www.infoglobe.cz » Itálie, Verona – silvestrovské oslavy

Itálie, Verona – silvestrovské oslavy

Publikováno: 24.11.2016
Pokud vás již také tolik nebaví české silvestrovské oslavy a rádi byste vyzkoušeli něco nového (ideálně spojeného s cestováním), mohu italskou Veronu právě v tomto období jedině doporučit. Ceny letenek do Milána jsou velice příjemné – je ale potřeba koupit je včas, protože přímo silvestrovská či novoroční letenka se pak může opravdu prodražit.

My jsme proto zvolili přílet už 29. prosince navečer s tím, že ještě podnikneme alespoň pořádnou prohlídku města a navštívíme i nedaleké jezero Lago di Garda. Z Milána můžete do Verony dojet pohodlně vlakem, z nádraží se pak na hodně míst dostanete pěšky.

Castelvecchio

Na následující den jsme měli naplánovaný výlet mimo město – k největšímu italskému jezeru Lago di Garda. Jezdí tam plno autobusů přímo od arény a jedná se o opravdu velmi příjemnou procházku. Kolem jezera se rozkládá krásná promenáda a ve svátečním čase jsou zde i klasické vánoční trhy. Na promenádu pak navazuje dlouhá cesta a záleží jen na vás, jak dlouhou procházku si chcete udělat a kdy sejdete k nejbližší autobusové zastávce. Po návratu jsme ještě stihli udělat potřebné silvestrovské nákupy, avšak obchody mají otevřeno i 31. prosince.

Lago di Garda   okolí Lago di Garda

Poslední den v roce patřil už pouze Veroně. Prohlídka tohoto nádherného města zabere právě jeden den, i když je zde opravdu hodně míst, která stojí za to navštívit. Začít můžete právě třeba nejznámějším veronským prvkem – arénou (Arena di Verona). Tato místní je třetí největší na světě a dnes se zde konají opery a další představení. Aréna je návštěvníkům zpřístupněna za poplatek. Dále lze pokračovat hlouběji do centra nebo vyrazit na návštěvu gotického hradu z typických červených cihel – Castelvecchio a za mostem Scaligero poté projít místa na druhé straně řeky Adiže. Dostat se tak můžete ke krásné vyhlídce na vrchu Castel San Pietro, kde se vám naskytne pohled na celé veronské centrum. Pod vyhlídkou se navíc nachází i menší římský amfiteátr.

před vstupem do arény   vyhlídka z vrchu Castel San Pietro

vyhlídka z vrchu Castel San Pietro

Překročením řeky zpět ke straně arény postupně objevujete další poklady Verony – Piazza delle Erbe – tržiště ze 13.–17. století, na kterém se nachází fontána se sochou Madona da Verona či středověká věž vycházející z Palazzo Maffei. Přechodem na náměstí Piazza dei Signori můžeme navštívit pomník významného italského básníka Dante Alighieriho. Velkým lákadlem pro především asijské turisty je také nedaleký dům rodiny Kapuletů – Casa di Giulietta – se slavným Juliiným balkonem. Pod ním se nachází bronzová socha Julie, před kterou stojí houf návštěvníků, kteří čekají na chvíli, kdy se budou moci vyfotit s rukou na jejím pravém prsu. Dále se určitě vyplatí navštívit románskou katedrálu Santa Maria Matricolare (nebo také Duomo di Verona) či baziliku San Zeno Maggiore.

Arche Scaligere a Santa Maria Antica na východě od Piazza dei Signori Duomo di Verona Palazzo della Ragione s věží Torre dei Lamberti na východní straně Piazza delle Erbe věž Duomo di Verona

Oslavy nového roku začínají již s příchodem večera a probíhají na náměstí hned vedle arény, kde se nachází pódium, na kterém se v průběhu večera střídají různé kapely a italské osobnosti. Ze samotné arény se tyčí obrovská bílá kometa. Na náměstí se schází snad celá Verona (během večera je opravdu těžké dostat se včas do centra autem), veselí Italové popíjejí šampaňské a rádi s vámi prohodí pár vřelých slov. Kolem panuje opravdu skvělá a bujará atmosféra, bezpečnost je však hlídána početnými policejními hlídkami. Přesně o půlnoci pak začíná nádherný ohňostroj vycházející přímo z arény a všichni si přejí Felice Anno Nuovo (šťastný nový rok). Po ohňostroji se všichni rozcházejí do okolních barů nebo domů, kde oslavy pokračují.

oslavy nového roku v centru Verony   oslavy nového roku v centru Verony

GPS:45°26'27.7"N 10°59'37.0"E

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Itálie, Mantova – perla italské renesance
Publikováno: 9.8.2015
Světovou proslulost a stálou pozornost milovníků umění zajišťují severní Itálii její renesanční města, vystavěná ve 14. až 16. století zámožnými měšťany, obdivovateli antické kultury. Samotné slovo renesance je odvozeno od italského rinascita (znovuzrození), tzn. opětovný obdiv umělců k architektuře, výtvarnému umění, literatuře a hodnotám starověkého Říma.

Itálie, Bologna – nejen boloňské špagety
Publikováno: 10.11.2017
Turisté často považují Bolognu za jedno z nejatraktivnějších měst v Itálii – a to ne jen pro místní vynikající jídlo, které má mezinárodní dosah. Ale než se pustíme do jídla, měli bychom se ve městě trochu porozhlédnout.

Itálie, Brescia – zajímavé město mezi Benátkami a Milánem
Publikováno: 23.2.2018
Brescia patří ke skrytým klenotům severní Itálie a je snadné ji přehlédnout, protože v okolí je mnoho jiných měst, která jsou turistickými průvodci protěžována. Jmenujme například Milán nebo nedaleká jezera Gardo a Como. Přitom v Brescii je toho k vidění poměrně hodně. Navíc považte, že město leželo na důležité římské obchodní stezce.

Itálie, Bergamo – další historické městečko
Publikováno: 2.3.2018
Bergamo je hned po Miláně nejnavštěvovanější město v Lombardii. Sestává ze dvou části – Citta Alta, což je v podstatě historické centrum, které se rozkládá na kopcích, a Citta Bassa, živé a uspěchané finanční centrum. Obě části města, které jsou propojeny lanovkou, nemohou být rozdílnější. Navíc je dělí mohutné benátské opevnění ze 16. století.

Itálie, Vincenza – Palladiův píseček
Publikováno: 15.6.2018
Podívejme se do města, jehož podobu vytvořil jediný architekt.

Itálie, Lago di Garda – za odpočinkem i sportem
Publikováno: 29.6.2021
Plánujete letos dovolenou u moře v Itálii? Co takhle alespoň jednou zkusit vyměnit moře za jezero. Slibuji, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat.

Itálie: Lago di Garda - Arco - Belvedere
Publikováno: 20.7.2013
Lago di Garda je velmi oblíbeným místem aktivní dovolené. Oblast okolo tohoto největšího italského jezera je proslulá pro své prostředí, cyklotrasy, lezecké oblasti, via ferrata a jezero jako takové je rájem windsurfařů.

Itálie: Lago di Garda - Arco - Nago
Publikováno: 27.7.2013
Nago je jeden ze skalních útvarů v této oblasti, který nabízí velmi kvalitní lezení. Útvar lezcům nabízí přes 135 cest různých obtížností (od 4a do 7c+).

Itálie: Benátky – světoznámý karneval
Publikováno: 4.2.2013
Carnevale di Venezia, nebo také Benátský karneval, který je nejslavnější svého druhu v Evropě, každoročně do Benátek přitáhne obrovské množství návštěvníků z celého světa.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Benátky – město na vodě
Hlavní město severoitalského regionu Benátsko nabízí turistům během celého roku nezapomenutelné z...

Itálie: Gargano, poloostrov v Apulii
Pobřeží poloostrova Gargano tvoří až 50 m vysoké vápencové útesy s vymletými jeskyněmi a bělostný...

Itálie: Benátky – Pestrobarevný karneval
Carnevale di Venezia nebo Benátský karneval každoročně do Benátek přiláká množství turistů z celé...

Itálie, Benátky: Jeden večer v Benátkách
Letní večer v Benátkách... Foto: Jan Chaloupka, červenec 2012


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 13. 8. 2022
svátek:Alena
dnes:
sobota 13.8.
17 °C
zítra:
neděle 14.8.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X