www.infoglobe.cz » Itálie, Messina – brána na Sicílii

Itálie, Messina – brána na Sicílii

Publikováno: 6.4.2018
Palermo, Catania a Messina. To jsou tři největší města na Sicílii, báječném, ale občas i frustrujícím ostrově.

Jestliže pojedete na Sicílii vlakem nebo autem, bude Messina první místo, které uvidíte. Město samotné se nachází v Messinské úžině. Tím, že je bránou ostrova, trochu trpí, protože turisté odtud pospíchají do nejoblíbenějších měst, jako jsou Agrigento, Taormina nebo výše zmíněné Palermo či Catanie.

Messina

Rovnou upozorňujeme, že trávit v Messině léto je pekelné. Průměrné teploty od června do srpna se točí kolem 30 stupňů a naměřeným rekordem bylo 43,6 °C. Mnohem lépe uděláte, když se sem vydáte buď ještě před sezonou, nebo v září či říjnu.

Za hlavní památku by se dala považovat katedrála na náměstí Piazza del Duomo, které je od nepaměti centrem dění. Kromě katedrály si povšimněte Orionovy fontány, kterou v polovině 16. století vytvořil architekt Montorsoli, jenž byl žákem samotného Michelangela. Po levé straně katedrály stoí barokní sloup s Pannou Marií z poloviny 18. století. Samotná katedrála byla postavena ve 12. století Normany, tehdejšími vládci Sicílie. Roku 1908 však došlo k silnému zemětřesení, které zničilo velkou část Messiny. Škody na katedrále byly napáchány také během bombardování za 2. světové války.

katedrála

Naštěstí byl chrám zrekonstruován do původní podoby. Vnitřek vás jistě ohromí svou monumentálností. Sestává ze tří lodí, transeptu a tří apsid, v oknech jsou pak mozaiky s motivy Krista na trůně.

Po katedrále vás pošleme k Neptunově fontáně, kterou najdete v parku poblíž centra města. Zhotovil ji architekt Montorsoli (stejně jako Orionovu fontánu), a to koncem 50. let 16. století. Jeho dílo znázorňuje boha moří, jak stojí mezi Skyllou a Charybdou, mytickými monstry, která obývala Messinskou úžinu.

Orionova fontána

Dále doporučujeme navštívit místní orloj na 60metrové věži. Nejde o nijak zvlášť starou památku, byla postavena německou firmou Ungerer ve 30. letech 20. století. Každý den se v pravé poledne objeví postavy znázorňující scény z historie města. Celé představení za doprovodu reprodukované klasické hudby trvá zhruba patnáct minut a rozhodně stojí za to si na něj udělat čas. Ale pokud jste viděli ten pražský, pak vás asi zrovna ze židle nezvedne.

Messina

A nakonec vám doporučíme Regionální muzeum, v němž si získáte více povědomí o umění a historii Sicílie.

Vydejte se za poznáním, budete překvapeni, co celý ostrov nabízí. 

GPS: 38°11'30.4"N 15°33'07.7"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: MarcoCrupi, Sebas, JeroenP, Pinodario, kajikawaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Sicílie – Palermo, metropole s nádechem Orientu
Publikováno: 17.9.2021
Hlavní město autonomní oblasti Sicílie a páté největší město v Itálii – Palermo – leží na severním pobřeží ostrova. Prohlídka jistě nadchne všechny milovníky historie, architektury a dobrého jídla. Bylo založeno v 8. století př. n. l. a díky své strategické poloze se stalo důležitým obchodním a politickým centrem. Město bylo několik set let pod nadvládou Arabů. Vliv arabské kultury je tu patrný dodnes, a to nejen v architektuře, ale třeba i v tradiční sicilské kuchyni.

Itálie, Cefalu – vzhůru na sever Sicílie
Publikováno: 16.3.2018
Cefalu se nachází v nádherné lokalitě na severním pobřeží Sicílie. Ve městě, které zdobí malý a útulný rybářský přístav, žije okolo 14 tis. lidí. V jeho historickém centru si můžete projít úzké uličky, jež skrývají např. normanskou katedrálu. Kousek od historického centra naleznete také písčitou pláž.

Itálie, Sardinie – Cagliari
Publikováno: 27.4.2018
Dnes opustíme pevninskou Itálii a vydáme se na slunnou Sardinii.

Itálie, Busseto – po stopách Verdiho
Publikováno: 23.5.2018
Z rodiště slavného hudebního skladatele Giuseppe Verdiho – Le Roncole – přejedeme do pár kilometrů vzdáleného městečka Busseto. To sehrálo významnou roli nejen v hudebním, ale i osobním životě slavného skladatele.

Itálie, Milán – centrum módy a designu
Publikováno: 25.6.2021
Město módy a designu, financí, sportu a čilého nočního života. Právě to do Milána láká mnohé. A když se sem už jednou dostanete, i když váš prvotní cíl byly památky, nemůžete vynechat ani tuto jeho stránku, která z něj dělá nejbohatší město země.

Itálie, Sicílie – Catania, Etna, Taormina
Publikováno: 8.8.2016
Na úpatí nejvyšší činné evropské sopky Etny leží druhé největší město italského ostrova Sicílie – Catania. Z Prahy se tam lze pohodlně dostat za pár hodin letadlem s přestupem v Římě nebo Neapoli. Když budete mít štěstí, seženete i levný přímý let. Z letiště pak do centra jezdí autobusy, místní však téměř neumějí anglicky, proto doporučuji slovníček s sebou. Dávejte pozor, zvláště pokud přijíždíte v noci – v části města hraničící s centrem je poměrně vysoká kriminalita, na kterou budete pak v hotelu blíže upozorněni.

Itálie, Sicílie: Valle dei Templi - památka na slavnou minulost
Publikováno: 24.8.2012
Na Sicílii je mnoho míst, na která můžou být jeho obyvatelé pyšní, avšak Valle dei Templi stojí v jejich popředí a vzpomínka na jeho návštěvu vám ještě dlouho utkví v paměti.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie, Sicílie – středomořská kráska pod Etnou
Pokud už je na vás zima dlouhá a těšíte se na teplo, určitě vás dnes potěšíme! Zavedeme vás totiž...

Itálie, Sicílie: Agrigento I.
Projít padesátitisícové Agrigento znamená bloudit, často do kopce, spletitými, úzkými a prázdnými...

Itálie, Sicílie: Valle dei Templi II.
Vydejte se s námi podruhé mezi gigantické zříceniny chrámového komplexu starověkého Akragasu. T...

Itálie, Sicílie: Valle dei Templi I.
Valle dei Templi je dnes již pouhým stínem monumentálního starověkého řeckého komplexu, kterým se...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.5.2023
V Bardějovských lázních se v pátek 2. června 2023 slavnostně začne 26. ročník lázeňské sezóny. Na programu bude otevření Parku Bély Kellera u Střediska obchodu a služeb, jeho hudební lavičky a pamětní tabule. Chybět nebude ani požehnání minerálních pramenů za účasti zástupců cirkví v prostorách lázeňské kolonády a mnoho jiného.
30.5.2023
Opět vám přinášíme zajímavý žebříček měst. Tentokrát vám představíme nejbohatší města světa, z pohledu počtu nejbohatších lidí žijících na jednom místě. Do studie byli započítaní nejen milionáři, stomilionáři či miliardáři žijící v jednom městě, ale důraz se kladl i na globální a realitní význam daných lokalít.
27.5.2023
Také toto léto se můžete těšit na množství akcí nebo novinek, které spolu s obrovským přírodním potenciálem, kulturním bohatstvím a kvalitou poskytovaných služeb zaručí, že region Horehroní se stane pro turisty oblíbenou dovolenkovou destinací.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 31. 5. 2023
svátek:Kamila
dnes:
středa 31.5.
11 °C
zítra:
čtvrtek 1.6.
13 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X