www.infoglobe.cz » Kanárské ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide

Kanárské ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide

Publikováno: 15.6.2019
Nejimpozantnějším místem Tenerife, které jsme poznali, je spící sopka Pico del Teide. Vypíná se ze středu ostrova vzhůru k oblakům až do výšky 3 718 m n. m., čímž je prakticky nejvyšším místem Španělska i Atlantského oceánu. Pokud ji změříme ode dna oceánu, je dokonce třetí nejvyšší sopkou na světě. Sopka je i s okolní krajinou národním parkem a je právem zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.

silnice vedoucí ke stanici lanovky pod Pico del Teide   pohled z cesty u vyhlídky Pico Viejo

Krásu sopečné přírody a výhledy na oceán si můžete vychutnat i tehdy, pokud se nebudete cítit na větší výlet. Můžete totiž jednoduše využít lanovku, u které je stanice autobusu a velké parkoviště. Lístky na lanovku si můžete buď koupit předem prostřednictvím webových stránek, nebo na místě. Jízda lanovkou, která trvá přibližně 8 minut, je sama o sobě velkým zážitkem, neboť během chvilky budete o 1 200 metrů výše, a to v nadmořské výšce 3 555 metrů. Výlet z důvodu velkého převýšení není doporučován pro děti mladší 3 let ani pro těhotné ženy. U některých lidí může hrozit navíc horská nemoc. Potkali jsme tam ale zdravotníka, podle kterého to nejlépe spraví sladký kofeinový nápoj. I v létě doporučuji, abyste si s sebou sbalili teplé oblečení a bundu, protože vítr je v této výšce poměrně silný a je zde chladno.

ráter sopky Pico Viejo

Od horní stanice lanovky (říká se jí La Rambleta) vedou tři trasy. Jedním směrem je vrchol Teide – výšlap může být trochu náročnější, bude vás totiž čekat strmé stoupání a podle tabulek se na vrchol od stanice dostanete za 40 minut. Tato trasa je omezena počtem 200 osob za den, a to z důvodu ochrany tamní přírody. Je přitom důležité si s dostatečným předstihem (nejlépe několik týdnů) zdarma zarezervovat povolení ke vstupu na vrchol, bez toho vás dále nepustí.

cesta od vyhlídky Pico Viejo k horní stanici lanovky La Rambleta   cesta k vyhlídce La Fortaleza

Úžasné jsou nicméně i dvě mnohem lehčí trasy vedoucí od stanice lanovky, na které žádné povolení nepotřebujete. Cesta na vyhlídku La Fortaleza vám zabere přibližně 25 minut a uvidíte odsud severní část Tenerife. Nebo můžete dojít k vyhlídce na jižní stranu ostrova a na sopku Pico Viejo, kam to trvá 30 minut. Obě místa jsou lehce dostupná a nebude vás čekat žádné větší stoupání ani klesání. Výhledy na sopečnou krajinu a na oceán jsou odsud přímo úchvatné.

lávový jazyk u vyhlídky La Fortaleza

GPS: 28°16'20.5"N 16°38'32.8"W

Text a foto: Šárka HylmarováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Kanárské ostrovy, Tenerife – evropská perla oceánu
Publikováno: 25.5.2019
Pokud právě přemýšlíte nad letošní dovolenou, určitě ve svém výběru nezapomeňte na Kanárské ostrovy. Ačkoliv se geograficky jedná o součást afrického kontinentu, patří pod Španělsko. Tenerife je jejich největším ostrovem a láká nejen klidnou atmosférou, ale náročnější turisty přitahuje i pro svou neopakovatelnou krásu sopečné přírody.

Kanárské ostrovy, Tenerife – východ slunce z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikováno: 22.6.2019
Na vrchol sopky Pico del Teide není snadné se dostat. Musíte k tomu totiž získat povolení, které je sice zdarma, avšak doporučuji si o něj zažádat s dostatečným předstihem nejlépe několika týdnů. Důvodem je omezená kapacita 200 osob za den. My jsme se však k vrcholu kráteru dostali jiným způsobem.

Kanárské ostrovy, Tenerife – kaňon Masca aneb cesta do pravěku
Publikováno: 29.6.2019
Kaňon Masca je na Tenerife jedním z míst, kde uvěříte, že jste se vrátili do druhohor a že na vás musí každou chvíli zpoza skály vykouknout ztracený dinosaurus.

Kanárské ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz
Publikováno: 8.6.2019
V severní části ostrova Tenerife se nachází poklidné město Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalé rybářské osady a posléze se stalo významným přístavním městem. Dnes je jeho hlavní ekonomická činnost turismus, proto je zde veliké množství hotelů. Ostatně pěkné apartmány tu můžete sehnat za velmi příznivou cenu. V kombinaci se spolehlivou veřejnou dopravou tak nemusíte pro zdejší dovolenou ani platit za služby cestovní kanceláře.

Kanárské ostrovy, Tenerife – univerzitní město La Laguna
Publikováno: 1.6.2019
Pokud se vypravíte na Tenerife a budete chtít poznat jeho historii, určitě nevynechejte jeho druhé největší město La Lagunu s oficiálním názvem Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Můžete se sem velmi rychle dopravit z hlavního města Santa Cruz, neboť tato dvě města jsou propojena tramvají. Dostat se sem lze například i přímou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
16.10.2020
Již brzy si budete moci prolistovat nové knížky zachycující krásy Považské Bystrice i Topolčan a jejich okolí z ptačí perspektivy.
14.10.2020
Zítra nabývají na Slovensku platnosti nová opatření související se šířením onemocnění covid-19.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 20. 10. 2020
svátek:Vendelín
dnes:
úterý 20.10.
11 °C
zítra:
středa 21.10.
12 °C