www.infoglobe.cz » Keňa: Národní park Mount Kenya – VIDEO

Keňa: Národní park Mount Kenya – VIDEO

Publikováno: 23.4.2019
Jedním z nejkrásnějších a možná i nejpřekvapivějších míst, které můžete v Keni navštívit, je národní park kolem nejvyšší hory země, Mount Kenya. Můžete přijet na den a pozorovat v nádherném horském pralese divoké slony, buvoly či opice, nebo se pokusit zdolat vrchol Lenana ve skoro 5000 metrech, dostupný bez technického lezení.

Národní park najdete v centrální Keni, kde chrání 715 čtverečních kilometrů unikátní přírody, přímo na něj pak navazuje zhruba stejně velká lesní rezervace. Většina parku leží ve výšce nad 3000 metrů a nejvyšší vrchol Batian pak dosahuje 5199 metrů. Horský prales tak postupně střídá alpinská vegetace a těsně pod vrcholy uvidíte několik ledovců. Část národního parku přitom protíná rovník.

cesta začíná v krásném horském pralese   prales v nižších polohách parku

Největším lákadlem pro jednodenní výlety jsou určitě divoká zvířata, která v parku můžete pozorovat. Celoročně se tu zdržuje relativně hodně slonů, můžete potkat i buvoly, několik druhů antilop, například vodušku velkou či antilopu losí, opice a nespočet druhů ptáků. Ve vyšších polohách pak téměř jistě narazíte na skupinky damanů. V národním parku Mt. Kenya navíc najdete několik druhů zvířat i rostlin, které nikde jinde na světě nežijí. Ikonické jsou například zdejší obrovské lobélie.

skupinka damanů v jednom z kempů   pštrosí lobélie

zdejší obří lobélie

K samotnému treku na vrchol se dostaneme v příštím dílu. Určitě se ale můžete těšit na nádherné výhledy i nezapomenutelný východ slunce. Pokud budete mít štěstí, uvidíte v dálce i nejvyšší horu Afriky, Kilimandžáro. Výstup zvládne každý alespoň trochu trénovaný člověk, jen se připravte na nevyzpytatelnou horskou nemoc.

od zhruba 3000 metrů už vás ale čekají jen planiny   nádherný pohled do údolí, které se táhne až pod vrchol Mt. Kenya

Vstup do parku stojí 52 dolarů na osobu a den. Nemusíte mít průvodce, do parku vás ale nepustí samotné. Vždy se na bráně musíte registrovat alespoň ve dvojici. Na území parku najdete několik kempů i horských chat, ubytování se rezervuje na bráně. Pokud se rozhodnete zůstat víc dní, doporučuji při vstupu stejně platit jen jeden. Zbytek bez problémů doplatíte při odchodu, a pokud se vám stejně jako mně stane, že cestu dolů zvládnete o den rychleji, ušetříte slušnou částku. Již zaplacený vstup vám totiž nikdo nevrátí.

vrcholy Batian, Nelion a Point Lenana

K Mount Kenya se z Nairobi snadno dostanete po kvalitní hlavní silnici buď do Embu a Meru, nebo z druhé strany do Nyeri a Nanyuki. Do Meru a Nanyuki můžete i doletět pohodlným vnitrostátním letem, což doporučuji spíše kvůli výhledům než významné úspoře času.

východ slunce z vrcholu Lenana

Ať už se rozhodnete zdolat vrchol, nebo jen vyrazit na safari, návštěvu národního parku Mount Kenya byste rozhodně neměli vynechat.

GPS: 0°08'58.1"S 37°19'00.6"E

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Hudba: Jon Luc HeffermanDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Keňa – nádherná země plná zeber, sopek a skvělých lidí – VIDEO
Publikováno: 5.3.2019
Do Afriky jsem letěl úplně poprvé. Nic jsem od cesty nečekal, a tak mě Keňa mohla jen mile překvapit. Volba na ni padla v podstatě náhodou. Během měsíce jsem se do ní ale zamiloval. Získal jsem spoustu nových přátel, zažil krásu divoké přírody, užil si pravé dobrodružství na motorce a vyšlápl si skoro do 5000 metrů pro nezapomenutelný východ slunce. Alespoň o část zážitků se s vámi v novém seriálu podělím.

Keňa: Fascinující exkurze do čajových továren – VIDEO
Publikováno: 16.4.2019
Už v minulém díle jste zjistili, že Keňa patří mezi největší producenty čaje na světě. Pojďme se nyní společně podívat za zdi čajových továren, kde probíhá fascinující přeměna ze zelených čajových lístků v čaj, který známe my v Evropě.

Keňa, jezero Naivasha – výlet za hrochy, buvoly i vodními ptáky – VIDEO
Publikováno: 19.3.2019
Vynechat při návštěvě Keni jezero Naivasha by byl hřích. Na rozdíl od ostatních národních parků neplatíte za vstup, přitom máte téměř jistotu, že z bezprostřední blízkosti uvidíte hrochy, spoustu vodních ptáků a pravděpodobně i buvoly či žirafy.

Keňa: Čajové plantáže a horské scenerie kolem Meru – VIDEO
Publikováno: 9.4.2019
Keňa patří díky Britům mezi největší exportéry čaje na světě. Zdejší hory poskytují ideální klima pro jeho pěstování, nouze není ani o kvalitní půdu. Jako milovník čaje jsem samozřejmě nemohl návštěvu největší čajové oblasti kolem Mt. Kenya vynechat.

Keňa: Jezero Bogoria – unikátní ráj plameňáků – VIDEO
Publikováno: 2.4.2019
Zhruba 50 km od keňského města Nakuru najdete mělké jezero Bogoria. Leží v hluboké propadlině obklopené horami, nabízí tak nádherné pohledy. Hlavně tu ale uvidíte spoustu vodních ptáků, mimo jiné i obrovská hejna plameňáků.

Keňa: Mount Longonot – skvělý trek na sopku i trocha safari nedaleko Nairobi – VIDEO
Publikováno: 12.3.2019
První místo, kam jsem z hlavního města zamířil, byl národní park Mount Longonot. 2 780 metrů vysoká sopka s téměř dokonalým kráterem nabízí nádherný trek i možnost vidět zblízka dost divokých zvířat. Vyrazil jsem hned po východu slunce a rozhodně jsem nelitoval.

Keňa: Národní park Hell’s Gate – výlet do soutěsky i blízká setkání se zvířaty – VIDEO
Publikováno: 26.3.2019
Další z parků, kde jsem v Keni neodolal a vyrazil za divokými zvířaty, byl relativně malý Hell’s Gate v těsném sousedství jezera Naivasha. Najdete v něm několik kaňonů a spoustu zvířat po celý rok. Mně se poštěstilo setkání se žirafami i desítkami buvolů ze vzdálenosti několika metrů.


Souvisejicí videa

Keňa: jezero Naivasha – výlet za hrochy, buvoly i vodními ptáky
V národním parku, kde se jezero nachází, máte téměř jistotu, že uvidíte hrochy, buvoly i žirafy. ...

Keňa: Národní park Hell’s Gate – výlet do soutěsky i blízká setkání se zvířaty
Dalším keňským národním parkem, který dnes navštívíme, je Hell’s Gate. Nachází se v něm několik k...

Keňa: nádherná země plná zeber, sopek a skvělých lidí
Divoká příroda, dobrodružství na motorce, výhledy na západ slunce a safari, to je Keňa. Na relati...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 4. 6. 2020
svátek:Dalibor
dnes:
čtvrtek 4.6.
22 °C
zítra:
pátek 5.6.
18 °C