www.infoglobe.cz » Itálie, Amalfitana – za sluncem na jih Itálie II

Itálie, Amalfitana – za sluncem na jih Itálie II

Publikováno: 26.1.2018
Dnes pokračujeme v našem výletě po oblasti, ze které se vám bude asi těžce vracet domů.

Naší dnešní zastávkou je Ravello. Městečko se od roku 1997 může pyšnit tím, že je na seznamu UNESCO. Po přečtení tohoto článku jistě uznáte, že právem. Dostanete se sem po klikatící se silnici SS373, která se napojuje na minule zmíněnou SS163, provede vás přes pomerančové háje až do historického centra Ravella. Podobně jako Amalfi, jenž se během středověku těšilo velké slávě a bohatství, i Ravello mělo mnohem větší význam v minulosti. Založeno bylo v 5. století n. l. Římany prchajícími před nájezdy barbarů.

San Giovanni del Toro

V raném středověku Ravello patřilo do Amalfinské republiky. Místní vlna byla po několik staletí významným obchodním artiklem. Ravello rostlo a ve 12. století zde žilo na 25 tisíc lidí, ve 13. století pak 36 tisíc. Možná vám připadá, že to není moc, ale vezměte na vědomí, že například Praha měla ještě v polovině 13. století asi 4 tisíce obyvatel.Villa Cimbrone zahrady

Díky svému dávnému významu se dnes Ravello může chlubit památkami, které byste v tak malém městečku obyčejně nečekali. Je tu mnoho kostelů, vil, paláců a klášterů. Není proto divu, že se jedná o oblíbené letovisko. Svůj čas zde rádi trávili i slavné osobnosti, např. Giovanni Boccaccio, kterého můžete znát jako autora Dekameronu, Richard Wagner, Virginia Woolf, Greta Garbo, Joan Miró a Jacqueline Kennedy.

Když už v Ravellu budete, určitě se podívejte k Villa Rufolo v historickém centru. Budova byla postavena ve 13. století a patřila bohaté obchodnické rodině Rufolů. Dokonce byla zvěčněna ve zmíněném Dekameronu a Richard Wagner našel ve vile inspiraci pro jevištní kulisy jeho opery Parsifal. Uvnitř vily se nachází malé muzeum a z její věže Torre Maggiore se naskýtá pěkný výhled na Salernský záliv.

Villa Rufolo

Další vilou, kterou vám doporučujeme navštívit, je Villa Cimbrone. Byla dokončena o celá dvě století dříve než Villa Rufolo a chlubí se převážně svým belvedérem. Původně patřila šlechtické rodině, nicméně později se stala součástí nedalekého kláštera Santy Chiary. V současnosti funguje jako hotel.

Villa Cimbrone

Dále půjdeme ke kostelu San Giovanni del Toro. Kostel byl postaven v 11. století. Po zemětřesení, které oblast postihlo, byl značně poškozen a chátral až do 18. století, kdy byl zrekonstruován. Hlavním lákadlem kostela je jeho kazatelna zdobená mozaikami z dílny Mauritse Cornelia Eschera, který v Ravellu působil ve 20. letech 20. století. Jedna z Escherových mozaik například zobrazuje Jonáše, jak se dostává ven z velryby.

GPS: 40°38'54.3"N 14°36'46.7"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Jensens, Istvanka, Istvanka (2), Jensens (2), Jensens (3)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Řím – výlet mimo hlavní sezonu II – Vatikán
Publikováno: 18.5.2022
Asi žádná prohlídka Říma by se neobešla bez návštěvy slavného městského státu – Vatikánu. Jedná se o nejmenší a nejméně obydlený stát na světě. Každoročně však láká miliony turistů na prohlídku nejrůznějších muzeí, Sixtinské kaple či baziliky sv. Petra. Celé území je ohraničeno hradbami a v souhrnu se skládá z Vatikánských zahrad, Svatopetrského náměstí, baziliky sv. Petra, Apoštolského paláce a následně dalších kulturně významných budov.

Itálie, Pisa – Campo Santo a skvosty města
Publikováno: 14.7.2022
V prvním díle o italské Pise jsme navštívili trojici památek, které jsou hned vedle sebe. K těm dalším to také není daleko, takže nebojte, nenachodíte se.

Itálie, Amalfitana – za sluncem na jih Itálie I
Publikováno: 19.1.2018
Dnes se podíváme do italského regionu Kampánie. Její převážně kopcovitou krajinu naleznete na jihu země. Kampánii budete milovat. Její pobřeží je nádherné, historie bohatá a jídlo návykové. To celé je zabalené do krásné přírody a jako perlami je region posetý okouzlujícími městečky.

Itálie, Herculaneum – výlet do dávné minulosti
Publikováno: 23.3.2018
Roku 79 n. l. vybuchla sopka Vesuv a vrstva popela zasypala Pompeje. Díky popelu byla část města téměř dokonale zachována, a je tak cílem mnoha turistů. My však dnes nenavštívíme známé Pompeje, ale podíváme do města Herculaneum, které má sopka také na svědomí.

Itálie, Milán – po stopách Verdiho: místo posledního odpočinku
Publikováno: 6.6.2018
Milán je druhé největší město Itálie a je známé jako město módy, sportu, umění a obchodu. My sem přicházíme, abychom doplnili a zároveň završili skládačku života jednoho z nejslavnějších hudebních skladatelů – Giuseppe Verdiho.

Itálie, Neapol – hlavní město Kampánie a pizzy
Publikováno: 1.8.2020
Asi všichni už jsme slyšeli: „Vidět Neapol a zemřít“. Ano, Neapol je krásná, ale je také drsná, autentická a špinavá. Snad právě proto se vám vryje pod kůži. Polorozpadlé domy, páchnoucí hromady odpadků, ale popojdete kousek dál a dýchne na vás atmosféra pravé Itálie. Neapol je považovaná za kolébku novodobé pochoutky, kterou není nic jiného než pizza. I my máme tu pravou neapolskou pizzu v plánu ochutnat.

Itálie, okolí Říma – Frascati a Ostia Antica
Publikováno: 6.4.2017
Náš poslední den v Římě vhodný pro výlet do okolí jsme využili hned dvojnásobně a navštívili dvě úplně odlišná místa. Po nadšení z Villa d‘Este jsme se rozhodli vydat ještě do městečka Frascati, kde se nachází Villa Aldobrandini. Frascati leží 20 km jihovýchodně od Říma a jezdí sem pravidelně vlak z Roma Termini. Cesta trvá půl hodiny a pozor si dejte jen na to, že vlak vyjíždí z poměrně vzdáleného nástupiště, takže rozhodně nevyrážejte na nádraží na poslední chvíli.

Itálie, okolí Říma – návštěva etruské nekropole Banditaccia u Cerveteri
Publikováno: 23.3.2017
Jelikož jsme do Říma jeli na pět dní, rozhodli jsme se podniknout také několik výletů do okolí. Po poradě v turistickém centru jsme se vydali navštívit městečko Cerveteri, které se nachází přibližně 40 km od Říma v regionu Lazio. Do stanice Marina di Cerveteri se dostanete vlakem za necelou hodinu (jezdí několikrát denně ze stanice Roma Termini). Poté je potřeba dojít na autobusovou zastávku (cca 100 metrů od nádraží), odsud jezdí zdarma minibus až do historického centra Cerveteri (na náměstí Piazza Aldo Moro) a cesta trvá okolo 20 minut.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Starověká kráska – Řím
Pojďte se s námi podívat do srdce Itálie a vychutnejte si všechny známé stavby. Nezapomenutelná a...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

2.6.2023
Nenechte si ujít akci,  která dává lidem možnost poznat oblíbená místa zahradního umění naší republiky novým způsobem nebo nahlédnout do běžně nepřístupných parků a zahrad.
31.5.2023
V Bardějovských lázních se v pátek 2. června 2023 slavnostně začne 26. ročník lázeňské sezóny. Na programu bude otevření Parku Bély Kellera u Střediska obchodu a služeb, jeho hudební lavičky a pamětní tabule. Chybět nebude ani požehnání minerálních pramenů za účasti zástupců cirkví v prostorách lázeňské kolonády a mnoho jiného.
30.5.2023
Opět vám přinášíme zajímavý žebříček měst. Tentokrát vám představíme nejbohatší města světa, z pohledu počtu nejbohatších lidí žijících na jednom místě. Do studie byli započítaní nejen milionáři, stomilionáři či miliardáři žijící v jednom městě, ale důraz se kladl i na globální a realitní význam daných lokalít.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 4. 6. 2023
svátek:Dalibor
dnes:
neděle 4.6.
11 °C
zítra:
pondělí 5.6.
16 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X