www.infoglobe.cz » Kanárské ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz

Kanárské ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz

Publikováno: 8.6.2019
V severní části ostrova Tenerife se nachází poklidné město Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalé rybářské osady a posléze se stalo významným přístavním městem. Dnes je jeho hlavní ekonomická činnost turismus, proto je zde veliké množství hotelů. Ostatně pěkné apartmány tu můžete sehnat za velmi příznivou cenu. V kombinaci se spolehlivou veřejnou dopravou tak nemusíte pro zdejší dovolenou ani platit za služby cestovní kanceláře.

Na rozdíl od suchého a teplého jihu je sever větrnější a počasí je vlhčí. To tvoří ideální podmínky na procházky okouzlujícím centrem města, posezení v předzahrádkách restaurací či na pozorování nezkrotných vln oceánu. Počasí je příjemné i v zimním období, a tak je Puerto hojně navštěvováno i během vánočních svátků a při silvestrovských oslavách.

bývalý rybářský přístav

pobřeží s lávovými kameny   pláž Playa Jardín

Mezi největší turistické atrakce patří botanická zahrada z 18. století, banánové plantáže, Lago Martianez – komplex bazénů s čerstvou mořskou vodou a dále také zoologická zahrada zvaná Loro Park. Největším lákadlem ale přesto zůstává téměř černé pobřeží, které je tvořeno lávovými kameny. Vzhledem k drsnějším plážím se vyplatí mít s sebou boty do vody. Voda v oceánu může být pro některé poněkud chladnější, větrné počasí navíc způsobuje občas i dost silné vlny. Přinejmenším na osvěžení je však teplota vody dostačující.

typické tmavé kameny   komplex bazénů Lago Martianez

ulička v Puertu de la Cruz   typické barevné domy s dřevěnými balkony

Během procházky centrem města si můžeme povšimnout typické koloniální architektury a historických domů s dřevěnými balkony. Doporučuji zajít na nádherné náměstí Plaza del Charco, které je doslova oázou uprostřed města. Snad je to i tím, že palmy a vavříny dovezené v 19. století z Kuby vytvářejí příjemný stín. Další ze zajímavých míst je jen o ulici vedle starý rybářský přístav, na jehož místě se nyní nachází malá pláž Playa del Muelle. Kousek dál můžete spatřit také pevnost Castillo San Felipe ze 17. století, která měla chránit ostrov před piráty, Angličany a Francouzi.

pevnost Castillo San Felipe

Město můžeme využít i jako výchozí bod pro zajímavé výlety v okolí. Díky kvalitním cestám si z Puerta můžeme udělat například jednodenní výlet autobusem nebo půjčeným autem do univerzitního města La Laguna či pod sopku Pico del Teide.

GPS: 28°25'01.1"N 16°33'01.2"W

 

Text a foto: Šárka HylmarováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kanárské ostrovy, Tenerife – evropská perla oceánu
Publikováno: 25.5.2019
Pokud právě přemýšlíte nad letošní dovolenou, určitě ve svém výběru nezapomeňte na Kanárské ostrovy. Ačkoliv se geograficky jedná o součást afrického kontinentu, patří pod Španělsko. Tenerife je jejich největším ostrovem a láká nejen klidnou atmosférou, ale náročnější turisty přitahuje i pro svou neopakovatelnou krásu sopečné přírody.

Kanárské ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide
Publikováno: 15.6.2019
Nejimpozantnějším místem Tenerife, které jsme poznali, je spící sopka Pico del Teide. Vypíná se ze středu ostrova vzhůru k oblakům až do výšky 3 718 m n. m., čímž je prakticky nejvyšším místem Španělska i Atlantského oceánu. Pokud ji změříme ode dna oceánu, je dokonce třetí nejvyšší sopkou na světě. Sopka je i s okolní krajinou národním parkem a je právem zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.

Kanárské ostrovy, Tenerife – východ slunce z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikováno: 22.6.2019
Na vrchol sopky Pico del Teide není snadné se dostat. Musíte k tomu totiž získat povolení, které je sice zdarma, avšak doporučuji si o něj zažádat s dostatečným předstihem nejlépe několika týdnů. Důvodem je omezená kapacita 200 osob za den. My jsme se však k vrcholu kráteru dostali jiným způsobem.

Kanárské ostrovy, Tenerife – kaňon Masca aneb cesta do pravěku
Publikováno: 29.6.2019
Kaňon Masca je na Tenerife jedním z míst, kde uvěříte, že jste se vrátili do druhohor a že na vás musí každou chvíli zpoza skály vykouknout ztracený dinosaurus.

Kanárské ostrovy, Tenerife – univerzitní město La Laguna
Publikováno: 1.6.2019
Pokud se vypravíte na Tenerife a budete chtít poznat jeho historii, určitě nevynechejte jeho druhé největší město La Lagunu s oficiálním názvem Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Můžete se sem velmi rychle dopravit z hlavního města Santa Cruz, neboť tato dvě města jsou propojena tramvají. Dostat se sem lze například i přímou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 23. 10. 2020
svátek:Teodor
dnes:
pátek 23.10.
15 °C
zítra:
sobota 24.10.
13 °C