www.infoglobe.cz » Rakousko: Zell am See a Kaprun - tam kde se hosté cítí dobře

Rakousko: Zell am See a Kaprun - tam kde se hosté cítí dobře

Publikováno: 9.6.2013
Jedinečnost regionu Zell am See-Kaprun spočívá v kombinaci ledovcové oblasti, hor a jezer. Snad nikde jinde nenajdete tolik krás Rakouska tak blízko u sebe jako zde. Podmínky v této alpské oblasti umožňují sportovcům, rodinám a těm, kteří hledají odpočinek, využít nejrůznějších aktivit.

Město Zell am See nabízí takřka velkoměstskou atmosféru a bohatý večerní program. Turisté a cyklisté jsou uchváceni Kitzsteinhornem, Schmittenhöhe nebo Maiskogelem. Vodní sporty je možné provozovat na křišťálově čistém Zeller See. Kromě toho se v Zell am See-Kaprun mohou návštěvníci dále věnovat například paraglidingu a pouštění draků s výhledem na třítisícovky Vysokých Taur nebo si zahrát na nejkrásnějších golfových hřištích v Alpách.

V novém komplexu s názvem 'Gipfelwelt 3000' se otevírá turistům nepřekonatelný svět třítisícovek národního parku Vysoké Taury. Dvě nové platformy 'Top of Salzburg' garantují úchvatný výhled na okolní panorama Alp. Nejmodernější vrcholová stanice láká hosty na mnohokrát oceňované Cinema 3000 a skvělou panorama - restauraci. Hosté se zde mohou dozvědět zajímavé informace o Vysokých Taurách a Kitzsteinhornu. Za návštěvu stojí také lázně TAUERN SPA v Kaprunu.  

Nadšení turisté jsou v Zell am See-Kaprun ve svém živlu. Výpravy do hor zpříjemňuje 400 kilometrů značených tras. V Národním parku Vysoké Taury je možné vyrazit na nenáročný rodinný výlet, ale také na obtížnější vysokohorskou túru na Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe nebo Maiskogel.

Na přání Vás mohou doprovázet zkušení průvodci, díky nimž nepřehlédnete žádný detail místní fauny a flory. Oblíbenou atrakcí jsou pro děti výlety, při kterých vezou jejich zavazadla lamy. Milovníci hor, kteří jsou v kondici a chtějí zažít dobrodružství, mohou s odborným doprovodem zdolat Großglockner.

Cyklistika a vodní sporty v Zell am See-Kaprun

V Zell am See-Kaprun je cyklistika opravdu příjemnou čiností. Sportovci jezdí na kole do hor, rodiny s dětmi mají možnost vydat se například na projížďku okolo Zeller See. V regionu se nachází více než 240 km cyklostezek, každý si tedy vybere, co mu nejvíce vyhovuje. Maiskogel je jako stvořený pro ty, kteří preferují downhill. V bikeparku v Kaprunu si přijdou na své zejména ti, kteří si chtějí užít freestyle. Přes hory a údolí se pohodlně svezete díky e-biku. Zell am See-Kaprun totiž se svými 25 půjčovnami patří k nejdůležitějším e-bike regionům v Rakousku

Křišťálově čisté vlnky Zeller See lákají k plavání, vodnímu lyžování, plachtění a surfování. Při veškerých aktivitách se můžete kochat pohledem na impozantní pohoří. Oblíbenou akcí je zde závod zvaný „Stand Up Paddel“, při kterém je zdoláváno Zeller See vestoje na surfovém prkně a s pádlem v ruce. Spoustu zábavy si návštěvníci užijí na třech koupalištích s plážemi okolo Zeller See nebo v krytém bazéně Zellerského centra volného času.

Bonus pro hosty: „Karta Zell am See-Kaprun“

Od 15. května do 15. října obdrží hosté při příjezdu a ubytování ve více než 200 zařízeních automaticky „Kartu Zell am See-Kaprun“. S touto kartou je možné zdarma využívat například lanovku, půjčit si loď na Zeller See, navštěvovat různá koupaliště a areály nebo památky.  

 

7 DŮVODŮ, proč strávit letní dovolenou v Salcbursku

1. Salcburské léto v horách

Čistý vzduch, klid, krásná příroda. V létě zažijete v Salcbursku svět hor v té nejkrásnější podobě. Téměř ve čtvrtině z celkem 1800 původních salaší a chalup si mohou hosté vychutnávat skvělé regionální speciality a tradiční rakouskou kuchyni.

2. Zdravá nadmořská výška

S každým metrem je vzduch čistší, což uvítají nejen ti, kteří trpí astmatem nebo alergií. Pobyt ve vyšších nadmořských výškách svědčí také srdci nebo oběhovému systému a posiluje svalstvo. V létě všechno voní lučními květy a senem.

3. Čistá jezera 

Voda je krásně čistá a jezera se třpytí modrými odlesky, na vodní hladině se zrcadlí hory. Nádherná místa ke koupání nebo k osvěžení v průběhu túry.

4. Pohyb na čerstvém vzduchu

Horský vzduch je chudší na kyslík, než je tomu v nížinách. Proto urychluje látkovou výměnu. Ať už se zrovna věnujete sportování nebo pozorování západu slunce.

5. Regionální kuchyně

Chutná výborně a vychází především z čerstvých regionálních produktů. Trasa „Via Culinaria“ Vás například zavede po sedmi zážitkových trasách pro všechny fajnšmekry k lahodným cílům.

6. Naprostý klid

…při túrách, plachtění, lyžování, ve wellness areálech a lázních, u krbu ve světnicích chalup nebo na břehu jezer. Samozřejmě můžete využít také možností relaxace při alpských bylinných masážích nebo při senných koupelích. 

7. Tradiční i zcela nové termály

Salcbursko je významným alpským lázeňským regionem. Voda v termálních lázních a vzduch v místních léčivých štolách totiž obsahuje zdraví prospěšné množství radonu. Nové wellness areály v Salcbursku jsou tak velké a krásné, že už nebudete chtít jinam.

Wellness areály, které můžete navštívit v Salcbursku:

-          Alpské termály Bad Hofgastein

-          Skalní termály Bad Gastein

-          Termály Amadé Altenmarkt

-          Aqua Salza Golling

-          Centrum zdraví Bad Vigaun

 

Text a foto: Mgr. Andrea Žáčková, Jan Chaloupka,

Salzburgerland.com prostřednictvím TZ spol. Mediatrust ComDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko – jezera Mondsee a Zeller See a hrad Hohenwerfen
Publikováno: 8.7.2019
Rakousko je u nás stále oblíbenější destinací, můžeme vyrazit na výlet k jezerům a do hor, to vše klidně autem a cesta nám nezabere více než pár hodin. Navíc se jedná o naše sousedy. Je škoda, když se lidé vyhýbají výletům „za roh“ a dávají přednost větší exotice.

Rakousko – zimní dovolená v Salzburku
Publikováno: 29.1.2022
Zimní dovolenou si obvykle spojujeme s lyžováním, ale vhodně zkombinovaný sport a poznávání zajímavých míst nám může udělat volný čas ještě zajímavější. Ideální podmínky pro takovou zážitkovou dovolenou skýtá Salzbursko – rozlehlé skiareály blízko úžasného historického města, to prostě chceš!

Rakousko: Národní park Vysoké Taury a město Kaprun
Publikováno: 8.10.2017
Národní park Vysoké Taury je jedna z nejvíce vyhledávaných oblastí rakouských Alp. Nabízí doslova pohádkovou přírodu – ostré špičky třítisícových a dvoutisícových hor, vysokohorská jezera v panenské přírodě jako z pohádky, rozsáhlá ledovcová pole atd. Vysoké Taury jsou navštěvovány díky vysokohorské turistice i díky lyžařským střediskům, kterých je v celé oblasti mnoho.

Rakousko, Kitzsteinhorn – skvělá lyžovačka
Publikováno: 6.2.2022
Pokud rádi lyžujete nebo jezdíte na snowboardu, nejste úplní začátečníci a chcete mít jistotu kvalitního sněhu, Kitzsteinhorn je jasná volba. Jedná se totiž o ledovec, který se nachází v Alpách – v pohoří Vysoké Taury – a sníh zde leží celoročně. Kitzsteinhorn leží severně od nejvyššího rakouského vrcholu Grossglockner a dosahuje výšky 3 203 metrů nad mořem.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor II.
Publikováno: 6.9.2015
Pro další den jsme s kamarádkou zvolily projížďku po vysokohorské placené silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, která je dlouhá asi 48 km. S různými odbočkami a zastávkami se nám cesta ale asi protáhne…

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor I.
Publikováno: 30.8.2015
S kamarádkou jsme se rozhodly, že vyrazíme na výlet. Už jen plánování cesty bylo skvělé. Prohlížela jsem různé průvodce, hledala jsem nějakou inspiraci na stránkách cestovních kanceláří a nakonec jsme rozhodly, že navštívíme krásné místo v blízkosti Salzburgu, malou vesničku Abtenau, která bude naším zázemím, odkud budeme cestovat po okolí.

Rakousko: Pasterze – nejdelší ledovec Východních Alp
Publikováno: 5.8.2015
Ledovce patří k neodmyslitelným a charakteristickým prvkům velehor, tvoří jejich přirozenou součást. Svou erozivní činností výrazně přispívají k utváření vysokohorského reliéfu, jsou také bohatým vodním zdrojem. V rakouské části Alp se také nachází množství různých menších i větších ledovců. Nejdelším a nejznámějším rakouským ledovcem je Pasterze, který se nachází v pohoří Vysoké Taury.

Rakousko: Kaprun – vysokohorské přehrady Wasserfallboden a Mooserboden
Publikováno: 29.7.2015
Rakouská obec Kaprun, ležící na úpatí pohoří Vysoké Taury, je vyhledávanou dovolenkovou destinací. Je známá zejména díky proslulému lyžařskému středisku a nalézá se na zasněžených svazích hory Kitzsteinhorn. V okolí Kaprunu se však nacházejí i další neméně zajímavé atrakce. K těmto pozoruhodnostem můžeme zařadit i vysokohorská vodní díla Wasserfallboden a Mooserboden.

Rakousko: Zell am See - ledovec, hory a jezero
Publikováno: 6.1.2013
Na 138 kilometrech sjezdovek v Zell am See-Kaprun se třemi lyžařskými oblastmi Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel si užijí rodiny, začátečníci i zkušení lyžaři. Zell am See-Kaprun ale nabízí rozmanité možnosti také pro všechny, kteří hledají zážitek mimo sjezdovky. Od výletů na běžkách, pěšky nebo se sněžnicemi až po sporty na přírodní ledové ploše jezera Zeller See.

Víte, že? Rakousko: Solná komora
Publikováno: 18.11.2012
Východně od Salzburgu se nachází jedna z historicky nejzajímavějších oblastí Rakouska. Území, ležící na hranici tří spolkových zemí, bylo osídleno již v době kamenné. Vydejme se tedy do okolí malebného městečka Hallstatt, jehož půvab se zrcadlí v průzračných vodách stejnojmenného jezera.

Rakousko: Kalendář letních cykloakcí v Salcburku  
Publikováno: 28.4.2013
Salcburk je pro cyklisty oblíbenou destinací. Hornaté srdce Rakouska nabízí také v létě tohoto roku spoustu zajímavých akcí, při kterých zaplesá srdce nejednoho cyklistického nadšence. Pro rok 2013 jsou přichystané napínavé závody v horském terénu i na silnicích, extrémní sportovní výzvy, ale také klasické cyklistické akce s dlouholetou historií. A jaké to jsou?

Rakousko: Aktivní zimní dovolená zn. levně!
Publikováno: 16.12.2012
Dovolená v Alpách nemusí být drahá. To dokazuje nabídka dovolených v Salcbursku, kde je možné zažít zábavu na sjezdovce i na chalupě za tu nejlepší cenu. Ubytování je pro hosty připraveno v krásných hotelech, na malebných horských statcích nebo v rozlehlých rekreačních chalupách.

Rakousko: Dovolená v regionu Hochkönig
Publikováno: 13.1.2013
Region Hochkönig v Salcbursku nabízí vše, po čem touží každý správný lyžař. Rychlou jízdu na svazích světových pohárů, tři zábavní parky pro odvážné a 32 kilometrů dlouhý Královský okruh pro lyžaře-požitkáře. Díky adventním akcím, zimnímu geocachingu a nejrůznějším novinkám slibuje tento rakouský region nezapomenutelné zážitky ze zimní dovolené.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
13.8.2022
Evropská letiště jsou tuto dovolenkovou sezónu nevídaně vyťížená! Nápor, který zažívají je způsobený rekordní poptávkou cestujících, nedostatkem personálu a rušením letů ze strany aerolínií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 17. 8. 2022
svátek:Petra
dnes:
středa 17.8.
18 °C
zítra:
čtvrtek 18.8.
22 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X