www.infoglobe.cz » Kuba, Varadero – nejkrásnější pláže a nejen to

Kuba, Varadero – nejkrásnější pláže a nejen to

Publikováno: 7.10.2017
Jako poslední zastávku dovolené jsme zvolili místo ideální pro odpočinek – Varadero. Město je známé především kvůli výběžku Hicacos, na kterém se nachází nádherné pláže s bělostným pískem a průzračnou vodou. Cesta z Trinidadu do Varadera trvala s taxi colectivos i se zastávkou 3,5 hodiny (250 km) a byla opravdu nepříjemná.

Vezl nás tentokrát poměrně mladý Kubánec, který se rozhodl, že předjede všechna auta (i policii) ve svém starém rachotivém Renaultu. Za jízdy telefonoval, pás si zapínal v plné rychlosti, když se blížila policejní kontrola (trochu ironie – na tyto kontroly jsou zde výstrahy v podobě značek, takže řidič ví, kdy a kde čekat policii) a při jízdě na dálnici vesele konverzoval s kamarády z dalšího auta, které potkal na předchozí benzinové pumpě. Jednou byl na bezpečnost námi upozorněn a dvakrát dostal doslova vynadáno, ale absolutně bez úspěchu. I tentokrát jsme naštěstí ve zdraví přežili. Zas je dobré podotknout, že autobusem tato cesta trvá minimálně 5 hodin.

v ulicích Varadera   v ulicích Varadera

Ubytovali jsme se v Casa Berta y Alfredo, která se nachází jen pár kroků od pláže. Pokoje i postele jsou menší, ale cena 35 CUC za noc (necelých 800 Kč) je vzhledem k poloze velice příjemná. K večeři si navíc můžete dát dobrého humra, snídaně i svačiny přes den nejsou vůbec problém. Zahrada je plná verand s pohodlnými lehátky a každou chvíli kolem vás proběhne roztomilá ještěrka se zakrouceným ocáskem. Manželé Berta a Alfredo skoro nemluví anglicky, ale i tak se snaží být velice nápomocní. Jen další transport je dobré si domlouvat na vlastní pěst, ušetříte.

výhled z casy na pláž

Ve Varaderu (obdobně jako v Havaně) lze využít turistického vyhlídkového autobusu, který zde stojí pouze 5 CUC (cca 110 Kč), můžete jím jezdit celý den. Má plno zastávek, ale na mávnutí zastaví i kdekoliv mimo ně, což bylo pro nás velké plus. Autobusem jsme vyrazili na Sendero Cueva de Ambrosio – cestu a navazující jeskyni, kde jsou zobrazeny piktogramy vytvořené kdysi ukrývajícími se otroky. Navíc je zde přibližně pět druhů netopýrů, které lze vidět i vyfotit zblízka. Vstupné i s výkladem v angličtině stojí 5 CUC a opravdu můžeme jedině doporučit. Jeskyně je obrovská s několika průduchy, které ji zásobují denním světlem a navíc sem i spadají liánovité části povrchních rostlin, což vytváří zajímavou podívanou. 

Cueva Ambrosio

Cueva Ambrosio   piktogramy v Cueva Ambrosio

Po návštěvě jeskyně jsme se vydali podívat se na 500 let starý kaktus, který leží na stezce El Patriarca (přibližně 2,5 kilometru od jeskyně). Cesta ke stezce mezi hotely není zrovna vábná, jelikož Kubánci bohužel moc nedbají na to, kam vyhodí své odpadky. Cíl však stojí rozhodně za to.

gigantický kaktus

Průvodci mimo jiné zmiňují i místní park Parque Retiro Josone, který má ve svém středu jezírko, kde je možné se projet na šlapadlech. My jsme ho míjeli vyhlídkovým autobusem a je opravdu maličký. Do parku se navíc i platí vstupné, takže se tentokrát jedná spíše jen o zbytečné tahání peněz z turistů. Z autobusu lze vidět park celý, takže se každý až poté může rozhodnout, zda za návštěvu opravdu stojí.

pláže Varadera   pláže Varadera

Zbytek strávených dní patřilo již hlavní zdejší atrakci – relaxaci na plážích. Na výběžku Hicacos se rozkládá 20 kilometrů dlouhá bělostná pláž. Azurové moře bývá většinou neklidné a vlny mají opravdu sílu, takže si tu moc nezaplavete. Na druhou stranu houpání v přívětivějších vlnách či překonávání opravdové síly Atlantského oceánu má své jedinečné kouzlo a já doufám, že se sem ještě vrátím.

GPS: 23°11'11.2"N 81°10'25.5"W

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Jamajka, Appleton Estate – rumová senzace
Publikováno: 4.7.2020
Karibský ostrov Jamajka je jednoznačně spojen s tradičním rumem a jednou z nejznámějších, až ikonických destilerií je Appleton Estate. Ta je nejstarší fungující jamajskou destilerií a první dokumentace o její existenci se dají dohledat již v roce 1749.

Jamajka – přírodní a filmové krásy
Publikováno: 27.6.2020
Jamajka je ostrovem přírodních krás, a tak se nemůžeme divit, že je pravidelně využívána pro filmové účely. Věděli jste, že se zde natáčela jedna z bondovek či slavná „Modrá laguna“?

Dominikánská republika – výlet na ostrov Saona
Publikováno: 21.12.2019
Dnes spolu s námi vyrazíte na jeden z nejoblíbenějších výletů v Dominikánské republice, a to na tropický karibský ostrůvek Saona, který patří k národnímu parku del Este. Nachází se zhruba hodinku jízdy autem od letoviska Punta Cana, zbytek cesty plujeme motorovým člunem. Můžete si vybrat i české průvodce, kteří zde žijí už několik let. Výlet je all inclusive, takže k ceně neodmyslitelně patří možnost konzumace místního rumu, nealkoholických nápojů a jídla po celý den.

Kuba – Pinar del Río a návštěva tabákové plantáže
Publikováno: 9.9.2017
Po pobytu v Havaně jsme se již těšili na přesun směrem na západ – do města Pinar del Río. Ubytování i s několika výlety jsme měli předem domluvené v Casa Manuela, která leží v centru města a máte se tam jako v hotelu. Báječné jídlo, krásné pokoje, plno teras s posezením a neuvěřitelně milí zaměstnanci. Přes toto ubytování jsme měli zamluvený rovnou i transport z Havany a vše probíhalo naprosto bezproblémově a načas. Zároveň jsme jeli asi naším nejbezpečnějším autem za celý pobyt na Kubě.

Kuba, Playa Larga – krokodýlí farma i krásná laguna
Publikováno: 23.9.2017
Do Playa Larga jsme jeli opět z Havany. Měli jsme v plánu využít zdejší taxi colectivos a trochu ušetřit, ale jelikož i zde se na prvního máje slaví Svátek práce, museli jsme zvolit jinou alternativu. Ani jsme nedošli k okénku s informacemi o odjezdech a již nás odchytl první taxikář, který s vidinou dobrého zisku navrhl, že dojede přímo na naši adresu.

Kuba, Trinidad – koloniální perla mezi kubánskými městy
Publikováno: 30.9.2017
Do koloniálního města Trinidad jsme dojeli krátce po poledni v taxi colectivos. Jízda to byla adrenalinová, protože v devítimístném americkém bouráku bez pásů jsme se s otevřenými okýnky řítili silnicí. Nevím, zda má mít člověk větší strach z toho, že nabouráme nebo že z rachotivého auta cestou něco odpadne.

Kuba, Havana – po stopách pevností i alkoholu
Publikováno: 2.9.2017
Naše prohlídka Havany pokračovala návštěvou parku Parque Central, odkud je ještě stále pěkný výhled na Kapitol. V parku se schází snad všichni zdejší Kubánci, aby bujaře diskutovali. Cizinci si jejich diskuzi mohou vyložit jako hádku, ale je to podobné jako na dovolené na jihu Evropy. Okolo parku stojí zaparkované nejrůzněji zbarvené americké bouráky a na projížďku jimi vás láká naprosto každý majitel. Park je místem, kde si můžete odpočinout od horkých ulic. Uprostřed parku stojí socha národního hrdiny José Mártího.

Kuba, Havana – přílet a první zkušenosti
Publikováno: 26.8.2017
Do Havany jsme cestovali s přestupem v Amsterdamu. Na přestup zde bývá více než hodina, ale chtěla bych upozornit, že cesta k terminálu 3 je opravdu dlouhá, takže se určitě nikde nezdržujte. Samotný let pak trvá 10 hodin a 15 minut, ale hodně také záleží, co si určí kubánské letiště. Takže my jsme výsledně měli přistání relativně ve stresu, protože jsme náhle museli hodně zrychlit, ale pak nás Kubánci stejně tu ušetřenou dobu nechali stát na ranveji. Ale to je již taková malá příprava k tomu, jak to na Kubě prostě běžně chodí.

Kuba: Viñales a návštěva Las Terrazas
Publikováno: 16.9.2017
Další den ráno jsme vyrazili do krasového údolí Viñales. Toto údolí je pojmenováno podle stejnojmenného městečka Viñales, které se v něm nachází. Od Pinar del Río je vzdáleno přibližně 29 kilometrů. V oblasti se rozkládá nízké pohoří Cordillera de Guaniguanico, které je tvořeno zalesněnými pahorky Sierra del Rosario a Sierra de los Órganos.


Souvisejicí fotogalerie

Kuba – nejslavnější ostrov Karibiku
Kubánské doutníky, skvělý rum, latinské rytmy, sněhobílé pláže a nádherné moře, to je Kuba. Po hu...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.5.2021
Už od tohoto měsíce vás Oravská galerie zve na vyhlídkovou plavbu po Oravské přehradě spojenou s prohlídkou expozic tradičního lidového umění na Slanickém ostrově. Loď OGSLANICA s kapacitou 90 míst vás přepraví k jednomu z nejnavštěvovanějších kulturních míst Oravy.
10.5.2021
Dobré zprávy pro lyžaře přicházejí z rakouských Korutan. Lyžařské středisko Mölltaler Gletscher opět otevírá své brány. Na sjezdovkách čekají na lyžaře více než 3 metry sněhu.
7.5.2021
Dnes vám představíme přírodní i kulturní památky, které se dostaly na předběžný seznam UNESCO.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v České republice:

Česká republika

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Praha – procházka centrem města

Brno – hlavní město Moravy

Kroměříž – podmanivá krása

ČR, Český Krumlov – za historií do jižních Čech

Kutná Hora: skvost středních Čech

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 12. 5. 2021
svátek:Pankrác
dnes:
středa 12.5.
16 °C
zítra:
čtvrtek 13.5.
12 °C