www.infoglobe.cz » Kuba, Varadero – nejkrásnější pláže a nejen to

Kuba, Varadero – nejkrásnější pláže a nejen to

Publikováno: 7.10.2017
Jako poslední zastávku dovolené jsme zvolili místo ideální pro odpočinek – Varadero. Město je známé především kvůli výběžku Hicacos, na kterém se nachází nádherné pláže s bělostným pískem a průzračnou vodou. Cesta z Trinidadu do Varadera trvala s taxi colectivos i se zastávkou 3,5 hodiny (250 km) a byla opravdu nepříjemná.

Vezl nás tentokrát poměrně mladý Kubánec, který se rozhodl, že předjede všechna auta (i policii) ve svém starém rachotivém Renaultu. Za jízdy telefonoval, pás si zapínal v plné rychlosti, když se blížila policejní kontrola (trochu ironie – na tyto kontroly jsou zde výstrahy v podobě značek, takže řidič ví, kdy a kde čekat policii) a při jízdě na dálnici vesele konverzoval s kamarády z dalšího auta, které potkal na předchozí benzinové pumpě. Jednou byl na bezpečnost námi upozorněn a dvakrát dostal doslova vynadáno, ale absolutně bez úspěchu. I tentokrát jsme naštěstí ve zdraví přežili. Zas je dobré podotknout, že autobusem tato cesta trvá minimálně 5 hodin.

v ulicích Varadera   v ulicích Varadera

Ubytovali jsme se v Casa Berta y Alfredo, která se nachází jen pár kroků od pláže. Pokoje i postele jsou menší, ale cena 35 CUC za noc (necelých 800 Kč) je vzhledem k poloze velice příjemná. K večeři si navíc můžete dát dobrého humra, snídaně i svačiny přes den nejsou vůbec problém. Zahrada je plná verand s pohodlnými lehátky a každou chvíli kolem vás proběhne roztomilá ještěrka se zakrouceným ocáskem. Manželé Berta a Alfredo skoro nemluví anglicky, ale i tak se snaží být velice nápomocní. Jen další transport je dobré si domlouvat na vlastní pěst, ušetříte.

výhled z casy na pláž

Ve Varaderu (obdobně jako v Havaně) lze využít turistického vyhlídkového autobusu, který zde stojí pouze 5 CUC (cca 110 Kč), můžete jím jezdit celý den. Má plno zastávek, ale na mávnutí zastaví i kdekoliv mimo ně, což bylo pro nás velké plus. Autobusem jsme vyrazili na Sendero Cueva de Ambrosio – cestu a navazující jeskyni, kde jsou zobrazeny piktogramy vytvořené kdysi ukrývajícími se otroky. Navíc je zde přibližně pět druhů netopýrů, které lze vidět i vyfotit zblízka. Vstupné i s výkladem v angličtině stojí 5 CUC a opravdu můžeme jedině doporučit. Jeskyně je obrovská s několika průduchy, které ji zásobují denním světlem a navíc sem i spadají liánovité části povrchních rostlin, což vytváří zajímavou podívanou. 

Cueva Ambrosio

Cueva Ambrosio   piktogramy v Cueva Ambrosio

Po návštěvě jeskyně jsme se vydali podívat se na 500 let starý kaktus, který leží na stezce El Patriarca (přibližně 2,5 kilometru od jeskyně). Cesta ke stezce mezi hotely není zrovna vábná, jelikož Kubánci bohužel moc nedbají na to, kam vyhodí své odpadky. Cíl však stojí rozhodně za to.

gigantický kaktus

Průvodci mimo jiné zmiňují i místní park Parque Retiro Josone, který má ve svém středu jezírko, kde je možné se projet na šlapadlech. My jsme ho míjeli vyhlídkovým autobusem a je opravdu maličký. Do parku se navíc i platí vstupné, takže se tentokrát jedná spíše jen o zbytečné tahání peněz z turistů. Z autobusu lze vidět park celý, takže se každý až poté může rozhodnout, zda za návštěvu opravdu stojí.

pláže Varadera   pláže Varadera

Zbytek strávených dní patřilo již hlavní zdejší atrakci – relaxaci na plážích. Na výběžku Hicacos se rozkládá 20 kilometrů dlouhá bělostná pláž. Azurové moře bývá většinou neklidné a vlny mají opravdu sílu, takže si tu moc nezaplavete. Na druhou stranu houpání v přívětivějších vlnách či překonávání opravdové síly Atlantského oceánu má své jedinečné kouzlo a já doufám, že se sem ještě vrátím.

GPS: 23°11'11.2"N 81°10'25.5"W

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kuba – Pinar del Río a návštěva tabákové plantáže
Publikováno: 9.9.2017
Po pobytu v Havaně jsme se již těšili na přesun směrem na západ – do města Pinar del Río. Ubytování i s několika výlety jsme měli předem domluvené v Casa Manuela, která leží v centru města a máte se tam jako v hotelu. Báječné jídlo, krásné pokoje, plno teras s posezením a neuvěřitelně milí zaměstnanci. Přes toto ubytování jsme měli zamluvený rovnou i transport z Havany a vše probíhalo naprosto bezproblémově a načas. Zároveň jsme jeli asi naším nejbezpečnějším autem za celý pobyt na Kubě.

Nejlepší pláže na světě pro rok 2019
Publikováno: 24.3.2019
Milujete moře a sluncem zalité pláže? Celosvětově známý cestovatelský portál sestavil žebříček těch nejoblíbenějších pláží na světě a my vám přinášíme jejich přehled.

Kuba, Playa Larga – krokodýlí farma i krásná laguna
Publikováno: 23.9.2017
Do Playa Larga jsme jeli opět z Havany. Měli jsme v plánu využít zdejší taxi colectivos a trochu ušetřit, ale jelikož i zde se na prvního máje slaví Svátek práce, museli jsme zvolit jinou alternativu. Ani jsme nedošli k okénku s informacemi o odjezdech a již nás odchytl první taxikář, který s vidinou dobrého zisku navrhl, že dojede přímo na naši adresu.

Kuba, Trinidad – koloniální perla mezi kubánskými městy
Publikováno: 30.9.2017
Do koloniálního města Trinidad jsme dojeli krátce po poledni v taxi colectivos. Jízda to byla adrenalinová, protože v devítimístném americkém bouráku bez pásů jsme se s otevřenými okýnky řítili silnicí. Nevím, zda má mít člověk větší strach z toho, že nabouráme nebo že z rachotivého auta cestou něco odpadne.

Kuba, Havana – po stopách pevností i alkoholu
Publikováno: 2.9.2017
Naše prohlídka Havany pokračovala návštěvou parku Parque Central, odkud je ještě stále pěkný výhled na Kapitol. V parku se schází snad všichni zdejší Kubánci, aby bujaře diskutovali. Cizinci si jejich diskuzi mohou vyložit jako hádku, ale je to podobné jako na dovolené na jihu Evropy. Okolo parku stojí zaparkované nejrůzněji zbarvené americké bouráky a na projížďku jimi vás láká naprosto každý majitel. Park je místem, kde si můžete odpočinout od horkých ulic. Uprostřed parku stojí socha národního hrdiny José Mártího.

Kuba, Havana – přílet a první zkušenosti
Publikováno: 26.8.2017
Do Havany jsme cestovali s přestupem v Amsterdamu. Na přestup zde bývá více než hodina, ale chtěla bych upozornit, že cesta k terminálu 3 je opravdu dlouhá, takže se určitě nikde nezdržujte. Samotný let pak trvá 10 hodin a 15 minut, ale hodně také záleží, co si určí kubánské letiště. Takže my jsme výsledně měli přistání relativně ve stresu, protože jsme náhle museli hodně zrychlit, ale pak nás Kubánci stejně tu ušetřenou dobu nechali stát na ranveji. Ale to je již taková malá příprava k tomu, jak to na Kubě prostě běžně chodí.

Kuba: Viñales a návštěva Las Terrazas
Publikováno: 16.9.2017
Další den ráno jsme vyrazili do krasového údolí Viñales. Toto údolí je pojmenováno podle stejnojmenného městečka Viñales, které se v něm nachází. Od Pinar del Río je vzdáleno přibližně 29 kilometrů. V oblasti se rozkládá nízké pohoří Cordillera de Guaniguanico, které je tvořeno zalesněnými pahorky Sierra del Rosario a Sierra de los Órganos.


Souvisejicí fotogalerie

Kuba – nejslavnější ostrov Karibiku
Kubánské doutníky, skvělý rum, latinské rytmy, sněhobílé pláže a nádherné moře, to je Kuba. Po hu...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.6.2019
Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
23.6.2019
Od 4. do 7. července se uskuteční největší a nejstarší folklorní festival na Slovensku – Východná 2019, kde se po 65. představí více než tisíc účinkujících. Těšit se můžete na domácí folklorní soubory, dětské folklorní soubory, pěvecké skupiny, lidové hudby a sólisty, špičkové zahraniční soubory, jakož i na vítěze celostátních soutěžních přehlídek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 25. 6. 2019
svátek:Ivan