www.infoglobe.cz » Itálie, Amalfitana – za sluncem na jih Itálie II

Itálie, Amalfitana – za sluncem na jih Itálie II

Publikováno: 26.1.2018
Dnes pokračujeme v našem výletě po oblasti, ze které se vám bude asi těžce vracet domů.

Naší dnešní zastávkou je Ravello. Městečko se od roku 1997 může pyšnit tím, že je na seznamu UNESCO. Po přečtení tohoto článku jistě uznáte, že právem. Dostanete se sem po klikatící se silnici SS373, která se napojuje na minule zmíněnou SS163, provede vás přes pomerančové háje až do historického centra Ravella. Podobně jako Amalfi, jenž se během středověku těšilo velké slávě a bohatství, i Ravello mělo mnohem větší význam v minulosti. Založeno bylo v 5. století n. l. Římany prchajícími před nájezdy barbarů.

San Giovanni del Toro

V raném středověku Ravello patřilo do Amalfinské republiky. Místní vlna byla po několik staletí významným obchodním artiklem. Ravello rostlo a ve 12. století zde žilo na 25 tisíc lidí, ve 13. století pak 36 tisíc. Možná vám připadá, že to není moc, ale vezměte na vědomí, že například Praha měla ještě v polovině 13. století asi 4 tisíce obyvatel.Villa Cimbrone zahrady

Díky svému dávnému významu se dnes Ravello může chlubit památkami, které byste v tak malém městečku obyčejně nečekali. Je tu mnoho kostelů, vil, paláců a klášterů. Není proto divu, že se jedná o oblíbené letovisko. Svůj čas zde rádi trávili i slavné osobnosti, např. Giovanni Boccaccio, kterého můžete znát jako autora Dekameronu, Richard Wagner, Virginia Woolf, Greta Garbo, Joan Miró a Jacqueline Kennedy.

Když už v Ravellu budete, určitě se podívejte k Villa Rufolo v historickém centru. Budova byla postavena ve 13. století a patřila bohaté obchodnické rodině Rufolů. Dokonce byla zvěčněna ve zmíněném Dekameronu a Richard Wagner našel ve vile inspiraci pro jevištní kulisy jeho opery Parsifal. Uvnitř vily se nachází malé muzeum a z její věže Torre Maggiore se naskýtá pěkný výhled na Salernský záliv.

Villa Rufolo

Další vilou, kterou vám doporučujeme navštívit, je Villa Cimbrone. Byla dokončena o celá dvě století dříve než Villa Rufolo a chlubí se převážně svým belvedérem. Původně patřila šlechtické rodině, nicméně později se stala součástí nedalekého kláštera Santy Chiary. V současnosti funguje jako hotel.

Villa Cimbrone

Dále půjdeme ke kostelu San Giovanni del Toro. Kostel byl postaven v 11. století. Po zemětřesení, které oblast postihlo, byl značně poškozen a chátral až do 18. století, kdy byl zrekonstruován. Hlavním lákadlem kostela je jeho kazatelna zdobená mozaikami z dílny Mauritse Cornelia Eschera, který v Ravellu působil ve 20. letech 20. století. Jedna z Escherových mozaik například zobrazuje Jonáše, jak se dostává ven z velryby.

GPS: 40°38'54.3"N 14°36'46.7"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Jensens, Istvanka, Istvanka (2), Jensens (2), Jensens (3)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Amalfitana – za sluncem na jih Itálie I
Publikováno: 19.1.2018
Dnes se podíváme do italského regionu Kampánie. Její převážně kopcovitou krajinu naleznete na jihu země. Kampánii budete milovat. Její pobřeží je nádherné, historie bohatá a jídlo návykové. To celé je zabalené do krásné přírody a jako perlami je region posetý okouzlujícími městečky.

Itálie, Herculaneum – výlet do dávné minulosti
Publikováno: 23.3.2018
Roku 79 n. l. vybuchla sopka Vesuv a vrstva popela zasypala Pompeje. Díky popelu byla část města téměř dokonale zachována, a je tak cílem mnoha turistů. My však dnes nenavštívíme známé Pompeje, ale podíváme do města Herculaneum, které má sopka také na svědomí.

Itálie, Milán – po stopách Verdiho: místo posledního odpočinku
Publikováno: 6.6.2018
Milán je druhé největší město Itálie a je známé jako město módy, sportu, umění a obchodu. My sem přicházíme, abychom doplnili a zároveň završili skládačku života jednoho z nejslavnějších hudebních skladatelů – Giuseppe Verdiho.

Itálie, okolí Říma – Frascati a Ostia Antica
Publikováno: 6.4.2017
Náš poslední den v Římě vhodný pro výlet do okolí jsme využili hned dvojnásobně a navštívili dvě úplně odlišná místa. Po nadšení z Villa d‘Este jsme se rozhodli vydat ještě do městečka Frascati, kde se nachází Villa Aldobrandini. Frascati leží 20 km jihovýchodně od Říma a jezdí sem pravidelně vlak z Roma Termini. Cesta trvá půl hodiny a pozor si dejte jen na to, že vlak vyjíždí z poměrně vzdáleného nástupiště, takže rozhodně nevyrážejte na nádraží na poslední chvíli.

Itálie, okolí Říma – návštěva etruské nekropole Banditaccia u Cerveteri
Publikováno: 23.3.2017
Jelikož jsme do Říma jeli na pět dní, rozhodli jsme se podniknout také několik výletů do okolí. Po poradě v turistickém centru jsme se vydali navštívit městečko Cerveteri, které se nachází přibližně 40 km od Říma v regionu Lazio. Do stanice Marina di Cerveteri se dostanete vlakem za necelou hodinu (jezdí několikrát denně ze stanice Roma Termini). Poté je potřeba dojít na autobusovou zastávku (cca 100 metrů od nádraží), odsud jezdí zdarma minibus až do historického centra Cerveteri (na náměstí Piazza Aldo Moro) a cesta trvá okolo 20 minut.

Itálie, Řím – výlet mimo hlavní sezonu I
Publikováno: 9.3.2017
Rozmýšleli jsme se, zda jsou zima a začátek jara vhodné termíny pro pobyt v Římě, ale výsledně se to ukázalo jako skvělá varianta. V Římě v tu dobu není hlavní sezona, tudíž ubytování je podobně jako letenky podstatně levnější, neprodíráte se davy turistů (i když s dalšími návštěvníky minimálně ve Vatikánu a na hlavním vlakovém nádraží i tak počítejte), ale také utečete do nádherného počasí. Ač po ránu bývalo trošičku mrazivo, slunce zde má opravdu sílu a během poledne se teploty vyšplhaly povětšinou až na 18 °C, takže jsme chodili pouze v mikině (a někteří turisté nosili už i krátké kalhoty a tričko).

Itálie, Řím – výlet mimo hlavní sezonu II – Vatikán
Publikováno: 16.3.2017
Asi žádná prohlídka Říma by se neobešla bez návštěvy slavného městského státu – Vatikánu. Jedná se o nejmenší a nejméně obydlený stát na světě. Každoročně však láká miliony turistů na prohlídku nejrůznějších muzeí, Sixtinské kaple či baziliky sv. Petra. Celé území je ohraničeno hradbami a v souhrnu se skládá z Vatikánských zahrad, Svatopetrského náměstí, baziliky sv. Petra, Apoštolského paláce a následně dalších kulturně významných budov.

Itálie, Pisa – Campo Santo a skvosty města
Publikováno: 3.11.2017
V prvním díle o italské Pise jsme navštívili trojici památek, které jsou hned vedle sebe. K těm dalším to také není daleko, takže nebojte, nenachodíte se.

Itálie, Pisa – okolo slavné věže
Publikováno: 27.10.2017
Ve starověku byla Pisa významným římským přístavem. Ovšem řeka Arno se od té doby zanesla bahnem a mezi Pisou a mořem tak vznikla desetikilometrová mezera. Určitě Pisu znáte jako domov slavné šikmé věže, ale možná už nevíte, že kromě ní se mezi hlavní památky řadí také hřbitov Campo Santo nebo místní katedrála.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Starověká kráska – Řím
Pojďte se s námi podívat do srdce Itálie a vychutnejte si všechny známé stavby. Nezapomenutelná a...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.9.2019
Tradiční festival vinařů, kvalitního vína a zábavy vás čeká ve dnech 20. až 22. září v centru Mělníka.
16.9.2019
Už 20. a 21. září se uskuteční Kubínský jarmark spolu s Městskými dny, těšit se můžete na bohatý společenský program.
15.9.2019
Podzim je ve znamení jarmarků, a proto si určitě nenechte ujít v pořadí již 39. ročník tradičního Žitnoostrovského jarmarku, který začíná 19. září a potrvá od čtvrtka do neděle.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 17. 9. 2019
svátek:Naděžda
dnes:
úterý 17.9.
17 °C
zítra:
středa 18.9.
14 °C