www.infoglobe.cz » Laos III.: Vang Vieng – město divokých párty a nádherných hor - VIDEO

Laos III.: Vang Vieng – město divokých párty a nádherných hor - VIDEO

Publikováno: 11.8.2015
Do nedávna drogové doupě, dnes hlavně nejoblíbenější místo baťůžkářů, a tím pádem také v podstatě jediné místo v Laosu, které žije i (nebo hlavně?) v noci. Vang Vieng je obklopen nádhernými vápencovými horami, malými políčky a místy i neprostupnou bambusovou džunglí. Po probdělé noci proto určitě najdete mnoho možností, kam si jít provětrat hlavu.

Vang Vieng najdete asi 4 hodiny cesty od hlavního města směrem na Luang Prabang na řece Nam Song. Nedá se do něj dostat jinak než po silnici, která ale naštěstí patří k těm nejlepším v zemi. Na výběr máte relativně hodně soukromých minibusů, nejlepší je ale využít některý z veřejných autobusů, které jsou nejlevnější a zároveň nejpohodlnější. Jen si nezapomeňte včas rezervovat jízdenku, bývají často brzy vyprodané.

Vang Vieng

Komukoliv, kdo již Vang Vieng navštívil, se asi jako první vybaví „tubing“. Jízda po řece ve velkých gumových duších. To samo o sobě nezní zas až tak zajímavě, ve Vang Vieng však dotáhli sjíždění řeky k dokonalosti a postavili na obou březích desítky barů, kde se po cestě můžete zastavit. Je v podstatě nemožné dojet do cíle střízlivý. Většina lidí pak rovnou pokračuje do některého z barů přímo ve Vang Vieng, které zavírají až v pozdních ranních hodinách a ceny se zde pohybují nebezpečně nízko.

Vang ViengVang Vieng

Vang Vieng byl dříve známý i díky velice levnému ubytování, to se ale v posledních letech výrazně mění – získává totiž na oblibě u Číňanů, Japonců, a hlavně Korejců, kteří požadují spíše vyšší standard než nízké ceny. I tak ale není problém sehnat pokojVang Vieng pro dva za 70 tisíc kipů, tedy asi 200 korun.

Byla by ale velká škoda jezdit do Vang Vieng jen kvůli nikdy nekončícím párty a levnému alkoholu. Okolní krajina totiž patří k nejkrásnějším, kterou jsem kdy navštívil, a to jsem viděl jen velmi málo z toho, co skutečně nabízí. Město totiž leží v rozlehlé krasové oblasti a kromě krásných skal a výhledů tam najdete i mnoho krápníkových jeskyní. Část z nich je za malý poplatek bez problémů přístupná – nečekejte však žádné betonové chodníčky a elektrické osvětlení. U vstupu dostanete čelovku (vyzkoušejte si, jestli skutečně svítí!) a je jen na vás, jak hluboko do jeskyně se odvážíte. Můžete si sice pronajmout i místního průvodce, musíte ale pak počítat s tím, že po vás bude na oplátku chtít mnohdy velmi přemrštěnou částku. A to až poté, co vylezete ven z jeskyně.

V okolí Vang Vieng najdete i několik vodopádů a jezírek, mimo jiné i slavnou Modrou lagunu, kam se mnoho lidí jezdí koupat. Turistické agentury zde nabízejí i možnosti lezení a horských treků, které mohou být také opravdu nezapomenutelným zážitkem. Doporučuji i procházku mezi zdejšími políčky a pastvinami, kde se najednou ocitnete v úplně jiném světě.

Vang ViengVang Vieng - krápníková jeskyně

Vang Vieng při cestách po Laosu nevynechejte, jeden den a noc zde však myslím bohatě stačí. Země nabízí i mnohem krásnější místa, která však zároveň nejsou tolik zkažená turismem.

GPS: 18°56'33.6"N 102°26'52.7"E

 

Text/foto/video: Matouš Vinš

Hudba: Graphiqs Groove

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Laos, Nong Khiaw: horolezcem na špagátu
Publikováno: 6.7.2015
Meandrující řeka Nam Ou omývá skalní hranaté břehy, bambusové chýšky hrdinsky odolávají monzunovým dešťům, slepice se procházejí před místním obchodem a Laosané schůzují na kamenech. Takové laoské souznění najdete v horském městečku Nong Khiaw.

Laos II.: Luang Prabang - UNESCO skvost v údolí Mekongu - VIDEO
Publikováno: 4.8.2015
Bývalé hlavní město Laosu se zapíše do srdce každému, kdo se v něm zastaví. Potkává se v něm tisíciletá historie země s francouzským kolonialismem, díky čemuž má město skutečně nezapomenutelnou atmosféru.

Laos, Phonsavan: Džbány s tajemným osudem
Publikováno: 4.3.2017
Dívám se z minibusu na zelené kopce, srázy, rýžová pole a džbánové skulptury. Jsou malé i velké, baculaté, oválné, s pokličkou i bez ní. Na rozdíl od cesty k nim se nedají přehlédnout. Není to totiž turistická stezka, ale zabezpečená polní cestička s oboustranným ohraničením.

Laos I.: Zapomenutá země tisíců hor - VIDEO
Publikováno: 28.7.2015
Jihovýchodní Asie je čím dál populárnější. Thajsko, Vietnam, Filipíny, Kambodža... Na Laos se ale často zapomíná. Přitom nabízí víc, než si vůbec můžete představit. A to i přes to, že na něj Američané v 70. letech nasypali více bomb, než spadlo na Německo za 2. světové války.

Laos IV.: Vientiane - nejospalejší hlavní město v Asii - VIDEO
Publikováno: 18.8.2015
Nikdy bych nevěřil, že nějaké asijské velké město může být takto klidné. Žádné dopravní zácpy, žádné nekončící davy lidí, ani záplava turistů. Je sice pravda, že hlavní město Laosu Vientiane má „jen“ asi 750 tisíc obyvatel, i tak mě ale skutečně překvapilo. Rozhodně ale nesouhlasím s Lonely Planet, kde se píše, že zde není nic k vidění a je lepší se zde vůbec nezastavovat.

Laos V.: Nong Khiaw – základna dobrodruhů - VIDEO
Publikováno: 25.8.2015
Už jsem se v minulých dílech zmínil, že Laos nabízí mnohem víc než jen francouzskou koloniální architekturu a buddhistické chrámy. Poznáte zde skutečný život asijských venkovanů, a hlavně nádhernou přírodu a dechberoucí horské scenerie. Za jednou takovou jsem se vypravil na sever od Luang Prabang, do malého městečka Nong Khiaw.


Souvisejicí fotogalerie

Laos – země Buddhy, krásných hor a srdečných lidí
Laos je vnitrozemský stát ležící na poloostrově Zadní Indie. Jeho sousedy jsou Thajsko, Čína, Kam...


Souvisejicí videa

Laos V.: Nong Khiaw – základna dobrodruhů
Městečko Nong Khiaw je rozděleno modrozelenou řekou, která tvaruje okolní krajinu. Střídá se zde ...

Laos IV.: Vientiane - nejospalejší hlavní město v Asii
Žádné dopravní zácpy, žádné nekončící davy lidí, ani záplava turistů – to je laoské hlavní město ...

Laos III.: Vang Vieng – město divokých párty a nádherných hor
Vang Vieng aneb město nikdy nekončících párty – i tak by se dalo nazývat. Těm, kteří ho už někdy ...

Laos II.: Luang Prabang - UNESCO skvost v údolí Mekongu
V bývalém hlavním městě Laosu se mísí tisíciletá historie země s francouzským kolonialismem, což ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.7.2019
Zveme vás na nevšední festival vícehlasého chrámového a lidového zpěvu z různých oblastí Slovenska a východní Evropy, který se uskuteční o víkendu 20. a 21 července v Telgártu.

16.7.2019
Nově otevřená rozhledna s názvem Boží vyhlídka v Krušných horách na Karlovarsku, na jejímž vrcholu je umístěn zvon, stojí ve výšce 1099 metrů n. m. Přístupná je celý den z červené turistické značky.
15.7.2019
Od 18. do 21. července se v duchu tradice výročních trhů uskuteční jedna z nejstarších akcí na Slovensku – Spišský trh.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LAOS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 17. 7. 2019
svátek:Martina