www.infoglobe.cz » Keňa: Národní park Tsavo

Keňa: Národní park Tsavo

Publikováno: 10.3.2012
Národní park Tsavo je obrovský. Je tak velký, že ho dokonce museli rozdělit na dva, takže nevýhoda pro jeho návštěvníky je na světě: musíte zaplatit při vstupu do každé části. Tím ale veškeré nepříjemnosti končí – asi 21 000 km² Východního a Západního parku Tsavo vás uvítá řevem lvů a možná konečně zjistíte, jak dělá žirafa.

Východní a Západní Tsavo

Východní část parku tvoří hlavně savany a povodí řeky Voi s nádrží Aruba, kolem které to opravdu žije. Za vodou se sem stahují obrovské kolonie zvířat a sloni tu mají červenou barvu. Proč? Válejí se totiž v bahně červené barvy a po koupeli tam získávají jeho odstín. Potkáte tu také stáda žiraf, zeber, buvolů a antilop, překvapit by vás neměl ani lev, gepard ani hroch.

Stáda pakoňů křižují národní parky Keni a hledají nejlepší místa s dostatkem vody a potravy

Na západní straně parku Tsavo převládá sopečná krajina s lesnatými pastvinami, zavlažovanými řekou. Atrakcí číslo jedna jsou prameny Mzima, které pramení do dvou jezer. Právě tohle místo je nejlepší pozorovatelna hrochů a krokodýlů z celé Keni. V korunách palem navíc žijí barevní ptáci a opice, takže nikdy nevíte, kde zahlédnete oko divoké šelmy.

stáda žiraf se pasou na obrovských zelených pláních a můžou se k vám kdykoli rozběhnout

Safari v Keni – praktické informace

Vidět divoká africká zvířata v jejich přirozeném prostředí je zážitek, na který nikdy nezapomenete. Setkat se tváří v tvář divočině není snadné a je potřeba dlouho čekat, ten krátký pohled plný tichého našlapování šelmy pak ale stojí za to. Nejobvyklejším způsobem, jak na safari, je pomocí džípu s řidičem, který přesně ví, kam vás má dovézt, v některých parcích je dokonce možný pohyb na kole nebo pěšky.

Většina turistů zvolí projížďku národním parkem v džípu s profesionálním řidičem

Jakkoli pojedete, vyrazit musíte brzo ráno – zvířata jsou tou dobou nejaktivnější a možná uvidíte i lva s čerstvě ulovenou kořistí. Bydlení v národních parcích zajišťují kvalitní kempy s dobře vybavenými stany i restauracemi. Ten pravý odpočinek po dobrodružném safari ale hledejte na plážích Indického oceánu, kde vyrostlo několik přepychových resortů s veškerým zázemím i pro rodiny s dětmi.

Autor: Viola Kratochvílová a cestovní kancelář ESO travel

Prozkoumejte krásnou Keňu ještě víc! Když slova nestačí, podívejte se na Fotky –Keňa, které byly pořízeny při safari po zemi Keňa.

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Keňa: Čajové plantáže a horské scenerie kolem Meru – VIDEO
Publikováno: 9.4.2019
Keňa patří díky Britům mezi největší exportéry čaje na světě. Zdejší hory poskytují ideální klima pro jeho pěstování, nouze není ani o kvalitní půdu. Jako milovník čaje jsem samozřejmě nemohl návštěvu největší čajové oblasti kolem Mt. Kenya vynechat.

Keňa – zelený ráj Afriky I.
Publikováno: 21.8.2010
Keňa je významnou africkou zemí, jež má velké přírodní bohatství, které v sobě zahrnuje jedinečné druhy fauny a flóry, a také koloniální minulost, která se mísí s místní kulturou a zvyky.

Keňa − zelený ráj Afriky II.
Publikováno: 25.8.2010
Druhý díl seriálu o Keni pojednává o nejznámějších a nejdůležitějších přírodních parcích a rezervacích.

Keňa – zelený ráj Afriky III.
Publikováno: 28.8.2010
Ve třetím díle o Keni se dozvíte něco o hlavním městě Nairobi a o přírodních pozoruhodnostech této země.

Keňa - zelený ráj Afriky VI.
Publikováno: 8.9.2010
Jak se v Keni stravuje a jaká je zde doprava? Odpovědi naleznete v dnešním šestém díle.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2020
Veškerý oficiální program Chodských slavností s výjimkou poutní mše bude letos virtuální. Z budovy Městského kulturního centra – Pivovaru Domažlice budou ve dnech 15.–16. srpna vysílány premiéry předtočených pořadů a medailonů chodských souborů a dva živé přenosy.
8.8.2020
Státní hrad a zámek si letos připomíná kulaté výročí osmi set let od své první písemné zmínky. K této příležitosti uspořádal zámek netradiční prohlídky v denních i nočních hodinách, obohatil je o unikátní exponáty a pro veřejnost otevřel kostel sv. Jakuba s černínskou hrobkou. Bonusem je cenově zvýhodněná slosovatelná výroční vstupenka.
7.8.2020
V těchto dnech byla veřejnosti představena nová bezplatná mobilní aplikace Horské záchranné služby (dále jen HZS), která kromě přivolání pomoci prostřednictvím jednoho tlačítka přináší hned několik dalších novinek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 10. 8. 2020
svátek:Vavřinec
dnes:
pondělí 10.8.
28 °C
zítra:
úterý 11.8.
27 °C