou
3. cena redakce:
Výběr legendárních turistických map VKÚ

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.7.2021
Děti, vezměte své rodiče i prarodiče na prohlídku!
28.7.2021
Zoo Bojnice vás zve na prohlídku nejen zcela nového pavilonu slonů, ale i do oblíbené expozice motýlů. Navíc vás čekají nové zvířecí přírůstky či naučné akce.
27.7.2021
Šarišské muzeum v Bardejově otevřelo v prostorách Vily Rákoczi v Bardejovských lázních svou novou národopisnou expozici Řemesla našich předků. Severovýchod Slovenska tak opět zvýšil svou atraktivitu a rozšířil možnosti kulturního vyžití.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 31. 7. 2021
svátek:Ignác
dnes:
sobota 31.7.
25 °C
zítra:
neděle 1.8.
18 °C