www.infoglobe.cz » Itálie, Cinque Terre – návštěva malebných městeček

Itálie, Cinque Terre – návštěva malebných městeček

Publikováno: 24.11.2017
Chráněná jako národní park a zapsaná v UNESCO, to je Cinque Terre, oblast v Itálii, kterou budete milovat. Možná zde nenajedete monumentální antické nebo středověké památky jako v Římě, Bologni nebo Pise, ale tomu se hravě vyrovná skvělá místní atmosféra. Cinque Terre je totiž oblast okolo pěti nádherných městeček (Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare). Ještě relativně nedávno (v 60. letech 20. století) turisté o těchto městečkách skoro vůbec nevěděli a i kdyby, velmi těžko se k nim dostávalo. Dnes se sem sice dostanete autem, ale nečekejte, že jízda bude procházka růžovou zahradou.

Doporučujeme vám alespoň část regionu si projít pěšky, mapy seženete v turistických kancelářích na vlakových zastávkách. Zde si rovněž můžete zakoupit lístky, které jsou nutné k tomu, abyste mohli vůbec vkročit na stezky vybudované mezi městečky. Také doporučujeme, abyste si vždy zjistili aktuální stav stezek, protože se klidně může stát, že některé budou kvůli špatnému počasí uzavřené. Každopádně nepodceňujte kvalitní obuv.

Monterosso al Mare je největší z městeček. Bydlí zde zhruba 1 700 obyvatel a oproti ostatním městečkům jsou zde pláže a můžete se koupat v moři. Tím hlavním, co by v místním historickém centru měl vidět každý turista, je Loggia del Podesta ze 14. století a kostel San Giovanni Battista. Na skále zvedající se od moře stojí středověká věž Torre Aurora, která měla městečko chránit před častými útoky pirátů. V neposlední řadě pak věnujte pozornost poutnímu kostelu Madonna di Soviore, jehož interiér se pyšní barokními malbami.

Montessoro al Mare

Vernazza – druhé z pěti pobřežních městeček – zaujme svými barevnými domy, které jsou natěsnány jeden vedle druhého. Centrem městečka je malé, ale útulné náměstíčko, poblíž něhož je malý přístav s několika loďkami a kamenitým molem. Na jedné ze skal nad mořem ční věž, která je spolu s několika hradbami pozůstatkem opevnění z dob válek mezi Janovem a Pisou v 11. století.

Vernazza

Corniglia leží přímo u moře a rozkládá se na skále ve výšce 180 metrů nad mořem. Když přijedete na místní nádraží, počítejte s tím, že k této vesničce o 150 obyvatelích budete muset vystoupat po 382 schodech. Občas mezi nádražím a vesničkou pendluje autobus, ale nespoléhejte se na to. K hlavním budovám patří kostel San Pietro, postavený ve stylu gotiky na počátku 14. století.

Corniglia

Riomaggiore proslavil hlavně malíř Telemaco Signorini a přilákal sem tak turisty. V městečku si povšimněte kostela San Giovanni ze 14. století s mramorovou kazatelnou, dále pak dvou věží, jež jsou pozůstatkem hradu z 15. století postaveného Janovany.

Riomaggiore

A posledním místem našeho dnešního výletu je Manarola, která rovněž vyrostla na skále, ale najdete tu i miniaturní přístav. Městečku vévodí gotický kostel Natività di Maria Vergine z první poloviny 14. století.

GPS: 44°08'59.4"N 9°39'10.2"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: chensiyuan, chensiyuan (2), chensiyuan (3), EpicV27, chensiyuan (4)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Bologna – monumentální bazilika a další památky
Publikováno: 17.11.2017
V dnešním článku se opět budeme věnovat krásné Bologni.

Itálie, Siena – renesanční městečko
Publikováno: 1.12.2017
Na mapě najdeme Sienu v centrálním Toskánsku, regionu, který byl kolébkou renesance a jehož obyvatelé jsou pro svou regionální uvědomělost často považováni za národ v národě.

Itálie, Florencie – kolébka renesance I.
Publikováno: 8.12.2017
Minulý týden jsme vám představili renesanční Sienu a zmínili jsme, že jejím velkým konkurentem byla Florencie. A abyste si o Florencii (italsky Firenze) udělali lepší představu, v dnešním článku se vydáme do jejích uliček.

Itálie, Florencie – město uměleckých velikánů
Publikováno: 15.12.2017
Do italské Florencie se dnes vrátíme, abychom se společně podívali na další zajímavá místa.

Itálie, Busseto – po stopách Verdiho
Publikováno: 23.5.2018
Z rodiště slavného hudebního skladatele Giuseppe Verdiho – Le Roncole – přejedeme do pár kilometrů vzdáleného městečka Busseto. To sehrálo významnou roli nejen v hudebním, ale i osobním životě slavného skladatele.

Itálie, Parma I – historie města
Publikováno: 31.3.2019
Nejznámější italské město regionu Emilia-Romagna, jehož název si spojujeme zejména s lahodnými chutěmi šunky či sýra, vám nabídne nejen gastronomické zážitky. Než ochutnáme delikatesy této oblasti, zakousneme se do poznávání bohaté historie a památek města Parma.

Itálie, Bologna – nejen boloňské špagety
Publikováno: 10.11.2017
Turisté často považují Bolognu za jedno z nejatraktivnějších měst v Itálii – a to ne jen pro místní vynikající jídlo, které má mezinárodní dosah. Ale než se pustíme do jídla, měli bychom se ve městě trochu porozhlédnout.

Itálie, Pisa – Campo Santo a skvosty města
Publikováno: 3.11.2017
V prvním díle o italské Pise jsme navštívili trojici památek, které jsou hned vedle sebe. K těm dalším to také není daleko, takže nebojte, nenachodíte se.

Itálie, Pisa – okolo slavné věže
Publikováno: 27.10.2017
Ve starověku byla Pisa významným římským přístavem. Ovšem řeka Arno se od té doby zanesla bahnem a mezi Pisou a mořem tak vznikla desetikilometrová mezera. Určitě Pisu znáte jako domov slavné šikmé věže, ale možná už nevíte, že kromě ní se mezi hlavní památky řadí také hřbitov Campo Santo nebo místní katedrála.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 14. 11. 2019
svátek:Sáva
dnes:
čtvrtek 14.11.
4 °C
zítra:
pátek 15.11.
8 °C