www.infoglobe.cz » Kostarika, Montezuma – zapadlý ráj

Kostarika, Montezuma – zapadlý ráj

Publikováno: 3.8.2019
Po návštěvě města Quepos a nádherného národního parku Manuel Antonio se vydáváme na další cestu krásnou Kostarikou. Podél pacifického pobřeží jedeme místním autobusem až do města Puntaneras, které se nachází na malém výběžku v zálivu Nicoya a je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Přístav je na druhé straně výběžku, proto za pár drobných využíváme taxi. Tam se nalodíme na opravdu velmi levný trajekt a plujeme na poloostrov Nicoya (Peninsula de Nicoya), který je velmi známým surfařským místem. Zároveň zde turisté vyrážejí pozorovat mořské želvy a šnorchlovat. Časy odjezdu trajektu jsou dostupné i na internetu (visitcostarica.com) a cesta do Paquery trvá lehce přes hodinu.

autobus do Montezumy   cesta na trajektu

Pokud nám připadalo, že plavba z Queposu do přístavu v Paqueře na poloostrově Nicoya je únavná, nekonečná a vyčerpávající, to nejhorší nás teprve čekalo. Z přístavu do Montezumy je to necelých padesát kilometrů, nicméně pokud jako my zvolíte místní dopravu, čekají vás další dvě hodiny pomalé cesty po kamenité prašné silnici se zastávkami na každém rohu. Výhledy do okolí jsou však překrásné. Dobrou zprávou je, že na Nicoye probíhají nejrůznější stavební úpravy, tudíž brzy vystřídá kamenitou cestu pořádná silnice. Modernizace však trošku ubírá na úžasné atmosféře.

hlavní pláž   hlavní pláž

Když se ale konečně dokodrcáme do našeho cíle, nelitujeme, že jsme se sem vydali. Montezuma je opravdu stylové barevné městečko, takový malý ráj ležící na krásné pláži obehnané palmami s barevnými domky plnými kaváren, restaurací, suvenýrů či půjčoven surfů. Místní dredaři tu prodávají své ručně vyráběné šperky, prohání se tu po pláži nespočet veselých psů, kteří nikomu nepatří, a sem tam se tu objeví výletní loď s turisty z města Jacó. Z města Jacó je cesta do Montezumy podstatně rychlejší a příjemnější, bohužel však za také několikrát vyšší cenu. Ubytování v Montezumě je poměrně chudší, žádný luxus opravdu nečekejte. Často jsou paradoxně komfortnější sdílené pokoje než dvoulůžkové. Pozor také na platby kartou, většinou se navíc připočítává ještě desetiprocentní přirážka, o které se dozvíte až na místě.

okolí Montezumy

Všude okolo Montezumy se rozkládá hlučná džungle, ze které se každý večer i ráno ozývá řev vřešťanů. Pěšky se dá vyrazit na nedaleké vodopády, nicméně v období sucha bývají vyschlé. Na delší výlety je tu možnost zapůjčit si čtyřkolky či vyrazit na projížďku na koních nebo na kole. Kdo nesurfuje, určitě ocení výborné podmínky pro šnorchlování. Přímo v městečku si stačí vyzvednout mapku, kde jsou vhodná šnorchlovací místa vyznačena, případně se pak můžete přidat k organizovanému výletu.

psi na pláži   klidná pláž

Na kraji Montezumy se nachází želví záchytná stanice ASVO Montezuma, která určitě také stojí za návštěvu. Abyste měli štěstí na setkání se želvami, je nejlepší se předem informovat přímo na jejich stránkách nebo kontaktovat stanici přes instagram, kde reagují také velmi rychle. Jako další možnost výletů se nabízí plavba na průzkum okolních ostrůvků.

záchytná želví stanice   záchytná želví stanice

GPS: 9°39'03.4"N 85°04'14.0"W

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Nikaragua, León – město v koloniálním stylu
Publikováno: 2.3.2020
Konečně se ocitáme v Nikaragui a jsme na ni zvědaví. Je největší zemí Střední Ameriky s velmi rozmanitou krajinou. Nikaragua je známá jako „země jezer a sopek“ a primárně je rozdělena do tří oblastí: na severovýchodní hory, tichomořské pobřeží a karibské pobřeží.

Poznejte země roku 2020
Publikováno: 26.2.2020
Jeden ze světově nejznámějších cestovatelských průvodců sestavil žebříček deseti zemí světa, které byste rozhodně měli v roce 2020 navštívit.

Kostarika – Kartágo a vulkán Irazú
Publikováno: 7.9.2019
Naše dovolená v Kostarice pomalu končí a před námi je poslední výlet. Z hlavního města San José se vydáváme na vrchol nejvyšší aktivní kostarické sopky Irazú, která se nachází v pohoří Cordillera Central nad městem Kartágo v národním parku vulkán Irazú (Parque Nacional Volcán Irazú) založeném v roce 1955. Její název má původ v indiánských slovech Ara, což znamená místo, a Tzu, což značí hrom.

Kostarika – San José a návštěva Café Britt
Publikováno: 31.8.2019
Z divokého Tortuguera se přesouváme do centrální části Kostariky, kde plánujeme strávit posledních pár dní naší cesty. Cílem je hlavní město San José, odkud chceme také uskutečnit několik výletů do okolí. Ubytováváme se ve skvělém Backpackers Costa Rica, což je hostel s úžasným zázemím včetně bazénu, baru, kuchyňky či restaurace. Nabízejí zde také výměnu peněz za velmi příjemný kurz i plno fakultativních výletů.

Kostarika – národní park Tortuguero
Publikováno: 24.8.2019
Dnes nás čeká velký přejezd, opouštíme město Liberia a vydáváme se na východní pobřeží Kostariky, jež je omýváno Karibským mořem. Jedeme do národního parku Tortuguero (Parque nacional Tortuguero), který se nachází v provincii Limón. Jméno Tortuguero pochází ze španělského slova tortuga – želva. Park má rozlohu 312 km² a na jeho území se také nachází malá vesnička. Dostanete se sem pouze lodí či letadlem.

Kostarika – národní park Rincón de la Vieja
Publikováno: 17.8.2019
Stále přebýváme na severu ve městě Liberia, ze kterého jsme měli možnost včera vyrazit na celodenní výlet a zažít, jak krásná je sousední Nikaragua. Máme za sebou opravdu hodně přejezdů, a proto dnes konečně chceme vyrazit na pořádný turistický výlet.

Nikaragua – jednodenní výlet z Kostariky
Publikováno: 10.8.2019
Po návštěvě stylové Montezumy se přesouváme ještě naposled směrem na sever. Cílem je město Liberia, které však bude pouze naším výchozím bodem pro nadcházející dva výlety. Prvním z nich je návštěva kostarického severního souseda, jímž je Nikaragua. Vyrazit lze na vlastní pěst nebo s organizovaným zájezdem. Nicméně druhou možnost doporučujeme spíše, jelikož přejít hranice není zrovna jednoduché. Průvodci již ví, jak v tom správně chodit a ušetří vám tak i několik hodin čekání.

Kostarika – Puerto Jiménez a Matapalo
Publikováno: 20.7.2019
Přibližně třicetiminutovou plavbou se z města Golfito dostáváme do malého přístavu v Puerto Jiménez, městečka ležícího v provincii Puntaneras na poloostrově Osa. Jedná se o asi nejlevnější a nejrychlejší cestu (přibližně půl až tři čtvrtě hodiny), jak se dostat až na tento jižní cíp Kostariky. Pravidelně sem také létá letadlo, protože přímo v Puerto Jiménez se nachází malé letiště. Pojme však jen přibližně 4 cestující a cena letu je nespočetně vyšší než u plavby. Zároveň pokud budete mít štěstí jako my, připojí se k vám na kousek cesty i delfíni.

Kostarika, Golfito – přístavní městečko
Publikováno: 13.7.2019
Z hlavního města Panamy míříme severně do sousední Kostariky. Nejdříve volíme přelet do města David, které se nachází relativně blízko hranic s Kostarikou. Odtud již autobusem vyrážíme na hranice, cesta s místními je zajímavá, ale zdárně se dostáváme do cíle – malého přístavního městečka Golfito. Jen je nutné dát si pozor, aby celníci nezapomněli orazítkovat váš pas, což tu tak trochu flákají. V opačném případě si přivodíte mnoho problémů. Na hranicích se nachází bezcelní zóna, plno místních sem jezdí na nákupy a je tu tedy opravdu velký shon, zároveň je zde plno restaurací a nejrůznějších kiosků, kde je možné se občerstvit.

Kostarika – Quepos a NP Manuel Antonio
Publikováno: 27.7.2019
Po návštěvě exotického Puerta Jiménez a surfařského ráje Matapala se vydáváme autobusem podél pacifického pobřeží směrem na sever. Naší další zastávkou je město Quepos a stále se nacházíme v provincii Puntaneras. Quepos leží asi 60 kilometrů od hlavního města Kostariky – San José – a je jakousi vstupní branou do turisticky velmi vyhledávaného národního parku Manuel Antonio.

Panama, Ciudad de Panamá – město i Panamský průplav
Publikováno: 6.7.2019
Panama je poměrně nevýrazná země, která leží ve stínu turisticky stále proslulejší Kostariky, na její druhé straně najdete nechvalně známou Kolumbii. Nicméně i tak je velké množství letů do Střední Ameriky vedeno právě přes mezinárodní letiště Tocumen, které je vzdáleno 24 kilometrů od hlavního panamského města. A protože mezi středoamerickými státy existuje dobré pozemní i letecké spojení, nabízí se navštívit jich více v rámci jedné cesty. Všude (ač s horším kurzem) akceptují klasické americké dolary, tudíž není potřeba řešit výměnu peněz a panamská balboa má navíc prakticky stejný kurz.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

1.7.2020
Teprve nedávno byla spuštěna online platforma Běhej s rozumem, kde si může kdokoliv stáhnout zajímavou trať na Slovensku a jít si ji zaběhnout, případně ji využít jako příjemnou procházku v přírodě.
29.6.2020
Evropská komise spustila novou webovou platformu týkající se volného pohybu po celé Evropě, která obsahuje nejen základní informace o šíření koronaviru, ale i o aktuálních opatřeních daného státu.
26.6.2020
Nedaleko městské části Děvínská Nová Ves vzniká nová turistická atrakce – rozhledna, která je situována přímo v areálu bývalé raketové základny na Děvínské Kobyle.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 2. 7. 2020
svátek:Patricie
dnes:
čtvrtek 2.7.
24 °C
zítra:
pátek 3.7.
23 °C