www.infoglobe.cz » Itálie, Volterra – turisty neobjevené městečko

Itálie, Volterra – turisty neobjevené městečko

Publikováno: 20.7.2018
Volterru poznáte hned, protože se vyjímá nad okolními kopci. Za dobrého počasí odtud můžete vidět i vzdálenou Korsiku.

Kořeny tohoto městečka sahají hluboko do minulosti, a to až do 7 století př. n. l., kdy ho založili Etruskové pod jménem Velathri. Město tehdy bylo nejsevernější částí takzvané Etruské ligy, která se skládala z dvanácti měst. Na konci 3. století př. n. l. se Volterra stala součástí rozpínajícího se Říma. V 5. století n. l. pak bylo město rezidencí biskupa.

Volterra

Během vykopávek v 18. století byly objeveny mnohé artefakty, které dnes můžete spatřit v Museo Etrusco Guarnacci. Uvidíte zde například rozsáhlé prehistorické sbírky a kolekci předmětů z období starověkého Říma. Etruská část muzea vám poskytne jedinečný pohled na toto tajemstvím opředené období. Po Etruscích toho totiž zůstalo poměrně málo. Mimo jiné uvidíte například dvě urny s vyobrazením obléhání Théb, mince či šperky. Muzeum bylo založeno v roce 1751 a patří mezi nejstarší muzea v Evropě.

Volterra

Dalšími pozůstatky po etruské civilizaci jsou břečťanem porostlé hradby. Dávají poznat, že starověká Volterra byla významně větší než její středověký následovník. V některých částech je hradba až 11 metrů vysoká. Součástí hradeb je významná brána Arco Etrusco. Nenechte se však zmást názvem, byla postavena až za římské nadvlády a zednické práce pocházejí ze středověku.

Volterra

Ze středověkých památek jednoznačně drží prim katedrála Duomo Santa Maria Assunta, která byla vysvěcena v roce 1120. V roce 1254 se pak dočkala rozšíření. Spolu se svou kampanilou a kupolí baptisteria tvoří charakteristickou siluetu města. V 16. století došlo k přetvoření interiéru, takže jsou na něm silně podepsané renesanční vlivy. Uvnitř určitě upoutá vaši pozornost kazatelna ze 17. století, na níž jsou však například pozůstatky starozákonních a novozákonních reliéfů z 12. století.

katedrála

Vedle pak stojí oktogonální baptisterium, jenž bylo postaveno ve 13. století. Z té doby si však ponechalo pouze románský vchod. Jednoduchému interiéru dominuje reliéf ze začátku 16. století.

Jestli vás láká historie a objevování méně známých koutů země, je toto městečko ideální. 

GPS: 43°24'06.0"N 10°51'49.9"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Alessandro Mogliani, Florian Hirzinger, Andras Nieto Porras, Genuae, Giorgio GaleottiDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Siena – renesanční městečko
Publikováno: 1.12.2017
Na mapě najdeme Sienu v centrálním Toskánsku, regionu, který byl kolébkou renesance a jehož obyvatelé jsou pro svou regionální uvědomělost často považováni za národ v národě.

Itálie, Florencie – kolébka renesance I.
Publikováno: 8.12.2017
Minulý týden jsme vám představili renesanční Sienu a zmínili jsme, že jejím velkým konkurentem byla Florencie. A abyste si o Florencii (italsky Firenze) udělali lepší představu, v dnešním článku se vydáme do jejích uliček.

Itálie, Florencie – město uměleckých velikánů
Publikováno: 15.12.2017
Do italské Florencie se dnes vrátíme, abychom se společně podívali na další zajímavá místa.

Itálie, Pisa – Campo Santo a skvosty města
Publikováno: 3.11.2017
V prvním díle o italské Pise jsme navštívili trojici památek, které jsou hned vedle sebe. K těm dalším to také není daleko, takže nebojte, nenachodíte se.

Itálie, Pisa – okolo slavné věže
Publikováno: 27.10.2017
Ve starověku byla Pisa významným římským přístavem. Ovšem řeka Arno se od té doby zanesla bahnem a mezi Pisou a mořem tak vznikla desetikilometrová mezera. Určitě Pisu znáte jako domov slavné šikmé věže, ale možná už nevíte, že kromě ní se mezi hlavní památky řadí také hřbitov Campo Santo nebo místní katedrála.

Itálie, Arezzo – v srdci Toskánska
Publikováno: 9.2.2018
Arezzo leží asi jen 80 kilometrů jižně od Florencie, je však destinací, kterou turisté moc často nenavštěvují.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.11.2019
Vydejte se s Jakubem Frankem trekovat po Nepálu a neutraťe ani korunu. Poutavá přednáška vás čeká už 24. listopadu v cestovatelské kavárně na Vajnorské 3 v Bratislavě.
19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 20. 11. 2019
svátek:Nikola
dnes:
středa 20.11.
7 °C
zítra:
čtvrtek 21.11.
8 °C