www.infoglobe.cz » Korejská republika, Pusan – město kamélií

Korejská republika, Pusan – město kamélií

Publikováno: 13.2.2015
Sportovní fanoušci si Pusan možná vybaví v souvislosti s fotbalovým šampionátem FIFA, který zde proběhl v roce 2002. Pusan je každopádně druhé největší korejské město. Jen v jeho aglomeraci žije 4.5 milionu obyvatel.

Oproti hlavnímu městu Korejské republiky, Soulu, je Pusan mnohem levnější. Miska samgyetangu (ženšenová kuřecí polévka) by vás v Soulu vyšla asi na 260 korun, kdežto v Pusanu ji nemáte problém sehnat za poloviční cenu. Co může být pro mnohé větším lákadlem než nižší ceny, je příroda. Na mnoha místech v Pusanu si budete užívat pohled na vzdálené hory a zeleň obklopující město.

Pusan

Pusan, ležící na březích Východočínského a Japonského moře, sloužil během korejské války jako dočasné hlavní město a vzhledem ke své blízkosti Japonsku jako hlavní centrum pro obchod se zemí vycházejícího slunce. Pusan má tři hlavní pláže – Songjeong, Haeundae a Gwangalli, které z něj činí místo, jemuž turisté těžko odolávají. Přesto oproti Soulu jsou zde mnohem menší davy, což oceníte zvláště u známých místních atrakcí jako chrám Yonggungsa, Yongdusan park nebo Busan Tower.

Pusan - Shinsegea Centrum City

V Pusanu se toho dá dělat opravdu hodně. Jestliže hodláte dát opravdu zabrat svým peněženkám, můžete se vydat například do vůbec největšího obchodního centra na světě. Jmenuje se Shinsegae Centum City a jeho prodejní plocha činí půl milionu metrů čtverečních (pro srovnání: největší nákupní centrum v ČR má necelých 60 tisíc metrů čtverečních).

V Shinsegae Centrum City nemusíte nutně pouze nakupovat. Nachází se tu totiž množství míst, kde se dá trávit volný čas. Jedním z nich je i místní jjimjilbang. Jedná se v zásadě o veřejné lázně, kde jsou teplé a studené bazény, jacuzzi, sauny a místa pro přespání. Jjimjilbangy jsou totiž zpravidla otevřeny 24 hodin denně a mnoho Korejců sem jde v noci po práci, aby se uvolnili a rovnou zde přespali. Vstupné na čtyři hodiny vás zde vyjde asi na 250 korun. Pravidelní zákazníci nemají vstup časově omezen a platí pouze okolo 120-160 korun.

Pusan - Diamantový most

Gwangalli patří mezi nejpopulárnější pláže v Pusanu. Tvarem připomíná půlměsíc a vězte, že se jedná o skvělé místo, odkud se dá pozorovat Gwanganský most, jemuž se též přezdívá Diamantový most. Obzvláště večer, kdy se most rozsvítí se jedná o skvělou podívanou. Pláž je populární především mezi mladými lidmi. Je zde množství kaváren a restaurací a voda je zde krásně čistá.

Pokud cítíte, že vám začíná kručet v břiše, můžeme se vydat k Haeundae. Je to tržiště, které se nachází poblíž stejnojmenné pláže. Na tržišti najdete všemožné druhy ovoce, zeleniny a mas. Kromě toho je zde množství restaurací, kde si můžete sednout a dát si třeba čerstvého úhoře nebo chobotnicové sashimi.

Pusan - Haeundae Beach

Pusan na vás celkově zanechá příznivý dojem. Je to skvělá turistická destinace, která není natolik frekventovaná turisty, takže vám umožní lépe pozorovat každodenní život Korejců – co jedí, jak tráví volný čas atd.  

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Freebiekr, Duesride, Jagalchi, Softjuice, ZENsanDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Korea: Soul - duše Korejské republiky I.
Publikováno: 1.8.2011
Omnes viae Romam ducunt. Všechny cesty vedou do Říma. Tuto větu zná asi každý Evropan. V Jižní Koreji mají svůj vlastní Řím. A tím je Soul. V angličtině toto slovo znamená duše. Tímto krátkým slovem by se toto město dalo také charakterizovat, protože je skutečně duší tohoto státu a dá to plným douškem pocítit každému návštěvníkovi.

Korea: Soul – duše Korejské republiky II.
Publikováno: 15.8.2011
Slovo Soul v angličtině znamená duše a toto město se jím dá charakterizovat, protože je skutečně duší tohoto státu, co dá plným douškem pocítit každému návštěvníkovi. V minulé části jsme se věnovali zejména historickým památkám, dnes se podíváme do modernějších čtvrtí.

Jižní Korea, Kjongdžu: poklady dávné korejské říše
Publikováno: 6.2.2015
Kjongdžu, starověkým obyvatelům Asie známé jako Geumseong, bylo kdysi hlavním městem dávné říše Silla, která ovládala dvě třetiny Korejského poloostrova. Dnes je to však moderní, uvolněné město s čtvrt milionem obyvatel, které je vedle Soulu a Jeju-do třetí nejoblíbenější jihokorejskou destinací.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Dotek jara

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Exkluzivní miniatury: řemeslný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Roční předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Liptov - turistický průvodce z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.4.2021
Nedávno vyšla nová studie Barcelonského institutu pro globální zdraví (ISGlobal) o kvalitě ovzduší v evropských městech. Mezi 31 státy mají nejhorší výsledky Itálie, Španělsko, Polsko, Belgie a Česká republika.
9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.
7.4.2021
Všichni doufáme, že brzy budeme moci objevovat svět. Do té doby chceme všechny, co touží po cestování, vzít alespoň na virtuální cesty Německem z pohodlí domova.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ALŽÍRSKO, POBŘEŽÍ SLONOVINY A TUNISKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 13. 4. 2021
svátek:Aleš
dnes:
úterý 13.4.
7 °C
zítra:
středa 14.4.
7 °C