www.infoglobe.cz » Itálie: Montecatini Terme II – rušné lázeňské centrum

Itálie: Montecatini Terme II – rušné lázeňské centrum

Publikováno: 2.1.2019
Přes den místo, kde vaše tělo relaxuje a vstřebává léčivé vlastnosti minerálních vod, večer centrum zábavy, dobrého jídla či nakupování. Takto vnímají návštěvníci proslulé lázně Montecatini Terme. Po setmění vyrážíme do městských ulic, abychom objevili pulzující tepnu plnou života.

Nacházíme se na úpatí Apenin, v údolí Val di Nevole, v toskánské provincii Pistoia, v lázeňském městě Montecatini Terme ležícím v nadmořské výšce 29 metrů. Hlavní tepnou města Viale Verdi od Terme Tettuccio poznáváme architekturu, lidi i atmosféru. Ocitáme se ve společnosti králů a královen, politiků, skladatelů, herců, zpěváků a sportovců, jejichž jména jsou vyrytá na chodníku.

Teatro Verdi, Montecantini Terme

Svůj čas zde trávili Verdi, Rossini, Leoncavallo a Mascagni, dále Coco Chanel, Sofia Loren a mnoho dalších. Slavní návštěvníci zde kromě odpočinku i tvořili. Jako příklad uvádíme slavného skladatele Pucciniho, který právě zde složil část své opery La Boheme.

divadlo Kursaal, Montecatini Terme

Milovníci architektury se cestou mohou kochat krásnými lázeňskými domy ve stylu liberty. Hned za komplexem Terme Excelsior se nachází divadlo Teatro Verdi (1828–1829). Slavnostně bylo otevřeno v roce 1930 operou Aida. Vedle divadla stojí i Verdiho socha.

kino Excelsior, Montecatini Terme

Přes silnici se vypíná další architektonicky zajímavá budova – Kino Excelsior (1922, Ugo Giovannozzi). Další z přitažlivých budov lemujících promenádu ​​je Palazzo Comunale (1920, Raffaello Brizzi a Luigi Righetti). Od roku 2012 je sídlem galerie moderního umění MO.CA (Montecatini Contemporary Art).

Hned naproti se nachází další lázeňská budova – Palazzina Regia. Zde však opouštíme promenádu ​​a míříme uličkou za tuto stavbu, abychom se dostali k secesnímu hotelu Grand Hotel La Pace. Ve městě i podél promenády je mnoho hotelů, ale tento je známý tím, že zde 24. 10. 1957 zemřel na infarkt francouzský módní návrhář Christian Dior.

bazilika Santa Maria Assunta, Montecatini TermeÚzkou uličkou od hotelu přecházíme na hlavní náměstí Piazza del Popolo, kam ústí i promenáda Viale Verdi. Náměstí vzniklo v 17. století a jeho dominantou je novodobá bazilika Santa Maria Assunta. Svou podobu dostala v letech 1953–1958 (Raffaello Fagnoni, Pierluigi Spadolini, Mario Negri a Alfonso Stocchetti), poté co byl zničen původní neoklasicistní kostel (Luigi de Cambrai Digne, 1833). Na chrámu osmihranného půdorysu se čtyřmi kaplemi dominuje štíhlá zvonice. Konstrukce stavby je ze železobetonu s travertinovými obklady. Interiér zdobí vitráže (Giorgio Scalco) a v presbytáři krucifix (Sauro Cavallini).

Od náměstí vede na jednu stranu rušná Corso Matteotti a na druhou také pulzující Corso Roma. Tyto ulice jsou plné lidí, kteří nakupují a baví se. Mezi směsí jazyků je slyšet i češtinu nebo slovenštinu.

Viale Verdi, Montecatini Terme

Montecatini Terme je kromě lázní známé i svými luxusními obchody a zábavou, žije to tu do pozdních nočních hodin. Hlavní atrakcí jsou butiky s oblečením, kde najdete kvalitní módní značky. Město je každoročně v dubnu dokonce hostitelem „Fashion Week“, speciální události věnované nejnovějším trendům, kterých se účastní přední italští návrháři.

Mezi zážitky, které si nemůžete nechat ujít, patří také posezení v restauracích, barech a nočních klubech. Můžete si však také vychutnat večerní procházky v historickém centru, kde nechybí ani hudba přímo v ulicích.

Corso Matteotti, Montecatini Terme

Tato nejpopulárnější destinace lázeňství v Itálii, jejíž patronkou je sv. Barbora, ukrývá množství dalších památek světského i sakrálního původu. Za návštěvu by jistě stálo staré historické centrum, které leží na vyvýšenině nad městem a nazývá se Montecatini Alta. Nachází se zde hrad římského původu, který do roku 1905 sloužil jako správní sídlo města. Můžete k němu vylézt pěšky, ale jezdí sem i pozemní lanovka. První jízda této lanovky byla 4. června 1898 a mezi pasažéry nechyběly ani známé osobnosti, např. Giuseppe Verdi. Původní vagóny zvané Gigi a Gigi jezdí dodnes a nástupní stanice se nachází nedaleko za komplexem Terme Tettuccio.

Zvuky, světla a neony ztichnou a zhasnou až nad ránem, a to je i pro nás rozloučení s městem.

GPS: 43°52'58.9"N 10°46'14.3"E

 

Text a foto: Mgr. Anna Nociarová

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie: Montecatini Terme I – léčivá síla vyvěrající ze země
Publikováno: 26.12.2018
Po krátké době vás opět pozveme na procházku do italského lázeňského městečka. Tentokrát se přesuneme do Toskánska, přesněji do jeho největšího a nejznámějšího lázeňského města, které navštívilo mnoho významných osobností. Luxus, odpočinek a únik od každodenní rutiny a povinností si můžete dopřát i vy, pokud navštívíte proslulé lázně Montecatini Terme.

Itálie: Salsomaggiore Terme I – od malé vesničky až po lázeňské město
Publikováno: 11.11.2018
Při cestování lze spojit příjemné s ještě příjemnějším, proto vás dnes zavedeme do lázní. Mezi množstvím italských lázeňských městeček, kde si můžete zregenerovat svou duši i tělo, jsme si vybrali Salsomaggiore Terme, nacházející se na úpatí Apenin v oblasti Emilia-Romagna.

Itálie: Salsomaggiore Terme II – lázeňské městečko na úpatí Apenin
Publikováno: 18.11.2018
Itálie je mimo jiné ideální destinací pro zdravotní turistiku. Zdejší lázně nejsou jen o teplých pramenech, vždy nabídnou i něco navíc, ať už jde o kulturní aktivity, nebo krásné prostředí. Pojďme tam teď spolu nahlédnout.

Itálie: Salsomaggiore Terme III – symbol města Terme Berzieri
Publikováno: 25.11.2018
Krásné přírodní prostředí, blahodárné účinky termálních pramenů, pulzující večerní život v ulicích a krása stylu liberty a art deco uplatněna v architektuře – to je lázeňské městečko Salsomaggiore Terme. Dnes poznávání tohoto městečka ukončíme, a to pohledem na jeho symbol – lázeňský dům Terme Berzieri.

Itálie: Piacenza I – historické budovy a paláce
Publikováno: 5.9.2018
Ačkoli je město obchodním a industriálním centrem, sídlem plynárenských a ropných rafinerií a 2. světová válka zasáhla do jeho srdce, stále nabízí řadu krásných historických památek. V následujících řádcích nakoukneme do jeho centra a budeme se kochat místními architektonickými skvosty.

Itálie: Cremona – město houslí
Publikováno: 26.9.2018
Kdo miluje hudbu, určitě toto město zná. Dnes se vydáme za slavnou houslařskou minulostí Cremony. Navštívíme několik památníků a představíme si některé osobnosti v čele se slavným básníkem Vergiliem, který zde studoval.

Itálie, Busseto – po stopách Verdiho
Publikováno: 23.5.2018
Z rodiště slavného hudebního skladatele Giuseppe Verdiho – Le Roncole – přejedeme do pár kilometrů vzdáleného městečka Busseto. To sehrálo významnou roli nejen v hudebním, ale i osobním životě slavného skladatele.

Itálie, Busseto a Sant'Agata – po stopách Verdiho
Publikováno: 30.5.2018
Z Busseta jsme zcela neodešli, přesunuli jsme se jen z jeho centra na okraj a do tří kilometrů vzdálené usedlosti v Sant'Agata, abychom doplnili chybějící kousky skládačky Verdiho života.

Itálie, Milán – po stopách Verdiho: místo posledního odpočinku
Publikováno: 6.6.2018
Milán je druhé největší město Itálie a je známé jako město módy, sportu, umění a obchodu. My sem přicházíme, abychom doplnili a zároveň završili skládačku života jednoho z nejslavnějších hudebních skladatelů – Giuseppe Verdiho.

Itálie, Le Roncole – po stopách Verdiho
Publikováno: 16.5.2018
V Itálii můžete obdivovat mnoho turistických zajímavostí z oblasti módy, přírody, gastronomie a umění. Tato země je neodmyslitelně spojena i s hudbou. Dnes navštívíme malou vesnici Le Roncole, kde světlo světa poprvé spatřil jeden ze světově nejznámějších hudebních skladatelů – Giuseppe Verdi.

Itálie, Milán – po stopách Verdiho: chrám hudby La Scala
Publikováno: 13.6.2018
Když navštívíte Itálii, musíte ochutnat něco z místní vynikající kuchyně. Ale k této zemi patří i umění. Italové žijí hudbou a návštěva Apeninského poloostrova se neobešla bez hudebního vystoupení. A co je víc než světoznámý operní dům La Scala?


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Kouzelná města a městečka II
Když se řekne Itálie, každý si představí módu, umění, hudbu, nádherné památky, výjimečnou gastron...

Itálie: Kouzelná města i městečka
Když se řekne Itálie, každý si představí módu, umění, hudbu, nádherné památky, výjimečnou gastron...

Itálie, Bibione – moře na dosah
Pokud nechcete dlouho cestovat, ale máte rádi přímořskou atmosféru, tak ideálním místem pro vás j...

Itálie, Benátky: Jeden večer v Benátkách
Letní večer v Benátkách... Foto: Jan Chaloupka, červenec 2012

Itálie: Pompeje
Vítejte v Pompejích, ve městě, ktěré bylo chloubou římské říše a zaniklo živelnou katastrofou... ...

Itálie: Maják v Bibione
Málokdo z návštěvníků jadranského letoviska Bibione na Benátské riviéře viděl zblízka maják Al Fa...

Itálie: Benátky – rozhled ze zvonice
Campanilla (zvonice) naproti chrámu svatého Marka patří ke stavbám, vytvářejí typickou benátskou ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Darčekový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.11.2020
Klub Slovenských turistů, sdružující více než 16 000 milovníků výletů do přírody, sestavil hlavní turistické akce pro rok 2021, avšak jejich aktuálnost bude záviset na epidemiologické situaci.
23.11.2020
Slovenský vysokohorský turistický spolek zveřejnil předběžný kalendář akcí na nadcházející rok 2021. Jeho aktuálnost však bude podmíněna epidemiologickou situací.
20.11.2020
Oslava divadel se letos uskutečni on-line! Nenechte si ujít skvělé umělce i úžasná představení v rámci akce Noc divadel, která se uskuteční v sobotu 21. listopadu.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ÍRÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 26. 11. 2020
svátek:Artur
dnes:
čtvrtek 26.11.
-1 °C
zítra:
pátek 27.11.
2 °C