www.infoglobe.cz » Kanárské ostrovy, Tenerife – univerzitní město La Laguna

Kanárské ostrovy, Tenerife – univerzitní město La Laguna

Publikováno: 1.6.2019
Pokud se vypravíte na Tenerife a budete chtít poznat jeho historii, určitě nevynechejte jeho druhé největší město La Lagunu s oficiálním názvem Ciudad de San Cristóbal de La Laguna. Můžete se sem velmi rychle dopravit z hlavního města Santa Cruz, neboť tato dvě města jsou propojena tramvají. Dostat se sem lze například i přímou linkou autobusu z Puerta de la Cruz.

Město La Laguna bylo založeno v 15. století a je plné unikátní architektury, barevných domů s dřevěnými balkony i významnch kostelů. V roce 1999 proto bylo právem zapsáno do seznamu památek světového dědictví UNESCO. Nachází se v něm také Universita La Laguna, která je nejstarší univerzitou na Kanárských ostrovech.

pěší ulička Calle Obispo Rey Redondo    ulice Calle Nuñez de la Peña

Ve městě stojí za to navštívit katedrálu Catedral de Nuestra Señora de los Remedios, která je zároveň biskupským sídlem. Odsud projdete rovně dlouhou ulicí až k náměstí Plaza de la Concepción, jehož dominantou je nejstarší kostel na Tenerife, kostel Iglesia de la Concepción z počátku 16. století. Součástí kostela je věž, na kterou byste měli jít hned ze dvou důvodů: zblízka uvidíte (a když budete mít štěstí, i hlasitě uslyšíte) největší zvon na Tenerife a zároveň z výšky uvidíte krásné barevné město. Asi nejvýznamnějším místem pro obyvatele celých Kanárských ostrovů je však královská svatyně Cristo de La Laguna z 16. století, ve které je jako součást oltáře vysoce uctívaná socha ukřižovaného Ježíše Krista. Socha byla vyřezána ze dřeva počátkem 16. století a pochází z Antverp. Je vysoce ceněna nejen z historického, ale zejména uměleckého hlediska, za povšimnutí stojí především výraz v jeho obličeji.

Catedral de Nuestra Señora de los Remedios   dřevěná socha ukřižovaného Ježíše Krista z 16. století z Antvrerp (součástí oltáře v královské svatyni Cristo de La Laguna)

Jestliže budete chtít i další kulturní zážitky, můžete navštívit muzea. Tradiční Museo de Historia de Tenerife v historické budově Casa Lercaro nabízí pohled do dějin Kanárských ostrovů a Tenerife. V pátek a v sobotu odpoledne je vstupné zdarma. Během výletu určitě nevynechejte historickou budovu bývalého kláštera San Agustín z počátku 16. století. V budově byla první střední škola na Kanárských ostrovech. Před vstupem do budovy je možné přes okénko ve zdi spatřit trosky bývalého kostela Iglesia San Agustín, který shořel při velkém požáru v roce 1964. Je velmi zvláštní vidět, jak se v ruinách tak významné budovy prochází slepice nebo kočka. Naproti se nachází malá výstava Galería de Arte Artizar, ve které jsou zajímavá díla místních umělců. A pokud se zajímáte o vědu a vesmír, La Laguna nabízí i interaktivní muzeum Museo de la Ciencia y el Cosmos, které je vhodné rovněž pro děti.

bývalý klášter San Agustín   ruiny kostela Iglesia San Agustín

Budete-li si již chtít od kulturních zážitků odpočinout a pouze vnímat atmosféru města, projděte se například kolem krásných domů, jako jsou Casa de Ossuna, Casa Salazar nebo Palacio de Nava, určitě nebudete zklamaní.

GPS: 28°29'26.8"N 16°19'06.8"W

 

Text a foto: Šárka HylmarováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kanárské ostrovy, Tenerife – evropská perla oceánu
Publikováno: 25.5.2019
Pokud právě přemýšlíte nad letošní dovolenou, určitě ve svém výběru nezapomeňte na Kanárské ostrovy. Ačkoliv se geograficky jedná o součást afrického kontinentu, patří pod Španělsko. Tenerife je jejich největším ostrovem a láká nejen klidnou atmosférou, ale náročnější turisty přitahuje i pro svou neopakovatelnou krásu sopečné přírody.

Kanárské ostrovy, Tenerife – Puerto de la Cruz
Publikováno: 8.6.2019
V severní části ostrova Tenerife se nachází poklidné město Puerto de la Cruz. Vzniklo z bývalé rybářské osady a posléze se stalo významným přístavním městem. Dnes je jeho hlavní ekonomická činnost turismus, proto je zde veliké množství hotelů. Ostatně pěkné apartmány tu můžete sehnat za velmi příznivou cenu. V kombinaci se spolehlivou veřejnou dopravou tak nemusíte pro zdejší dovolenou ani platit za služby cestovní kanceláře.

Kanárské ostrovy, Tenerife – sopka Pico del Teide
Publikováno: 15.6.2019
Nejimpozantnějším místem Tenerife, které jsme poznali, je spící sopka Pico del Teide. Vypíná se ze středu ostrova vzhůru k oblakům až do výšky 3 718 m n. m., čímž je prakticky nejvyšším místem Španělska i Atlantského oceánu. Pokud ji změříme ode dna oceánu, je dokonce třetí nejvyšší sopkou na světě. Sopka je i s okolní krajinou národním parkem a je právem zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.

Kanárské ostrovy, Tenerife – východ slunce z vrcholu sopky Pico del Teide
Publikováno: 22.6.2019
Na vrchol sopky Pico del Teide není snadné se dostat. Musíte k tomu totiž získat povolení, které je sice zdarma, avšak doporučuji si o něj zažádat s dostatečným předstihem nejlépe několika týdnů. Důvodem je omezená kapacita 200 osob za den. My jsme se však k vrcholu kráteru dostali jiným způsobem.

Kanárské ostrovy, Tenerife – kaňon Masca aneb cesta do pravěku
Publikováno: 29.6.2019
Kaňon Masca je na Tenerife jedním z míst, kde uvěříte, že jste se vrátili do druhohor a že na vás musí každou chvíli zpoza skály vykouknout ztracený dinosaurus.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 23. 10. 2020
svátek:Teodor
dnes:
pátek 23.10.
15 °C
zítra:
sobota 24.10.
13 °C