www.infoglobe.cz » Kostarika – Quepos a NP Manuel Antonio

Kostarika – Quepos a NP Manuel Antonio

Publikováno: 27.7.2019
Po návštěvě exotického Puerta Jiménez a surfařského ráje Matapala se vydáváme autobusem podél pacifického pobřeží směrem na sever. Naší další zastávkou je město Quepos a stále se nacházíme v provincii Puntaneras. Quepos leží asi 60 kilometrů od hlavního města Kostariky – San José – a je jakousi vstupní branou do turisticky velmi vyhledávaného národního parku Manuel Antonio.

Ubytováváme se ve skvělém a cenově výhodném hostelu (mají i soukromé pokoje) Wide Mouth Frog, kde je pro hosty k dispozici bazén, lehátka, místo na posilování či obrovská jídelna s kuchyňkou. Snídaně jsou v ceně, a navíc zde skvěle vaří za snad nejlepší ceny na Kostarice. Personál je neuvěřitelně nápomocný a v angličtině poradí naprosto s čímkoliv, k dispozici je i plno výletů či kurzů surfování. Ubytování je jen pár kroků od autobusového nádraží a nabízí opravdu vše, co si klasický turista cestující s krosnou na vlastní pěst může přát.

malý přístav při odlivu v Puerto Jiménez

Centrum města Quepos je rušné, nachází se zde plno bank, supermarketů, restaurací, kaváren a také nespočetně obchodů s oblečením a suvenýry. Pláže tu nejsou tak krásné, jako jsme v Kostarice již zvyklí, nicméně stačí za pár drobných popojet městskou dopravou k národnímu parku Manuel Antonio, v jehož okolí se nacházejí krásné pláže vhodné jak pro plavce, tak surfaře začátečníky. K dispozici je tu i plno dalších vodních atrakcí.

příchod k pláži   rozhledna

Do národního parku Manuel Antonio pouští pouze určitý počet turistů (i tak ale je to více než dost), proto se vydáváme na návštěvu hned z rána. Cestou nám své služby nabízí nespočet průvodců s obrovskými dalekohledy, nicméně nakonec usoudíme, že se obejdeme i bez nich, což se vzápětí i potvrdí. Zaplatíme vstup 16 dolarů a vyrážíme po dřevěné stezce směrem do parku. Parkem vede několik tras, které ústí často na pobřeží, kde je možnost se vykoupat na nádherných plážích.

krásné pláže

Hned po pár krocích vidíme vysoko v korunách stromů prvního lenochoda. A pak nás čeká shledání s opicemi, velkými modročervenými kraby i s nejrůznějším ptactvem. Hned při první příležitosti se na křižovatce vydáváme vpravo. To se posléze jeví jako skvělý nápad, protože velké davy turistů pokračují rovně a my se dostáváme na téměř liduprázdnou pláž. Voda je průzračná a příjemná, společnost nám až na pár dalších turistů dělá dotěrný mýval a několik plachých leguánů. Vykoupeme se a pokračujeme podél pobřeží na dřevěnou vyhlídku, za tou se pak již rozkládá cílové místo skupinek turistů s průvodci. Jedná se o další krásnou pláž, nicméně již přelidněnou a navíc ještě plnou otravných opic, které se neustále od turistů snaží drze získat nějaké jídlo a kradou vše, co se jim podaří.

mýval na pláži   lenochod

červenomodrý krab   agutí

O kus dále se pak nachází občerstvení, toalety a sprchy. My se ještě vydáváme na jeden z okruhů, který odbočuje z hlavní trasy, nicméně stoupání v horkém letním dni nás poté opravdu vyčerpá a pomalu míříme k východu. Cestou máme ještě štěstí na dalšího lenochoda, který odpočívá pouhých pár metrů ve větvích nad námi.

Po návštěvě parku nakupujeme pár suvenýrů a míříme se občerstvit k pláži. Dejte pozor, ve zdejších restauracích je cena za jídlo povětšinou uvedena bez daně a příplatku za servis, což činí skoro další čtvrtinu navíc. Různé akce na výhodné ceny drinků se také zdaleka nevyplácí. Na pláži je ale velmi příjemně a můžete zkusit surf. Instruktoři jsou šikovní a již během chvíle sjedete první vlnu. Po lekci si odnesete dokonce skvělé fotky na památku. Den se chýlí ke konci a vracíme se opět městským autobusem zpět do Queposu.

hodina surfu

Kromě národního parku Quepos a okolí nabízí ještě jednu úžasnou podívanou. Jedná se o nádherný západ slunce nad mořskou hladinou.

západ slunce   západ slunce

GPS: 9°23'34.1"N 84°08'11.8"W

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Nikaragua, León – město v koloniálním stylu
Publikováno: 2.3.2020
Konečně se ocitáme v Nikaragui a jsme na ni zvědaví. Je největší zemí Střední Ameriky s velmi rozmanitou krajinou. Nikaragua je známá jako „země jezer a sopek“ a primárně je rozdělena do tří oblastí: na severovýchodní hory, tichomořské pobřeží a karibské pobřeží.

Kostarika – Kartágo a vulkán Irazú
Publikováno: 7.9.2019
Naše dovolená v Kostarice pomalu končí a před námi je poslední výlet. Z hlavního města San José se vydáváme na vrchol nejvyšší aktivní kostarické sopky Irazú, která se nachází v pohoří Cordillera Central nad městem Kartágo v národním parku vulkán Irazú (Parque Nacional Volcán Irazú) založeném v roce 1955. Její název má původ v indiánských slovech Ara, což znamená místo, a Tzu, což značí hrom.

Kostarika – San José a návštěva Café Britt
Publikováno: 31.8.2019
Z divokého Tortuguera se přesouváme do centrální části Kostariky, kde plánujeme strávit posledních pár dní naší cesty. Cílem je hlavní město San José, odkud chceme také uskutečnit několik výletů do okolí. Ubytováváme se ve skvělém Backpackers Costa Rica, což je hostel s úžasným zázemím včetně bazénu, baru, kuchyňky či restaurace. Nabízejí zde také výměnu peněz za velmi příjemný kurz i plno fakultativních výletů.

Kostarika – národní park Tortuguero
Publikováno: 24.8.2019
Dnes nás čeká velký přejezd, opouštíme město Liberia a vydáváme se na východní pobřeží Kostariky, jež je omýváno Karibským mořem. Jedeme do národního parku Tortuguero (Parque nacional Tortuguero), který se nachází v provincii Limón. Jméno Tortuguero pochází ze španělského slova tortuga – želva. Park má rozlohu 312 km² a na jeho území se také nachází malá vesnička. Dostanete se sem pouze lodí či letadlem.

Kostarika – národní park Rincón de la Vieja
Publikováno: 17.8.2019
Stále přebýváme na severu ve městě Liberia, ze kterého jsme měli možnost včera vyrazit na celodenní výlet a zažít, jak krásná je sousední Nikaragua. Máme za sebou opravdu hodně přejezdů, a proto dnes konečně chceme vyrazit na pořádný turistický výlet.

Nikaragua – jednodenní výlet z Kostariky
Publikováno: 10.8.2019
Po návštěvě stylové Montezumy se přesouváme ještě naposled směrem na sever. Cílem je město Liberia, které však bude pouze naším výchozím bodem pro nadcházející dva výlety. Prvním z nich je návštěva kostarického severního souseda, jímž je Nikaragua. Vyrazit lze na vlastní pěst nebo s organizovaným zájezdem. Nicméně druhou možnost doporučujeme spíše, jelikož přejít hranice není zrovna jednoduché. Průvodci již ví, jak v tom správně chodit a ušetří vám tak i několik hodin čekání.

Kostarika, Montezuma – zapadlý ráj
Publikováno: 3.8.2019
Po návštěvě města Quepos a nádherného národního parku Manuel Antonio se vydáváme na další cestu krásnou Kostarikou. Podél pacifického pobřeží jedeme místním autobusem až do města Puntaneras, které se nachází na malém výběžku v zálivu Nicoya a je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Kostarika, Golfito – přístavní městečko
Publikováno: 13.7.2019
Z hlavního města Panamy míříme severně do sousední Kostariky. Nejdříve volíme přelet do města David, které se nachází relativně blízko hranic s Kostarikou. Odtud již autobusem vyrážíme na hranice, cesta s místními je zajímavá, ale zdárně se dostáváme do cíle – malého přístavního městečka Golfito. Jen je nutné dát si pozor, aby celníci nezapomněli orazítkovat váš pas, což tu tak trochu flákají. V opačném případě si přivodíte mnoho problémů. Na hranicích se nachází bezcelní zóna, plno místních sem jezdí na nákupy a je tu tedy opravdu velký shon, zároveň je zde plno restaurací a nejrůznějších kiosků, kde je možné se občerstvit.

Kostarika – Puerto Jiménez a Matapalo
Publikováno: 20.7.2019
Přibližně třicetiminutovou plavbou se z města Golfito dostáváme do malého přístavu v Puerto Jiménez, městečka ležícího v provincii Puntaneras na poloostrově Osa. Jedná se o asi nejlevnější a nejrychlejší cestu (přibližně půl až tři čtvrtě hodiny), jak se dostat až na tento jižní cíp Kostariky. Pravidelně sem také létá letadlo, protože přímo v Puerto Jiménez se nachází malé letiště. Pojme však jen přibližně 4 cestující a cena letu je nespočetně vyšší než u plavby. Zároveň pokud budete mít štěstí jako my, připojí se k vám na kousek cesty i delfíni.

Panama, Ciudad de Panamá – město i Panamský průplav
Publikováno: 6.7.2019
Panama je poměrně nevýrazná země, která leží ve stínu turisticky stále proslulejší Kostariky, na její druhé straně najdete nechvalně známou Kolumbii. Nicméně i tak je velké množství letů do Střední Ameriky vedeno právě přes mezinárodní letiště Tocumen, které je vzdáleno 24 kilometrů od hlavního panamského města. A protože mezi středoamerickými státy existuje dobré pozemní i letecké spojení, nabízí se navštívit jich více v rámci jedné cesty. Všude (ač s horším kurzem) akceptují klasické americké dolary, tudíž není potřeba řešit výměnu peněz a panamská balboa má navíc prakticky stejný kurz.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 10. 7. 2020
svátek:Libuše, Amálie
dnes:
pátek 10.7.
29 °C
zítra:
sobota 11.7.
18 °C