www.infoglobe.cz » Londýn

Londýn

Publikováno: 8.3.2010
Hlavní, velké, důležité, obchodní, historické a kulturní město. I tak můžeme charakterizovat velkolepý Londýn, jenž se v roce 2012 už potřetí stal sídlem letních olympijských her.

LondýnHlavní město Spojeného království leží v jihovýchodní části země a je bohaté na množství zajímavých míst. Denně ho navštíví velký počet turistů, je domovem nejen místním, ale i přistěhovalcům, kteří tu často hledají lepší životní podmínky.

Kromě významných turistických atrakcí je Londýn důležitým finančním a obchodním centrem. Nachází se tu množství institucí s mezinárodní působností, sídlí tu budovy bank a různé makléřské, pojišťovací či účetní společnosti. Městem protéká řeka Temže, často využívaná pro lodní dopravu.

LondýnMezi nejnavštěvovanější místa patří nepochybně královské sídlo – Buckinghamský palác, před nímž se každý den schází turisté, aby zhlédli výměnu stráží. Dalším velkým lákadlem jsou i reprezentační komnaty, královská galerie a královské stáje. Historické centrum zahrnuje i Parliament Square s Westminsterským opatstvím, Houses of Parliament či Big Ben. Významná je i velkolepá londýnská pevnost Tower of London a londýnská dominanta Tower Bridge. Velmi známá a často navštěvovaná je protestantská katedrála St. Paul’s Cathedral s mnohými vzácnými předměty. Tato katedrála byla v minulosti důležitým místem smutečních a slavnostních obřadů.

Londýn

Čarokrásný pohled na celý Londýn ze všech stran se naskýtá ze známého vyhlídkového kola London Eye. Jedno z významných londýnských náměstí představuje Trafalgar Square s Nelsonovým sloupem. Ten je obklopen fontánami a čtyřmi obrovskými sochami lvů. Na náměstí se nachází známá galerie National Gallery s bohatou sbírkou obrazů.

LondýnLondýn je městem, jež nabízí široké spektrum zábavy, rozličné možnosti využití volného času či prostor na vzdělávání a oddych. Každý si tu najde to své. Ti, kdo se zajímají o umění, se mohou pokochat vzácnými sbírkami v British Museum, v už zmíněné National Gallery, v National Portrait Gallery nebo v Tate Modern či Tate Britain. Tam můžeme obdivovat obrazy známých osobností, díla moderního umění a práce současných i minulých britských i světových umělců. Natural History Museum shromažďuje sbírku exponátů z přírodovědecké oblasti, Science Museum seznamuje návštěvníky se světem vědy a techniky.

LondýnToto velkolepé město se může pochlubit i nádhernými zahradami a parky, jako je například Hyde Park, St. James’s Park, Kensington Gardens či Regent’s Park. V teplých měsících tu někteří odpočívají v trávě, jiní se věnují sportu, další se jen tak procházejí. Kromě krásně kvetoucích květinových záhonů tam návštěvník může potkat různé druhy zvířat, některá z nich vám dokonce ráda zapózují před objektivem fotoaparátu.

Velké množství obchodních domů, obchodních center i menších obchůdků se nachází na nejznámější ulici Oxford Street. Tato ulice je dennodenně zaplněna lidmi, kteří se věnují konzumnějšímu způsobu života. Obchody tam nabízejí obrovský výběr různého zboží – od oblečení přes knihy, hudební prodejny až po mnoho dalších zajímavých věcí. Ulicí projíždí i množství aut a klasických červených autobusů, tzv. doubledeckerů, které svým častým a hlasitým troubením vytvářejí běžný ruch velkoměsta.

Mohutná stavba s kruhovým půdorysem Royal Albert Hall poskytuje prostor pro rozličná hudební vystoupení či cirkusy. Naproti ní se v Kensington Gardens nachází pomník manžela královny Viktorie prince Alberta – Albert Memorial.Londýn

Zábavní čtvrť Londýna začíná náměstím Piccadilly Circus s množstvím neonových reklam a známou sochou Amora. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Londýně je muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s.

Londýn však nabízí mnohem víc. Je to město zážitků, zajímavých situací, bohaté na jakoukoliv zábavu a plné neuvěřitelných možností z různých oblastí života.

 

Text: Karin Bogschová

Foto: autorkaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie: Londýn – britský velikán v umění a kultuře
Publikováno: 3.5.2017
Pokud se někdy vydáte do Anglie, určitě budete chtít navštívit Londýn. Ale vzápětí si položíte otázku – co kromě legendárních červených autobusů a Big Benu uvidím? Vyplatí se to? Rozhodně ano. A je hned několik důvodů. Londýn je především městem historie, umění a kultury. Pro ty, kteří si rádi vyjedou do muzea či galerie, je jako stvořený.

Velká Británie: Folkestone – vstupní brána na ostrov
Publikováno: 26.12.2011
Městečko Folkestone bylo v minulosti jen málo významnou rybářskou osadou na pobřeží Lamanšského průlivu (někdy nazývaného Doverská úžina). Změna přišla až začátkem 19. století, kdy tam postavili železniční stanici a přístav, přes který vlaky po trajektech směřovaly na evropskou pevninu (do francouzského přístavu Boulogne).

Velká Británie: Zámek Hever Castle
Publikováno: 2.1.2012
Mezi nejnavštěvovanější zámky ve Velké Británii patří tradičně zámek Hever Castle. Díky své slavné historii, ale nepochybně i proto, že leží téměř po cestě do Londýna.

Velká Británie: Překrásný vodní hrad – Bodiam Castle
Publikováno: 1.6.2014
Několik měsíců, které jsem ještě jako studentka vysoké školy prožila v Anglii, jsem využila nejen na sbírání životních zkušeností a důležitých řádků do životopisu, ale také na cestování a poznávání zajímavých míst. Jedním z nich byl i překrásný vodní hrad, známý jako Bodiam Castle.

Velká Británie, Leeds Castle - jeden z nejnavštěvovanějších zámků v Anglii
Publikováno: 22.6.2014
Během našeho několikaměsíčního pobytu v Anglii jsme navštívili mnoho krásných míst, ale málokteré z nich se nám vrylo do paměti tak, jako právě Leeds Castle.


Souvisejicí fotogalerie

Anglie: Leeds Castle – sraz krásných veteránů
V přilehlém parku jednoho z nejkrásnějších anglických vodních hradů se pravidelně konají různé sp...

Anglie, Leeds Castle – středověký vodní hrad
Dnes se můžete spolu s námi prostřednictvím fotogalerie přenést do jednoho z nejkrásnějších vodní...

Velká Británie: Dover – hrad a bílé útesy
Když se řekne Lamanšský průliv, mnohým se automaticky vybaví názvy dvou měst – francouzského Cala...

Velká Británie: Muzeum Battle of Britain
Významnou a navštěvovanou atrakcí blízko Lamanšského pobřeží je Muzeum Battle of Britain v obci H...

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.9.2020
U příležitosti Světového dne cestovního ruchu (27. září), nabízí Gemersko-malohontské muzeum bezplatný vstup do výstavních a expozičních prostor od 13 do 18 hodin.
24.9.2020
Nová kniha cestovatele Jana Hocka!
• 2 500 kilometrů českou a slovenskou přírodou.
• Pěšky, na kole, lodí, na lyžích i na koni.
• Jednodenní výlety různé náročnosti.
• Příroda národních parků a chráněných oblastí.
• Profesionální a panoramatické fotografie.
23.9.2020
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, ekologických i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 29. 9. 2020
svátek:Michal
dnes:
úterý 29.9.
14 °C
zítra:
středa 30.9.
11 °C