www.infoglobe.cz » Kanárské ostrovy, Tenerife – kaňon Masca aneb cesta do pravěku

Kanárské ostrovy, Tenerife – kaňon Masca aneb cesta do pravěku

Publikováno: 29.6.2019
Kaňon Masca je na Tenerife jedním z míst, kde uvěříte, že jste se vrátili do druhohor a že na vás musí každou chvíli zpoza skály vykouknout ztracený dinosaurus.

Nejlepším způsobem, jak se ke kaňonu dostat, je dojet nejprve autobusem k horskému městečku Santiago del Teide. V tamním infocentru si buď můžete koupit lístek na autobus jedoucí přímo do osady Masca, nebo si domluvíte taxík. Během čekání určitě stojí za to si městečko pozorně prohlédnout. Nachází se v něm pěkný kostelík, budovy s typickými kameny ve zdi, a dokonce je zde i Muzeum tenerifských sopek. Právě Santiago del Teide, které je ve výšce cca 1000 m n. m., jen o vlásek uniklo poslednímu řádění sopky, kdy se těsně před jeho branami zastavila rozžhavená láva a místní to dosud považují za zázrak.

kaňon Masca

Autobus vás z městečka povede po velmi strmé a klikaté cestě až do osady Masca, odkud vede jediná cesta dolů. Sestup kaňonem je poměrně náročný a k moři se prudce klesá z nadmořské výšky 650 metrů. Určitě v den výletu bedlivě sledujte počasí, a pokud by podle předpovědi mělo pršet, nechte výlet raději na jindy. V kaňonu se totiž před deštěm nikam neschováte a při větším lijáku se cesta může nepříjemně změnit na potok. Naopak když bude svítit sluníčko, nezapomeňte si doma pokrývku hlavy a dostatek tekutin. Sestup trvá přibližně tři hodiny, nicméně pro jistotu počítejte i se čtyřmi hodinami. Okolní příroda vás totiž nenechá projít jen tak bez povšimnutí, vytváří kouzelné scenérie dávného pravěku a focení tak krásného místa zabere nějaký ten čas.

osada Masca   kaňon Masca

kaňon Masca   kaňon Masca

Kaňon končí na pláži Playa de Masca která je jednou z nejkrásnějších pláží na Tenerife. Moře se zde pyšní tyrkysovými odstíny a je průzračně čisté. Na část pláže však nebývá za větrného počasí povoleno vstupovat, protože na ni z okolních skal padají kameny. Ze zátoky se můžete dostat pouze dvěma způsoby: buď půjdete stejnou cestou nahoru, což může být dost vyčerpávající, nebo se svezete loďkou k turistickému městu Los Gigantes. Během plavby uvidíte obrovský skalnatý útvar zvaný Acantilados de Los Gigantes, jehož útesy se od hladiny moře vzpínají až do výšky 500–850 metrů a jsou jednou z nejhlavnějších turistických atrakcí na ostrově. A když budete mít štěstí, můžete v oceánu zblízka spatřit dokonce i delfíny a želvy.

Playa de Masca   průzračně čistá voda na Playa de Masca

GPS: 28°18'17.5"N 16°49'44.0"W

Text a foto: Šárka HylmarováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kanárské ostrovy, Tenerife – evropská perla oceánu
Publikováno: 25.5.2019
Pokud právě přemýšlíte nad letošní dovolenou, určitě ve svém výběru nezapomeňte na Kanárské ostrovy. Ačkoliv se geograficky jedná o součást afrického kontinentu, patří pod Španělsko. Tenerife je jejich největším ostrovem a láká nejen klidnou atmosférou, ale náročnější turisty přitahuje i pro svou neopakovatelnou krásu sopečné přírody.

Kanárské ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz
Publikováno: 8.6.2019
V severní části ostrova Tenerife se nachází poklidné město Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalé rybářské osady a posléze se stalo významným přístavním městem. Dnes je jeho hlavní ekonomická činnost turismus, proto je zde veliké množství hotelů. Ostatně pěkné apartmány tu můžete sehnat za velmi příznivou cenu. V kombinaci se spolehlivou veřejnou dopravou tak nemusíte pro zdejší dovolenou ani platit za služby cestovní kanceláře.

Kanárské ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide
Publikováno: 15.6.2019
Nejimpozantnějším místem Tenerife, které jsme poznali, je spící sopka Pico del Teide. Vypíná se ze středu ostrova vzhůru k oblakům až do výšky 3 718 m n. m., čímž je prakticky nejvyšším místem Španělska i Atlantského oceánu. Pokud ji změříme ode dna oceánu, je dokonce třetí nejvyšší sopkou na světě. Sopka je i s okolní krajinou národním parkem a je právem zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.

Kanárské ostrovy, Tenerife – univerzitní město La Laguna
Publikováno: 1.6.2019
Pokud se vypravíte na Tenerife a budete chtít poznat jeho historii, určitě nevynechejte jeho druhé největší město La Lagunu s oficiálním názvem Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Můžete se sem velmi rychle dopravit z hlavního města Santa Cruz, neboť tato dvě města jsou propojena tramvají. Dostat se sem lze například i přímou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.

Kanárské ostrovy, Tenerife – východ slunce z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikováno: 22.6.2019
Na vrchol sopky Pico del Teide není snadné se dostat. Musíte k tomu totiž získat povolení, které je sice zdarma, avšak doporučuji si o něj zažádat s dostatečným předstihem nejlépe několika týdnů. Důvodem je omezená kapacita 200 osob za den. My jsme se však k vrcholu kráteru dostali jiným způsobem.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.10.2019
Šumavská příroda zaznamenala po více jak sto letech výskyt pralesního bezobratlého živočicha – kornatce velkého, 1,5 centimetru velkého černého brouka, který se znovu objevil v národním parku Šumava.
14.10.2019
V sobotu 19. října ožijí Pezinské vinohrady pod Starou horou lahodnými víny, piknikovými lahůdkami i uchu lahodící hudbou v obklopení pestrých barev podzimu.
13.10.2019
Známý cestovatelský portál i letos vytvořil celosvětový žebříček těch nejoblíbenějších leteckých společností, který vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 15. 10. 2019
svátek:Tereza
dnes:
úterý 15.10.
18 °C
zítra:
středa 16.10.
13 °C