www.infoglobe.cz » Itálie: Zámek Miramare

Itálie: Zámek Miramare

Publikováno: 30.5.2011
Země s mnoha pozoruhodnostmi a místo, kam se lidé opětovně rádi vracejí. Itálie nabízí historické památky, nevšední krásu a oddech v mnoha atraktivních lokalitách. Ať už to jsou přímořské pobyty nebo poznávací zájezdy, turistika nebo jiné skvosty, každý tu může uspokojit své cestovatelské touhy.

MiramareNěkteré oblasti jsou světově známé, jiné méně turisticky vyhledávané, přesto se pyšní svou krásou. Jednou z nich je i severovýchod Itálie, kde se na skalnatém pobřeží zátoky Grignano v Jadranském moři tyčí zámek Miramare.

Skvost pro Habsburky

Tento zámek dal pro svoji rodinu postavit rakouský arcivévoda Ferdinand Maxmilián z rodu Habsburků, bratr císaře Františka Josefa I. Výstavba probíhala v letech 1856 – 1860 a projekt měl v rukách rakouský architekt Carl Junker. Charakterizuje ho bílý vápenec, dovezený z Istrie.

Majitel zámku si však toto své sídlo se svou rodinou dlouho neužil. V roce 1863 byl jmenován císařem Mexika, kam se i se svou manželkou Charlottou odstěhoval. Po čase se však Charlotta vrátila zpět do Evropy a rok 1867 se Maxmiliánovi stal osudným, protože ho v Mexiku zavraždili. Charlotta začala trpět duševní chorobou, která se po smrti manžela ještě více prohloubila. Odjela do Belgie, odkud se už více nevrátila.

Miramare

Ze zámku, kde rodina Habsburků měla bydlet, se postupně stalo jejich letní sídlo, které sloužilo jen na krátké návštěvy rodiny. V době první světové války přemístili všechna vzácná díla s nábytkem do zámku Schönbrunn a do paláce Belvedere ve Vídni. Po dohodě obou vlád je v roce 1929 znovu vrátili na jejich původní místo.

Muzeum s galerií a unikátní park

Dnes je zámek k dispozici veřejnosti jako muzeum. Prohlédnout si tam můžete místnosti se zachovalým původním interiérem, čímž se můžete velice snadno přesunout do tehdejší doby a alespoň na chvíli poznat život a bydlení Habsburků. Určitě si nezapomeňte prohlédnout ložnici Maxmiliána a jeho manželky Charlotty, pracovnu nebo knihovnu. Autentičnost zachytává i originální nábytek z 19. století a další předměty a ozdoby.

Miramare

V pvním poschodí si přijdou na své všichni milovníci malířského umění, jelikož v jedné z místností se nachází obrazy slavného Cesare Dell’Acqua. I prostřednictvím jeho děl se můžete vrátit do období života Ferdinanda Maxmiliána, protože zachycují jeho život a působení na zámku. K zámku patří i rozsáhlý park, který dal vybudovat arcivévoda jako soukromou zahradu. V ní se nachází další menší zámeček Castelletto, do něhož se uchýlila Charlotta po návratu z Mexika. Park tvoří rozličné rostlinstvo z Mexika, Asie a Ameriky, a také lesní porosty. Najdete tam libanonské cedry i španělské jedle. Jeho atraktivitu doplňují fontány, jezírka s labutěmi nebo chodníček po mořském pobřeží.

Miramare

Text a foto: Karin Bogschová

Překlad: Jiří VýbornýDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie: Benátky
Publikováno: 15.11.2010
Město plné turistů, kteří neustále přicházejí, aby obdivovali jeho krásy za dne i v noci. Hlavní náměstí s bazilikou, úzké uličky, neutichající městský ruch, veselí Italové, ale hlavně Canale Grande s množstvím výletních lodí a gondol jsou největšími lákadly pro ty, kdo se rozhodli navštívit toto pohádkově romantické místo.

Itálie: Udine
Publikováno: 25.4.2011
Není jednoduché si představit, že se severoitalským městem Udine jsme kdysi patřili do společného státu – habsburské monarchie, a to až do roku 1866. Město každého návštěvníka okouzlí zachovanou svéráznou historickou architekturou a množstvím památek, ale i dalšími zajímavostmi.

Itálie: Město Terst
Publikováno: 20.6.2011
Město Terst patří k největším přístavům na pobřeží Jaderského moře. Za Rakousko-Uherska býval hlavním přístavem habsburské monarchie, což z něho udělalo nejen mondénní letovisko plné historických památek, ale i významné hospodářské a obchodní centrum.

Itálie: Benátské ostrovy – Murano
Publikováno: 26.9.2011
V Benátské laguně se údajně ukrývá 118 větších a malých ostrovů. Některé jsou vzájemně spojeny mosty a od pradávna tak vytvářely zajímavé osídlení, chráněné před nepřáteli hlubokou vodou a zrádnými močály. Některé leží trochu bokem od historických památek v centru Venezie, přesto však více z nich stojí za návštěvu.

Itálie, Padova – město se středověkým nádechem
Publikováno: 28.3.2014
Dnes se vydáme do prosluněné severní Itálie, do prastarého města Padova a jeho úzkých středověkých uliček.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Podzim v Dolomitech
Ti, kdo už dávno objevili Dolomity a kraj Alta Badia vědí, že kromě vynikajících podmínek na ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 12. 8. 2022
svátek:Klára
dnes:
pátek 12.8.
14 °C
zítra:
sobota 13.8.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X