www.infoglobe.cz » Itálie, Messina – brána na Sicílii

Itálie, Messina – brána na Sicílii

Publikováno: 6.4.2018
Palermo, Catania a Messina. To jsou tři největší města na Sicílii, báječném, ale občas i frustrujícím ostrově.

Jestliže pojedete na Sicílii vlakem nebo autem, bude Messina první místo, které uvidíte. Město samotné se nachází v Messinské úžině. Tím, že je bránou ostrova, trochu trpí, protože turisté odtud pospíchají do nejoblíbenějších měst, jako jsou Agrigento, Taormina nebo výše zmíněné Palermo či Catanie.

Messina

Rovnou upozorňujeme, že trávit v Messině léto je pekelné. Průměrné teploty od června do srpna se točí kolem 30 stupňů a naměřeným rekordem bylo 43,6 °C. Mnohem lépe uděláte, když se sem vydáte buď ještě před sezonou, nebo v září či říjnu.

Za hlavní památku by se dala považovat katedrála na náměstí Piazza del Duomo, které je od nepaměti centrem dění. Kromě katedrály si povšimněte Orionovy fontány, kterou v polovině 16. století vytvořil architekt Montorsoli, jenž byl žákem samotného Michelangela. Po levé straně katedrály stoí barokní sloup s Pannou Marií z poloviny 18. století. Samotná katedrála byla postavena ve 12. století Normany, tehdejšími vládci Sicílie. Roku 1908 však došlo k silnému zemětřesení, které zničilo velkou část Messiny. Škody na katedrále byly napáchány také během bombardování za 2. světové války.

katedrála

Naštěstí byl chrám zrekonstruován do původní podoby. Vnitřek vás jistě ohromí svou monumentálností. Sestává ze tří lodí, transeptu a tří apsid, v oknech jsou pak mozaiky s motivy Krista na trůně.

Po katedrále vás pošleme k Neptunově fontáně, kterou najdete v parku poblíž centra města. Zhotovil ji architekt Montorsoli (stejně jako Orionovu fontánu), a to koncem 50. let 16. století. Jeho dílo znázorňuje boha moří, jak stojí mezi Skyllou a Charybdou, mytickými monstry, která obývala Messinskou úžinu.

Orionova fontána

Dále doporučujeme navštívit místní orloj na 60metrové věži. Nejde o nijak zvlášť starou památku, byla postavena německou firmou Ungerer ve 30. letech 20. století. Každý den se v pravé poledne objeví postavy znázorňující scény z historie města. Celé představení za doprovodu reprodukované klasické hudby trvá zhruba patnáct minut a rozhodně stojí za to si na něj udělat čas. Ale pokud jste viděli ten pražský, pak vás asi zrovna ze židle nezvedne.

Messina

A nakonec vám doporučíme Regionální muzeum, v němž si získáte více povědomí o umění a historii Sicílie.

Vydejte se za poznáním, budete překvapeni, co celý ostrov nabízí. 

GPS: 38°11'30.4"N 15°33'07.7"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: MarcoCrupi, Sebas, JeroenP, Pinodario, kajikawaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Cefalu – vzhůru na sever Sicílie
Publikováno: 16.3.2018
Cefalu se nachází v nádherné lokalitě na severním pobřeží Sicílie. Ve městě, které zdobí malý a útulný rybářský přístav, žije okolo 14 tis. lidí. V jeho historickém centru si můžete projít úzké uličky, jež skrývají např. normanskou katedrálu. Kousek od historického centra naleznete také písčitou pláž.

Itálie, Sardinie – Cagliari
Publikováno: 27.4.2018
Dnes opustíme pevninskou Itálii a vydáme se na slunnou Sardinii.

Itálie, Busseto – po stopách Verdiho
Publikováno: 23.5.2018
Z rodiště slavného hudebního skladatele Giuseppe Verdiho – Le Roncole – přejedeme do pár kilometrů vzdáleného městečka Busseto. To sehrálo významnou roli nejen v hudebním, ale i osobním životě slavného skladatele.

Itálie, Milán – centrum módy a designu
Publikováno: 27.6.2018
Město módy a designu, financí, sportu a čilého nočního života. Právě to do Milána láká mnohé. A když se sem už jednou dostanete, i když váš prvotní cíl byly památky, nemůžete vynechat ani tuto jeho stránku, která z něj dělá nejbohatší město země.

Itálie, Sicílie – Catania, Etna, Taormina
Publikováno: 8.8.2016
Na úpatí nejvyšší činné evropské sopky Etny leží druhé největší město italského ostrova Sicílie – Catania. Z Prahy se tam lze pohodlně dostat za pár hodin letadlem s přestupem v Římě nebo Neapoli. Když budete mít štěstí, seženete i levný přímý let. Z letiště pak do centra jezdí autobusy, místní však téměř neumějí anglicky, proto doporučuji slovníček s sebou. Dávejte pozor, zvláště pokud přijíždíte v noci – v části města hraničící s centrem je poměrně vysoká kriminalita, na kterou budete pak v hotelu blíže upozorněni.

Itálie, Sicílie – Palermo, metropole s nádechem Orientu
Publikováno: 20.5.2017
Hlavní město autonomní oblasti Sicílie a páté největší město v Itálii – Palermo – leží na severním pobřeží ostrova. Prohlídka jistě nadchne všechny milovníky historie, architektury a dobrého jídla. Bylo založeno v 8. století př. n. l. a díky své strategické poloze se stalo důležitým obchodním a politickým centrem. Město bylo několik set let pod nadvládou Arabů. Vliv arabské kultury je tu patrný dodnes, a to nejen v architektuře, ale třeba i v tradiční sicilské kuchyni.

Itálie, Sicílie: Valle dei Templi - památka na slavnou minulost
Publikováno: 24.8.2012
Na Sicílii je mnoho míst, na která můžou být jeho obyvatelé pyšní, avšak Valle dei Templi stojí v jejich popředí a vzpomínka na jeho návštěvu vám ještě dlouho utkví v paměti.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie, Sicílie: Agrigento I.
Projít padesátitisícové Agrigento znamená bloudit, často do kopce, spletitými, úzkými a prázdnými...

Itálie, Sicílie: Valle dei Templi II.
Vydejte se s námi podruhé mezi gigantické zříceniny chrámového komplexu starověkého Akragasu. T...

Itálie, Sicílie: Valle dei Templi I.
Valle dei Templi je dnes již pouhým stínem monumentálního starověkého řeckého komplexu, kterým se...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Poezie všedního dne

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Poukaz na 1 noc pro 2 osoby se vstupem do wellness v LH Hotelu Jana**** v Přerově!
2. cena redakce:
+ BONUS: každý vítěz obdrží dvojici vstupenek na veletrh FOR BIKES 2020!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.2.2020
Během 22. a 23. února se na zámku Schloss Hof můžete těšit na veselý masopustní program plný zábavy, her i napětí. Nejmenší návštěvníky nepochybně okouzlí malování na obličej, kreativní dílničky či pečení.
16.2.2020
Slovenské národní muzeum si připravilo několik zajímavých výstav či akcí, jejichž přehled vám dnes přinášíme.
15.2.2020
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství otevřela přihlášky 28. ročníku celorepublikové soutěžní přehlídky toho nejlepšího, co se událo ve stavebnictví a architektuře. Přihlášky STAVBY ROKU 2020 jsou otevřené do 10. června 2020.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – UKRAJINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 17. 2. 2020
svátek:Miloslava
dnes:
pondělí 17.2.
8 °C
zítra:
úterý 18.2.
6 °C