www.infoglobe.cz » Korea: Soul – duše Korejské republiky II.

Korea: Soul – duše Korejské republiky II.

Publikováno: 15.8.2011
Slovo Soul v angličtině znamená duše a toto město se jím dá charakterizovat, protože je skutečně duší tohoto státu, co dá plným douškem pocítit každému návštěvníkovi. V minulé části jsme se věnovali zejména historickým památkám, dnes se podíváme do modernějších čtvrtí.

Soul - mrakodrap KLI 63 BuildingKLI 63 Building je nejvyšší mrakodrap v Jižní Koreji. Mnozí tuto budovu přirovnávají k neslavně známým dvojčatům v New Yorku. V mrakodrapu se nachází mnoho možností, jak strávit volný čas. Mně se celkem líbila Observatoř. Nacházela se na posledním poschodí a bylo tam přes 20 000 druhů rozličných potvůrek. Další ze zajímavostí této budovy byl prosklený uzavřený balkón. Byl to zvláštní pocit stát na hrubém skle a dívat se dolu do hloubky, kde pod vámi není dlouho-dlouho nic a až na samém spodku tvrdý dopad. Výhled na město však byl příliš lákavý na to, aby člověk odolal bez ohledu na neopodstatněné obavy.

Další ze zajímavých budov je Jongo Tower. V tomto případě označení budova je možná urážka. Přesněji řečeno jde o architektonický skvost. Už jen pohled na něj stojí za to a rozhodně byste si ho neměli nechat ujít. Trh Namdaemum se vyjímá tím, že se tam setkává venkovský a městský život. Zahlédnete dámu, oblečenou podle nejnovější módy, ale i neupravenou venkovanku s veselým úsměvem. Zajímavé místo i díky zboží, jaké tam objevíte. Od oblečení přes květiny až po různé kuriozity, jaké byste u nás jistě neobjevili.Soul - kousek z Chandeokgungu – umělé řeky, pozměněné do dnešní podoby před pěti lety.

V případě mizerného počasí se dá odskočit do Lotte worldu. Je to nákupní středisko přímo v centru města. Je tam neskutečné množství obchodních domů, k dispozici jsou vodní sporty – co mne trochu zarazilo, a také Disneyland, kde se z dospělého rázem stane malé dítě.

No, mě však nejvíce okouzlil Cheonggyecheon – umělý potůček, protékající středem Soulu a lemovaný vydlážděným chodníkem. Místy vytváří vodopády, kde voda teče u zídky. Někde najdete jakoby přírodou vytvořený přechod z kamenů, přes něž se dá přeskákat na druhou stranu břehu. Můžete si sednout na břeh a smáčet nohy ve vodě. Je čistá a vůbec nezapáchá. O to se důkladně postarali. Případně si můžete lehnout do trávníku a se zavřenýma očima poslouchat tekoucí vodu. Je to dokonalá ukázka toho, že i ve velkoměstě se dá vybudovat kousek pozemského ráje.Soul - tradiční korejská pochoutka – salátový list s vepřovým masem a houbami

Kromě zmíněných měst určitě stojí za vidění i palác Changgysonggung, Korejské buddhistické muzeum, Národní korejské muzeum, Brána Namdaemun, T´apkol park, World trade center, Hanok (tradiční vesnička), Olympijský stadion s olympijským parkem, a plno dalších míst, jenže čas plyne až příliš rychle, proto si musíme důkladně zvážit, co nás zajímá především.

Zvláštností Soulu je i to, že při procházce po chodníku podél stromořadí se jako na povel rozezvučí množství cvrčků. Na pohled ne moc lákavé, ale uším celkem lahodné. Trošku přerostlí se tak trochu podobají smaženým broukům, jaké prodávají ve stánku na ulici.Soul - přísada do jídel Hanjakze se dá koupit jen na některých místech

Jídla jsou většinou pálivá, ale o to zdravější. Ne nadarmo korejský lid vypadá mladší, než ve skutečnosti je. Rozhodně se patří ochutnat súši. Pro mne to byla první zkušenost s tímto jídlem, a popravdě jsem měla problém s tím spolknout chapadlo malé chobotnice, které se ještě svíjelo v posmrtné křeči, ale co člověk nezkusí, to nezažije.

Každopádně v Soulu se mi líbilo hlavně to, že bylo úplně jedno v jakou denní či noční hodinu se člověk vydal ven. Vždy se dalo něco dělat a vždy se všude potulovalo množství lidí. Dá se zažít půlnoční návštěva v jednom z mnoha otevřených shopping center, zaskočit si do lékárny nebo zaplavat si na plovárně. V Soulu není nic nemožné, nikde nenajdete zavřeno, protože Soul byl, je a vždy bude pro své obyvatele.

Soul – Na tomto místě v paláci Kyongbokkun se odehrávaly slavnostné ceremonie.

Text a foto: Mária Koczová

Překlad: Jiří VýbornýDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Korea: Soul - duše Korejské republiky I.
Publikováno: 1.8.2011
Omnes viae Romam ducunt. Všechny cesty vedou do Říma. Tuto větu zná asi každý Evropan. V Jižní Koreji mají svůj vlastní Řím. A tím je Soul. V angličtině toto slovo znamená duše. Tímto krátkým slovem by se toto město dalo také charakterizovat, protože je skutečně duší tohoto státu a dá to plným douškem pocítit každému návštěvníkovi.

Severní Korea: Postorwellovský stát I.
Publikováno: 18.1.2013
Ve východní Asii se nachází jeden z komusnitických režimů s kultem osobnosti, který zdaleka předčil to, zažíval Sovětský svaz za období Josifa Stalina.

Jižní Korea, Kjongdžu: poklady dávné korejské říše
Publikováno: 6.2.2015
Kjongdžu, starověkým obyvatelům Asie známé jako Geumseong, bylo kdysi hlavním městem dávné říše Silla, která ovládala dvě třetiny Korejského poloostrova. Dnes je to však moderní, uvolněné město s čtvrt milionem obyvatel, které je vedle Soulu a Jeju-do třetí nejoblíbenější jihokorejskou destinací.

Korejská republika, Pusan – město kamélií
Publikováno: 13.2.2015
Sportovní fanoušci si Pusan možná vybaví v souvislosti s fotbalovým šampionátem FIFA, který zde proběhl v roce 2002. Pusan je každopádně druhé největší korejské město. Jen v jeho aglomeraci žije 4.5 milionu obyvatel.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.5.2021
Už od tohoto měsíce vás Oravská galerie zve na vyhlídkovou plavbu po Oravské přehradě spojenou s prohlídkou expozic tradičního lidového umění na Slanickém ostrově. Loď OGSLANICA s kapacitou 90 míst vás přepraví k jednomu z nejnavštěvovanějších kulturních míst Oravy.
10.5.2021
Dobré zprávy pro lyžaře přicházejí z rakouských Korutan. Lyžařské středisko Mölltaler Gletscher opět otevírá své brány. Na sjezdovkách čekají na lyžaře více než 3 metry sněhu.
7.5.2021
Dnes vám představíme přírodní i kulturní památky, které se dostaly na předběžný seznam UNESCO.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v České republice:

Česká republika

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Praha – procházka centrem města

Brno – hlavní město Moravy

Kroměříž – podmanivá krása

ČR, Český Krumlov – za historií do jižních Čech

Kutná Hora: skvost středních Čech

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 15. 5. 2021
svátek:Žofie
dnes:
sobota 15.5.
16 °C
zítra:
neděle 16.5.
14 °C