www.infoglobe.cz » Laos, Thakhek Loop – motorkářské dobrodružství

Laos, Thakhek Loop – motorkářské dobrodružství

Publikováno: 13.7.2020
Průmyslové město Thakhek není hlavním turistickým cílem, ale málokdo ví, že okruh Thakhek, v angličtině známý jako Thakhek Loop, je jednou z nejlepších atrakcí, které se v Laosu dají navštívit. Toužíte po dobrodružství a máte dostatek času? Vydejte se na 450 kilometrů dlouhou čtyřdenní jízdu na motorce laoskou krajinou!

místní děti

Okruh je plný nekonečných skalnatých hor, jeskyní a tajuplných jezer. 200–450 kilometrů dlouhý okruh vám zabere na motorce dva až čtyři dny. Záleží, jak dlouhou trasu si zvolíte. Dvoudenní okruh vede k jezeru Thalang, zatímco jeskyně Kong Lor se nachází na delším okruhu. Ztratit se je téměř nemožné, celou dobu sledujete jen jednu cestu. Pokud ale máte obavy, offline mapy jako je Maps.Me zde fungují na výbornou. Okruh se jezdí proti směru hodinových ručiček a cesta je v celkem dobrém stavu, ale i přesto bych doporučovala jízdu na motorce pouze zkušeným řidičům. Půjčení motocyklů v Thakheku vás vyjde kolem 12 až 15 dolarů za den. 

okruh je známý krasovými horami a jeskyněmi

První den je ve znamení jeskyní

Necelých pět kilometrů od Thakeku vás přivítají ohromující vápencové útesy a zelené pastviny. První den budete potkávat také mnoho jeskyní, které můžete navštívit. Stačí si jen vybrat. Nejpopulárnější z nich je Tham Pha Fa, známá také jako Buddhova, dále můžete navštívit Sloní (se stalagmitem ve tvaru sloní hlavy) nebo Tham Pha Nya Inh. V té první vás čeká 229 soch Buddhy! Vstup do ní je zpoplatněn.

Tham Pha Fa, známá také jako Buddhova jeskyněZatopený svět jezera Thalang

Další významnou zastávkou na trase je jezero Thalang se stejnojmennou vesnicí. Celá oblast má tajemnou, až děsivou atmosférou. V Thalangu a jeho okolí byla kdysi suchá půda, do doby, než byla celá oblast zaplavena kvůli přilehlé přehradě. Velká část stromů kvůli tomu zahynula, dnes uvidíte tyto vysušené stromy trčet z jezera všude, kam se podíváte. Za zastavení také stojí Cool Springs, laguna s tyrkysovou a pěkně studenou vodou. Během horkých letních dnů se v ní můžete zdarma zchladit.

zatopené stromy v blízkosti jezera Thalang

cesta k laguně

Plavba říční jeskyní

Další zastávkou je říční jeskyně Kong Lor, slavná díky své velikosti. Je to asi 30km zajížďka do vnitrozemí, ale stojí za vidění. Návštěvníci se zde mohou vydat na sedmikilometrovou plavbu lodí uvnitř jeskyně. Vstup je zpoplatněn a pouze v doprovodu průvodce. Před vstupem budete vybaveni záchrannou vestou a čelovkou. Z vlastní zkušenosti doporučuji vzít si vlastní. Součástí plavby je zastávka ve vnitru, během které uvidíte mohutné stalaktity a stalagmity. Plavba trvá přibližně hodinu. Poté, co dojedete na druhý konec jeskyně, vás průvodce vezme do místní vesnice, kde budete mít příležitost nahlédnout do pravého laoského života.

vstup do jeskyně Kong Lor  plavba jeskyní

Poslední den vaše cesta vede zpět do Thakheku. Není už moc zajímavá, ale nachází se na ní horská vyhlídka Limestone Forest Viewpoint.

Limestone Forest Viewpoint

GPS: 17°23'50.8"N 104°48'14.6"E

Text a foto: Andrea Meluzínová



Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Laos I.: Zapomenutá země tisíců hor - VIDEO
Publikováno: 28.7.2015
Jihovýchodní Asie je čím dál populárnější. Thajsko, Vietnam, Filipíny, Kambodža... Na Laos se ale často zapomíná. Přitom nabízí víc, než si vůbec můžete představit. A to i přes to, že na něj Američané v 70. letech nasypali více bomb, než spadlo na Německo za 2. světové války.

Laos, Pakse Loop – ráj vodopádů
Publikováno: 17.8.2020
Když se řekne Laos, většině lidí se vybaví slavné vodopády Kuangsi Falls a město Luang Prabang, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Při vaší cestě do Laosu ale nesmíte zapomenout navštívit jižní část země. Ptáte se, proč právě sem? Najdete zde náhorní plošinu Bolaven, stezku plnou vodopádů, kávových plantáží a úžasných scenerií. Zažijte nezapomenutelnou jízdu na motorce po okruhu Bolaven Plateau, známém také jako Pakse Loop.

Laos II.: Luang Prabang - UNESCO skvost v údolí Mekongu - VIDEO
Publikováno: 4.8.2015
Bývalé hlavní město Laosu se zapíše do srdce každému, kdo se v něm zastaví. Potkává se v něm tisíciletá historie země s francouzským kolonialismem, díky čemuž má město skutečně nezapomenutelnou atmosféru.

Laos III.: Vang Vieng – město divokých párty a nádherných hor - VIDEO
Publikováno: 11.8.2015
Do nedávna drogové doupě, dnes hlavně nejoblíbenější místo baťůžkářů, a tím pádem také v podstatě jediné místo v Laosu, které žije i (nebo hlavně?) v noci. Vang Vieng je obklopen nádhernými vápencovými horami, malými políčky a místy i neprostupnou bambusovou džunglí. Po probdělé noci proto určitě najdete mnoho možností, kam si jít provětrat hlavu.

Laos IV.: Vientiane - nejospalejší hlavní město v Asii - VIDEO
Publikováno: 18.8.2015
Nikdy bych nevěřil, že nějaké asijské velké město může být takto klidné. Žádné dopravní zácpy, žádné nekončící davy lidí, ani záplava turistů. Je sice pravda, že hlavní město Laosu Vientiane má „jen“ asi 750 tisíc obyvatel, i tak mě ale skutečně překvapilo. Rozhodně ale nesouhlasím s Lonely Planet, kde se píše, že zde není nic k vidění a je lepší se zde vůbec nezastavovat.

Laos V.: Nong Khiaw – základna dobrodruhů - VIDEO
Publikováno: 25.8.2015
Už jsem se v minulých dílech zmínil, že Laos nabízí mnohem víc než jen francouzskou koloniální architekturu a buddhistické chrámy. Poznáte zde skutečný život asijských venkovanů, a hlavně nádhernou přírodu a dechberoucí horské scenerie. Za jednou takovou jsem se vypravil na sever od Luang Prabang, do malého městečka Nong Khiaw.

Laos, Luang Namtha – skrytý poklad
Publikováno: 28.12.2019
Luang Namtha, město zasazené v severozápadním části Laosu, je skrytý klenot, který se pomalu dostává do podvědomí cestovatelů. Je obklopen bujnými horami, které jsou posety etnickými vesnicemi. Skrytý ráj pro milovníky přírody, který rozhodně stojí za návštěvu během vašich cest v Laosu. Lidé sem přicházejí pro autentický zážitek z laoské kultury.

Laos, Phonsavan: Džbány s tajemným osudem
Publikováno: 4.3.2017
Dívám se z minibusu na zelené kopce, srázy, rýžová pole a džbánové skulptury. Jsou malé i velké, baculaté, oválné, s pokličkou i bez ní. Na rozdíl od cesty k nim se nedají přehlédnout. Není to totiž turistická stezka, ale zabezpečená polní cestička s oboustranným ohraničením.


Souvisejicí fotogalerie

Laos – země Buddhy, krásných hor a srdečných lidí
Laos je vnitrozemský stát ležící na poloostrově Zadní Indie. Jeho sousedy jsou Thajsko, Čína, Kam...


Souvisejicí videa

Laos V.: Nong Khiaw – základna dobrodruhů
Městečko Nong Khiaw je rozděleno modrozelenou řekou, která tvaruje okolní krajinu. Střídá se zde ...

Laos IV.: Vientiane - nejospalejší hlavní město v Asii
Žádné dopravní zácpy, žádné nekončící davy lidí, ani záplava turistů – to je laoské hlavní město ...

Laos III.: Vang Vieng – město divokých párty a nádherných hor
Vang Vieng aneb město nikdy nekončících párty – i tak by se dalo nazývat. Těm, kteří ho už někdy ...

Laos II.: Luang Prabang - UNESCO skvost v údolí Mekongu
V bývalém hlavním městě Laosu se mísí tisíciletá historie země s francouzským kolonialismem, což ...

Laos I.: Zapomenutá země tisíců hor
Jihovýchodní Asie je čím dál tím populárnější, ale na Laos se často zapomíná, což je velká škoda,...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

30.10.2020
Vysoké Tatry momentálně zejí prázdnotou a dostat se do nich je vlivem aktuálních opatření víceméně nemožné. Avšak díky 360° technologii virtuální reality tam můžete jít i hned.
28.10.2020
15. ročník festivalu dobrodružných filmů Horyzonty se uskuteční 5. až 7. listopadu on-line. Kromě skvělých outdoorových filmů uvidíte i tzv. dotáčky, ve kterých promluví tvůrci a protagonisté některých promítnutých filmů.

26.10.2020
Pandemie koronaviru, která zasáhla celou Evropu, se nevyhnula ani organizaci Evropské noci vědců. V důsledku toho se poprvé od svého vzniku místo posledního zářijového pátku festival vědy v celé Evropě uskuteční 27. listopadu a ve změněném formátu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 31. 10. 2020
svátek:Štěpánka
dnes:
sobota 31.10.
13 °C
zítra:
neděle 1.11.
12 °C