www.infoglobe.cz » Itálie, Cinque Terre – návštěva malebných městeček

Itálie, Cinque Terre – návštěva malebných městeček

Publikováno: 24.11.2017
Chráněná jako národní park a zapsaná v UNESCO, to je Cinque Terre, oblast v Itálii, kterou budete milovat. Možná zde nenajedete monumentální antické nebo středověké památky jako v Římě, Bologni nebo Pise, ale tomu se hravě vyrovná skvělá místní atmosféra. Cinque Terre je totiž oblast okolo pěti nádherných městeček (Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare). Ještě relativně nedávno (v 60. letech 20. století) turisté o těchto městečkách skoro vůbec nevěděli a i kdyby, velmi těžko se k nim dostávalo. Dnes se sem sice dostanete autem, ale nečekejte, že jízda bude procházka růžovou zahradou.

Doporučujeme vám alespoň část regionu si projít pěšky, mapy seženete v turistických kancelářích na vlakových zastávkách. Zde si rovněž můžete zakoupit lístky, které jsou nutné k tomu, abyste mohli vůbec vkročit na stezky vybudované mezi městečky. Také doporučujeme, abyste si vždy zjistili aktuální stav stezek, protože se klidně může stát, že některé budou kvůli špatnému počasí uzavřené. Každopádně nepodceňujte kvalitní obuv.

Monterosso al Mare je největší z městeček. Bydlí zde zhruba 1 700 obyvatel a oproti ostatním městečkům jsou zde pláže a můžete se koupat v moři. Tím hlavním, co by v místním historickém centru měl vidět každý turista, je Loggia del Podesta ze 14. století a kostel San Giovanni Battista. Na skále zvedající se od moře stojí středověká věž Torre Aurora, která měla městečko chránit před častými útoky pirátů. V neposlední řadě pak věnujte pozornost poutnímu kostelu Madonna di Soviore, jehož interiér se pyšní barokními malbami.

Montessoro al Mare

Vernazza – druhé z pěti pobřežních městeček – zaujme svými barevnými domy, které jsou natěsnány jeden vedle druhého. Centrem městečka je malé, ale útulné náměstíčko, poblíž něhož je malý přístav s několika loďkami a kamenitým molem. Na jedné ze skal nad mořem ční věž, která je spolu s několika hradbami pozůstatkem opevnění z dob válek mezi Janovem a Pisou v 11. století.

Vernazza

Corniglia leží přímo u moře a rozkládá se na skále ve výšce 180 metrů nad mořem. Když přijedete na místní nádraží, počítejte s tím, že k této vesničce o 150 obyvatelích budete muset vystoupat po 382 schodech. Občas mezi nádražím a vesničkou pendluje autobus, ale nespoléhejte se na to. K hlavním budovám patří kostel San Pietro, postavený ve stylu gotiky na počátku 14. století.

Corniglia

Riomaggiore proslavil hlavně malíř Telemaco Signorini a přilákal sem tak turisty. V městečku si povšimněte kostela San Giovanni ze 14. století s mramorovou kazatelnou, dále pak dvou věží, jež jsou pozůstatkem hradu z 15. století postaveného Janovany.

Riomaggiore

A posledním místem našeho dnešního výletu je Manarola, která rovněž vyrostla na skále, ale najdete tu i miniaturní přístav. Městečku vévodí gotický kostel Natività di Maria Vergine z první poloviny 14. století.

GPS: 44°08'59.4"N 9°39'10.2"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: chensiyuan, chensiyuan (2), chensiyuan (3), EpicV27, chensiyuan (4)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Pisa – Campo Santo a skvosty města
Publikováno: 14.7.2022
V prvním díle o italské Pise jsme navštívili trojici památek, které jsou hned vedle sebe. K těm dalším to také není daleko, takže nebojte, nenachodíte se.

Itálie – města duchů
Publikováno: 5.4.2021
V celé Itálii je až na dvacet tisíc měst duchů, ano, je to neuvěřitelné číslo. Na svědomí ho má časté zemětřesení a sesuvy půdy, a tím pádem nevyhovující podmínky pro zemědělství a život. Dnes spolu navštívíme ta nejznámější vylidněná města a dozvíme se něco o jejich minulosti a současnosti.

Itálie, Kalábrie – klid ve špičce italské boty
Publikováno: 21.7.2022
Někdy mám dojem, že se na tuhle část Itálie trochu zapomíná, a přitom je tak překrásná. Kalábrie se nachází na jihu Apeninského poloostrova a je známá především dlouhými plážemi, nádhernou krajinou, národními parky, přírodou a skvělou kuchyní.

Itálie, Parma I – historie města
Publikováno: 31.3.2019
Nejznámější italské město regionu Emilia-Romagna, jehož název si spojujeme zejména s lahodnými chutěmi šunky či sýra, vám nabídne nejen gastronomické zážitky. Než ochutnáme delikatesy této oblasti, zakousneme se do poznávání bohaté historie a památek města Parma.

Itálie, Busseto – po stopách Verdiho
Publikováno: 23.5.2018
Z rodiště slavného hudebního skladatele Giuseppe Verdiho – Le Roncole – přejedeme do pár kilometrů vzdáleného městečka Busseto. To sehrálo významnou roli nejen v hudebním, ale i osobním životě slavného skladatele.

Itálie, Florencie – město uměleckých velikánů
Publikováno: 15.12.2017
Do italské Florencie se dnes vrátíme, abychom se společně podívali na další zajímavá místa.

Itálie, Florencie – kolébka renesance I.
Publikováno: 8.12.2017
Minulý týden jsme vám představili renesanční Sienu a zmínili jsme, že jejím velkým konkurentem byla Florencie. A abyste si o Florencii (italsky Firenze) udělali lepší představu, v dnešním článku se vydáme do jejích uliček.

Itálie, Siena – renesanční městečko
Publikováno: 1.12.2017
Na mapě najdeme Sienu v centrálním Toskánsku, regionu, který byl kolébkou renesance a jehož obyvatelé jsou pro svou regionální uvědomělost často považováni za národ v národě.

Itálie, Bologna – monumentální bazilika a další památky
Publikováno: 17.11.2017
V dnešním článku se opět budeme věnovat krásné Bologni.

Itálie, Bologna – nejen boloňské špagety
Publikováno: 10.11.2017
Turisté často považují Bolognu za jedno z nejatraktivnějších měst v Itálii – a to ne jen pro místní vynikající jídlo, které má mezinárodní dosah. Ale než se pustíme do jídla, měli bychom se ve městě trochu porozhlédnout.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

2.6.2023
Nenechte si ujít akci,  která dává lidem možnost poznat oblíbená místa zahradního umění naší republiky novým způsobem nebo nahlédnout do běžně nepřístupných parků a zahrad.
31.5.2023
V Bardějovských lázních se v pátek 2. června 2023 slavnostně začne 26. ročník lázeňské sezóny. Na programu bude otevření Parku Bély Kellera u Střediska obchodu a služeb, jeho hudební lavičky a pamětní tabule. Chybět nebude ani požehnání minerálních pramenů za účasti zástupců cirkví v prostorách lázeňské kolonády a mnoho jiného.
30.5.2023
Opět vám přinášíme zajímavý žebříček měst. Tentokrát vám představíme nejbohatší města světa, z pohledu počtu nejbohatších lidí žijících na jednom místě. Do studie byli započítaní nejen milionáři, stomilionáři či miliardáři žijící v jednom městě, ale důraz se kladl i na globální a realitní význam daných lokalít.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 3. 6. 2023
svátek:Tamara
dnes:
sobota 3.6.
15 °C
zítra:
neděle 4.6.
13 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X