www.infoglobe.cz » Londýn

Londýn

Publikováno: 8.3.2010
Hlavní, velké, důležité, obchodní, historické a kulturní město. I tak můžeme charakterizovat velkolepý Londýn, jenž se v roce 2012 už potřetí stal sídlem letních olympijských her.

LondýnHlavní město Spojeného království leží v jihovýchodní části země a je bohaté na množství zajímavých míst. Denně ho navštíví velký počet turistů, je domovem nejen místním, ale i přistěhovalcům, kteří tu často hledají lepší životní podmínky.

Kromě významných turistických atrakcí je Londýn důležitým finančním a obchodním centrem. Nachází se tu množství institucí s mezinárodní působností, sídlí tu budovy bank a různé makléřské, pojišťovací či účetní společnosti. Městem protéká řeka Temže, často využívaná pro lodní dopravu.

LondýnMezi nejnavštěvovanější místa patří nepochybně královské sídlo – Buckinghamský palác, před nímž se každý den schází turisté, aby zhlédli výměnu stráží. Dalším velkým lákadlem jsou i reprezentační komnaty, královská galerie a královské stáje. Historické centrum zahrnuje i Parliament Square s Westminsterským opatstvím, Houses of Parliament či Big Ben. Významná je i velkolepá londýnská pevnost Tower of London a londýnská dominanta Tower Bridge. Velmi známá a často navštěvovaná je protestantská katedrála St. Paul’s Cathedral s mnohými vzácnými předměty. Tato katedrála byla v minulosti důležitým místem smutečních a slavnostních obřadů.

Londýn

Čarokrásný pohled na celý Londýn ze všech stran se naskýtá ze známého vyhlídkového kola London Eye. Jedno z významných londýnských náměstí představuje Trafalgar Square s Nelsonovým sloupem. Ten je obklopen fontánami a čtyřmi obrovskými sochami lvů. Na náměstí se nachází známá galerie National Gallery s bohatou sbírkou obrazů.

LondýnLondýn je městem, jež nabízí široké spektrum zábavy, rozličné možnosti využití volného času či prostor na vzdělávání a oddych. Každý si tu najde to své. Ti, kdo se zajímají o umění, se mohou pokochat vzácnými sbírkami v British Museum, v už zmíněné National Gallery, v National Portrait Gallery nebo v Tate Modern či Tate Britain. Tam můžeme obdivovat obrazy známých osobností, díla moderního umění a práce současných i minulých britských i světových umělců. Natural History Museum shromažďuje sbírku exponátů z přírodovědecké oblasti, Science Museum seznamuje návštěvníky se světem vědy a techniky.

LondýnToto velkolepé město se může pochlubit i nádhernými zahradami a parky, jako je například Hyde Park, St. James’s Park, Kensington Gardens či Regent’s Park. V teplých měsících tu někteří odpočívají v trávě, jiní se věnují sportu, další se jen tak procházejí. Kromě krásně kvetoucích květinových záhonů tam návštěvník může potkat různé druhy zvířat, některá z nich vám dokonce ráda zapózují před objektivem fotoaparátu.

Velké množství obchodních domů, obchodních center i menších obchůdků se nachází na nejznámější ulici Oxford Street. Tato ulice je dennodenně zaplněna lidmi, kteří se věnují konzumnějšímu způsobu života. Obchody tam nabízejí obrovský výběr různého zboží – od oblečení přes knihy, hudební prodejny až po mnoho dalších zajímavých věcí. Ulicí projíždí i množství aut a klasických červených autobusů, tzv. doubledeckerů, které svým častým a hlasitým troubením vytvářejí běžný ruch velkoměsta.

Mohutná stavba s kruhovým půdorysem Royal Albert Hall poskytuje prostor pro rozličná hudební vystoupení či cirkusy. Naproti ní se v Kensington Gardens nachází pomník manžela královny Viktorie prince Alberta – Albert Memorial.Londýn

Zábavní čtvrť Londýna začíná náměstím Piccadilly Circus s množstvím neonových reklam a známou sochou Amora. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Londýně je muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s.

Londýn však nabízí mnohem víc. Je to město zážitků, zajímavých situací, bohaté na jakoukoliv zábavu a plné neuvěřitelných možností z různých oblastí života.

 

Text: Karin Bogschová

Foto: autorkaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie: Londýn – britský velikán v umění a kultuře
Publikováno: 3.5.2017
Pokud se někdy vydáte do Anglie, určitě budete chtít navštívit Londýn. Ale vzápětí si položíte otázku – co kromě legendárních červených autobusů a Big Benu uvidím? Vyplatí se to? Rozhodně ano. A je hned několik důvodů. Londýn je především městem historie, umění a kultury. Pro ty, kteří si rádi vyjedou do muzea či galerie, je jako stvořený.

Velká Británie: Folkestone – vstupní brána na ostrov
Publikováno: 26.12.2011
Městečko Folkestone bylo v minulosti jen málo významnou rybářskou osadou na pobřeží Lamanšského průlivu (někdy nazývaného Doverská úžina). Změna přišla až začátkem 19. století, kdy tam postavili železniční stanici a přístav, přes který vlaky po trajektech směřovaly na evropskou pevninu (do francouzského přístavu Boulogne).

Velká Británie: Zámek Hever Castle
Publikováno: 2.1.2012
Mezi nejnavštěvovanější zámky ve Velké Británii patří tradičně zámek Hever Castle. Díky své slavné historii, ale nepochybně i proto, že leží téměř po cestě do Londýna.

Velká Británie: Překrásný vodní hrad – Bodiam Castle
Publikováno: 1.6.2014
Několik měsíců, které jsem ještě jako studentka vysoké školy prožila v Anglii, jsem využila nejen na sbírání životních zkušeností a důležitých řádků do životopisu, ale také na cestování a poznávání zajímavých míst. Jedním z nich byl i překrásný vodní hrad, známý jako Bodiam Castle.

Velká Británie, Leeds Castle - jeden z nejnavštěvovanějších zámků v Anglii
Publikováno: 22.6.2014
Během našeho několikaměsíčního pobytu v Anglii jsme navštívili mnoho krásných míst, ale málokteré z nich se nám vrylo do paměti tak, jako právě Leeds Castle.


Souvisejicí fotogalerie

Anglie: Leeds Castle – sraz krásných veteránů
V přilehlém parku jednoho z nejkrásnějších anglických vodních hradů se pravidelně konají různé sp...

Anglie, Leeds Castle – středověký vodní hrad
Dnes se můžete spolu s námi prostřednictvím fotogalerie přenést do jednoho z nejkrásnějších vodní...

Velká Británie: Dover – hrad a bílé útesy
Když se řekne Lamanšský průliv, mnohým se automaticky vybaví názvy dvou měst – francouzského Cala...

Velká Británie: Muzeum Battle of Britain
Významnou a navštěvovanou atrakcí blízko Lamanšského pobřeží je Muzeum Battle of Britain v obci H...

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 11. 2019
svátek:Romana
dnes:
pondělí 18.11.
4 °C
zítra:
úterý 19.11.
4 °C