www.infoglobe.cz » Itálie, Volterra – turisty neobjevené městečko

Itálie, Volterra – turisty neobjevené městečko

Publikováno: 20.7.2018
Volterru poznáte hned, protože se vyjímá nad okolními kopci. Za dobrého počasí odtud můžete vidět i vzdálenou Korsiku.

Kořeny tohoto městečka sahají hluboko do minulosti, a to až do 7 století př. n. l., kdy ho založili Etruskové pod jménem Velathri. Město tehdy bylo nejsevernější částí takzvané Etruské ligy, která se skládala z dvanácti měst. Na konci 3. století př. n. l. se Volterra stala součástí rozpínajícího se Říma. V 5. století n. l. pak bylo město rezidencí biskupa.

Volterra

Během vykopávek v 18. století byly objeveny mnohé artefakty, které dnes můžete spatřit v Museo Etrusco Guarnacci. Uvidíte zde například rozsáhlé prehistorické sbírky a kolekci předmětů z období starověkého Říma. Etruská část muzea vám poskytne jedinečný pohled na toto tajemstvím opředené období. Po Etruscích toho totiž zůstalo poměrně málo. Mimo jiné uvidíte například dvě urny s vyobrazením obléhání Théb, mince či šperky. Muzeum bylo založeno v roce 1751 a patří mezi nejstarší muzea v Evropě.

Volterra

Dalšími pozůstatky po etruské civilizaci jsou břečťanem porostlé hradby. Dávají poznat, že starověká Volterra byla významně větší než její středověký následovník. V některých částech je hradba až 11 metrů vysoká. Součástí hradeb je významná brána Arco Etrusco. Nenechte se však zmást názvem, byla postavena až za římské nadvlády a zednické práce pocházejí ze středověku.

Volterra

Ze středověkých památek jednoznačně drží prim katedrála Duomo Santa Maria Assunta, která byla vysvěcena v roce 1120. V roce 1254 se pak dočkala rozšíření. Spolu se svou kampanilou a kupolí baptisteria tvoří charakteristickou siluetu města. V 16. století došlo k přetvoření interiéru, takže jsou na něm silně podepsané renesanční vlivy. Uvnitř určitě upoutá vaši pozornost kazatelna ze 17. století, na níž jsou však například pozůstatky starozákonních a novozákonních reliéfů z 12. století.

katedrála

Vedle pak stojí oktogonální baptisterium, jenž bylo postaveno ve 13. století. Z té doby si však ponechalo pouze románský vchod. Jednoduchému interiéru dominuje reliéf ze začátku 16. století.

Jestli vás láká historie a objevování méně známých koutů země, je toto městečko ideální. 

GPS: 43°24'06.0"N 10°51'49.9"E

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Alessandro Mogliani, Florian Hirzinger, Andras Nieto Porras, Genuae, Giorgio GaleottiDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Siena – renesanční městečko
Publikováno: 1.12.2017
Na mapě najdeme Sienu v centrálním Toskánsku, regionu, který byl kolébkou renesance a jehož obyvatelé jsou pro svou regionální uvědomělost často považováni za národ v národě.

Itálie, Florencie – kolébka renesance I.
Publikováno: 8.12.2017
Minulý týden jsme vám představili renesanční Sienu a zmínili jsme, že jejím velkým konkurentem byla Florencie. A abyste si o Florencii (italsky Firenze) udělali lepší představu, v dnešním článku se vydáme do jejích uliček.

Itálie, Florencie – město uměleckých velikánů
Publikováno: 15.12.2017
Do italské Florencie se dnes vrátíme, abychom se společně podívali na další zajímavá místa.

Itálie, Pisa – Campo Santo a skvosty města
Publikováno: 3.11.2017
V prvním díle o italské Pise jsme navštívili trojici památek, které jsou hned vedle sebe. K těm dalším to také není daleko, takže nebojte, nenachodíte se.

Itálie, Pisa – okolo slavné věže
Publikováno: 27.10.2017
Ve starověku byla Pisa významným římským přístavem. Ovšem řeka Arno se od té doby zanesla bahnem a mezi Pisou a mořem tak vznikla desetikilometrová mezera. Určitě Pisu znáte jako domov slavné šikmé věže, ale možná už nevíte, že kromě ní se mezi hlavní památky řadí také hřbitov Campo Santo nebo místní katedrála.

Itálie, Arezzo – v srdci Toskánska
Publikováno: 9.2.2018
Arezzo leží asi jen 80 kilometrů jižně od Florencie, je však destinací, kterou turisté moc často nenavštěvují.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.8.2019
V horní části podtatranské obce Ždiar můžete navštívit novou letní expozici zachycující svět unikátních živočichů.

24.8.2019
Pro potřeby nejen Pražanů vzniklo další místo pro oddych a vycházky přírodou. Na území Prahy v Horních Počernicích bylo revitalizováno nehostinné území V Ladech (včetně vodních ploch) a vznikl nový lesopark.
23.8.2019
Do konce srpna s od pondělí do pátku v 10 hodin konají bezplatné prohlídky historického centra Trnavy. Sraz zájemců je vždy před Turistickým informačním centrem.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 25. 8. 2019
svátek:Radim
dnes:
neděle 25.8.
24 °C
zítra:
pondělí 26.8.
24 °C