www.infoglobe.cz » Itálie, Cinque Terre – návštěva malebných městeček

Itálie, Cinque Terre – návštěva malebných městeček

Publikováno: 24.11.2017
Chráněná jako národní park a zapsaná v UNESCO, to je Cinque Terre, oblast v Itálii, kterou budete milovat. Možná zde nenajedete monumentální antické nebo středověké památky jako v Římě, Bologni nebo Pise, ale tomu se hravě vyrovná skvělá místní atmosféra. Cinque Terre je totiž oblast okolo pěti nádherných městeček (Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare). Ještě relativně nedávno (v 60. letech 20. století) turisté o těchto městečkách skoro vůbec nevěděli a i kdyby, velmi těžko se k nim dostávalo. Dnes se sem sice dostanete autem, ale nečekejte, že jízda bude procházka růžovou zahradou.

Doporučujeme vám alespoň část regionu si projít pěšky, mapy seženete v turistických kancelářích na vlakových zastávkách. Zde si rovněž můžete zakoupit lístky, které jsou nutné k tomu, abyste mohli vůbec vkročit na stezky vybudované mezi městečky. Také doporučujeme, abyste si vždy zjistili aktuální stav stezek, protože se klidně může stát, že některé budou kvůli špatnému počasí uzavřené. Každopádně nepodceňujte kvalitní obuv.

Monterosso al Mare je největší z městeček. Bydlí zde zhruba 1 700 obyvatel a oproti ostatním městečkům jsou zde pláže a můžete se koupat v moři. Tím hlavním, co by v místním historickém centru měl vidět každý turista, je Loggia del Podesta ze 14. století a kostel San Giovanni Battista. Na skále zvedající se od moře stojí středověká věž Torre Aurora, která měla městečko chránit před častými útoky pirátů. V neposlední řadě pak věnujte pozornost poutnímu kostelu Madonna di Soviore, jehož interiér se pyšní barokními malbami.

Montessoro al Mare

Vernazza – druhé z pěti pobřežních městeček – zaujme svými barevnými domy, které jsou natěsnány jeden vedle druhého. Centrem městečka je malé, ale útulné náměstíčko, poblíž něhož je malý přístav s několika loďkami a kamenitým molem. Na jedné ze skal nad mořem ční věž, která je spolu s několika hradbami pozůstatkem opevnění z dob válek mezi Janovem a Pisou v 11. století.

Vernazza

Corniglia leží přímo u moře a rozkládá se na skále ve výšce 180 metrů nad mořem. Když přijedete na místní nádraží, počítejte s tím, že k této vesničce o 150 obyvatelích budete muset vystoupat po 382 schodech. Občas mezi nádražím a vesničkou pendluje autobus, ale nespoléhejte se na to. K hlavním budovám patří kostel San Pietro, postavený ve stylu gotiky na počátku 14. století.

Corniglia

Riomaggiore proslavil hlavně malíř Telemaco Signorini a přilákal sem tak turisty. V městečku si povšimněte kostela San Giovanni ze 14. století s mramorovou kazatelnou, dále pak dvou věží, jež jsou pozůstatkem hradu z 15. století postaveného Janovany.

Riomaggiore

A posledním místem našeho dnešního výletu je Manarola, která rovněž vyrostla na skále, ale najdete tu i miniaturní přístav. Městečku vévodí gotický kostel Natività di Maria Vergine z první poloviny 14. století.

GPS: 44°08'59.4"N 9°39'10.2"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: chensiyuan, chensiyuan (2), chensiyuan (3), EpicV27, chensiyuan (4)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Kalábrie – klid ve špičce italské boty
Publikováno: 18.7.2020
Někdy mám dojem, že se na tuhle část Itálie trochu zapomíná, a přitom je tak překrásná. Kalábrie se nachází na jihu Apeninského poloostrova a je známá především dlouhými plážemi, nádhernou krajinou, národními parky, přírodou a skvělou kuchyní.

Itálie, Parma I – historie města
Publikováno: 31.3.2019
Nejznámější italské město regionu Emilia-Romagna, jehož název si spojujeme zejména s lahodnými chutěmi šunky či sýra, vám nabídne nejen gastronomické zážitky. Než ochutnáme delikatesy této oblasti, zakousneme se do poznávání bohaté historie a památek města Parma.

Itálie, Busseto – po stopách Verdiho
Publikováno: 23.5.2018
Z rodiště slavného hudebního skladatele Giuseppe Verdiho – Le Roncole – přejedeme do pár kilometrů vzdáleného městečka Busseto. To sehrálo významnou roli nejen v hudebním, ale i osobním životě slavného skladatele.

Itálie, Florencie – město uměleckých velikánů
Publikováno: 15.12.2017
Do italské Florencie se dnes vrátíme, abychom se společně podívali na další zajímavá místa.

Itálie, Florencie – kolébka renesance I.
Publikováno: 8.12.2017
Minulý týden jsme vám představili renesanční Sienu a zmínili jsme, že jejím velkým konkurentem byla Florencie. A abyste si o Florencii (italsky Firenze) udělali lepší představu, v dnešním článku se vydáme do jejích uliček.

Itálie, Siena – renesanční městečko
Publikováno: 1.12.2017
Na mapě najdeme Sienu v centrálním Toskánsku, regionu, který byl kolébkou renesance a jehož obyvatelé jsou pro svou regionální uvědomělost často považováni za národ v národě.

Itálie, Bologna – monumentální bazilika a další památky
Publikováno: 17.11.2017
V dnešním článku se opět budeme věnovat krásné Bologni.

Itálie, Bologna – nejen boloňské špagety
Publikováno: 10.11.2017
Turisté často považují Bolognu za jedno z nejatraktivnějších měst v Itálii – a to ne jen pro místní vynikající jídlo, které má mezinárodní dosah. Ale než se pustíme do jídla, měli bychom se ve městě trochu porozhlédnout.

Itálie, Pisa – Campo Santo a skvosty města
Publikováno: 3.11.2017
V prvním díle o italské Pise jsme navštívili trojici památek, které jsou hned vedle sebe. K těm dalším to také není daleko, takže nebojte, nenachodíte se.

Itálie, Pisa – okolo slavné věže
Publikováno: 27.10.2017
Ve starověku byla Pisa významným římským přístavem. Ovšem řeka Arno se od té doby zanesla bahnem a mezi Pisou a mořem tak vznikla desetikilometrová mezera. Určitě Pisu znáte jako domov slavné šikmé věže, ale možná už nevíte, že kromě ní se mezi hlavní památky řadí také hřbitov Campo Santo nebo místní katedrála.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

13.8.2020
Devátý ročník sportovního festivalu v Lipně nad Vltavou se uskuteční od 15. do 22. srpna. Zváni jsou sportovci, závodníci a všichni, kteří si chtějí užít bohatý sportovní a kulturní program. Vstup na akci je zdarma.
12.8.2020
Každou prázdninovou sobotu můžete zažít nevšední večerní prohlídku v Muzeu loutkářských kultur a hraček na hradě Modrý Kameň. Prohlídky začínají v 19, 20 a 21 hodin.

10.8.2020
Veškerý oficiální program Chodských slavností s výjimkou poutní mše bude letos virtuální. Z budovy Městského kulturního centra – Pivovaru Domažlice budou ve dnech 15.–16. srpna vysílány premiéry předtočených pořadů a medailonů chodských souborů a dva živé přenosy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 13. 8. 2020
svátek:Alena
dnes:
čtvrtek 13.8.
31 °C
zítra:
pátek 14.8.
27 °C